cekici etkileyici bir Parfüm...

Vanilla li tatli bir koku canim.Kaldikca daha hos oluyor

Vanilla li tatli bir koku canim.Kaldikca daha hos oluyor
vanilya iceren parfümleri genelde cok begenirim sen kokuyu böyle tarif edince bir notalarini inceledim lancome la vie este belle ve ysl manifestoyla kokulari benziyormus. Manifestoyu begenmistim. Ayrintili yorum yapamam henüz ama fena degildi. Lancome la vie este belleyide tanidik birinin alicagini duyunca denemekten vazgecmistim.
Denicekler listeme ekliyorum... :)

gündelik kullanim icin idael ozaman. ne cok hafif ne cok agir. Tam ten kokusu demen cezbetti beni :)Pudrali kokulari da severim. öyle cok fresh varla yok arasi sportif tarzda parfümlerle pek aram yok. Hafif olan parfümleri de severim aslinda ama su ara aradigim parfümler orta-güclü tarzda. Baktim interneten sanirim Parfümeride yok sadece online satilyior en azindan nete öyle yaziyor ben gidince bir sorarim cünkü denemeden alamam malesef...

Ben de söyledigin parfumleri merak ettim simdi.Kokusuna bakinca yorum yaz olurmu.Yalniz bir hypnotic poison gibi guclu bir etkisi yok.Oyle etrafa yayilan bir koku degil sanirim o tarzda ariyorsun.Ben 50 cc ye 288 tl vermistim geçen yil ve tek hayal kirikligim o oldu, kokuyu en yakinimdaki alabiliyor sadece.Belki az da sikiyor olabilirim bilmiyorum canim

Viktor&Rolf Bon Bon, Dolce Gabbana The One Desire, Dior Addict bunları beğenirsin gibime geldi.

Viktor&Rolf Bon Bon, Dolce Gabbana The One Desire, Dior Addict bunları beğenirsin gibime geldi.
Canim Dolce Gabbana the One ile The one desire'nin kokulari birine benziyormus diye okudum neten.
Düsün The one'i bir yakinim kullandigi icin farkli bir koku olmasina ragmen rose the one'i bile denemedim. :)
Gerci bir arkadasta yanilmiyorsam rose the one'i kullaniyordu yada hediye fln gelmisti.
Victor& Rold Bon Bon'u burda deneme sansim yok malesef ama Addict'in kokusuna bakmistim zamaninda oda tenim de denemek istedigim parfümlerden. cildimde neye dönüsücek merak ediyorum.
Aslinda yanlis anlasilmak istemiyorum ben pek takmam kiyafete pisti olmak olsun vs. ama kendime özel bir kokum olsun istiyorum.

kizlar suana kadar benim parfümeride denedigim ve ilgimi ceken parfümleri ve sizin tavsiyelerinizi derlemeye calisiyorum. Belki bu sekilde benim de size bir faydam dokunur.

Son düzenleme:
Canım evet the one daha cicek& vanilya agırlıklı kokarken the one desire meyveli bir açılış yapıp daha tatlı kokuyor bence. Çiçek oranı daha az. Karamel falan varmış zaten icinde. Haklsın aslında bende cevremdeki biriyle aynı kokuyu kullanmaktan hoslanmam. Eskiden Lady million'a aşıktım, sınıftan bir arkadasım özenip alınca soğudum parfümden artık sıkmıyorum bile. Bu arada çiçek kokusunu seversen Dior Pure Poison da güzeldir, kalıcıdır ve silajı iyidir. Şekerli kokulardan Prada Candy'i de beğenmiştim. Bu arada Viktor Rolf bon bon Türkiyedeki bütün mağazalara geldi neden deneme şansın yok ki?

Edit: bu arada çevrende burberry classic kullanan yoksa ki bu cok zor bir ihtimal ama cidden burberry classic bence en güzel parfüm karısımlarından biri.

The one serisinin hic birine ellimi bu yüzden sürmüyorum hem karsi tarafa ayip olmasin diye hem taklit etmis yada özenmis durumuna düsmiyim diye kadin gelip diyor bu benim parfümüm sen gidip alsan ister istemez sinir olur :)
Ben yurtdisin da yasiyorum canim gecenler de sordugum da yoktu malesef Victor&Rolf bon bon

Canim hic olmaz mi Burberry kullanan cevremde :) Burberry classic ve Burberry weekend cidden cok hos kokular ama ne yaziki bir ara iki kisiden biri bu parfümleri kullaniyordu.
Cidden bazen her yerde ve her insanda ayni kokuyu duymak cok sikici oluyor bayiyor

Lady Million ayni sekilde cok satlan bir parfüm cevremde zamaninda kullanilyordu.
Klasik bir parfüm de kullanabilirim sade cevrem de kullanilmasin bana yeter.

Prada candy tavsiyen üzerine inceledim nete Lancome la vie este belle ile kokulari benziyormus.
La vie este belle bu aralar indirim de olmasa ikisini de bir derim.

Tavsiyelerin icin cok tsk :)

Dene canım rica ederim inşallah sende işte bu dediğin kokuyu bulursun:)

Estée Lauder Modern Muse hem kimsede çok yoktur hem de ödüllü güzel bir parfüm

Modern muse çok güzeldir yaa böyle hafiften tatlımsı pudralı çiçeksi hoş bi koku bayılmıştım ben bu kokuya ama bende hiç kalıcı olmadı uçtu gitti koku aynı manifesto da da yaşadım bunu
Estée Lauder parfümleri pek kalıcı olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…