ÇİFT TARAFLI ÇİKOLATA KİSTLERİM

cikolatalikistimendo

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
36
7
29
‌Merhaba Arkadaşlar.
Ben 27 yaşında 1 buçuk yıllık evliyim. Çocuk düşünmeye başladığımız için muayeneye gideyim dedim . 2020 Temmuz ayı sonunda Aydın'da özel bir hastaneye gittim. Ultrasonda bana solda 6 sağda 7 cm kistlerim olduğunu söyledi. Sağdakini çikolata kistine benzetti ve beni üniversite hastanesinde ana bilim dalı başkanı öğretim üyesine yönlendirdi. İkinci doktoruma gittiğimde beni önce alttan kameralı cihazla sonra ultrasonla ardından el ile muayene etti. İkisini de çikolata kistine benzetti ve bana yine hiç bir şey uygulamadan ege tüp bebek merkezine yönlendirdi. Bana tüp bebek aşamalarını anlattı. Ve ben normal yolla olur mu olmaz mı hiç bilemiyorum deneme şansım olmadı çünkü eşim yanımda değil askeri personel olduğu için. Van'da başka bir doktora gittiğimde ise bana Visanne verdi eşin gelene kadar kullan diye. Yan etkilerinden korktuğum için onu da kullanamadım. Aydın'da kadın doğum hastanesinde hormon testlerimi yaptırdım. Bu sürecimde 4 doktorumda ne Amh değerime baktı ne hsg çektirtti ne de bir tedaviye başladı. Ve en son Ekim ayında doktora gitmiştim her seferinde üzüldüğüm için eşim yanıma gelene kadar gitmeme kararı almıştım. Ta ki bugüne kadar adetimin ikinci günü olduğu için tekrar hormon tahlili ve sonunda Amh değerime baktırmaya karar verdim. Van'da özel bir hastaneye gittim ve 6 cm olan kistim 9 cme ulaşmış diğeri sabit çok şükür diyelim biz yine de. Bana bir an önce tüp bebeğe başlamalısın dedi. Aylardır aklımda Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde Hulusi Bülent Zeyneloglu'na gitmek var. Ve aklımdan geçen muhtemelen yumurtalarım toplanıp ardından ameliyata yönlendirilcem ardından da tüp bebek... Geçen haftalarda randevu aldım ama gidemedim. Şu an Amh sonuçlarımı bekliyorum 10 gün sürermiş sonucu almak. Ardından ilk işim Ankara'ya gitmek olacak. Hikayesi benim gibi olan arkadaşlar süreciniz nasıl geçti acaba 🤔 Bana fikirler umut ışıkları verirseniz çok sevinirim.

Ayrıca bu süreçte soğan kürü, hayıt otu, civan perçemi, aslan pençesi, ısırgan otu, omega3, selenyum a c e, kuru meyveler tükettim. 7 ay önce sigarayı bıraktım. 3 haftadır Clife macun tüketiyorum. Ama sanırım bana hiçbirinin faydası olmamış. Ve bu arada böyle ağrılar acılar oluyormuş ya etkileri arasında bende hiç bir belirtisi yokken rastgele öğrendim. Ama bekarken adet ağrılarımdan duramazdım sürekli dikloron iğne ve majezik kullanırdım. Evlenince geçti o ağrılarda. Şunu öğrendim ki hiç bir adet ağrısı sebepsiz değilmiş. Keşke bıçak gibi kesip aticak bir çaresi olsa bu hastalığın 😔

