Çevremdeki herkesin evlenmesi

İyi de amaç koca bulmak olsa kör topal birini zaten bulurdu. Burdaki duygusal beklentiyi kadınlar bile anlamıyorsa hey yavrum hey… yorumunuzu 11 kişi beğenmiş ilginç…
duygusal beklentiyi karşılamak evliliğin çok çok küçük bir kısmı.
Bunun için evlenmenin mantıklı olduğunu düşünmüyorum.

Ne için evleniliyor başka?
Herkesin evlilik nedeni farklıdir muhtemelen ama beni duygusal olarak beslesin kafasıyla evlenmenin kimseye bir hayri olmuyor genelde.

bilemiyorum kendimi tam ifade edemediğimi düşünüyorum ama evliliğin öyle aşk sevgi duygu duygusallik vs ile çok alakalı olmadığını gözlemliyorum

Herkesin evlilik nedeni farklıdir muhtemelen ama beni duygusal olarak beslesin kafasıyla evlenmenin kimseye bir hayri olmuyor genelde.

bilemiyorum kendimi tam ifade edemediğimi düşünüyorum ama evliliğin öyle aşk sevgi duygu duygusallik vs ile çok alakalı olmadığını gözlemliyorum
Salt mantıkla da olmaz onu söyleyeyim

Süper bir flört dönemi yaşadım. Her gün şanslı olduğumu düşündüm. Evlen de gör derlerdi. Evlendim sağdan sola dönerken şükrettim aşırı mutluydum bir de çocuğum oldu ohhh yemede yanında yat.
Sonra bir aldatıldım bir dolandırılım anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. 2 evladım var Allah ömür versin inş. Onlar hariç her anıma bin pişmanım.
Herkes böyle değil elbette ama böylelerde var.
Akışına bırak anın tadını çıkar. En çok kendini sev kendinle çok mutlu ol.
Olacağı varsa olur. Yoksa yanlış kişileri seçersin aman dikkat
Aynı durumdayım çok mutluyduk 5 yıl sevgililik 10 yıl olacak evlilik. Hersey mükemmeldi herkese evlenin dıyordum bende dediğiniz gibi bir aldatıldım dünyam yıkıldı sanki bütün kemiklerim kırıldı öyle canım yandı. Allah’a havale ediyorum Allah’ından bulsun

Aynı durumdayım çok mutluyduk 5 yıl sevgililik 10 yıl olacak evlilik. Hersey mükemmeldi herkese evlenin dıyordum bende dediğiniz gibi bir aldatıldım dünyam yıkıldı sanki bütün kemiklerim kırıldı öyle canım yandı. Allah’a havale ediyorum Allah’ından bulsun
Amin amin. Ben de öyle yapıp yoluma bakıyorum

Etrafıma bakıyorum, arkadaşlarımın yarısından fazlası evli. Resmen olmuyor. Üniversitede olmadı.
Sosyal hayatım iş ev arası ama ne yapabilirim ki…

Bir ara yeterince güzel olmadığım için şanslı olmadığımı düşünüyordum. Çünkü gerçekten çok güzel olanların çok seçeneği oluyor, görücü usulü vs isteyenler oluyor. Mesela, dışarıda tanımadıkları insanlar tarafından bile tekliler alan var.

Benim başıma hiç gelmedi böyle bir şey. Tabiki beni beğenenler de oldu ama anlaşamadım ya da beğenmedim. Bir de tesettürlü biri olduğum için zaten dikkat çekmiyorum.

Bir yandan da gayet sıradan insanların onlardan çok daha üstün( güzellik, statü olarak)kişilerle evlendiğini görüyorum.

Tamamen kısmet meselesi mi bilmiyorum ama artık umudum kalmadı pek. Düzgün erkekler hep evlenmiş zaten. Ben 27 yaşındayım şu an.

Herkes evlendiği için değil kendim istediğim için evlenmek istiyorum. Ne düşünüyorsunuz
Daha cok gencsiniz. Biraz sosyallesin. Hobi edinin. Hobi gruplarina katilin. Yeni insanlar taniyin. Karsiniza birileri cikacaktir

Merhaba.Benim arkadaşlarım 18 yasından sonra evlendi, şuan 2 ya da 3 er çocukları var.
Fakat şunu fark ettim. Genç yaşta evlenen 15 arkadaşımdan maksimum 5 i şuan aynı kişiyle evli.Diğerleri ya ikinci evliliği yaptı ya da çocuklarıyla hayatta kalma çabasında.
Herkes için aynı şey olur demiyorum ama 18 li ya da 20 li yaşlarda yapılan evliliklerde sadece aşk önemseniyor. O çılgın zamanlarda yapılan evlilikler ise bazen hüsranla sonuçlanabiliyor.
Ben 30 yaşında evlendim ve çevremden sürekli evlen çocuk için zamanın geçiyor baskısı gördüm, ama gerçekten hayatının devamını geçirebileceğim ve çocuğuma güzel bir baba olabileceğine emin olduğum birini bulana kadar bekledim.Ha yanılmış olabilir miyim ? tabii ki evet insanız sonuçta onu da zamanla göreceğiz. Benden sana arkadaş tavsiyesi yaşım geçiyor diye panik yapıp yanlış biriyle evlenme ,hem kalbine hem aklına sinsin.Herkesin bir nasibi vardır.Allah güzel insanlarla karşılastırsın inşallah :)

