Canlı ders

Şu anlık istemiyorum hele kafamda böyle düşünceler varken iyice endişe duyarım

benim kardeşim benden 14 yaş küçük. Çocuğum gibi. Hiç kardeşlik duygusu yok. Çok seviyorum ölüyorum ona çocuğum gibi seviyorum. Her şeyiyle ilgileniyorum. Belki büyüdüğünde o da ablasına destek olur kim bilir
kısmet tabi. Ama ben de arka arkaya isyorum kendim eksikliğini hissettiğim için

Dediğim gibi eşim de istiyor ama şu anlık istemiyorum,aralarında ne kadar yaş olursa olsun öncelikle endişelerimi azaltmak gerek sonrası hayırlısı bakalım

Çok teşekkür ederim,ikinci çocuk olursa da öncelikle iyice bir düşünmem lazım endişelerimi yok etmem lazım,ve ayrıca yorumlarınız benim için kıymetli ne de olsa bazen konuşacak birini bulamıyoruz
Teşekkür ederim sizin de yorumlarınız benim için değerli keyifli bir sohbetti aynen öyle her zaman kendimiz gibi düşünen bir insanla sohbet etme fırsatı yakalayamıyoruz sizinle tanıştığıma çok memnun oldum dilediğiniz zaman özelden yazabilirsiniz karşılıklı bilgi aktarımıHoşçakalın

İyi geceler dilerim,ben de çok memnun oldum siz de istediğiniz zaman yazın konuşuruz umarım, hoşçakalın

Arka arkaya olunca hem siz yıpranırsınız hem de çocuklar bilişsel olarak eksik kalır,biraz tehlikeli ama tabiki sizin kararınız

eğitim kadar çocuğunuzun ne istediği de önemli. çocuğun üstüne fazla düşüp zorlarsanız derslerden soğuyabilir

eğitim kadar çocuğunuzun ne istediği de önemli. çocuğun üstüne fazla düşüp zorlarsanız derslerden soğuyabilir
Biliyorum bunu göz ardı etmiyorum, onunla oyun oynayıp aktif bir şekilde sıkılmadan derslerine katılmasını sağlıyorum kendisi eğlenerek derse girmek istiyor zaten de ben biraz fazla takıntılıyım

Biliyorum bunu göz ardı etmiyorum, onunla oyun oynayıp aktif bir şekilde sıkılmadan derslerine katılmasını sağlıyorum kendisi eğlenerek derse girmek istiyor zaten de ben biraz fazla takıntılıyım
bence rahat olun, yaşının gerektirdiği becerilere sahipse endişelenmeye gerek yok

Allah uzun ömürler versin inşallah, şuan eşim ikinciyi istiyor arada söylüyor ama daha birincide boyleysem ikincide nasıl olurum hiç bilemiyorum,o yüzden erken olduğunu düşünüyorum
Sizin gibi bilinçli insanlarin daha fazla çocuk yapması lazım
Allah uzun ömürler versin inşallah, şuan eşim ikinciyi istiyor arada söylüyor ama daha birincide boyleysem ikincide nasıl olurum hiç bilemiyorum,o yüzden erken olduğunu düşünüyorum

Arka arkaya olunca hem siz yıpranırsınız hem de çocuklar bilişsel olarak eksik kalır,biraz tehlikeli ama tabiki sizin kararınız

eşim de ben de iyi üniversitelerden mezunuz eşim odtülü. Ben doktoramı yarım bırakmış bir mühendisim. İkimiz de eğitimi üzerine hiç düşülmemiş, kötü mahalle okullarında okumuşuz. maddi olarak da zor günleri olmuş ailelerden geliyoruz. Bu sebeple eğitm için çocuğun üzerine düşülmesini gereksiz buluyorum özellikle. Kardeşim benim bilinçli dönemime denk geldiği için onunla çok fazla uğraştım. Çok fazla ilgi vardı üzerinde. Ama özel üniversitede okuyor.
Yani içten gelen bir şey. Benim bir çocuktan beklediğim tek şey merhametli vicdanlı olması, kendi hayatını idame ettirebilecek yeteneği olması. Akademik başarısı olacaksa o kendiliğinden gelir. Zekanın geliştirilebileceğine elbette inanıyorum ama bir yere kadar. Karakter de çok etkili bu aşamada.
O yüzden aslında eğitimi yetebilmek bilişsel gelişim vb konularda rahatım.
Eğitimlerine belki de çok fazla enerji harcıyoruz çocukların. Liseye giden makarna yumurt pişirmeyi bilmeyen çocuklar yetiştiriyoruz.
çalışmıyor olsam 3 çocuk çok isterdim. Ama şu an 2ye yeterim heralde.

Bir yandan haklısınız,biz eşimle her şeyden önce ona vicdan kavramını aşıladik manevi değerler olmadan maddi değerlerin bir önemi yok zaten, oğluma özellikle kızlara nazik davranmasını çok aşıladık,bu konuda bir sıkıntım yok ama eğitimi için biz elimizden geleni yapalım da gerisi onun tercihi

evet önemli olan elinizden geleni yapmanız gerisi ona kalmış. Bu çok endişelenecek bir durum değil. Kendi ayakları üzerinde durabilsin. Tek başına hayatta kalma yetenekleri olsun. Düğme dikmeyi öğretin mesela. Yemek yapın beraber. Basit şeyler eli alışsın. Dersi öğretmenden aldığı kadarı yeter bu yaşta.

Bu söylediklerinizle birlikte birçok şeyi yapar zaten,öyle çıt kırıldım bir yapısı yok sadece endişem beni bu hale getiriyor sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…