çıkmaz bir durymdayım

Sevmiyorsun canm İnan sevsen seviyormuyum diye kendini sorgulamazdın.sadece alışmışsın.hem ailem açısından imkansız diyorsun hem başka şehirde ne gerek var.her ihtiyacın olduğunda yanında olabilecek birini bul bence kendini bu düşüncelerle boğmak yerine yeni aşklara yelken aç.başkasıda sever seni hemde çok daha güzel sever emin ol :KK14:
sevmedigi birinin aylarca dusunebilir mi.insan. takinti.mi bu. yarim kalmislik mi icimde . ailemi hakli bulamiyorum tek neden farkli sehir kultur farki.ben.mi.anlayamiyorum onlari. ailem hakli olabilir mi

Seven insan seviyor muyum diye sorgulamaz ki. Bu sevgi degil.
Biten her iliskinin arkasindan da bir yas donemi olur. En kotu iliskilerde bile. 10 aylik yas donemi baskasinda 1 yil da olabilir, 1ay da olabilir, 5 ay da Kisiye ve yasanmisliklara gore degisir YASIN suresi. Yasanmisliklar var sonucta.
Aileniz istemiyorsa ve hazir bitmisse devam etmek mantikli gelmiyor bana. Devam etseniz bile tat vermez, bir yerde yine kopar. Bu sefer ikinci yikimi yasarsiniz tekrar. Ozellikle ailelerin istemedigi onaylamadigi iliskiler hep sorunlu olur.
Vicdan yapilacak bir sey yok. Olmamis ve bitmis. Artik sorgilamayin onunuze bakin. Hayat daha kimleri cikarir karsiniza.
Su an baska bir iliskiniz olsaydi bunlari sorgulamaz, ve de tekrar olur mu diye sorgulamazdiniz.
sevmedigi birinin arkasindan aylarca yas edilir mi peki. yoksa takinti sucluluk yarim kalmislik mi. aileme k8zginim farkli sehirden diye istemiyorlar tanimadilar bile. tek.cocuk.oldugum.icin ayni sehirde yasami istiyorlar. ama ben calistigim icin zaten farkli.sehirdeyim onlardan. ailem.hakli.mi.ben mi goremiyorum. tekrar 1 yil sonra yazdiginda cevap atarak beklentiye girmis midir hata mi ettm.cvp.vererek

Sevgin için savaşmalıydın çpçok çabuk vaz geçmişssim.Annenler hatalı diyecem kültür farkı yüzünden ne alakaymış afrikalı bir kadının türkle evlendiğini bile haberlerden dergilerden görebiliyoruz.

Benim amcamın oğlu alman bir kızla evlendi hiç bir geleneğimizi göreneğimizi bilmez ama sevgi üstün geldi.

Wğer seviyorsan oda seni seviyorsa sanş ver ve ikiniz birlikte ailenizi ikna edin.

Oğlanın kötü huyu olsa ailen birşeyini görmüş ıçolsalar kesinlikle haklı olurlardı.Ailelerimiz zaten bizlerin kötü olmasını istemezler yinede bazen yanlış olabiliyor.

merhaba arkadaslar. yardiminiza ihtiyacim var. bundan tam bir yil once ayrildim. 10 ayda kendimi toplayamadim. daha 2 aydir kendimi yeni yeni toplayabildim. ayrilmamin sebebi ailem o kisiyi farkli sehirden kultur farki ve uzaklik var diye istememesi ve ben duygularimi anlayamamamdi. benim ilk iliskimdi yuz yuze gorusme azdi telefonda gorusuyorduk. inanin sevip sevmedigimi anlamak icin cok ugrastim bupamadim. bazen diyorum sevmedim ugrasmadim onun icin bazen diyordum ki sevdim onu kac aydir unutamadim yerine kimseyi koyamadim. ve bu surecte onu uzdugum icin yari yolda birakip terk ettigim icin vicdan azabi duydum. tam bir yil sonra mesaj atti geri. kafam allak bullak oldu. tam onume bakmaya karar almisken. her sey karisti. halen ayni yerdeyim sevip sevmedigi biliyirum ailemi ikna etmek imkansiz. ama onun gibi biri beni sever mi birdaha bu dusunduruyor. erkeler zor seviyir. o sevmisti deger vermisti. seviyorum diyemesemde sevmiyorum da diyemiyorum. yillar sonra keske demek istemiyorum. kendimi anlamadigim icin tekrar umut vermek de istemiyirum. ne yapmaliyim. yardim edebilir misiniz. yarim kalan bu defteri kapatmali miyim. duygularimi nadil anlarim lutfen yardimci olun.