Hayatta kendinizden daha çok kimseyi sevmeyin en çok kendinizi sevin zaten ondan sonra sevılırsınız. evliliğimden aldığım ders bu oldu..

Etrafıma bakıyorum, arkadaşlarımın yarısından fazlası evli. Resmen olmuyor. Üniversitede olmadı.

Bir ara yeterince güzel olmadığım için şanslı olmadığımı düşünüyordum. Çünkü gerçekten çok güzel olanların çok seçeneği oluyor, görücü usulü vs isteyenler oluyor. Mesela, dışarıda tanımadıkları insanlar tarafından bile tekliler alan var.

Benim başıma hiç gelmedi böyle bir şey. Tabiki beni beğenenler de oldu ama anlaşamadım ya da beğenmedim. Bir de tesettürlü biri olduğum için zaten dikkat çekmiyorum.

Bir yandan da gayet sıradan insanların onlardan çok daha üstün( güzellik, statü olarak)kişilerle evlendiğini görüyorum.

Tamamen kısmet meselesi mi bilmiyorum ama artık umudum kalmadı pek. Düzgün erkekler hep evlenmiş zaten. Ben 27 yaşındayım şu an.

Herkes evlendiği için değil kendim istediğim için evlenmek istiyorum. Ne düşünüyorsunuz
Valla tesettürlü, güzel ve anormal dikkat çekici çok arkadaşım var. Özgüveninizi korumalısınız👍🏻

Evlenme,bekarlik sultanlik.nekadar gec okadar iyi.hatta bebek istemiyorsan hic bulasma evlilige.

2 ablam evli ikisi de çok severek evlendi ama bana abla tavsiyesi "sakın erken evlenme önce dolu dolu yaşa" diyorlar her zaman :KK70: bende zaten anti evlilikçi olarak bekar olmaktan çok mutluyum

30 yaşındayım bilmiyorum bu evlilik sevdasını gerçekten anlamıyorum
evlilik çok emek isteyen meşakkatli bir yol , düzenli olarak beslemelisin hayat nereye akar vs belli değil
birine deli gibi aşık olursun bu yolu yürümek istersin anlarim
biri en yakın arkadaşın olur her şeyini paylaşırsın güvenirsin bu yolu yürümek istersin anlarim.
ama hayatında kimse yok salt bu yolu istemeyi anlayamiyorum? ne oluyor koca bulunca?
Haklisin ama yalnizlik allaha mahsus mesele sadece evlilik degil ki kimse mutsuz olmak istemez evlenince yalnizligimi paylasacak biri olur diye dusunuyorlar ama bu devirde evlenmek artik gercekten cok zor

Sadece maddi statükoya bakmayın. Sadece buna bakıp evlenen tanıdıklarım çok mutsuz, evlendiklerine çok pişmanlar. Bakacağınız ilk şeyler; size değer vermesi, sizi sevmesi, güzel ahlaklı, merhametli, mesleği iş güç sahibi olması olsun..
Bana kıyas yapıyorsunuz gibi geldi. Maddi kiyasin sonu yok. Her zaman sizden çok daha maddiyati, statükosu olan olacaktır. Ben hayatta şuna inanırım Allah maddiyati istediğine, ilmi isteyene verir. Bu demek değil elinizden geleni yapmayacaksınız. Yapın, istedikleriniz için canla başla çabalayın. Sonrasını bırakın. Bazı insanlar istemediği halde çok büyük maddi zenginlik içinde olabiliyor, ne kadar çabalasaniz da o insanlarin maddi seviyesine çıkamiyorsunuz. Herkesin çevresinde illa ki o insanlardan vardir. Bu durumu kabullenin. Hayırlısı buymuş deyin geçin. Elinizden geleni yaptıktan sonra içiniz ferah olsun.
Evlilik için de çabalayın sonrasını bırakın hayırlısı olsun deyin..
Tatlim cok haklisin ama bunu bulmakta artik cok zor ya iletisim problemi yasaniyor yada artik iyice bireysellesildi ve evlilik demode oldu

Haklisin ama yalnizlik allaha mahsus mesele sadece evlilik degil ki kimse mutsuz olmak istemez evlenince yalnizligimi paylasacak biri olur diye dusunuyorlar ama bu devirde evlenmek artik gercekten cok zor
siz de haklısıniz kimseyi yargılamak için yazmadım ben
ben evliliğin bu kadar amaç haline getirilmesine karşıyım , kimse sevdiğim birini bulayım güzel bir ilişki yaşayayım demiyor, herkes direkt evlenelim de evlenelim modunda.

