Canım o kadar sıkkın ki...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuğu neden 6 yaşına kadar kreş veya okula yazdırmadınız? Yazdırmadıysanız neden çocukla ilgilenmediniz veya ilgilenecek birini bulmadınız?

Bu çocukla ilgilenilmeyecekse neden çocuk yaptınız?

Öğretmenin tutumu belki doğrudur belki yanlıştır onu bilemeyeceğim ama özellikle konu sahibine veya çocuğuna bir garezi yoktur sanıyorum. Ama çocukla yeteri kadar ilgilenilmemiş. (Ders konusunu demiyorum genel olarak acaba pek sosyalleşemedi mi?) Bazı çocuklar daha çok ilgi alakaya ihtiyaç duyabilir.

Bununla ilgili bir sey yazmamis konu sahibi oyleyse tamam ama cocugu gonderdikten sonra kalanlarla etkinlik yapmasi bunu watsapta paylasmasi falan dogru degil bunu gordugunde o cocugun psikolojisini dusunun ne kadar uzulmustur kendini dislanmis hissetmistir. Hem ogretmen bana cok sert geldi daha yumusak ve yapici olmali bir ogretmen.liseli ogrenci degil bunlar
Etkinlik yapıp paylaşabilir bu da sorun değil. Çocuğun psikolojisini etkileyecek birşey yok burada, aile gösterip bak senden sonra yapmışlar demediği sürece.
Öğretmenin tavrı konusunda hem fikiriz, evet sert.Annede biraz iletişime kapalı anladığım kadarıyla, yani aklındaki soruları öğretmene sorsa daha güzel yol haritası çıkaracaktır.

Bununla ilgili bir sey yazmamis konu sahibi oyleyse tamam ama cocugu gonderdikten sonra kalanlarla etkinlik yapmasi bunu watsapta paylasmasi falan dogru degil bunu gordugunde o cocugun psikolojisini dusunun ne kadar uzulmustur kendini dislanmis hissetmistir. Hem ogretmen bana cok sert geldi daha yumusak ve yapici olmali bir ogretmen.liseli ogrenci degil bunlar.
Ayrimcilik yapan ogretmen var malesef
Ayrımcılık yapan öğretmenler var maalesef. Ben bu kadar bariz ayrımcılık yapamaz dedim. Şimdi konu sahibinin çocuğu aylardır okula gitse ve sen çocuğunu yarım saat erken al dese neyse. Ama okullar açılmış, çocuklar okula alışmış, sonrasında yeni bir çocuk geliyor. Öğretmen sadece o çocuğa alıştırma sürecini yeniden veriyor, diğerlerinin düzenini aksatmadan. O yüzden birkaç gün erken almasını söylüyor.
Oğlum 2 yıl anaokuluna gitti ve Veli katılımlarına katıldım tüm gün okuldaydım. İnanın anaokulu öğretmeninin tek tek öğrencilerle ilgilenecek vakti yok. İlkokul gibi değil. Her şeyi birlikte yapıyorlar, öğretmen biri ile ilgilense başında bir sürü çocuk öğretmenin öğretmenim diye birşeyler anlatıyor. O çocuklar da sonuçta o okulda eğitim alıyor herkes kendi çocuğu ile daha çok ilgilenilsin ister ama öğretmen aynı anda bütün çocuklar ile ilgilenmek durumunda. Çocuklar bazen okula gidemiyor hastalık vs nedenlerle ama okulda eğitim devam ediyor, öğretmen whatsapp’tan fotoğraf atıyor. Çocuğun psikolojisi bunlarla bozulmaz emin olun. Çocuğun iyi bir eğitim almasını isteyen anne baba, okulla öğretmen ile işbirliği içinde olmalı, öğretmene destek olmalı. Bunu başkası için değil kendi çocuğu için yapacak.

Keşke sizde doğru okuyup yazsaydınız. Evin yakınındaki ilkokulun anaokuluna göndermiş, devlet okulu yani. Diğer konuda tabi ki aile de öğretmen de birlikte çalışmak zorunda. Günde 2 saat, bir sürü çocuğun olduğu bir ortamda öğretmen anne kadar zaman ayıramaz.
O zaman yorumu değiştiriyorum. Devlet okulu öyle bu işin içindeyim maalesef. Müdüre söylesede değişmez. Hatta git özele ver derler. :)

Beslenme listesi konusunda haksızsınız, öğretmenin yaptığı doğru bir tutum.
Ama diğer şeylerde yüreğim sızladı, alın okuldan ya da öğretmen değiştirin.

Ayrımcılık yapan öğretmenler var maalesef. Ben bu kadar bariz ayrımcılık yapamaz dedim. Şimdi konu sahibinin çocuğu aylardır okula gitse ve sen çocuğunu yarım saat erken al dese neyse. Ama okullar açılmış, çocuklar okula alışmış, sonrasında yeni bir çocuk geliyor. Öğretmen sadece o çocuğa alıştırma sürecini yeniden veriyor, diğerlerinin düzenini aksatmadan. O yüzden birkaç gün erken almasını söylüyor.
Oğlum 2 yıl anaokuluna gitti ve Veli katılımlarına katıldım tüm gün okuldaydım. İnanın anaokulu öğretmeninin tek tek öğrencilerle ilgilenecek vakti yok. İlkokul gibi değil. Her şeyi birlikte yapıyorlar, öğretmen biri ile ilgilense başında bir sürü çocuk öğretmenin öğretmenim diye birşeyler anlatıyor. O çocuklar da sonuçta o okulda eğitim alıyor herkes kendi çocuğu ile daha çok ilgilenilsin ister ama öğretmen aynı anda bütün çocuklar ile ilgilenmek durumunda. Çocuklar bazen okula gidemiyor hastalık vs nedenlerle ama okulda eğitim devam ediyor, öğretmen whatsapp’tan fotoğraf atıyor. Çocuğun psikolojisi bunlarla bozulmaz emin olun. Çocuğun iyi bir eğitim almasını isteyen anne baba, okulla öğretmen ile işbirliği içinde olmalı, öğretmene destek olmalı. Bunu başkası için değil kendi çocuğu için yapacak.
Tabiki ilgilenmelii destek ve isbirligi icinde olmali sadece ogretmenin tavri hosuma gitmedi. Birde insanin ici rahat etmeli bnce cocugunu emanet ediyosn sonucta konu sahibi cocugunu almali o okuldan diye dusunuyorm