sevmedigi birinin aylarca dusunebilir mi.insan. takinti.mi bu. yarim kalmislik mi icimde . ailemi hakli bulamiyorum tek neden farkli sehir kultur farki.ben.mi.anlayamiyorum onlari. ailem hakli olabilir mi
Yasaklar her zaman tatlı gelir ya insana ailen istemiyo diye onların isteğiyle yarım kalmış diye içinde ukte kalmış biraz.yaa aranızda büyük bi aşk olsaydı bukadar kolay vezgeçmezdin geçemezdin bence.aileni suçladıgın için falan öfkelisin Sanırım atlatamıyorsun

sevmedigi birinin arkasindan aylarca yas edilir mi peki. yoksa takinti sucluluk yarim kalmislik mi. aileme k8zginim farkli sehirden diye istemiyorlar tanimadilar bile. tek.cocuk.oldugum.icin ayni sehirde yasami istiyorlar. ama ben calistigim icin zaten farkli.sehirdeyim onlardan. ailem.hakli.mi.ben mi goremiyorum. tekrar 1 yil sonra yazdiginda cevap atarak beklentiye girmis midir hata mi ettm.cvp.vererek
Insan sevmedigi birinin arkasindan yas tutar. Evde kedi olse uzuluyoruz. Sevmesen bile ortak gecirdiginiz beraber paylastiginiz yasanmisliklar var.
Onun beklentiye girip girmemesini dusunme. Sen ne istiyorsun once ona karar ver. Sen bu cocukla gercekten beraber olmak istediginden bile emin degilsin.
Aileni suclama. Ben de bir anneyim. Insan sacinin teline kiyamadigi evladi icin en iyisini ister. Yarin anne olunca daha iyi anlayacaksin. Bir de anneler hissediyor emin ol.

Sevseydin kaybetmemek için elinden geleni yapardın, çabalardın. Sevginin muhasebesi olmaz. Fotoğrafına bile baktığında sevesin gelir ağzını yüzünü. Böyle sevgi olmaz.

Insan sevmedigi birinin arkasindan yas tutar. Evde kedi olse uzuluyoruz. Sevmesen bile ortak gecirdiginiz beraber paylastiginiz yasanmisliklar var.
Onun beklentiye girip girmemesini dusunme. Sen ne istiyorsun once ona karar ver. Sen bu cocukla gercekten beraber olmak istediginden bile emin degilsin.
Aileni suclama. Ben de bir anneyim. Insan sacinin teline kiyamadigi evladi icin en iyisini ister. Yarin anne olunca daha iyi anlayacaksin. Bir de anneler hissediyor emin ol.
Ailemi anlayamiyorum. çocugu gormediler. tanima firsati vermediler. farkli sehir kultur farki var deyip kestirip attilar.bu yaptiklari dogru gelmiyir bana. simdide ben calistigim icin farkli sehirde yasiyorum. kendi memleketimden biri ile evlensem bile tayinden dolayi ayni sehirde yasamam zor. kizmayin bana. saglikli bakamiyirum olaylata belki hatam varsa duzeltin. ailem sadece kendi penceresinden bakiyir . onlari anlayamiyorum. siz annesiniz yatdim edi bana haklilar mi onlar gibu bakarsiniz. onlari da anlamk ostiyorum ama yapamiyorum

Sevseydin kaybetmemek için elinden geleni yapardın, çabalardın. Sevginin muhasebesi olmaz. Fotoğrafına bile baktığında sevesin gelir ağzını yüzünü. Böyle sevgi olmaz.
her sey o kadar karmadik bir sekilde yasandi ki. bir tarafta duygumu anlamaya calistim diger tarafta ailem ustume geliyordu diget tarafta arkadadim evlenmek istiyordu. cok caresizfim. ayrilmak zorunda kaldim. ama 1 yilda unutamadim. cok ugradtim duygumu anlamak icin anlayamadim. tam het seyi birakip yoluma bakacakken tekrar bir mesaj atti. her sey basa sardi. sevmiyorum da diyemiyorum. kaybetmekte istemiyorum onu. ama kendimden emin olamadigim icin cesaret de edemiyorum.

Sevmiyorsun... boşluktan bunları düşünmen. Ailen neden istemedi?

Bu duyguların ilk ilişkin olduğu için bu kadar yoğun. Henüz tam olarak bir ilişki bile yaşanmamış bence, tanıyabildiğini düşünüyor musun... Sanmalardan ileri giden bir ilişki olmamış senin için bunu görüyorum. Eğer sana ulaşmasını tam olarak engellemez isen yeni yaşayacaklarının önünü kapatırsın, belki çokça güzel şey vardır, belkide çekeceğin başka acılar, ama hepsinin vereceği önemli dersler olacaktır, bu hikayeden dersini al ve yoluna devam et, kararlı ol kalp yanıltabiliyor bazen maalesef. Varsa illa bir kopamamazlık, otur gerekirse 1 hafta düşün, ne kendi hayatını ne başkasının hayatını zor duruma sok. Hayatta başarılar, İnşallah hakkında her şeyin hayırlısı olur..

