Çatlaklar Çatlak tedavisi organik

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

akshaman

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2015
17
11
43
Arkadaşlar sırf bunu paylaşmak ve bilgilendirmek için üye oldum yeni. Daha önceki yıllarda çatlaklarım için hep buralarda gezerdim ama kayda değer bir şey bulamadım. Yok onu sür, yok lazer yok roller... kafayı bozmuşum resmen, sonra da sanırım pes etmişim.Çatlaklar için çok tesadüfi bir gelişme yaşadım. Aylar önce ablam, oturduğu yerde bir kadından aldığı bir karışım varmış, tüm cilt sorunlarına iyi geliyor dedi. Kadın çok iddialıymış. Ablam da iki kavanoza bölüp, yarısını bana, yarısını anneme verdi. Anneme de ince kırışıklıklar gidiyor sür dedi. Çatlaklara da iyi geliyor dedi. Ben oralı olmamıştım aylar oldu, attım bir köşeye. Bir ay önce, solaryum yüzünden derim kupkuru oldu. Nemlendirici de kar etmedi. Ablamla konuşurken, neden onu sürmüyorsun, çok güzel nemlendiriyor diyorum dedi. Bu sebeple başladım, ama her gün değil. Her banyodan sonra, cilt nemliyken sürdüm bütün vücuduma. Banyomu yaz-kış sıcak suyla yaparım ama. Bence bu önemliydi. Her banyo dediğim de, iki günde bir ortalama. İnanılır gibi değil, şuanda sol göğsümde tek çatlak yok. Sağ göğsümde var ama hem inceldi, hem silikleşti. Ben bunu bu amaçla kullanmadım. Ama bir sabah farkettim aynada, bu nasıl olur diye, gitgide de yok oldu. Ama neden sol göğüs silindi de, diğeri ona nazaran görünüyor onu hiç anlamadım. Daha önce eşitti. Bel kısmında da aynı durum var. Bir taraf silindi, diğer taraf hafifledi ama hala var. Bacak içleri olduğu gibi duruyor, basenlerdekiler de duruyor ama hafifleme var, kalça üzeri silikleşti ve inceldi. En direnç gösteren, anladığım kadarıyla en eski olanlar. Bilemiyorum ama inanılmaz. Daha 1 ay kullandım ve öyle sabah akşam falan değil. Üstelik sadece nemlensin diye kullandığım birşey, tesadüfen bunu yaptı. Ablama söylüyorum, sana söylemiştim, devam et dedi. Şimdi devam edeceğim.

Cnm methini vermişsnde nedn ismini vermedn☺️ İnşallh bulunan bi şeydir
canım ismi yok çünkü:) belli bir markanın ürünü değil. yok pahalı kremler yok lazer tedavileri hepsi hikaye. resmen sol göğsümdeki çatlaklar tamamen ama tamamen gitti ya inanamıyorum. diğerleri de gidicek. bak tarif şu ama kadına göre farkı da burada. Ege bölgesinde dağlarda olan kırmızı kantaron çiçeğini, organik zeytin bahçesi varmış kadının. tamamen organik yağ yapıyorlar o bahçeden. zaten bunlar zeytincilik vs. yapıyor ve bir zeytinliği organikmiş. sadece oradan çıkardıkları yağ özel bir yağ. o yağda, yani o hakiki organik zeytin yağında, tazeyken, o kantaronların çıktığı dönemde çiçeği o yağda 4-5 ay demlendiriyormuş ve senede 1 kere oluyormuş bu. geçen sene de çıkarmıştı ve dediğim gibi yüzüne bile bakmamıştım yağın. bu yıl da getirdi ablam bu kadından ve ben yine oralı olmadım. tesadüfi bunu yaşayınca şimdi annemdeki kavanoza göz diktim, almaya çalışıyorum :) çünkü önümüzdeki yılı beklemem gerekiyor. taze kullanılıyormuş. tarif bu.

bu arada ekleyeyim, 1 ay kadar kullandım. yani ablamın gelişinden hesaplıyorum, hergün kullanmadım. banyodan çıkınca. ve 1 aydır aşırı bir kaşıntı oldu. hala da var. sanırım ciltteki tepkimeden kaynaklanıyor.

