Çene Estetiği Çene geriliği ve küçüklüğü!!

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
B Biliyor merhaba, benimde alt çene gerilğim var ortodontik bir durum ama yaş geçti tabi ameliyat falanda olamam birde pek belli olmuyor ileri seviye değil ama çenemde bir çukur var ve biraz daha çıkık dursun istiyorum. Sizin gibi juvederm vs dolgu maddesiyle geçici çözüm arıyorum. Acaba memnun musunuz? kaç ay dayanıyor birde? sert bir şekilde mi duruyor bu madde?

B Biliyor merhaba, benimde alt çene gerilğim var ortodontik bir durum ama yaş geçti tabi ameliyat falanda olamam birde pek belli olmuyor ileri seviye değil ama çenemde bir çukur var ve biraz daha çıkık dursun istiyorum. Sizin gibi juvederm vs dolgu maddesiyle geçici çözüm arıyorum. Acaba memnun musunuz? kaç ay dayanıyor birde? sert bir şekilde mi duruyor bu madde?

merhaba,

ben çözümden çok memnun kaldım çünkü ameliyat olmadan beş dakikada falan istediğim sonuca ulaştım. tamam geçici, yani yaklaşık 10 ay sonra eriyecek ve tekrarlamam gerekecek, ama tekrarlarım, var sayıyorum ki dip boyam geldi. Ki dip boyası daha sık geliyor ve işlem olarak daha uzun sürüyor :))
Kaç ay dayanacağı biraz kullanılan maddeye göre değişiyor. 3 ay, 6 ay, 10 gibi sürelerle dayanan malzemeler kullanılabiliyor. Maddenin nasıl durduğunu sorduğunuz soruyu okurken elimi çeneme götürdüm ve aslında bu daha önce hiç düşünmediğim bir şeydi çünkü çenemdeki ya da yüzümdeki diğer bana ait dokulardan bir farkı yok. Yani bir farklılık hissetmiyorsunuz. Zaten madde homojen bir şekilde bölgeye dağılıyor, yani sizin hissedeceğiniz bir protez gibi değil.
Umarım yardımcı olabilmişimdir, bu arada aynı yöntemle burun ucumu kaldırtıp, burun kemerimi de (hafif bir tümsek vardı) düzleştirdim,
Bu iş için doktorum Serkan Yıldırım'ı da özellikle tavsiye ediyorum çünkü uyguladığı dolgunun nasıl bir etki vereceğini çok iyi biliyor.

sevgiler,

B Biliyor öncelikle detaylı bilgi verdiğiniz için çok teşekkürler çünkü dudak okey ama çeneye dolgu deyince hiçbir dr yanaşmıyor bu alanda uzman çok az sanırım Türkiye'de :/ Serkan Beyle görüşeceğim en kısa zamanda. Birde ortalama olarak çene dolgunuz sadece ne kadar tuttu? ona göre bütçemi ayarlamam gerek.

B Biliyor öncelikle detaylı bilgi verdiğiniz için çok teşekkürler çünkü dudak okey ama çeneye dolgu deyince hiçbir dr yanaşmıyor bu alanda uzman çok az sanırım Türkiye'de :/ Serkan Beyle görüşeceğim en kısa zamanda. Birde ortalama olarak çene dolgunuz sadece ne kadar tuttu? ona göre bütçemi ayarlamam gerek.
Tekrar merhaba,
Diğer doktorların yanaşmama nedenini bilmiyorum ancak, Serkan Bey'in çene estetiği konusunda bir uzmanlığı var, özgeçmişini araştırmıştım, orda görmüştüm, belki de o nedenle bu konuda iyi sonuç çıkarabiliyor.
Ben 1500 TL vermiştim ama kullandığı malzemeye göre falan değişiyor galiba fiyat.

