Çene Estetiği Çene Ameliyatı

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

cecenn

Sabırla bekle...
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
12.893
10.930
Merhaba kızlar.
Ben bazı fotoğraflarıma bakınca çenemde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.
Tabi içten etkileyen bazı sebeplerde var.
Misal tam kapanış olmaması çiğnemede sıkıntı çekme gibi.
Ama görsel olarak beni daha fazla etkliyor sanırım.
Tanıdıklarıma bakarsanız sende hiçbir sıkıntı yok abartıyorsun, ne gerek var, ameliyatı nasıl göze alıyorsun vs. gibi tepkiler alıyorum.
Ama benim gözüme tır kaçmış olamaz beni rahatsız eden bariz bir durum var. Ama sebebini bilmiyorum.
Yani üst çeneyle ilgili bir sıkıntımı yoksa alt çenemi.
Biri önde biri geride veya biri dar biri geniş karar veremiyorum.
Siz beni tanımıyorsunuz dış bir göz olarak bana yorum yapın lütfen.
Eğer konumu okuduysanız ya aynı dertten muzdaribiz ya da bu konuda epey bilginiz vardır.
Ben Ankarada yaşıyorum doktor tavsiyeside isticem sizlerden.
Yeterli cevap gelirse resim yüklicem buraya

Not: Daha önce bir devlet hastanesinde çene ameliyatları yapan bir doktorla görüştüm. Sadece bana bakarak sende hiçbir sorun yok dedi. Öyle ağlayarak eve gelmiştim. Yani çene alanında özel bir doktorla görüşsem daha iyi olacak gibi. Devletteki doktorlar galiba çok bariz şeylerle ilgileniyorlar.

Tatlım bazen aynaya çok sık baktığımızda kendimizdeki küçücük şeyler bizi rahatsız eder. Estetik kaygın için yorum yapamayacağım ama kullanım olarak sorun varsa mutlaka 1-2 çene cerrahına baktır.
Çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede sağlığına kavuşursun

Tatlım bazen aynaya çok sık baktığımızda kendimizdeki küçücük şeyler bizi rahatsız eder. Estetik kaygın için yorum yapamayacağım ama kullanım olarak sorun varsa mutlaka 1-2 çene cerrahına baktır.
Çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede sağlığına kavuşursun

Çok teşekkür ederim yorumunuz için:)

Merhaba arkadaşlar resimleri buraya yüklemek istemedim isteyen olursa özelden paylaşırım.
Ben baya araştırma yaptım konuyla ilgili sizlerle de paylaşayım.
Ankara ve İstanbul'u kıyaslayacak olursak İstanbul da çene alanında çok iyi işler yapan iki doktor keşfettim.
Selçuk Saba ve Ali Mezdeği. İnstagram hesaplarını incelemenizi tavsiye ederim.
Ve Ali Mezdeği'ne ulaştım resim yolladım. Asitanı çok ilgilendi sağolsun.
Resimlerimden yola çıkarak çenemde çok büyük bir sorun olmadığını törpüleme ve dikey kısaltma yapılabileceğini söyledi.
Bir tanede resim attı. Gerçekten çok başarılı bir işlemdi.
Ücretsiz muayeneye çağırdılar ama Ankara da yaşıyorum. İstanbul'da olsam bir dk durmazdım galiba.
Bu konuda kendimi çok şansız görüyorum.(diş dizilimiz de sorun var mı diye de sordular bana göre yok ben yok dedim)

Gelelim Ankara'ya. Bir sürü estetik cerrah var hepsini ınstagram dan takibe aldım. Ama genelde hep burun vs. paylaşılmış. Çeneyle ilgili hiçbir şey göremedim.
Gerçekten anlamıyorum İstanbul'da ki doktorların bütün resimleri hep çeneyle ilgiliyken Ankara'da bunu bulamamak çok can sıkıcı.
Bu resimler hastalara güven veriyor bence. Seçim yapmada öncü oluyor.
Her neyse Ozan Bitik'in sekreterine ulaşıp çene ameliyatları ile ilgili sorular sordum ama böyle ameliyatlar yapmıyor galiba gelen cevaplardan onu anladım.
Daha sonra Haldun Kamburoğlu'na mesaj resim attım. O direk muayeneye çağırdı. Resimlerden anlaşılamayacağını diş diziliminin önemli olduğunu söyledi. Tam bu mesajı yazarken aradılar. 5 Şubata randevü almış oldum.
Daha önce bu konuda kimseye muayene olmadım. Açıkçası ne diyecekler nasıl bir şey önerecekler çok merak ediyorum. Törpüleme işlemi olabilir gibi geliyor bana.Şuan çok heyecanlandım :) İlk defa bir doktordan sorunumun beni rahatsız eden şeyin ne olduğunu öğreneceğim. Gelişmeleri buradan sürekli paylaşmayı düşünüyorum. Şuan pek ilgi olmasa bile ilerde bu konuda sıkıntı yaşayanlara örnek niteliği taşısın.:)

Doktorla görüştüm. Çenemde ufak sorunların olduğunu ameliyata gerek olmadığını çene ucu törpüleme ve kısaltma yapabileceğimizi söyledi. Bir de benim yüzümün volümü Biraz aşağıya doğru bu çene ucu törpüleme ona etki eder mi bilmiyorum. Onun içinde belki farklı bir işlem gerekebilir. Hatta çiğneme kası diye geçen kısma botoks yapabileceğini söyledi. Ben birkaç doktora daha görünmeyi düşünüyorum. Benim sürecim biraz uzun olacak galiba.