yapılan karışımın içeriği yapan aktarın yada kişinin ismi ulaşım adresi olmadıktan sonra bize bir faydası olmayacak bir şeyi paylaşman hoş olmamış, hevesimiz kursağımızda kaldı.
senin adına sevindik bizede yardımı olsun istersen şehir isim gibi bilgileri edinmemize yardımcı olursan bizde seviniriz

yapılan karışımın içeriği yapan aktarın yada kişinin ismi ulaşım adresi olmadıktan sonra bize bir faydası olmayacak bir şeyi paylaşman hoş olmamış, hevesimiz kursağımızda kaldı.
senin adına sevindik bizede yardımı olsun istersen şehir isim gibi bilgileri edinmemize yardımcı olursan bizde seviniriz
Güzelim aktar falan yok. Çanakkale'de bir kadın yapıyor ama çok fazla çıkmyor dediğim gibi. Organik zeytinyağı olucak ve kırmızı kantoron. kırmızı kantaron çiçeğini muhakkak organik olan yağda 4-5 ay demlendiriyorsun. tarif bu. yağ taze, karışım böyle emek istiyor ve senede 1 kere hazırlanıyor. çiçeğin taze olması da önemli çünkü. bunu deneyin. ben sizinle paylaşmak istedim kötü birşey değil bu. aktardan satın almadım ki marka adres vereyim. siz bilirsiniz.

organik yağ biliyorsunuz oldukça az bulunur. piyasada organik diye satılsa da organik değildir. çünkü onun ağaç kapasitesi ve alanı azdır. altın gibidir adeta değeri. mutlaka tanıdığınız birileri vardır. satın almayın diyorum. getirtin. ayrıca kantaron yağı falan almayın. çiçeğini alın. bu zahmetlere katlanırsanız sonuç görürsünüz. sol göğsüm yok oldu.sağ göğsüm silikleşti...diğer bölgelerim direniyor. belki bölgeye göre farklılık gösteriyor olabilir ya da çatlak geçmişine göre. ama ben sonuç alıyorum. ayrıca ince kırışıklıkları, güneş lekelerini ve skarları da yokediyor. bol şanslar!

11988693_10153693558203706_5527386160825476507_n.jpg
görüldüğü gibi sol göğsümdekiler gitti. daha 1 aylık kullanım bu. aradaki farka bakın. ikisindeki çatlak oranı eşitti.
11988693_10153693558203706_5527386160825476507_n.jpg

A akshaman sizin adınıza çok sevindim.Sanki çok dikkatli bakınca solda çok az eskiden varmış gibi görünüyor.Ama bu karışım neden sağ tarafı es geçmiş :)

A akshaman sizin adınıza çok sevindim.Sanki çok dikkatli bakınca solda çok az eskiden varmış gibi görünüyor.Ama bu karışım neden sağ tarafı es geçmiş :)
ilk günlerde eşit sürüyordum ama sol daha hızlı cevap verdi. sonra ben aradaki farkı daha iyi anlayabilmek için sağ tarafa sürmemeye başladım canım. olay bu. ama bacak iç kısımlarım daha dirençli. kollarda vardı, onlar da silindi. bel hafiflemeye başladı ama kalçalar daha dirençli. anlayamadım bölgeden bölgeye niye farklı ama bacak üstlerini anlayabiliyorum.çünkü en derin onlar ve en eski. ama bir yıl kullanacağım

bu bildiğimiz kantaron yağı iştee:KK64::KK64: değil mi
sarı kantaron ama organik zeytinyağı olucak mutlaka ve ikisini güneşte 4-5 ay demliyorsun.kendin yapıcaksın. aktarlardaki hiç ama hiçbir işe yaramıyor. şimdi de gören, bir göğsünde var bir göğsünde yok, çok kötü duruyor diyor ama aradaki farkı daha iyi gözlemlemek için sağ tarafa son zamanlarda sürmüyorum.

ilk günlerde eşit sürüyordum ama sol daha hızlı cevap verdi. sonra ben aradaki farkı daha iyi anlayabilmek için sağ tarafa sürmemeye başladım canım. olay bu. ama bacak iç kısımlarım daha dirençli. kollarda vardı, onlar da silindi. bel hafiflemeye başladı ama kalçalar daha dirençli. anlayamadım bölgeden bölgeye niye farklı ama bacak üstlerini anlayabiliyorum.çünkü en derin onlar ve en eski. ama bir yıl kullanacağım

Ben gözlemlerini takip edeceğim umutla.Bir mucize olur da hepsi gider umarım o_O

lütfen ileriki zamanlarda aldığın sonuçları bizimle paylaş...tamam birinde olup diğerinde olmaması tuhaf duruyor ama tedavi elinde oldukça diğerine de daha çok yoğunlaşıp iki tarafıda mükemmelleştirebilirsin inşaAllah :)) lütfen konuyu açıp sonra toz olan üyelerden olma. bu arada senin çatlaklar kaç yıllıktı?
sarı kantaron ama organik zeytinyağı olucak mutlaka ve ikisini güneşte 4-5 ay demliyorsun.kendin yapıcaksın. aktarlardaki hiç ama hiçbir işe yaramıyor. şimdi de gören, bir göğsünde var bir göğsünde yok, çok kötü duruyor diyor ama aradaki farkı daha iyi gözlemlemek için sağ tarafa son zamanlarda sürmüyorum.