Ayrıca bu süreçte soğan kürü, hayıt otu, civan perçemi, aslan pençesi, ısırgan otu, omega3, selenyum a c e, kuru meyveler tükettim. 7 ay önce sigarayı bıraktım. 3 haftadır Clife macun tüketiyorum. Ama sanırım bana hiçbirinin faydası olmamış. Ve bu arada böyle ağrılar acılar oluyormuş ya etkileri arasında bende hiç bir belirtisi yokken rastgele öğrendim. Ama bekarken adet ağrılarımdan duramazdım sürekli dikloron iğne ve majezik kullanırdım. Evlenince geçti o ağrılarda. Şunu öğrendim ki hiç bir adet ağrısı sebepsiz değilmiş. Keşke bıçak gibi kesip aticak bir çaresi olsa bu hastalığın 😔
Oyy canım benim çok geçmiş olsun 😔 keşke hastalığın bi çaresi olsaydı çaresi ya ameliyat ya hamile kalabilmek ama o da geçici çünkü maalesef tekrarlayan bişey bu çikolata kisti. Bak benim tavsiyem kürleri mürleri yapma onlar yeni kist oluşumuna müsait şeyler vücut dengeni hormonlarını bozarsın Allah korusun eğer yapacaksan da sırayla yap ama bence takviye kullanman ve sağlıklı beslenmen yeterli. Takviye de prowomen teatrio gibi. Resveratrol alabilirsin solgarın o kistin büyümesine engel. Tabi doktoruna hep sor ama öncelikle kendine iyi bi doktor bulmalısın yani seni tatmin etmeli doktorun. Ben çikolata kistiyle doğal yolla hamileyim şu an ama benim kist tek taraflı ve 4 cm.di. Kist boyutların büyük görünüyor ve senin için en iyisi amh sonucun geldikten sonra eğer değerin iyiyse önce yumurta toplanması yeterli sayıda sonra laparoskopi olman ve çok iyi bi doktora olman. İstanbul’da olsaydın doktor tavsiyem olurdu. Yumurta rezervini minimum etkilemesi lazım he her türlü kötü senaryoyu okuyup moralini bozma. Kimse birbiriyle bir değil ve nasibin kadarını toplarsın bu hayattan sen duadan vazgeçme herşey en güzel şekilde beni bulacak de. Doktorun hsg falan ister belki zaten operasyon geçirecek olmandan sebep hsg düşünmeyebilirler. Biraz zor bi süreç gibi görünüyor ama başladığında ve sonunda değecek inşallah canım 💕

‌Merhaba Arkadaşlar.
Ben 27 yaşında 1 buçuk yıllık evliyim. Çocuk düşünmeye başladığımız için muayeneye gideyim dedim . 2020 Temmuz ayı sonunda Aydın'da özel bir hastaneye gittim. Ultrasonda bana solda 6 sağda 7 cm kistlerim olduğunu söyledi. Sağdakini çikolata kistine benzetti ve beni üniversite hastanesinde ana bilim dalı başkanı öğretim üyesine yönlendirdi. İkinci doktoruma gittiğimde beni önce alttan kameralı cihazla sonra ultrasonla ardından el ile muayene etti. İkisini de çikolata kistine benzetti ve bana yine hiç bir şey uygulamadan ege tüp bebek merkezine yönlendirdi. Bana tüp bebek aşamalarını anlattı. Ve ben normal yolla olur mu olmaz mı hiç bilemiyorum deneme şansım olmadı çünkü eşim yanımda değil askeri personel olduğu için. Van'da başka bir doktora gittiğimde ise bana Visanne verdi eşin gelene kadar kullan diye. Yan etkilerinden korktuğum için onu da kullanamadım. Aydın'da kadın doğum hastanesinde hormon testlerimi yaptırdım. Bu sürecimde 4 doktorumda ne Amh değerime baktı ne hsg çektirtti ne de bir tedaviye başladı. Ve en son Ekim ayında doktora gitmiştim her seferinde üzüldüğüm için eşim yanıma gelene kadar gitmeme kararı almıştım. Ta ki bugüne kadar adetimin ikinci günü olduğu için tekrar hormon tahlili ve sonunda Amh değerime baktırmaya karar verdim. Van'da özel bir hastaneye gittim ve 6 cm olan kistim 9 cme ulaşmış diğeri sabit çok şükür diyelim biz yine de. Bana bir an önce tüp bebeğe başlamalısın dedi. Aylardır aklımda Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde Hulusi Bülent Zeyneloglu'na gitmek var. Ve aklımdan geçen muhtemelen yumurtalarım toplanıp ardından ameliyata yönlendirilcem ardından da tüp bebek... Geçen haftalarda randevu aldım ama gidemedim. Şu an Amh sonuçlarımı bekliyorum 10 gün sürermiş sonucu almak. Ardından ilk işim Ankara'ya gitmek olacak. Hikayesi benim gibi olan arkadaşlar süreciniz nasıl geçti acaba 🤔 Bana fikirler umut ışıkları verirseniz çok sevinirim.
Ca 125 değerine bakılmasını iste mesela. Hormon tahlilleri verdin sanırım ama CA lar da önemli özellikle 125. Senin anlayacağın canım bu çaresiz bi hastalık değil psikolojini bozup ah vah etme sakın. İnancını kaybetme kistim deme sahiplenme kist de gidecek o senden bilinçaltına bu şekilde empoze et. Ben buralarda neler okudum hep kötü senaryolar yok benim hep iyileri kaldı aklımda :) aynı sen gibi çift taraflı kisti olup tüp bebeğe başlamış transfer olacağı ay kendiliğinden hamile kalmış bi arkadaş vardı burada :) ama o laparoskopi falan olmıştu. Dediğim gibi prowomen teatrio impryl gibi takviyeler kullanabilirsin. Eşinin değerleri de önemli ona da bi baktırın. Öyle yani olmayacak bi durum değil ama en büyük sıkıntı bu kistle yaşamayı öğrenmemiz lazım. Yani çocuğun olsa bile tekrar etme olasılığı çok yüksek menapoza kadar bizimle gelecek bi hastalık bu. Neyse yavrularımızı kucaklayalım da hayırlısıyla gerisini düşünürüz 🤗

