Çaresizim

Birmiyizsenle10

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2022
27
6
23
4 senelik evliyim bir kızım var ellerinizden öper eşimle severek evlendik ama bu son zamanlarda çok çikmazdayim ben ne desem eşim ya beni tersliyor yada kızıp ofkeleniyor benden artık soğuduğuna düşünüyorum neden böyle oluyor anlamıyorum hiç böyle bir insan değildi yani bana karşı üzmeye kıyamazdı kalbim inciniyor artık her hareketine hayatım desem ne var diye cevap veriyor alıp karşıma konuşuyorum anlıyorum erkek olmak evi gecindirmek zor zanaat ama bende dayanamıyorum artik soğuyorum sanki ne yapmam lazım yardım edin ablalarım kardeslerim yazarken bile agliyorum😢😢

4 senelik evliyim bir kızım var ellerinizden öper eşimle severek evlendik ama bu son zamanlarda çok çikmazdayim ben ne desem eşim ya beni tersliyor yada kızıp ofkeleniyor benden artık soğuduğuna düşünüyorum neden böyle oluyor anlamıyorum hiç böyle bir insan değildi yani bana karşı üzmeye kıyamazdı kalbim inciniyor artık her hareketine hayatım desem ne var diye cevap veriyor alıp karşıma konuşuyorum anlıyorum erkek olmak evi gecindirmek zor zanaat ama bende dayanamıyorum artik soğuyorum sanki ne yapmam lazım yardım edin ablalarım kardeslerim yazarken bile agliyorum😢😢
Cinsel sorunlar, maddi problemler gibi bu tarz davranışlara sebep olacak şeyler yaşadınız mı? yoksa her şey olağanken mi böyle oldu?

Cinsel sorunlar, maddi problemler gibi bu tarz davranışlara sebep olacak şeyler yaşadınız mı? yoksa her şey olağanken mi böyle oldu?
Cinsel sorunumuz şuan eskiye göre biraz durağan ama kendisi yorgunum diyor maddi problemler evlendigimizden beri var ve ben sürekli söylüyorum para önemli değil sen önemlisin diye inanın şu anki durumumuza daha zor dönemlerden geçtik ama hiç böyle degildi

Cinsel sorunumuz şuan eskiye göre biraz durağan ama kendisi yorgunum diyor maddi problemler evlendigimizden beri var ve ben sürekli söylüyorum para önemli değil sen önemlisin diye inanın şu anki durumumuza daha zor dönemlerden geçtik ama hiç böyle degildi
O dönemlerde bile böyle değilse birden tavrının değişmesi garip, güveniyor musunuz peki başkasıyla falan görüşüyor olabilir mi

ohoo bu davranışlar normal gelmedi bana, bence hiç çekmeyin bunu
Bilmiyorum köşeye sıkıştım kardeşinin yanında da yapıyor bir ara ağız dalaşı oldu ertesi gün işten geldiler ben konuşmadım çünkü haklıydım kızım 2.5 yaşında bu dönemler zor yani ağlama krizi oluyordu gecenin Bi vakti s*kt*r gt dedi kızıma bu yüzden konuşmadım sonra yemek VS hazırladım o akşam yemekleri koydum kardeşi abi gel dedi ben yemiycem siz yiyin dedi benimle konuşmayan bende. Konuşmam dedi kızımı aldı gezdirmeye goturdu

Bilmiyorum köşeye sıkıştım kardeşinin yanında da yapıyor bir ara ağız dalaşı oldu ertesi gün işten geldiler ben konuşmadım çünkü haklıydım kızım 2.5 yaşında bu dönemler zor yani ağlama krizi oluyordu gecenin Bi vakti s*kt*r gt dedi kızıma bu yüzden konuşmadım sonra yemek VS hazırladım o akşam yemekleri koydum kardeşi abi gel dedi ben yemiycem siz yiyin dedi benimle konuşmayan bende. Konuşmam dedi kızımı aldı gezdirmeye goturdu
Kendi çocuğuna küfür mü etti oha

Uzun uzun da bakıyor şuna bak nasıl giyinmiş diyor bize e diyorum kim ne giyerse giysin diyorum daha evvelki gün yine baktı bak bak iyice bak dedim
En çok da böyle ahlak bekçisi gibi olanlar aldatıyor. Yargılama cümlelerini gözlerini alamadıkları için bahane olarak ortaya koyuyorlar. Sanki abazalığından değil de yanlış olduğunu söylemek için bakıyormuş gibicilik oynuyor abimiz.