Arkadaşlar bugün ortodontiste gittim kendisi Ankarada baya meşhur. Üst çenemde darlık varmış. Genişletici bi aparey takılıyomuş. 8 ay sürermiş tedavi. Bu görüntüde bi değişim sağlarmı sizce? Çenem geride veya ileride değilmiş ben hep öyle sanıyodum ama darmış.Bu tedaviyi olsam dış görüntüde değişiklik olurmu?

Arkadaşlar bugün ortodontiste gittim kendisi Ankarada baya meşhur. Üst çenemde darlık varmış. Genişletici bi aparey takılıyomuş. 8 ay sürermiş tedavi. Bu görüntüde bi değişim sağlarmı sizce? Çenem geride veya ileride değilmiş ben hep öyle sanıyodum ama darmış.Bu tedaviyi olsam dış görüntüde değişiklik olurmu?
Anladığım kadarıyla siz estetik amaçlı çene törpüleme yolunda giderken olay ortodontik olmuş, darlık tan dolayı suratınız asimetrik mi? Tabiki önce ortodontik tedavi olmanız gerekir zaten hiçbir doktor çene diş bozukluğu olan hastanın çenesini törpülemez, bence ortodontik tedaviye başlayın yaşınız kaç bilmiyorum ama darlığınız varsa ve yaşınız ilerlemişse genelde çene ameliyatı öneriyorlar çünkü iskeletsel gelişim tamamlandığı için çene genişlemeyebiliyor. Bu yolda ilerlemenizi tavsiye ederim

Anladığım kadarıyla siz estetik amaçlı çene törpüleme yolunda giderken olay ortodontik olmuş, darlık tan dolayı suratınız asimetrik mi? Tabiki önce ortodontik tedavi olmanız gerekir zaten hiçbir doktor çene diş bozukluğu olan hastanın çenesini törpülemez, bence ortodontik tedaviye başlayın yaşınız kaç bilmiyorum ama darlığınız varsa ve yaşınız ilerlemişse genelde çene ameliyatı öneriyorlar çünkü iskeletsel gelişim tamamlandığı için çene genişlemeyebiliyor. Bu yolda ilerlemenizi tavsiye ederim

Merhaba. Evet tamda dediğiniz gibi oldu. Önce çenemin darlığını halletmem gerekiyor,sonra hala sorun var gibi gelirse görsel olarak o zaman törpülemeyi düşünebilirim.Yaşım çok ufak değil ama ortodonti doktorum Ankarada biraz meşhur yani ameliyat gereken hastaları ameliyatsız tedavi etmesi ile. Açıkcası ameliyatı hiç göze alamıyorum. Bu genişletme tedavisine başlayacağım önümüzdeki hafta, umarım sonuç alırım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için:)

Bu arada yüzümde asimetri de var. O darlık düzelirse geçer mi bilmiyorum

Merhaba. Evet tamda dediğiniz gibi oldu. Önce çenemin darlığını halletmem gerekiyor,sonra hala sorun var gibi gelirse görsel olarak o zaman törpülemeyi düşünebilirim.Yaşım çok ufak değil ama ortodonti doktorum Ankarada biraz meşhur yani ameliyat gereken hastaları ameliyatsız tedavi etmesi ile. Açıkcası ameliyatı hiç göze alamıyorum. Bu genişletme tedavisine başlayacağım önümüzdeki hafta, umarım sonuç alırım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için:)
Evet çene ameliyatı çok kolay bir ameliyat değil ve bazı doktorlar ameliyatsızda tedaviyi sürdürebiliyor. Çünkü genelde hastalar ameliyt olayına pek sıcak bakmıyor. Asimetri ne kadar düzelir bilmiyorum ama eskisine göre daha iyi olur diye düşünüyorum. Bence de doğru karar vermişsiniz umarım sonuçta iyi olur :)

Profilinize koysanız kaldırabilirsiniz fotoğrafınızı. Belki de abartıyorsunuzdur bıçak altına yatmaya değmez

Merhaba aynı sorun bendede var özelden fotoğrafınızı atabilir misiniz rica etsem

valla ben bu konuyu kafama takıyordum sonradan vazgeçtim böyleyse bir sebebi var mantalitesi oluştu kafamda.

Doktorunz kim

X