Aileni karşına alma derim. Ayrıca bu mu çıkmaz bitmis gitmis zaten ilişkiniz Allah baska cikmazlar vermesin. Kafa karışıklığı normal.

sanırım boşlukta olduğunuz için böyle hissediyorsunuz yeni insanlar tanımaya çalışın

Valla sevseydin anlardin merak etme, sevmiyorsun.

İlk defa bu ilişkin olmuş o da sanal. Tecrübesizlik.

Gerçek bir ilişki yaşadığında bu hissettiklerinde düşündüklerine çok guleceksin.

Hem su "beni bi daha kimse böyle sevemez" düşüncesi de çok çocukça. Nereden bileceksin canım, hem önemli olan o değil senin sevmen tamam mı... Bunca zamandır da daha sevdiğini sevmediğini bile anlayamamissin kapat gitsin konuyu.

Kötü bir şey yasamadigin için beni çok seviyordu diyorsun. Günahını almayalım da hele sen bir telefonunu falan kurcalasaydin onun, şuan belki sövüyordun arkasından. Kültür farkı var ise aileler uyusmuyorsa zor inan evlilik işi. Seninki boşluk zaten, insan anlaştığı kişiyi seviyor, anlastigin kişi mutlaka olur altı milyar insan arasından. Uzaktaymis da zaten , boşver.

Aileni karşına alma derim. Ayrıca bu mu çıkmaz bitmis gitmis zaten ilişkiniz Allah baska cikmazlar vermesin. Kafa karışıklığı normal.
yarim kaldigi icin boyleyim beljide. bitmedi uzun zamandir aklimda. 1 yildir sevip sevmedigimi olup olmayacagini sorguladim. yarim kaldi. simdi tekrar gelince tepetaklak oldum. tekrar basa sardim.ailem kultur farki ve farkli sehir diye istemiyir. ama su an zaten ayri sehirde yasiyirum ailemden. ailemi anlayamiyorum. beni dusunmediklerini dusunuyorum. obemlu bir karar alirken hayatimla ilgili olumsuz etkilediklerini dusunuyorum. haklilar mi . ben mi goremiyorum onlari biomiyorum

Hayatına yeni birilerini almaya çalışsan bu sıkıntın kalkar belki.
İkilemde kaldıysan sevmiyorsundur. Seviyor isende kendinden emin olmadığı sürece bir anlamı yok bence.
Her yerden engelle. Vicdan azabı çekme herkes herkesten ayrılabilir istemediğin bir ilişkiyi devam ettirmek karşındaki kişiye daha kötü bir saygısızlıktır.

Valla sevseydin anlardin merak etme, sevmiyorsun.

İlk defa bu ilişkin olmuş o da sanal. Tecrübesizlik.

Gerçek bir ilişki yaşadığında bu hissettiklerinde düşündüklerine çok guleceksin.

Hem su "beni bi daha kimse böyle sevemez" düşüncesi de çok çocukça. Nereden bileceksin canım, hem önemli olan o değil senin sevmen tamam mı... Bunca zamandır da daha sevdiğini sevmediğini bile anlayamamissin kapat gitsin konuyu.
sanal degildi. kisi ile daha once ayni ortamda calistik. sonra tayini cikip gidince duygularini acinca ikimiz farkli sehirlerdeyken basladik. uzakta olunca telefon ile gorustuk yuz yuze iki drfa gorustuk. sonra ailemistemedi duygularim karisikti. ailemin istememesinin sebebi farkli sehirde yasamasi. ben calistigim icin zaten ailemden uzakta yasiyirum. onlari anlayamiyorum. sevip sevmedigimi anlayamiyirum takinti mi onu da bilmiyorum.sevmiyirum da diyemiyorum

Bende farklı kültürden birini sevdim ailem karşı çıktı ama dinlemedim evlendim Allah bize ikiz bebek verdi herşey güzel ama simdi onun memleketine tasinmamiz gerekiyor . Çok üzülüyorum . bence çok iyi düşün . Evet sevebilirsiniz ama evlenince pişman olma sonra çünkü geri dönüşü olmuyor . İyice araştır kültürlerini falan yapabilmeyi göze aliyorsan git sevdiğinin peşinden . ama çok iyi düşün. Simdi herşey tozpembe ama evlenince hiç de öyle degil

X