lütfen ileriki zamanlarda aldığın sonuçları bizimle paylaş...tamam birinde olup diğerinde olmaması tuhaf duruyor ama tedavi elinde oldukça diğerine de daha çok yoğunlaşıp iki tarafıda mükemmelleştirebilirsin inşaAllah :)) lütfen konuyu açıp sonra toz olan üyelerden olma. bu arada senin çatlaklar kaç yıllıktı?
canım elimden geldiğince buraya bakıyorum zaten mesaj var mı diye kontrol ediyorum. o kadar üzen birşey ki bu beni yıllardır, bu yüzden en ufak umutta paylaşmak istiyorum. Benim çatlaklarımın geçmişi bölgeye göre değişiyor. En eskisi baldır üstlerim ve iç kısımlar ve orası zaten şuan direniyor. Ama bütün vücudumda sedef rengini çoktan almışlardı. En yenisi 4 yıllık diyeyim.Bence çatlak tedavisinin kırmızı-sedef olarak bir farkı yok. İnanıyorum ki herşey doğada. Sadece keşfetmeye çalışıyoruz. Geçenlerde yiğenim oksiyen basınç tedavi merkezine başladı kulak sorunu yüzünden. Bu merkezin kataloğunu getirdi, bakarken fenalaştım.Türlü hastalıkların travmatik sonuçlarını da tedavi ediyormuş bu. Konumuzla ilgisi yok bu tedavinin ama söylemek istediğim şu; o görüntülerde yok yangında yananlar, yok şekerden dolayı doku kaybı olanlar vs... ama görüntülerde resmen birinin ayağı erimiş, kemik ortada, bir diğeri yanıktan dolayı deri tamamen sıyrılmış vs vs.. resmen bunlar tedavi edilmiş. Olmayan ayak oluşmuş, dokular yeniden oluşmuş...Bu yüzden çatlak gibi basit bir sorunun tedavisinin olmayacağını bana kimse söyleyemez.Asla inanmıyorum. Sadece ilaç ve kozmetik rantının kurbanlarıyız. Çünkü bu, dermo kozmetik bir sorun ve hayat boyu sömürülecek bir kaynağız sektörler için. Şimdi öyle hergün sabah akşamdı falan sürmüyorum. Banyodan sonra ıslak tene, gözenekler açıkken. Masaj da yapmıyorum, sadece emmesi için biraz bekliyorum.Hemen giyinmiyorum. Sürdükten sonra egzersiz yapılsa daha da etkili olacağını düşünüyorum. Onu da yapıcam. Dediğim karışımı yapın mutlaka. Senede bir kez elde edebilirsiniz unutmayın taze olucak ve aktardan asla satın alınmayacak. Onların içinde ne var belli değil.Zaten çok az çıkan, altın değerinde bir organik zeytinyağını kimsenin bu şekilde değerlendireceğini düşünmüyorum. Çiçeğin kendisini toplayın dağlardan ve bekletin yaz bitmeden yapın. Sonra bütün kış kullanın hepsi bu. Sevgiler..