Merhaba canim

Benim ceneme medpor degil silikon takildi. Seklinin nasil oldugunu bilmiyorum inan. Doktor br simulasuonda cenemi uzattigi zaman yanaklarimda tabii bir degisiklik olmadi. Ameliyat sonrasi da cenem bitaz one geldigi icin yanak seklim de degismis gorunuyor olabilir. Yeni halim o kadar hosuma gitti ki o kadar incelemed inan :) neredesin sen? Kime ameliyat olacagini netlestirdin mi?
Merhaba cnm ben sana msj atmstm bnde taktrrim canim sonnda izmrde ege unisinde sy an cok memnujum anelyat olali bes gun oldu buyukkugu cok guzel kuzulmesini istemyorum canim acava amelyattan bi sure sonra sslkler ne kadar iniyor yani cen ilk buyuklgnden bayakucukuyormu bunu cok merak edyrm nolur cevapla canm o kadar mtlym ki umarum pek kuculmez

Merhaba hanımlar.Benim bir sorum olacaktı.Gecenlerde birkaç plastik cerrah ile görüşttüm burun ameliyatı olmak için yanlız bu ameliyatı olmam için çeneminde yapılması gerekiyormuş.Yüzüme göre çok küçük,ve gerideymiş.Ortodontiste de muayneeye gittiğim de aynı şeyi söyledi.Bende endişeliyim, nasıl bir ameliyattır aranızda olan var mı? Hatta fotoraf bile ekleyeceğim yan profilden sizlerinde değerlendirmesi için.Yanıtlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...
Benim de çenem küçük ve geride duruyor yüzüme göre. Yaz sonunda çene dolgu yaptırdım. Sadece bir iğne ile dolgu maddesi enjekte ediyorlar. Çene ucum uzadı ve çenem biraz öne geldi. Güzel bir görüntü oluştu. Tavsiye ederim, ağrı acı olmadığı gibi çok kısa sürüyor. Ama her çene yapısı bu dolgu işlemi için uygun olmayabiliyormuş. Benim doktorum Doç.Dr. Serkan Yıldırım. Size de tavsiye ederim.

Merhaba cnm ben sana msj atmstm bnde taktrrim canim sonnda izmrde ege unisinde sy an cok memnujum anelyat olali bes gun oldu buyukkugu cok guzel kuzulmesini istemyorum canim acava amelyattan bi sure sonra sslkler ne kadar iniyor yani cen ilk buyuklgnden bayakucukuyormu bunu cok merak edyrm nolur cevapla canm o kadar mtlym ki umarum pek kuculmez
Cnm gecmis olsun. Cenende kuculme olmaz. Yanaklarindaki sislik iner eger varsa :)

Cnm gecmis olsun. Cenende kuculme olmaz. Yanaklarindaki sislik iner eger varsa :)
Var var tabi gergnlk var çok cnm yanı agzmi hafif acablyrm ama mesala dişlerini gosteremyorum bunlar nr kadar zamanda gider cenemi hssetmyrm bana medpor takıldı ağız içinden takıldı cnm dış frcalamaya calsyrm ama kanto frcalaynca napsam bilemedm valla:-)

Var var tabi gergnlk var çok cnm yanı agzmi hafif acablyrm ama mesala dişlerini gosteremyorum bunlar nr kadar zamanda gider cenemi hssetmyrm bana medpor takıldı ağız içinden takıldı cnm dış frcalamaya calsyrm ama kanto frcalaynca napsam bilemedm valla:-)
biraz sabredeceksin cnm. başka yolu yok. hızla iyileşecek merak etme.

Benim de çenem küçük ve geride duruyor yüzüme göre. Yaz sonunda çene dolgu yaptırdım. Sadece bir iğne ile dolgu maddesi enjekte ediyorlar. Çene ucum uzadı ve çenem biraz öne geldi. Güzel bir görüntü oluştu. Tavsiye ederim, ağrı acı olmadığı gibi çok kısa sürüyor. Ama her çene yapısı bu dolgu işlemi için uygun olmayabiliyormuş. Benim doktorum Doç.Dr. Serkan Yıldırım. Size de tavsiye ederim.

ne kadar a yaptırdınız acaba?

