Bahçe Bakımı ve Çiçekler Çiçekler...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Velvette

💪🏋️‍♀️
Kayıtlı Üye
12 Mart 2013
37.828
51.657
İki gün önce yavru tavşanımdan ayrılmak zorunda kaldım ve kafayı yiyecek gibiyim.
Yeni bir evcil hayvan istemiyorum tekrar aynı şeyleri yaşayamam.
Ancak kendime bir hobi arıyorum ve çiçekleri de çok sevdiğimi düşünüyorum
Mesela kaktüsler bana çok sempatik geliyor
Siz evde ne tür çiçekler bakıyorsunuz?
Bakımının çok incelikleri var mı
Bana şöyle ne bileyim güzel, hoş kokulu çiçekler önerebilir misiniz
İnsanın stresini kederini alıyor mu oyalıyor mu
Bunları merak ediyorum
Cevaplarsanız sevinirim...

Bir de yatak odasına koymak dedikleri gibi zararlı mı?

yattığınız odadan uzak tutun evet zararlı

kaktüslerin bakımı çok kolay oluyor
hem açtıkları zaman da hangi renk açacakları hiç belli olmuyor
benim kaktüslerim benim en sevdiğim renk turuncu ve sarı açıyordu, beni seviyorlar mıydı ne :KK68:

kalanço bakımı kolay, dayanıklı, kurudu diyelim, bekle seneye aynı zamanlarda yeniden açıyor o kuru dallar nasıl da yeniden doğuyorlar..

sinerya çok şahane açıyor, böceklenebiliyor, özellikle yeşil böceklerden

begonyalar çok narin, böceklenebiliyor, özellikle beyaz örümcek

menekşeler de çok narin, böceklenebiliyor

aloa vera çok dayanıklı, bitki biti ya da böcek ya da beyaz örümcekler yanaşmıyor hiç onlara, yaşamaları garanti gibi. üstelik cildinizde her hangi bir yara yanık morluk olduysa, bir dalını koparıp içindeki suyunu o bölgeye dökünce iz kalmadan geçiriyor.

lale açımı çok kısa sürüyor, ama toprak içinde soğanları çok çok çok uzun süre yaşıyor

yediğin meyvelerin çekirdeklerini bahçene gömebilirsin çıplak ayaklarınla üzerine basarak. kendi ağzından çıkardığın ve ayaklarınla bastığın için meyve ağacı senin DNAlarından oluşur. senin hastalıklarını bilir bitki ve meyvelerini seni iyileştirmek için sana özel üretir. diyelim bağışıklığın düşük, meyveler bağışıklık güçlendirici olur.

biber ekebilirsin, çok bereketli olur, uzun bir saksıya bir sıra dört tane fide ekersen her sabah en az 2 biber verir, kahvaltıya..

İki gün önce yavru tavşanımdan ayrılmak zorunda kaldım ve kafayı yiyecek gibiyim.
Bunları merak ediyorum

Kaktuslerin bakımı kolay...orkide tarzı çiçekler sakin girme...Çiçek bakmak çok zevkli ama unutkan değilsen tabii...stresini biraz alabilir ama bahçe kadar değil. ..yani alacağın çiçeğe göre bakim kolaylığı var...kısa süreli oyalama bilirsin. ..yani ne kadar çiçek =o kadar kafa dağıtma...ama görüntü olarak insana ayrı bir huzur veriyorlar bi de güzel kokar sa oooh mis...yatak odasına yani uuyuyacağın odaya koymamalisin. ..ya da pencerenin biri devamli açık olmalı. ..havalandırma önemli. ..Bu saatte anca bunlar aklımageldi ccanım. ..

benım sardunyam ve 4 senelık orkıdem var..

ekstra nanem,yesıl soganım var..

yenı olarak 2 gün önce küpe cıcegı tohumu ektım,filiz vermeye başladı..

fesleğen ve maydonoz alınacaklar lıstesınde şuan..ama seneye onlar artık..

bana hediye olarak saksıda çiçek gelince çok seviniyorum,daha çok onlar hakkında bılgı toplamak hoşuma gıdıyor..