canım elimden geldiğince buraya bakıyorum zaten mesaj var mı diye kontrol ediyorum. o kadar üzen birşey ki bu beni yıllardır, bu yüzden en ufak umutta paylaşmak istiyorum. Benim çatlaklarımın geçmişi bölgeye göre değişiyor. En eskisi baldır üstlerim ve iç kısımlar ve orası zaten şuan direniyor. Ama bütün vücudumda sedef rengini çoktan almışlardı. En yenisi 4 yıllık diyeyim.Bence çatlak tedavisinin kırmızı-sedef olarak bir farkı yok. İnanıyorum ki herşey doğada. Sadece keşfetmeye çalışıyoruz. Geçenlerde yiğenim oksiyen basınç tedavi merkezine başladı kulak sorunu yüzünden. Bu merkezin kataloğunu getirdi, bakarken fenalaştım.Türlü hastalıkların travmatik sonuçlarını da tedavi ediyormuş bu. Konumuzla ilgisi yok bu tedavinin ama söylemek istediğim şu; o görüntülerde yok yangında yananlar, yok şekerden dolayı doku kaybı olanlar vs... ama görüntülerde resmen birinin ayağı erimiş, kemik ortada, bir diğeri yanıktan dolayı deri tamamen sıyrılmış vs vs.. resmen bunlar tedavi edilmiş. Olmayan ayak oluşmuş, dokular yeniden oluşmuş...Bu yüzden çatlak gibi basit bir sorunun tedavisinin olmayacağını bana kimse söyleyemez.Asla inanmıyorum. Sadece ilaç ve kozmetik rantının kurbanlarıyız. Çünkü bu, dermo kozmetik bir sorun ve hayat boyu sömürülecek bir kaynağız sektörler için. Şimdi öyle hergün sabah akşamdı falan sürmüyorum. Banyodan sonra ıslak tene, gözenekler açıkken. Masaj da yapmıyorum, sadece emmesi için biraz bekliyorum.Hemen giyinmiyorum. Sürdükten sonra egzersiz yapılsa daha da etkili olacağını düşünüyorum. Onu da yapıcam. Dediğim karışımı yapın mutlaka. Senede bir kez elde edebilirsiniz unutmayın taze olucak ve aktardan asla satın alınmayacak. Onların içinde ne var belli değil.Zaten çok az çıkan, altın değerinde bir organik zeytinyağını kimsenin bu şekilde değerlendireceğini düşünmüyorum. Çiçeğin kendisini toplayın dağlardan ve bekletin yaz bitmeden yapın. Sonra bütün kış kullanın hepsi bu. Sevgiler..
Yani şu an yanımda olsan sıkıca sarılırdım sana:KK19: Bende böyle düşünüyorum yani o kadar inançsız olunmasına anlam veremiyorum. Dediğin gibi ne hastalıklar var. Ve bu hastalıklarında tedavisi varken çatlakda neymiş değil mi? Bende inanıyorum tedavisin olabilceğine...Peki ben bu kantaron bitkisini nereden bulabilrim. Sadece bitki olarak satılır mı aktarlarda? Geçen bir akrabam kendi toplamış da yapmış ama şimdi zamanı olmadığı için bulamazsın dedi:KK43: Önümüzde ki yazı mı bekleyeceğim? Bu arada bizimle paylaştığın için çok çok teşekkür ederimmHoppa:KK36::KK36::KK36: S:KK36::KK36:Sürekli takipteyim lütfen paylaşımlarına devam ett :KK19:

Yani şu an yanımda olsan sıkıca sarılırdım sana:KK19: Bende böyle düşünüyorum yani o kadar inançsız olunmasına anlam veremiyorum. Dediğin gibi ne hastalıklar var. Ve bu hastalıklarında tedavisi varken çatlakda neymiş değil mi? Bende inanıyorum tedavisin olabilceğine...Peki ben bu kantaron bitkisini nereden bulabilrim. Sadece bitki olarak satılır mı aktarlarda? Geçen bir akrabam kendi toplamış da yapmış ama şimdi zamanı olmadığı için bulamazsın dedi:KK43: Önümüzde ki yazı mı bekleyeceğim? Bu arada bizimle paylaştığın için çok çok teşekkür ederimmHoppa:KK36::KK36::KK36: S:KK36::KK36:Sürekli takipteyim lütfen paylaşımlarına devam ett :KK19:
canım istersen şimdilik kurutulmuş olanı al bir dene ama bu tarifin farkı, taze çiçeği taze çıkmış yağda güneşte bekletmek. en az 2 ay. bu yüzden önümüzdeki yılı beklemen gerekir. ancak egede ve akdeniz de dağlarda hala vardır diye düşünüyorum. bu arada belimdekiler de silikleşmiş. hafif belli ama kesinlikle eskisi gibi görünmüyor. baldır üstleri hala direnç gösteriyor.iç kısımlar da. iç kısımlar sanki inceldi ama belirgin. en azından önümüzdeki bahara kadar benim durumum daha da netleşir, sen de hemen harekete geçersin :KK66: umudunu kaybetme.Sevgiler...

A akshaman nasıl gidiyor durumlar ?
Bedeninde ki çatlaklarda göğüsündekiler gibi ince mi?
Daha derin oldukları için etki etmemiş olabilir mi ?
etki etmiyor değil. mesela belimdekilere de etki etti. ama iç bacak ve baldır üstü direniyor. en eski çatlaklar onlar. bu sebeple olabilir bilmiyorum. kolumda vardı, artık görünmüyor neredeyse. hani çukur çukur olur ya, onlar düzleşmeye başladı, bu yüzden çatlak olupta direnen yerlerde de gelişme olduğunu oradan anlıyorum. çukurlukları hafiflemeye başladı. belki de uzun sürecek o bölgeler.

X