Evet etti ben akşam 21.30 dedim ki parka götürelim hani benim kalça cikikligim var ve 4. Katta oturuyorum parkda bize uzak çocuk hep evde maalesef sonra geç oldu dedi sonra kızım gece 1.30da başladı ağlamaya gezmek istedi sonra aşırı ağladı en sonunda işte küfür etti
Yani şimdi çocuk falan var tamam ama boşayın gitsin bunu ya sorunlu belli

En çok da böyle ahlak bekçisi gibi olanlar aldatıyor. Yargılama cümlelerini gözlerini alamadıkları için bahane olarak ortaya koyuyorlar. Sanki abazalığından değil de yanlış olduğunu söylemek için bakıyormuş gibicilik oynuyor abimiz.
Evet. Öyle hani derler ya kızlar büyüdüğünde babası ile evlenir diye bazen diyorum babamla evlenmisim:KK43:

Kararı siz vereceksiniz elbette. Fakat ben de hemcinsiniz olarak,fikrimi söyleyeyim;

Unutmayın ki sizin gelecekte, hayırlısıyla psikolojik/fiziksel sağlıklı bir şekilde yaşamanız gereken yıllar,sağlıklı ortamda büyütmeniz gereken,size ihtiyaç duyan bir evladınız var.

Yanınızdayken başka kadınlara bakması ve bunu utanmadan size de söylemesi,belli etmesi asla normal bir davranış değil,size saygı duymadığının ve malesef ki gerçekten sevmediğinin göstergesi.

Biliyorum,biz kadınlar “hayır ama pişman oldu” cümlesine tutunup karşımızdakinin de bizi bir o kadar önemsediğini,sevdiğini düşünüp kendimize teselli veriyoruz,ama inanın bu teselli ile yitip giden sizin ömrünüz olacak.

Ne aileniz,ne akrabanız,ne dostunuz sizin çilenizde ortak olmayacak. Tek bir şey diyecekler :Boşansaydın…Evlenmeseydin…
O yüzden onların “yuvanızı koruyun” tavsiyelerini dinleyin.

Çünkü yuva kağıt üzerinde boşanılmadan önce tüm sevgi/saygı/güven bağları kopmaya başladığında dağılmış oluyor çoktan.

Bu yaşıma kadar değil bana,anneme bile en hararetli tartışmalarda dediğiniz o iğrenç küfrünü duymadığım baba ile yetiştirildim.Sizin evladınız benden daha mı az hakediyor baba ilgisini,sevgisini?

Anlık sinirlenmek bambaşka bir şey. Öfke kontrol problemli insan başka bir şey.O insan sizi aşağılar,size psikolojik veya fiziksel şiddet gösterir,değersiz hissettirir,manipüle eder ve en sonda ağlama krizlerine, “beni affet” krizlerine girip,dünyanın en tövbekar insanı olur. Fakat değişmez.Çünkü bu bir oluşmuş karakter.

Sizin ona değil,onun size ihtiyacı var. Çünkü her daim zehrini akıttığı birisiniz onun için.
Ev işleri para kazanma işinden katbekat daha yıpratıcı ve yorucu bir şey. Asla kendinizi küçümsemeyin.Siz ona evlat bile vermiş kadınsınız,bir insan dünyaya getirmenin zorluğunu yaşadınız. Canınızdan can verdiniz ona.
Sizi el üstünde tutması lazımken bu tavırlara kendinizi layık görüyor musunuz?
Neden ömürboyu başkalarının mutlu ilişkilerine bakıp “keşke” diyesiniz?

Siz de inanın,sizin verdiğiniz değerin 10 mislini size verecek erkeği hakediyorsunuz.

Geçer dediğiniz şeyler geçmez,değişir dediğiniz insanlar da değişmeyecek.

Bir müddet uzaklaşarak sadece kısa süreli çok da işe yaramayan tatil yapacaksınız,size hayatı zehir eden insan amellerine kaldığı yerden devam edecek.
Toksik ilişkiden kurtulun derim,evladınıza ve size uzun ve huzurlu bir ömür dilerim.

X