Çıkmaza giriyorum yorumlarınıza ihtiyacım var

Aslında dediğiniz gibi yatak meselesi vs bahane gibi kalıyor. Bu boşluk sevgisizlik hissiyle baş edemiyorum.Üstüne fiziksel şartlar da böyle olunca bahanesi çekyat dolap vs oluyor işte. Dedim ya mutlu olsam aslında yerde bile yatarım. Malesef ne onların yanında yapabiliyorum ne de burda tek basıma

Anadolu sentezli aileler hep erkek çocuklarını severler benimde abim var bizde de bu böyledir. Lisede ailem sevgilimi öğrenmişti ben anneme “sizin vermediğiniz sevgiyi veriyor” demiştim. Siz benim abim gibisiniz ona da çok kızarım size de bu yüzden kızdım neden takılıp kalırsınızki? kendiniz yapabilirsiniz herşeyi sevebilir sevilebilirsiniz! Ben sizin durumunuzda olmadım hiç ama olamadım imkanım olmadı kendim yapmak zorunda kaldım çocukluğumu sizin gibi pasif utangaç geçirdim özel çocuk odam olmadı mutlu bir aileye de doğmadım ama zaman geçti okudum para kazandım ben de aynı şeylere odaklanıp kalmadım..

Hayırlısı neyse o olsun .

Ben bir ortamda ozguvensizlik hissini yaşadığımda hep şunu soylerim kendime, onların senden ne fazlası var ne diye ezikleniyorsun kendine gel! Ve anında modum değişir, ilk yaptığım şey milletin bana bir şey sormasını beklemeden ben adım atarım o zaman kontrol bana geçmiş gibi gelir ve rahatlık hissederim. İnsanların da tavrı hali değişir birden, sana ayak uydurur ve sıcak ortam oluşur. Ben böyle çözdüm inan ki. Mesela hiç unutmam görümcemin düğünü vardı ben yabancıyım, milletin baştan aşağı süzüşü, fesat bakışları üstümde ulan dedim noluyo elim ayağımı nereye koyacağımı şaşırıyorum filan baktım olacak gibi değil gülümseyerek yanlarına gittim hoş geldiniz beş gittiniz iki muhabbet anında surat ifadeleri yumuşadı, bir sempatik davranışlar, kıkırdamalar. Düğünden sonra uzun süre konuşuldum nasıl sıcak samimi birisi diye
Ortamlarda bir köşeye geçip öylece oturmayın, siz adım atın inanın daha iyi hissedeceksiniz kendinizi. Arkadaş durumu da öyle siz arayın siz mesaj atın başlarda hep siz uğraşıyor gibi olursunuz ama sonradan o da bir şekilde yoluna girer. Bir de kendinizi sevin, siz kendi kıymetinizi bildikten sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir. Sabah enerjiniz düşük uyandığınızda makyaj yapın, saçınıza farkli bir şekil verin, yeni pijamalar giyin, bunlar basit gibi geliyo ama insanın yüzünü güldüren etkilere sahip. Bir şeyden de rahatsızlık duyuyorsanız onu dile getirmekten cekinmeyin, karşınızdaki fark etmiyor olabilir siz fark ettirin.Mesela cekyat mi rahat değil anne valla yatamıyorum yaa gel beraber çıkıp buraya uyacak bir şey alalım deyin yani zor bir şey değil ki bu. Böyle böyle aşarsınız sadece inanın ve kendinize güvenin

Çok teşekkür ederim gerçek anlamda yardımcı olmak adına yazmışsınız mutlu oldum Tavsiyelerinizi yapıcam

Hobi kurslarına gidin, hem kafanız dağılır hem orda arkadaş edinirsiniz. Biriyle konuşmak istediğinizde havadan sudan bahsedin konu konuyu açıyor ve bir bakmışsınız arkadassiniz. Ailenizin evindeki eşya meselesine gelirsek ailenize hediye dolap veya yatak alın. Hem onlar sevinir hemde siz rahat edersiniz.

mesele yatak değil bence; ailenizle ilişkiniz. zaten söylemişssiniz. size sığınmacı gibi davranırlarsa yatak, valiz bahane olur. sosyalliğin temelleri de ailede atılıyor. Size o fırsatı verecek bir aileniz olmamış sanırım. Biliyorum zor ama kendinize bir arkadaş çevresi yapmaktan başlasanız? kafanıza uyan biriyle mesela.

Sevgili klari, ne desem bilemedim seni en iyi anlayanlara olabilirim.
Aslında bir çok insan o kadar yalnız ki sadece kalabalık gözüküyorlar.
Baksan etraflardan 10 larca kişi ama hep bir yalnızlık içindeler.
Sana tavsiyem ailen eğer seni mutlu etmiyorsa ege tarafına taşınan olabilir, tahminin çıkacaksa istediğin yere deniz kenarında bir yer tercih etmen olur, hem deniz kokusu insana yalnızlığında unutturur
Şöyle kafa dengi komik beraber gülebildiğin 1 yakın arkadaş seni çok rahatlatır bence
Arkadaş edinememin nedeni ya çok özgüvenli veya sert duruyosundur, yada arkadaş olayım derken çok fazla kasıyosundur yani bunlardandır, yıllardır bir sürü insan tipiyle arkadaş oldum hepde farklı davranırım insanları iten bunlar oluyor bende ayrı Bi manyağım ya neyse
Şuan yaşadığım şehirde 10 larca arkadaş edindim ama bir türlü frekans tutturamadım, o yüzden bekliyorum elbet frekans tutan arkadaşım olucak dır o yüzden kasıyorum mesala, sende tek değilsin hepimiz yalnızız aslında
Sosyal aktivite olarak kadınların gittiği spor salonu, yüzme, resim kursları mesala, ahşap boyama ne bilim dikiş nakış o tarz kurslara arkadaş edinmek için gelende çok oluyor, vakit geçirmek için, fotoğrafçılık kursu da olabilir hem gezer foto çeker vakit geçirsin hem birkaç arkadaş edinirsin
Tanışdığın zaman dışarıda kahve içmeye gitmeyi teklif et buna çoğu kişi hayır demez, çok kasmadan eğlenceli bir yere gidin bakın frekans tutuyor bir kaç kere daha bir yerlere gitmeyi teklif edebilirsin sonra bakmışsın arkadaş olmuşsun

