Ceydanın Günlüğü

Bu harika bişe olmuş :)

Bambaşka renklerimiz var bizim bir araya geldiğinde tek renge dönüşen..

Sadece göbeğimden kilo alıyorum diyenlere tavsiyeler :)
1. Baklagiller
Göbek yağlarından kurtulmanın baş anahtarıdır. Yağ oranları çok düşüktür. Protein, lif ve potasyum deposu oldukları için geç acıktırır ve sindirimi kolaylaştırırlar.
2. Yeşil çay ve Biberiye
Ortalama bir insanın günlük kalori ihtiyacı 2000'dir. Bazen çok daha fazla kalori aldığımız da olabiliyor. Bunlardan kurtulmak içinse biberiye ve yeşil çay ideal. Günde 2 bardak biberiye çayı 100 kalori yaktırırken, yeşil çay 150 kalori yaktırıyor.
3. Yumurta
Yumurtanın beyazı protein açısından zengindir ve karnı tok tutarak acıkmayı geciktirir. Aynı zamanda da büyük bir idrar söktürücüdür.
4. Zeytin yağı
İçindeki omega yağ asitleri kalori yakmaya yardımcı olur. Salatalara günde bir yemek kaşığı zeytin yağı koyarak kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.
5. Üzüm
Tatlı kriziniz geldiğinde çikolatadan önce başvuracağınız alternatif tek adres üzüm olmalı. Zira kendisi en sağlıklı çözümlerden birisidir ve zayıflamaya yarımcı olur.
6. Limon suyu
Göbek yağlarını eritmenin en basit yollarından biri de limon suyudur. Bir bardak suya, yarım limon suyu sıkmak zayıflamanıza yardımcı olur. Ayrıca yapacağınız egzersizle de yağların yakılmasını yüzde 30 kadar arttırabilirsiniz.
7. Karpuz
Herkesin bildiği gibi karpuzun yüzde 90'dan fazlası sudur. Karnı tok tuttuğu için yaz aylarında sadece karpuzla bile öğün geçirilir. Potasyum açısından zengindir ve sindirimi kolaylaştırarak zayıflamaya yardımcı olur.
8. Kereviz
Tadı çok sevilmese de kilo vermede kereviz kürleri oldukça meşhurdur. Pişirmek yerine çiğ olarak salatalarda kullanılması daha faydalıdır.
9. Muz
En sevilen meyveler arasındaki muz diyetlerin de vazgeçilmezidir. Tok tutar. Ayrıca potasyum ve protein açısından zengindir. 20 tane muz günlük kalori miktarına eştir. Ancak sadece muz diyeti yapmak isteyenler için küçük bir uyarı: Kabızlık!
10. Egzersiz bonusu
"Sadece göbeğimden kilo alıyorum" diye hayıflananlardansanız olaya bir de iyi açıdan bakın. Çünkü biraz azimle sadece göbeğinizi çalıştırarak kısa sürede ondan kurtulabilirsiniz.

Bu harika bişe olmuş :)

O kadar lezzetli oldu kiiiii

Bu arada öğle yemeğim
Bir dilim uno kepek ile kabak spagettim. ☺️☺️☺️☺️

Mustafa Kemal'in askeri.

Saçlarımı 4 senedir kınayla boyuyorum ve çokkk memnunum. Bugün de yaptık ve sonuç ☺️☺️

Mustafa Kemal'in askeri.

Diyete başlamadan önce yaniiii yaklaşık 65 gün önce tam 75 kiloydum. Vermem gereken 15 kilo vardı ve gözümde büyüyordu. Hayatımda daha önce hiç zayıf olmadım hep balık etli ile normal arasında gidip gelmiştim. Fakat bu kış resmen şişman olmuştum. Yaşadığım talihsiz olaylar, üniversite sınavına hazırlanıyor olmam, sağlık sıkıntılarım, okulumda öğle araları yediğim tostlar vs geçen yaz olduğum 67den taaa 75 e kadar gelmiştim. Önceden hiç büyük kilolar vermediğim için gerçekten yapamayacağımı düşünüyordum. Yapamamam için bir neden yoktu aslında.
60 küsur gün önce okula gitmeyi bıraktım devamsızlığımı kullanmak için. Ve diyete başladım. Diyet değil aslında gerçekten NORMAL bir insan gibi yemeye başladım. Evet anormal yiyordum bunu kabul ediyorum. Bazı insanlar morali buzulunca yemekten kesilir ya bende tam tersi oluyordu. Genelde sabah bir poaça ve hazır meyve suyu, öğlen yarım ekmek tost, akşam evde yemek(ki şimdiki öğle yemeklerimden bile fazla yemek), gün içinde 2-3 çikolata bazen cips bazen dondurma... Şimdi kendime kötülük yaptığımın farkına varıyorum. Her neyse diyete başladım, bir kaç gün sonra yürüyüşlerime başladım. 1 saat yürüyüş hem stresimi aldı, migrenim artık nerdeyse hiç tutmuyor, hem reflümü düzeltti, psikolojim düzeldi daha ne olsun.