Aydın'da ilk gidipte öğrendiğim hastane Ca değerlerimw bakmıştı ve ilaçlı Mr'a girmiştim. Önceki değerlerimin hepsini yazayım

Ca125=73.2
Fsh=11.47
LG=8.62
Progesteron=0.56
Estradiol=35.03
Prolaktin=39.34
Tsh=2.99
Serbest T4=1.12
Lh Fsh Oranı=0.75

Normal yolla ilanları duyuyorum keşke evlenince korunmayıp o 8 aylık süreçte eşim yanımdayken deneseydim diyorum ama bilmiyordum hiç böyle bir hastalığım olduğunu. Sanıyordum ki bebek düşününce hemen olan bir şey.. Bugün yeni verdiğim hormon tahlili sonuçlarım çıkacak onları da paylaşırım burada

Yok yapmıyordu bende hiç bir etkisi yok dün doktorum bana ağrı eşiğin yüksek dedi. Ne adet ağrım ne ilişkide ağrı ne normal zamanda ağrı hiç biri olmuyor. Sadece çok nadir iğne batması gibi hissediyorum belki de sürekli onu düşündüğüm içindir yani

Yok yapmıyordu bende hiç bir etkisi yok dün doktorum bana ağrı eşiğin yüksek dedi. Ne adet ağrım ne ilişkide ağrı ne normal zamanda ağrı hiç biri olmuyor. Sadece çok nadir iğne batması gibi hissediyorum belki de sürekli onu düşündüğüm içindir yani

Bu ay benim de sağ kasığımda sürekli batma var.
Bugün de regl olmam gerekiyordu hala olmadım.

Ne ağrım var ne sızım ondan soruyorum. :))

Herkeste ağrı acı olacak diye bir kaide yokmuş ben kendimde öğrendim hatta doktorun biri bana demişti ki yıllar önce teknoloji olmadığı zamanlar gelsen kimse sana çikolata kisti tanısı koymaz ama cihazlar ve kan değeri sonuçlarına göre sana bu tanıyı koyuyoruz diye soyledi

Herkeste ağrı acı olacak diye bir kaide yokmuş ben kendimde öğrendim hatta doktorun biri bana demişti ki yıllar önce teknoloji olmadığı zamanlar gelsen kimse sana çikolata kisti tanısı koymaz ama cihazlar ve kan değeri sonuçlarına göre sana bu tanıyı koyuyoruz diye soyledi

Benim regl dönemim çok ağrılıdır ama oldum olası hep öyleydi yani yeniler de olan bir şey değil.
Ama bu ay sağ kasığım da sanki bıçak darbesi gibi bir ağrı oluşuyor sonra geçiyor.
Bilemedim :)

Bu arada sizin adınıza çok sevindim :nazar:

Bunlarda yeni değerlerim 😊
Fsh=7.57
Lh=12.12🤜🏻
Estradiol=28.30
Prolaktin=26.26
Tsh=1.53

Sadece LH değerim yüksek yumurta tembelliğim varmış hepsi düzene girmiş hormonlarımın çok şükür 🤲🏻

