Çeyizim Değil , Yazlığıma Aldıklarım ;) :)

3gunlukdunya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2015
3.217
3.858
Asıl konuma geçmeden önce 6 yıl öncesini özet geçeyim , o zamanlar buraya üye değildim ve aldıklarımın fotoğrafını çekmemiştim ..

Çeyizimde ;
Çeliklerimi Hisar'dan
Cam ürünlerimi Paşabahçe'den
Sakla kabı , çamaşır kurutmalık , sebze kurutucu , blender seti , kesme tahtası , seramik bıçağımı Tefal'den
El yüz banyo havlularımı Home sweet home ve Kervan'dan
Battaniyemi Kervan'dan
Porselen baharatlıklarımı , kupalarımı Güral'dan
Porselenlerimi ve şamdanımı Kütahya Porselen ve Cemile Store'dan
Ütümü Philips Azur'dan
Nevresimlerimi ve pikemi Sarev , home sweet home , english home , madame coco dan almıştım ..

Hepsinden çok memnunum
Yıpranma , solma , renk karışması , bardaklarda çizilme vs gibi hiç bir sorunla karşılaşmadım çok şükür ..

Ve tüm bu saydıklarımı düğüne son 2-3 hafta kala kendi mağazalarından almıştım .. Hem de öncesinde hiç araştırma yapmamıştım .. Bu kısmı belirtmemin sebebi yeni çeyiz hazırlayacakların az zaman kalsa bile boşuna strese girmemesi için :KK66:

Tülbent , patik , lif genelde hediye gelmişti ve annem kermeslerden almıştı ..
Zaten bunlar en kullanılmayan şeyler ya da ben de öyle oldu , bunları da 1,5 yıl önce sadeleşme adına verdim ..

Şimdiii gelelim konuyu açma sebebime :KK66:

Yaklaşık 1 yıl önce betonarme iken 1+1 yazlık aldım , teslimine az zaman kaldı ..

Bu süreçte yavaş yavaş alışverişler yaptım , hâlâ bir sürü eksik var ..

İki yıla yakın süredir burada birikim topiklerini takip ediyorum
Amacım ; hem uygun hem kaliteli az öz ürün almak ..
İnşaAllah bu aldıklarım mutlu huzurlu neş'eli günlerimize şahitlik yapsınlar . Amin ..

image.png image.png image.png image.png image.png image.png
image.png
image.png
image.png
image.png
image.png
image.png

İlk eklediğim nevresim takımı çift kişilik ama onun fotoğrafını bulamadım
Bir de diğer aldıklarımın fotoğrafları kendi sitesinde yok , eski aldıklarım zaten yok , yenileri de yok , sizler aldıklarınızız fotoğraflarını nereden buluyorsunuz ?

Bunları esse den almıştım
Birebir aynı fotolarını bulamadım netten ..
+ kahve kaşığı
Bardak ayırıcı
Kupa
Ayran bardağı da almıştım

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    28,9 KB · Görüntüleme: 295
  • image.png
    image.png
    130,4 KB · Görüntüleme: 302
  • image.jpeg
    image.jpeg
    10,1 KB · Görüntüleme: 289
  • image.jpeg
    image.jpeg
    23,2 KB · Görüntüleme: 287
Konunuz hayırlı olsun. Aldıklarınızı güzel günlerde kullanmanızı dilerim. İkea ürünlerini ben de çok seviyorum. Ayrıca yazlık için mavi ağırlıklı seçimler yapmanız da güzel olmuş. Yastıklarınızı pamuk almışsınız, pamuk yastıklar makinede yıkandığında bozuluyor diye biliyorum, temizliğini nasıl yapıyorsunuz?

Amin teşekkür ederim
Daha kullanmaya başlamadım
Yazlığımın anahtar teslimine az kaldı ..

En sağlıklısı yün , ama yazlıkta yani deniz olan yerde ise en zararlılarından oluyor diye , yün değil de 2. sağlıklı olan pamuk u tercih ettim , hemen her gün yastık kılıfını değiştiririm kirlenmez diye düşünüyorum , belki yastık alezi alırım ..

Bu arada ben deniz kenarı yazlık = mavi diye düşündüğümden öyle aldım
Bu yıl da mavi moda oldu şanssızlığıma :KK43: moda olan şeylerden hiç hoşlaşmam

Yaylı yastığı sanırım ilk idaş çıkarmıştı
Hiç kullanmadım
Alırken denedim iyiydi
Kullanırken de memnun olurum inşaAllah

image.png

Bunu comtesse den çok uyguna almıştım kalitesi dokusu da çok güzeldi ama contess batmış

Tutacak vs de almıştım , onun da fotosu yok , artık onları yazlığıma yerleştiğimde çekerim inşaAllah

image.jpeg

Taa ilk okula gittiğim yıllar anneme anneler günü hediyesi biblo tarzı bir şey almıştım , aynı mağazada bunun mavi renk 6'lı seti çok az bir farkla satılıyordu , kararsız kalmıştım , sonra gidip değiştirmiştim , annem de çok duygulanmıştı , kullanmayıp bana çeyizimde vermişti .. Hâlâ severek kullanıyorum .. Bu günleri anımsatması için 1 tane de yazlığıma küçük boyundan aldım yine mavi renk .. Paşabahçe'den 5,5 tl.
Nette mavi Fotosunu bulamadım .

image.jpeg

Buradaki oyuncak mangalı almıştık oraya niyetle ama oğlum dayanamayıp burada oynadı

image.jpeg

Buradaki beslenme kabından aldım sahilde kullanırım belki diye ..

image.jpeg

Bu sofra bezinin mavilisinden aldım bulunsun diye

X