Ben de bu aralar böyle düşünüyorum. 3 ay sonra 30 olacağım. Çevremdekiler evlendi, çocukları ele avuca bile gelmeye başladı. Bazen sevilmek, huzurlu yuva sahibi olmak istiyorum. Ama karşıma çıkan erkekler ya ciddi düşünmüyordu ya da cinsellik odaklıydı. Dün bir bu gün iki konuyu cinselliğe getiriyorlardı. İnanır mısınız bir dönem cinsellikten tiksiniyordum.
Artık sokaktaki çiftlere öyle bakıyorum. Yuvam olmayacak mı diye. Bol dua etmekten başka çarem yok

siz de haklısıniz kimseyi yargılamak için yazmadım ben
ben evliliğin bu kadar amaç haline getirilmesine karşıyım , kimse sevdiğim birini bulayım güzel bir ilişki yaşayayım demiyor, herkes direkt evlenelim de evlenelim modunda.
umudunu kaybetme senle alakali hersey sen istersen olur eger birinden hoslaniyosan bunu belli et mutlu ol pozitif enerji cevrene yayilir

30 yaşındayım bilmiyorum bu evlilik sevdasını gerçekten anlamıyorum
evlilik çok emek isteyen meşakkatli bir yol , düzenli olarak beslemelisin hayat nereye akar vs belli değil
birine deli gibi aşık olursun bu yolu yürümek istersin anlarim
biri en yakın arkadaşın olur her şeyini paylaşırsın güvenirsin bu yolu yürümek istersin anlarim.
ama hayatında kimse yok salt bu yolu istemeyi anlayamiyorum? ne oluyor koca bulunca?
Herkesin hayatı kendine, kimi cidden mutlu olurken; kimi ne yaptım evlilik benlik değilmiş der. Koca bulmak marifet değildir . Marifetlik olucak bir durum olsa karı bulmakta marifet olunurdu. Marifet olan şey, doğru kararlar , doğru evlilik süreci. Sen yalnız takılmayı severken bu senin tercihinken, başka biri yalnıztan korkup ; evlenmeyi seçenek görebilir . Doğru insanla adım atmayı seçebilir. Anlamak zorunda olmadığımız bir konudur bu olay , tıpkı evlenmeyi doğru bulmayanları anlayamadığımız gibi; evlenme tercihini de anlayamayabiliriz. Bu bakış açısıdır , nereden baktığına , baktığınıza bağlı. Mesela ben hiç kafa yormam . O evlenmiş bu evlenmekten uzak duran tipmiş , bu koca meraklısıymış.. elalem ne der ve ayyy onun tercihi neymiş diyerek kafa yormaktansa, seçtiği yolu desteklemek en iyisi sonuçta herkesin hayatı kendine

Herkesin hayatı kendine, kimi cidden mutlu olurken; kimi ne yaptım evlilik benlik değilmiş der. Koca bulmak marifet değildir . Marifetlik olucak bir durum olsa karı bulmakta marifet olunurdu. Marifet olan şey, doğru kararlar , doğru evlilik süreci. Sen yalnız takılmayı severken bu senin tercihinken, başka biri yalnıztan korkup ; evlenmeyi seçenek görebilir . Doğru insanla adım atmayı seçebilir. Anlamak zorunda olmadığımız bir konudur bu olay , tıpkı evlenmeyi doğru bulmayanları anlayamadığımız gibi; evlenme tercihini de anlayamayabiliriz. Bu bakış açısıdır , nereden baktığına , baktığınıza bağlı. Mesela ben hiç kafa yormam . O evlenmiş bu evlenmekten uzak duran tipmiş , bu koca meraklısıymış.. elalem ne der ve ayyy onun tercihi neymiş diyerek kafa yormaktansa, seçtiği yolu desteklemek en iyisi sonuçta herkesin hayatı kendine
dediğimi tam anladığınızı düşünüyorum o yüzden yorum yapacağım
dediğiniz gibi herkesin hayatı kendine.

dediğimi tam anladığınızı düşünüyorum o yüzden yorum yapacağım
dediğiniz gibi herkesin hayatı kendine.
Boşver evliliği araç ve amaç olarak görenler ben ne yaptım desinnnn aman şaka maka bekarlık sultanlık . Evliliğin de güzel yanları da varda tabi bu felek şanslı olanların çarkına dönüyor ..

X