Geçmiş olsun, amh değeriniz çıktı mı?
Doğal yolla düzenli olarak 7 8 ay hatta 1 sene ilişki denemeden tüp bebeğe başvurmak ne kadar doğru bilemedim

Aydın'da ilk gidipte öğrendiğim hastane Ca değerlerimw bakmıştı ve ilaçlı Mr'a girmiştim. Önceki değerlerimin hepsini yazayım

Ca125=73.2
Fsh=11.47
LG=8.62
Progesteron=0.56
Estradiol=35.03
Prolaktin=39.34
Tsh=2.99
Serbest T4=1.12
Lh Fsh Oranı=0.75
Canım senin prolaktinin de yüksek fsh da. Benim de fsh 9-11 arası gidip geliyor bu yumurta rezervinin azaldığını gösterir. Prolaktin süt hormonu ve yüksekliği hamileliğe engel. Benim de 30 üstüne çıkınca doktor dostinex veriyor düşüyor. Prolaktin yüksekken tüp bebek yapılmıyor zaten. Benim de çift taraflı çikolata kisti var. 5 ay visanne kullandım ve çok küçüldü gerçekten. Amh sonucun gelsin vakit kaybetmeden tüp bebek merkezine gidip görüş. Bu süreçte eğer ilaç verirlerse hiçbir kür yapmanı tavsiye etmem çünkü ilacın etkisini azaltıyor. Hayıt otu kürü yapmıştım ben prolaktinim baya düzelmişti ama visanne kullanırken bıraktım, sen de bu süreçte dikkat et o yüzden

Fsh=7.58
Lh=12.12
Estradiol=28.30
Prolaktin=26.26
Tsh=1.53
AMH=10⬆️

Yeni değerlerim bunlar ilk defa amh baktırdım yüksek çıktı pazartesi gidiyorum zaten

Fsh=7.58
Lh=12.12
Estradiol=28.30
Prolaktin=26.26
Tsh=1.53
AMH=10⬆️

Yeni değerlerim bunlar ilk defa amh baktırdım yüksek çıktı pazartesi gidiyorum zaten
cikolatalikistimendo cikolatalikistimendo merhaba.Benim de tek taraf çikolata kistim var 3 yıl normal yolla denedim olmadı.(klomen catlatma ignesi kullnadim bikac defa) ki onun disinda da yumurtlamam ve reglim çok düzenlidir .bütün hormon değerlerim normal çıkıyor 2 buçuk yıl önce rahim filmi çektirdim normaldi ama amh değerim sizinki gibi 10 çıktı ben doktorlara sorduğumda (birkaç doktora) normal dediler en son bir profesöre sordum ben polikistik over olabilir miyim acaba diye (vajinal muayenedeki ve ultrasondaki görüntüyle uyuşmuyor dedi). Eşim işi dolayısıyla yanıma izinleri dışında gelemiyor ve eşim en sonki izni dahil(9ayın ardından)yanıma en erken 6 ayda bir geliyor. geçen ay geldi aşılama tedavisi yaptık sonuç olumsuz oldu. Bende ne yapacagimi şaşırmış durumdayım izlediğiniz yolu merak ettiğim için yazmak istedim...

Fsh=7.58
Lh=12.12
Estradiol=28.30
Prolaktin=26.26
Tsh=1.53
AMH=10⬆️

Size Amh değeriniz için ne söylenildi? Ben açıkçası kistim acaba amh değerimi yani yumurta kalitemi gerçekten etkiliyorda mı amh değerim 10 çıkıyor diye tereddüt etmeye başladım.. fsh vs gayet güzel olmasına rağmen (tabi allahın takdiri dışında) başka ne gibi bir etken olabilir ki diye düşünmeden edemiyorum.. Eşimin bile değerleri normalken birde😕

Merhabalar Hulusi Hocaya gitmeye başladım tekrar Amh bakıldı ve 8.63 çıktı polikistik denildi. Ayrıyeten çikolata kistlerim de var. Şu an önümüzdeki süreçte kistlerim aspire edilecek. Hikayemi tamamen okumak için Instagramdan takip edebilirsiniz.
Kullanıcı Adım :

Son düzenleyen: Moderatör:
X