ağaçlar.net sıtesı gıbı sıtelerden..

seven ınsana terapidir bence..

yattığınız odadan uzak tutun evet zararlı

kaktüslerin bakımı çok kolay oluyor
hem açtıkları zaman da hangi renk açacakları hiç belli olmuyor
benim kaktüslerim benim en sevdiğim renk turuncu ve sarı açıyordu, beni seviyorlar mıydı ne :KK68:

kalanço bakımı kolay, dayanıklı, kurudu diyelim, bekle seneye aynı zamanlarda yeniden açıyor o kuru dallar nasıl da yeniden doğuyorlar..

sinerya çok şahane açıyor, böceklenebiliyor, özellikle yeşil böceklerden

begonyalar çok narin, böceklenebiliyor, özellikle beyaz örümcek

menekşeler de çok narin, böceklenebiliyor

aloa vera çok dayanıklı, bitki biti ya da böcek ya da beyaz örümcekler yanaşmıyor hiç onlara, yaşamaları garanti gibi. üstelik cildinizde her hangi bir yara yanık morluk olduysa, bir dalını koparıp içindeki suyunu o bölgeye dökünce iz kalmadan geçiriyor.

lale açımı çok kısa sürüyor, ama toprak içinde soğanları çok çok çok uzun süre yaşıyor

yediğin meyvelerin çekirdeklerini bahçene gömebilirsin çıplak ayaklarınla üzerine basarak. kendi ağzından çıkardığın ve ayaklarınla bastığın için meyve ağacı senin DNAlarından oluşur. senin hastalıklarını bilir bitki ve meyvelerini seni iyileştirmek için sana özel üretir. diyelim bağışıklığın düşük, meyveler bağışıklık güçlendirici olur.

biber ekebilirsin, çok bereketli olur, uzun bir saksıya bir sıra dört tane fide ekersen her sabah en az 2 biber verir, kahvaltıya..

yaa canım ben sineryalara bayıldım hepsine baktım netten görüntülerine de sinerya çok çok güzel duruyor

bu arada dna bilgisine çok şaşırdım ..

Kaktuslerin bakımı kolay...orkide tarzı çiçekler sakin girme...Çiçek bakmak çok zevkli ama unutkan değilsen tabii...stresini biraz alabilir ama bahçe kadar değil. ..yani alacağın çiçeğe göre bakim kolaylığı var...kısa süreli oyalama bilirsin. ..yani ne kadar çiçek =o kadar kafa dağıtma...ama görüntü olarak insana ayrı bir huzur veriyorlar bi de güzel kokar sa oooh mis...yatak odasına yani uuyuyacağın odaya koymamalisin. ..ya da pencerenin biri devamli açık olmalı. ..havalandırma önemli. ..Bu saatte anca bunlar aklımageldi ccanım. ..

orkide tarzı çiçeklere girme derken niçin ve orkide tarzından kastınız nedir
o kadar yalnızım ki çiçekle bile konuşmaya razıyım :KK53: :-)

benım sardunyam ve 4 senelık orkıdem var..

ekstra nanem,yesıl soganım var..

yenı olarak 2 gün önce küpe cıcegı tohumu ektım,filiz vermeye başladı..

fesleğen ve maydonoz alınacaklar lıstesınde şuan..ama seneye onlar artık..

bana hediye olarak saksıda çiçek gelince çok seviniyorum,daha çok onlar hakkında bılgı toplamak hoşuma gıdıyor..

ağaçlar.net sıtesı gıbı sıtelerden..

seven ınsana terapidir bence..

yukarıdaki arkadaş orkide işine girme demiş ama :p
ben de toplamaya başlayayım bari
çiçek için evde olmak iyi bir şey mi acaba :KK51:

Canım beni
orkide tarzı çiçeklere girme derken niçin ve orkide tarzından kastınız nedir
o kadar yalnızım ki çiçekle bile konuşmaya razıyım :KK53: :-)

yukarıdaki arkadaş orkide işine girme demiş ama :p
ben de toplamaya başlayayım bari
çiçek için evde olmak iyi bir şey mi acaba :KK51:
Canım benim orkidem var, çiçek bakabilen bir insan değilim ama bu orkidemin suyunu haftada bir 5 dak. Veriyorum yetiyor. Bence kolay.