15 kilo imkansız geliyordu, bugün itibariyle 8 kilosunu verdim. Kilo vermede bana göre yemekten kesmenin payı %40 ise, sporun payı %60 tır. Kilo verirken sarkmamak gerekir sıkı olmak gerekir. Kendimi seviyorum, annemi seviyorum, hedeflerim var bunları seviyorum. Kararlılığımı seviyorum. Her gün yürüyüşe gitmek bana ölüm gibi gelse de tartıya çıktığımda gördüğüm manzarayı spora da borçlu olduğumu biliyorum. Elimde sıcak limonlu suyum bunları yazıyorum ☺️
Bunu da buraya koyayım da belki birileri okuyup yarın yeni hayatının ilk adımını atar. Ilk sağlıklı kahvaltısını yapıp sabah sporuna çıkar. Hatta belki ilk 100 gramını verir.
Buyrun bu da resmimiz ☺️ hepinizi seviyorum desteğinizle sağolun varolun.

Mustafa Kemal'in askeri.

Herkese günaydın güzel insanlar ☺️☺️☺️☺️ bugün düne göre 300 gr a daha elveda demişim ☺️☺️

Şimdiki bu hızlılığım bir önceki kiloda çok takılmamdan ve kaçamak yapmayıp her gün 1 saat yürüyüş yapmamdan ☺️ ben kahvaltı hazırlamaya gidiyorummmmm

Mustafa Kemal'in askeri.

Kahvaltım
Bol peynirli omlet
Bir bardak siyah çay
Domates
Bir kibrit kutusu beyaz peynir
Bir dilim uno kepek

Mustafa Kemal'in askeri.

Tebriklerr:)) omur boyu insallah bu sekilde beslenirsin saglikli beslenerek vucudumuzda bize tesekkur ediyo ustelik insan daha mutlu yasiyo hedeflerine bir an once ulasip kalici olmasi dilegiyle

Kahvaltım
Bol peynirli omlet
Bir bardak siyah çay
Domates
Bir kibrit kutusu beyaz peynir
Bir dilim uno kepek

Mustafa Kemal'in askeri.

Kuzumcugum tebrik ederim harika gidiyosun👏👏👏
Sen kendin icin daha iyisini bilirsin tabiki ama o kepekler gercek kepek degilmis biliyosun ekmegini tam bugday yesen hem daha guzel doyarsin hemde daha saglikli😘

Tebriklerr:)) omur boyu insallah bu sekilde beslenirsin saglikli beslenerek vucudumuzda bize tesekkur ediyo ustelik insan daha mutlu yasiyo hedeflerine bir an once ulasip kalici olmasi dilegiyle

Çok tesekkür ederim ☺️☺️☺️

Mustafa Kemal'in askeri.

Kuzumcugum tebrik ederim harika gidiyosun👏👏👏
Sen kendin icin daha iyisini bilirsin tabiki ama o kepekler gercek kepek degilmis biliyosun ekmegini tam bugday yesen hem daha guzel doyarsin hemde daha saglikli😘

Tesekkür ederim ablacım sağol ☺️☺️😚

Haklısın ben de o yüzden arada premium arada Çavdar arada kepek yiyorum dediğini dikkate alıcam 😚

Mustafa Kemal'in askeri.

Iki bardak sıcak limonlu su içildi. Bu arada bunu gerekliliğinden değil sevdiğim için içiyorum
Bu da motivasyon fotoğrafımız olsun

Mustafa Kemal'in askeri.

Öğle yemeğim

Biraz közlenmiş patlıcan ve közlenmiş çokkkk acı biber
Taze domates
Soğan
Z yağı
Ile salatam + bir dilim uno kepek + biraz yoğurt

Yemeği de yoğurdu da bitirmedim

Mustafa Kemal'in askeri.

Bugün oruçluydum beee tartıda farklı bi rakam görmek mutlu etti beni :) 75.7 :) :) :)

Bugün oruçluydum beee tartıda farklı bi rakam görmek mutlu etti beni :) 75.7 :) :) :)

Allah kabul etsin canım cok sevindim ☺️☺️☺️☺️

Mustafa Kemal'in askeri.

Allah kabul etsin canım cok sevindim ☺️☺️☺️☺️

Mustafa Kemal'in askeri.

Âmin canım cümlemizin :) yarın Bayram ve bn şeker orucuna girecem :) :) yoksa gelsin kilolar ;( ;(

Âmin canım cümlemizin :) yarın Bayram ve bn şeker orucuna girecem :) :) yoksa gelsin kilolar ;( ;(

Aynen aynen canım evde iki tepsi baklava var tadına bile bakmak yok

Mustafa Kemal'in askeri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…