Yeni bir çekyat koyacağım tamam. Eskisini de atmaya kıyamıyordu.ikna etmeye çalışacağım. Görseydiniz gerçekten bana hak verirdiniz. Dolap ise bir tane var erkek kardeşim kullandığı icin bana yer açılmıyor.Yenisini alıp koymaya yer yok. Zaten beni üzen bu bencillikleri.her yer gereksiz şeylerle dolu istifçilik huyları yüzünden. Senede 3 ay gelip kalıyorsun diyorlar bence az bir süre degil. Zaten dayanamayıp kaçıyorum
Hobi kurslarını tekrar araştıracağım

Ben anladım seni. Senden bi tık öndeyim. Umarım sen de ait olduğun güzel bir yuva kurarsın ve kimseli kimsesizlikten evinin kıymetlisi moduna dönersin.
Beni anlayan birilerinin olmasına bile sevindim. Çünkü hep kendimi suçluyorum çok şey istediğimi sanıyorum. Peki siz nasıl bir tık öne geçebildiniz? Çözğm evlilik gibi geliyor bana da ama o da kısmet işte

Yani benim şansım evliliğim oldu iyi bir eşim var ama senin de işin var. Sen de çoğu kişiden bir tık öndesin. Pozitif ol ki herşey daha güzel olsun. Vah o yok vah bu yok deyince ancak kendimizi üzmüş ve ezmiş oluyoruz. Annen de sana kırgın belki zorla geliyo eve başkalarının kızları sıcak falan diye. Sen onları çağırsan sıcak bir ortam hazırlasan evinde blki adım olur.

Çocukken arkadaşlar edinirdim ailem hiçbirini onaylamazdı. Onun babası şöyle bunun ailesi böyle vs. Hep kötü arkadas olduğunu söylerdiler.İstisnasız ilkokul ortaokul lisede kimle arkadaş olsam kötü dediler bir şekilde koptum.geçmişe bakıyorum kimse kalmamış. İnsanın basına ne gelirse arkadaştan gelirmiş annemin sözüydü bu. Hala hatırlayıp öfkeleniyorum çünkü o zamanlardan atılmış bir temeli bu yaşıma kadar yıkmakta zorluk çektim,çekiyorum.mesela annemin de hiç samimi olduğu bir komşusu gidip geldiği birisi yoktu ama herkesle iyi anlaşırdı.Aynı onun gibiyim şu an.
kendime arkadaş edinmeye çalışıyorumama genelde yaşıtlarım da evli olduğu için bir kahve içmeye veya sinemaya vs gelmiyorlar ancak iş yerinde veya evlerine gidip eşleriyle beraber oturtabiliyorum.

Haklısınız şu an depresyonda olduğum icin de böyleyim. Olumsuzlukları görmeye daha meyilliyim.6saat mesafedeyim pek gelemiyorlar yoldan dolayı

Bu durum -ailenle olan durumlar hariç- bende de var. En azından 1-2 arkadaşın varmış. Benim hiç yok :) İnsan çoğu zaman boğuluyor, sana hak veriyorum. Birkaç yorumu okudum da bu durum saçla başla çözülecek bir durum asla değil. Hayatının gidişatı ile alakalı bence tamamen. Yanındaki ve yanında olmayan insanlarla alakalı. Küçüklükten gelen, zorbaların sebep olduğu travmalarla alakalı. Seni çok iyi anlıyorum, umarım bir çözüm bulursun.

Beni anlamadığı çok bariz olan 1-2 kişi agresif yorum yapmıştı umarım onlar da görürler ki eşşekten düşmüş olanın halini yine aynı şartlardaki kişi anlıyor.
Malesef temelimiz sıkıntılı bizim. Belli bir yaştan sonra aşmaya çalışıyoruz işte.
Ben hobi kurs vs araştıracağım yaşadıgım yerde varsa.. Size de tavsiye ederim bir yerden başlayalım artık

Ailenizden beklemek yerine siz alsanız kendinize çekyat olmaz mi? Aslinda keşke geçtiğimiz 2 ayı ailenizle geçirseydiniz belki birbirinizi daha iyi anlardınız. Ayrica dolabinızın olmamasıda tuhaf gelmedi nedense, artik orda yasamıyorsunuz evde belki küçükse artik dolabı tamamen kardeşimiz sahiplenmiş olabilir. Ben evden ayrıldığımda da böyle olmuştu ama üstünde durup hic düşünmedim artik orada yasamiyorum cunku

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…