orkıde de hıcbıse yok,ben doğumdan sonra 40 gün kaynanamda kaldım,orkıdem suya hasret kalkmıştı..yınede ınatla yasadı..

sadece bıkac ayrıntısı var,bunlar yapılmazsa ölüyor

-saksısı saydam olcak,çünkü kökleri ışık görmeli..xaten saydam saksıda satılır hep,onu degıstırmıcen

-su dolu bır kaba oturtarak köklerden su cekmesını saglıcaksın,yani haftada 1 su dolu kaba oturtcaksın

-evın ıcınde en ışık alan yerde durmalı..balkon veya bahçe cıcegı degıl..

- yaz sonu çiçekleri dökülüp,yaz bası yenıden acar..dokuldugu zaman dıpte yaprak olan ıkı çubuklu tıpsız bu hal alır..ama yapraklar yesıl olduğu surece bıtkın yaşıyordur,atmıcaksın..

bakamayanlar genelde bu noktaları es geçenlerdir..kolay bıtkıdır yaniiii

ayrıca cıcek işine bır kere sardınmı,kendını kurtaramazsın..bence hemen kendıne bı cıcek alıp,onun hakkında bılgılerı oku,hergun hevesle onun gelişimini izlemek cok guzel..

Kaktusler radyasyonu alir canim, ben de almayi dusunuyorum evime.
Menekselerin de bakimi kolay.
Ayrica nane de yetistirebilirsin veya maydanoz. Hem yemeklere katarsin taze taze:KK50:

canım kaktüs bakımı kolay birkaç tür benim de var.....bence de bi arkadaşın dediği gibi sebze yetiştirebilirsin çok eğlenceli.... biber domates salatalık olabilir.....bu arada domatesler çok güzel kokuyor......çiçeğini yatakodasına koyma fotosentezden dolayı zararlı......

Misket limon agacida cok guzel oluyor. Kokusu muthis bakimi biraz ilgi ister malum akdeniz bolgesinde yetismeye uygun diye ama ilgiye degiyor.

Bunları merak ediyorum

Ben de çok seviyorum çiçekleri ama evim çiçek yetiştirmeye uygun değil sanırım. Ne yaparsam yapayım ölüyorlar.

Eğer uğraşmayı severim diyorsan bonsai alabilirsin. Onu budaması, bakımı falanı filanı baya meşgul eder seni.

3 tane sardunyam var. bakımı kolay çok da hoş çiçekler : ) genelde annem yanıma gelip gittiği zamanlar ilgileniyordu ama şimdi ben bakıyorum.
bir de arkadaşım şehir dışına gittiği için 2 aydır onun çiçekleri ile de ilgileniyorum. biri atatürk çiçeği biri de orkide. bakımları gayet kolay. atatürk çiçeği göze baya hitap ediyor. çok hoş bir çiçek. gelin kız gibi : )

Bana bitkilerden fenalık geldi, annemin evinde botanik bahçesinde gibi yaşıyorduk.
Menekşeler, orkideler, sklemenler bilmem neler. En son annem bahçe çiçeği olan kocaman bir ortancayı kocaman bir saksıda evin bir köşesine koymuştu. Balkonda da naneler, soğanlar, biberler bir şeyler...Başlayınca abartılıyor sanırım ama bir site var agaclar.net diye...Orada bitki almadan önce bir bakıp ona göre karar verebilirsin. Çok güzel bilgiler var ve insanı heveslendiriyorlar...Bonsaiye merak salmıştım bir ara ama yapamam diye vazgeçtim :)

Bu arada bizim bir tane manyak muhabbet kuşumuz var, bildiğin adam gibi sürekli konuşur, tüy döker, seninle sofraya oturur, canı ister eline gelir canı istemez köşe bucak kaçar, tvnin sesi falan fazla açık olsun ya da ortamda çok gürültü olsun cak cak bağırarak kızar...Koca gibi bir şey işte istiyorsan sana verebilirim :KK70::KK70:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X