Çevremdeki herkesin evlenmesi

Ben de bu aralar böyle düşünüyorum. 3 ay sonra 30 olacağım. Çevremdekiler evlendi, çocukları ele avuca bile gelmeye başladı. Bazen sevilmek, huzurlu yuva sahibi olmak istiyorum. Ama karşıma çıkan erkekler ya ciddi düşünmüyordu ya da cinsellik odaklıydı. Dün bir bu gün iki konuyu cinselliğe getiriyorlardı. İnanır mısınız bir dönem cinsellikten tiksiniyordum.
Artık sokaktaki çiftlere öyle bakıyorum. Yuvam olmayacak mı diye. Bol dua etmekten başka çarem yok

siz de haklısıniz kimseyi yargılamak için yazmadım ben
ben evliliğin bu kadar amaç haline getirilmesine karşıyım , kimse sevdiğim birini bulayım güzel bir ilişki yaşayayım demiyor, herkes direkt evlenelim de evlenelim modunda.
Aslinda mesele evlenmek degil mesele yalnizlik evlenmek isteyenlerin buyuk bolumunun duzgun bir iliskisi yok :KK43:

Etrafıma bakıyorum, arkadaşlarımın yarısından fazlası evli. Resmen olmuyor. Üniversitede olmadı.
Sosyal hayatım iş ev arası ama ne yapabilirim ki…

Bir ara yeterince güzel olmadığım için şanslı olmadığımı düşünüyordum. Çünkü gerçekten çok güzel olanların çok seçeneği oluyor, görücü usulü vs isteyenler oluyor. Mesela, dışarıda tanımadıkları insanlar tarafından bile tekliler alan var.

Benim başıma hiç gelmedi böyle bir şey. Tabiki beni beğenenler de oldu ama anlaşamadım ya da beğenmedim. Bir de tesettürlü biri olduğum için zaten dikkat çekmiyorum.

Bir yandan da gayet sıradan insanların onlardan çok daha üstün( güzellik, statü olarak)kişilerle evlendiğini görüyorum.

Tamamen kısmet meselesi mi bilmiyorum ama artık umudum kalmadı pek. Düzgün erkekler hep evlenmiş zaten. Ben 27 yaşındayım şu an.

Herkes evlendiği için değil kendim istediğim için evlenmek istiyorum. Ne düşünüyorsunuz
27 Yaş bana göre evlilik için erken evlenenin başıda göğe ermiyor. Hayatını yaşamak varken neden bu yaşta evlilik merakı? diye sorarım ben. 30 yaşındayım evlilik merakım yok ergenlik döneminde oldu olmadı değil ama iyi ki bir cahillik yapıp evlenmemişim. Evlilik doğru kişiyi buldugun zaman çok güzel tabi ki evli olanlara lafım yok hepimiz zamanı gelince evlenicez. Ama daha hayatını yaşamak varken neden bir sorumluluk altına giresin emin ol çocuk vs olunca ne gezebiliyorsun rahat ne başka birşey. Yaşının tadını çıkarmaya bak etrafımda evli olanların çoğu şunu söyler keşke erkenden evlenmeseydim yaşayamadığım şeyler var derler. Bekar olduğum için çok ama çok mutluyum karışanım yok bir yere giderken birine sormuyorum dilediğim herşeyi yapıyorum. Bence sen bir kursa falan yazıl biraz aktivitelere falan katıl kafan dağılır evliliği falan unutursun yeni çevre edinince. Ayrıca evliliğin güzellikle fiziksel özellikle alakası yok bide şöyle düşün evlenip bir sürü sıkıntı çekmektense bekar kalıp hayatını ekstra sorunlar olmadan devam ettirmek daha mükemmel hayırsız bir evlilik yapıp mutsuz çileli bir yaşam mı sürmek yoksa bekar kalıp mutlu sorunsuz bir hayat mı sürmek? Herşeyin zamanı var belki senin kaderine ileriki yaşlarında çıkacak nereden biliyorsun umutsuzluğa kapılmışsın? Ben zaten evlenme merakı olan insanlara asla anlam veremiyorum artık.

X