Çok çok tesekkur ederim cnm o kadar mutluyum ki herşey katlanrm bu hsszlgn tamamen gitmesi tahmnmce bi uç ay alır zaten neyse çok sgl cnm görüşmek uzere
tam olarak zamanını hatırlamıyorum ama birkaç haftada geçmiyor. Zaten burun ameliyatı da olduğunda burun ucunu birkaç ay daha az hissediyorsun ya bu da öyleydi sanırım. uzun zaman oldu ben yaptıralı. unutmuşum :)

Cnm ya bii ay oldu. Cenem buyuk gelyor dudaklarim iceri kacti sanki benjm dudaklarim bayakalindi ya eski haline donmeyecekmi gerginlkten mi ince gorunuuor
Canim bilemedim. Resmini gormem lazim yorum yapabilmem icin. Benim cenem de sismisti ama 10 gun sonra bihayli inmisti

Canim bilemedim. Resmini gormem lazim yorum yapabilmem icin. Benim cenem de sismisti ama 10 gun sonra bihayli inmisti
zyk78 sizin operasyonunuz gercekten cok cok basarılı olmuş.
cok dogal cok uyumlu. doktor ismi ve fiyatı öğrenebilirmiyim. lütfen cvplarsanız cok sevinirim. acilinden istiyorum bende :)

benim ağız içinden konuldu canım,ağrı sızı olmadı ama yemek içmek ilk günler sıkıntılıydı 1 hafta sonra bandajlar çıkınca rahatlıyorsun ama şişlik çok fazla oldu bende şimdi biraz daha iyi ama hala bazen tuhaf geliyor,ne bileyim alışamadım bazen eski halim daha iyiydi diyorum bazen bu halim güzel geliyor
yan profilden çok güzel oldu ama önden hala büyük duruyor,çıkık çeneliymişim gibi sanki,daha küçülmez böyle kalırsa çıkartmayı düşünüyorum,10 gün sonra kontrolüm var doktorla görüşüp sonra karar vericem
resimlerim albümde var canım bakabilirsin
Ben goremiyorum :/

"Mrhb arkadaskar bende cene ameliyati oldum henuz ikinci haftamdayim, umdugum kadar zor degilmis, cenem cok gerideydi ufakti yani burun buyuk gibi duruyordu cene olmadigi icin. Protez riskli dediler vucut kabul etmezse o eziyet o masraf bosa. Dolguda bana yetersiz geliyordu cene cok ufak oldugu icin, genioplasty yaptirdim sislik cok az oldu dis cektirmissim gibi! 5 gun kadar surdu bu sislik. Agri vardi tabi biraz ama cekilmicek kadar degil suan yandan super duruyor ama onden alismam lazim onden kaba gibi geliyor ya sislik var biraz yada aliskin olmadigimdan cunki cenem hic yoktu nerdeyse. Resim gormek isteyen varsa ozelden gonderirim. Bantli halinide bantsiz halinide"

Merhaba smurfin, fotograflarini gorebilir miyim? Hangi doktora ameliyat oldun ve ne kadar tuttu? Cok tesekkurler
Bana yollar misiniz?

Kızlar ben medpor protez koydurmuştum, sonrasında yüzüme çok büyük olduğunu düşündüm ve 1 ay sonra çıkarttırdım.Ağız içinden koyulmuştu. Hiç bir zaman eski haline dönmeyecek sanırım çünkü 1 yıl oldu hala o alt dudakta gerginliği hissediyorum sanki boyle ekşi bişi yersinde bi tuhaf hissedersin ya ağzını devamlı o his ve bunla ömrüm boyunca yaşamak zorundayım.Çok ihtiyacınız yoksa yaptırmayın derim.Pişman olsanız bile değişmiyo hiç bişe ve eski haline dönmüyor, iyi düşünün.
Kimdi doktorunuz acaba bana yazar misiniz?

Merhabalar bende burun ameluyati oldum ama cene geriligi bendede var genetik galiba ama soyle bi skntım var cene diskim kaymis olmasi gereken yerin disindaymis acaba bu disk yerine getirildiginde cene geriligim ortadan kalkicammi bu ameliyati olan varmi arkadaslar bide plastik cerrahinda olucam ameliyat simdiden tesekurler

X