Çene Estetiği Çene Ametliyatı resimleri

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
yasmin22 bana biraz bilgi verir misin ameliyatın hakkında?ben de bu ameliyatı olucam ve tecrübelerini paylaşırsan çok sevinirim:)

Kızlar burdan çenenizi büyütüp küçültebilirsiniz ayrıca burnunuz için tasarımda yapabilirsiniz

Ben de cenemden pek memnun degilim. Ama simdiye kadar düsünmedim ameliyat olsam mi diye..
Bu resimleri gördükten sonra düsünmeye basladim, niye yalan söyliyeyim :)

$chinV1X.jpg

nekadar büyük bir degisim olmus

anlaşılan kimse cesaret edemiyor çene ameliyatı olmaya bende çok merak ediyorum çene ameliyatı olan varr mı yorum yazan varmı diye ama genelde sadece olmak isteyip cesaret edemeyen ameliyat olanlardan bilgi almak isteyenler var sadece yani benim gibi

yüzü kare olanlar veya çok yuvarlak olanlar için örnek çene törpüleme resimleri,korede bir hastane gerçekleştiryrmuş.acaba türkiyede yok mu böyle cerrahlar :KK43:
xxxxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar bu resimler açılmıyor rica etsem mailime yollar mısınız?ben bu işlemi yaptırmayı düşünüyorum.

merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim. çene ameliyatı olan varmı diye sormuşsunuz ben oldum.öncelikle sunu söyleyeyim kesinlikle estetik amaçlı degildi
alt çenemde kayma vardı ve bu bende saglık sorunu haline gelmişti.bu tedaviyi çok arastırdım çok doktor gezdim ve bu ameliyatı basarıyla yapabilen çok
az doktor var türkiyede.Eger saglık sorunu olusturmuyorsa estetik amaçlı kesinlikle yaptırmayın derim.Eger bu konuda gerçekten detaylı bilgi almak isteyen olursa
seve seve anlatırım hangi hasteneye hangi doktora gitmeniz gerektiğini :)

merhaba bende çene ameliyatı olucam..hem fonksiyonel hem estetik amaçlı..üst çene geriliği var bende..bu nedenle ısırma problemim var dişlerim üst üste bindiği için..ayrıca üst çenem geride olduğu için tahmin edersinki burun kenarlarım öne çıkık değil yani doğal olarak burnumun ucu düşük ve büyük görünüyor..hem bu durum psikolojimi bozduğu için hemde ısırma bozukluğum olduğu için ameliyat olmam gerekiyor..tel tedavisine başladım yaklaşık 1 sene sonra da ameliyat olucam inşallah..ben ali mezdeği ye olmayı düşünüyorum..ameliyat sonrası çeneyi falan bağlamıyomuş bir çok ameliyatı var bide çene üzerine bana güven verdi açıkçası o yüzden ona olmayı düşünüyorum..sen kime oldun?ameliyat sonrası süreç nasıldı?

merhaba bende çene ameliyatı olucam..hem fonksiyonel hem estetik amaçlı..üst çene geriliği var bende..bu nedenle ısırma problemim var dişlerim üst üste bindiği için..ayrıca üst çenem geride olduğu için tahmin edersinki burun kenarlarım öne çıkık değil yani doğal olarak burnumun ucu düşük ve büyük görünüyor..hem bu durum psikolojimi bozduğu için hemde ısırma bozukluğum olduğu için ameliyat olmam gerekiyor..tel tedavisine başladım yaklaşık 1 sene sonra da ameliyat olucam inşallah..ben ali mezdeği ye olmayı düşünüyorum..ameliyat sonrası çeneyi falan bağlamıyomuş bir çok ameliyatı var bide çene üzerine bana güven verdi açıkçası o yüzden ona olmayı düşünüyorum..sen kime oldun?ameliyat sonrası süreç nasıldı?

Ben istanbulda tıp fakültesinde orhan çizmci ye oldum.doktorunu iyi arastır derim çünkü bu konuda deneyimli çok az doktor var. ameliyat sonrası cenemi doktor baglamadı rahat nefes alabileyim diye. hastaneden çıkacagım gün kalıbı yerlerstirdi agzıma ve lastklerle cenemi tellere taktırarak bagladı. ilk 3 gün çok agrılı gectii boyun agrım çok vardı ama daha sonrası
rahatlıyorsun korkma yani...o kalıp 1 hafta kadar agzında duruyor daha sonra sadece lastiklerle baglı kalıyor ileşme devm ettikçe lastiklerle baglanma da hafifliyor en son iki lastik kullanmaya baslıyosun yani herşey geç miş olyor..2 ay kadar konusamıyorsun. yüzünledi ki şişliklerde ay ayy inmeye başlıyor benm tam yüzümün seklini alması 4 5 ay sürmüştü.

işte alt çene oynadığı için alt çene ameliyatı daha zor oluyo diye biliyorum..çünkü bana doktor sadece üst çene olucağın için bağlamamıza gerek yok vidalarla sabitliyoruz dedi..belki biraz daha kolay olur diye bende kendimi avutuyorum işte :18:

slm benim alt çenemde üst çenemden daha öndeydi ama benim tedavim erken başlandığı için ameliyata gerek kalmadan maske adı verilen apareylerle uani yüzün dış kısmına takılan aletlerle tedavi oldum bu apareyin dışında ağzıma birçok aletlet takıldı ben de senin gibi uzun bir süre sıvı gıdalar ile beslendim hatta annemin ayağına yatarak bebek gibi yemek yediğimi biel hatırlıyorum
ama allah a şükür ben şuan çok iiyim inşallah sende bir an önce iileşirsin ....

benimde alt çenem önde ancak çok değil yani kapandığında ait dişlerin üstün önüne geçmiyor ancak 1 cm ya da yarım cm kadar geride olsa daha ii olurdu ne yapmamı önerirsiniz?

merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim. çene ameliyatı olan varmı diye sormuşsunuz ben oldum.öncelikle sunu söyleyeyim kesinlikle estetik amaçlı degildi
alt çenemde kayma vardı ve bu bende saglık sorunu haline gelmişti.bu tedaviyi çok arastırdım çok doktor gezdim ve bu ameliyatı basarıyla yapabilen çok
az doktor var türkiyede.Eger saglık sorunu olusturmuyorsa estetik amaçlı kesinlikle yaptırmayın derim.Eger bu konuda gerçekten detaylı bilgi almak isteyen olursa
seve seve anlatırım hangi hasteneye hangi doktora gitmeniz gerektiğini :)

cnm ben az öncede yazdım benm çenem önde ancak dişerimin öyle aman aman bir kapanmama problemi yok tam alt ve üst dişer üst üste geliyor şöyle 1 yada yarım cm geride olmasını istiyorum ameliyat ya daçene ucunu törpületmeyi düşünüyorum hangi doktorları önerirsiniz?_

arzucan benm doktorum orhan cizmeciydi istanbul tıp fakultesi.ama kapanmama gibi bi sorunun yoksa yada agrın falan o kadar acıyı cekmeye deger mi
bilmem tabi doktora göster o sorun olup olmadıgı anlayacagı için ona göre yaptırısın.çünkü cok zahmetli ve agrılı bir süreç oluyor

bende amelyat olmayıı düşünüyorum tabi ortodonti tedavisinden sonra gerek olursa estetk amaçlı olarak istiyorum görüntü hoşuma gitmiyor ne dersiniz?

X