Etkinlik yapıp paylaşabilir bu da sorun değil. Çocuğun psikolojisini etkileyecek birşey yok burada, aile gösterip bak senden sonra yapmışlar demediği sürece.
Öğretmenin tavrı konusunda hem fikiriz, evet sert.Annede biraz iletişime kapalı anladığım kadarıyla, yani aklındaki soruları öğretmene sorsa daha güzel yol haritası çıkaracaktır.
Evet ogretmenin tavri hos degil.Birde insanin ici rahat etmeli bnce cocugunu emanet ediyosn sonucta aklin orda kalmamali konu sahibi cocugunu almali o okuldan diye dusunuyorm

Evet ogretmenin tavri hos degil.Birde insanin ici rahat etmeli bnce cocugunu emanet ediyosn sonucta aklin orda kalmamali konu sahibi cocugunu almali o okuldan diye dusunuyorm
İnsanın içinin rahat etmesi için konu sahibi gibi bir veli olmamalı... Bu veli nereye giderse gitsin içi rahat etmez, etmeyecek.

Bildiğim kadarıyla anaokulunda da çocukları sınıflara ayırıyolar. Küçük yaş olanlar bi grup okul öncesi olanlar bi grup gibi gibi. Sizin çocugunuz 6yaşında. Onu getiripte ilk defa okula gelen minik gruba koyamazlar. Mecbur okul öncesi olan gruba koymuşlardır. Ama hiç eğitimi olmayınca napsın geri kalmış. Olaya böyle bakın bence. Sınıf çoğunluğu nasılsa öğretmen ona göre davranır. Bence bunu fırsat bilin ne etkinlik yapılıyorsa sizde evde destekleyin ki yaşıtlarına yetişsin. Çünkü seneye okula başlayacak ve yine aynı problemlerle karşılaşacaksınız. Okula ekstra yiyecek göndermekte hksızsınız. Orda ne varsa yemeyi öğrenemez bu şekilde. Birde okulda olan olumsuzlukları çocuğunuzla paylaşmayın. O ne bilsin sonradan etkinlik yapıldığını. Bunu yaparak onu ortamdan soğutursunuz. Erken göndermek istemesini anlayamıyorum keşke sorsydınız neden diye. Tekrar ederse yetkililerle görüşün.

Yemekte ne varsa listede onu yemek zorunda , oğlum 3 yaşında kreşe devlette gitti yarim gün öğlen orda yiyorlardı. Sevmediği yemek olunca yemezdi. Ben ekstra bişey koyamazdım yasakti zaten yemek kültürünü alsin diye istedim ama yine ac geldi. 6 yaşında diyorsunuz az cok mevsimleri bilmeli ama bilmesede öğrenecek sonuçta, öğretmen neden çocuk ayirir bilmiyorum herkesle enerjisi tutmayabilir ama ayri muamele gösteremez. Özel bir kreş deneyebilirsiniz sanirim seneye okula başlayacak, hazırlık olur. Oğlum 6 yaşında 1. Sinifa gidiyor hangi ay doğumlu oğlunuz.

Üye olup konu açtığıma pişman ettiniz. Konuyu silemedim. Moderatörler silerler ki silsinler zaten... İlgilenen moderatörden ricam üyeliği de silmesi... Teşekkürler...
Konuyu sildiniz ama alıntılayan arkadaşlardan okudum.
Size kendimden örnek vermek istiyorum.

İlkokul 1. sınıfta evladınız gibi dışlanan bir öğrenciydim. Ve bu 3 sene sürdü. Öğretmen benim aptal olduğumu, kafamın çalışmadığını söylerdi. Sınıftan kovardı vs. Son darbesi 3. sınıfta beni sınıfta bırakmak oldu ve ben o sene sınıf tekrarı yaptım. İyi ki de öyle olmuş çünkü gerçek bir öğretmenle tanıştım. O öğretmen sayesinde okulu, okumayı yeniden sevdim. O insandan sonra ben parmakla gösterilen bir öğrenci oldum.

Demek istediğim, üzülmeyin. Yasal yoldan haklarınızı arayın.

@Boleyn Kizi çok güzel açıklama yapmış.
Yukarda konu sahibinin bazı yorumlara verdiği cevapları okuduktan sonra konuya müdahil olmamaya karar verdim.
‘Çocuğum mükemmel,
[ (bebeklikten beri çok güzel kalem tutar) cümlesine yıllardır okul öncesi dönemdeki çocuklarla çalışan bir eğitimci olarak nasıl yorum yapsam bilemedim
ben anne olarak gerekeni yaptım,
mevsimleri de ben öğretecek değilim ama öğretmen ayrımcı Allah onun gibilerin belasını versin’ yaklaşımında olan birine çok da bir şey anlatabileceğimi düşünmüyorum.
Yorumcu arkadaşlara başarılar ve kolaylıklar dilerim.
Eğitim ilk ailede başlar bunu bilmiyor sanırsam:olamaz:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X