Çıkmaza giriyorum yorumlarınıza ihtiyacım var

Ailemden beklemiyorumkendim alabilirim.Daha önce değiştirmeyi teklif ettim. Onun nesi var iyi o deyip atmak yada birine vermek istemiyorlar. Bu anlayışsızlığa sinirleniyorum zaten

30u geçmiş biri olarak sizi çok iyi anlıyorum ,
Aile yanına tayin istemeyin ,
Kendinize bir hayat kurun .
Onlara 2-3 saat uzaklıkta bir büyükşehir.
Bol imkanlı bir yer olsun , konser , sergi , belki bir sahil.
Oradan 1+1 ev alın.
Ailenize hafta sonu gidin.
İnanın çok mutlu ve rahat hissedeceksiniz.

Bence aile evinin duzenini degistirmektense oraya tayin isteyip ayri bir ev duzmek dsha mantikli. Ben de su an karar esigindeyim. Ailenin yanindan cikip bi hisimla baska sehire geldim. Yalnizlik degil de yasim ilerliyor ve pahali sehir burasi. Tekrar oraya donmeyi dusunuyprum. Sonucta kökler orada. Aile yani olmayacak ayri eve cikacagim. Bir eve bir kadin oluyor. Erkekler cok umursamiyor ama kadin kendi bulundugu yeri kendine gore yerlestirmek istiyor. O sekilde yaparsaniz orada hem yalnizlik hissetmezsiniz hem de sosyallesme imkani daha artar belki. Tabii ben su an hala dusunceliyim. Daha kucuk sehirde bunalir miyim aile akraba tarafim cok gamli baykus ve toksik etki olusturmada zirveler her seyde bi karamsar taraf bulurlar filan. Kendimi koruyabilir miyim bilmiyorum.

Bence ailenizin yanina tasinmayin, o kadar firsatin icinde neden kendinizi yine ayni duruma sokasiniz ki.

Bir cekyat bi dolap degil ki derdiniz, bunlar bir simge. Insan sehir disindan kizi yatiya gelince bir rahat yatak hazirlamaz mi, esyalarini koyacagi bir cekmece bosaltmaz mi.

Yerinizde olsam sosyal hayati guzel bir sehre atanmaya calisirim. Is arkadasladimdan vs de cevre edinmeye cabalarim.

Kesinle katılıyorum.küçük yerlerde aktivite adına bişey bulamadım. Yaşıtlarım hatta küçüklerim bile evli. Bekar arkadaş gibi olamıyorlar. Büyükşehirde(sosyalleşme imkanı çok olur umuduyla Büyükşehir diyorum) kendime hayat kurayım derken herseye burun sokulmasından tedirginim ben de.Yoksa gitmek istediğim şehir belli. Arada görüşürüm evime dönerim en hayırlısı bu oluyor. Bi adım atacağım bakalım

Mesela sosyal hayatı güzel olan şehir olarak nereyi tavsiye edersiniz? İstanbul dışında

O kitabı ilk gördüğümde tam benlik demiştim. Alıp okumaya bile korktum geçmişle yüzleşmekten korktum çünkü

Mesela sosyal hayatı güzel olan şehir olarak nereyi tavsiye edersiniz? İstanbul dışında

Ankara, eskisehir, izmir, bursa.

Tabi tarziniz da onenli, sahil sehirleri mi seversiniz kucuk anadolu sehirlerini mi?

Ben eskiden izmitte yasardim severdim de kucuk ama istanbula yakin olusu sebebi ile imkanlari fazla. Ama hava kirliligi var tabi, her seyi dusunmek lazim.

Ankarayi cok sverim ben mesela, burokratik yuzu soguktur denir evet ama bebce cok duzenli olusu hos olabiliyor. Bir de ankarada insanlar cok sosyal sanirim, orada cok az yasadim sinemalar tiyotrolar operalar hep kapali giseydi.

Tayininizi isteyin ailenizin şehrine ama ayrı ev tutun rahat edersnz...birde evlenmeyi düsünmüyomusunuz evlenip coluk cocuga karısmak yalnızlığınıza son vermek

Tayininizi isteyin ailenizin şehrine ama ayrı ev tutun rahat edersnz...birde evlenmeyi düsünmüyomusunuz evlenip coluk cocuga karısmak yalnızlığınıza son vermek
Düşünüyorum ama karşıma nadiren birisi çıkıyor.Görüntü olarak beğenilmeyen birisi değilim aslında. Bunda da acaba benim fazla evcil olmam mı etkili yoksa kader kısmet mi bilemiyorum

Düşünüyorum ama karşıma nadiren birisi çıkıyor.Görüntü olarak beğenilmeyen birisi değilim aslında. Bunda da acaba benim fazla evcil olmam mı etkili yoksa kader kısmet mi bilemiyorum
Evcil olmanız etkili çünkü bir ortam olmalı ki tanısma firsatnz olsun...sosyal medya kullanıyomusunuz etrafmda sosyal medyadan arkadasının profilinden görüpte birbirini ekleyen evlenen cok insan var

Evcil olmanız etkili çünkü bir ortam olmalı ki tanısma firsatnz olsun...sosyal medya kullanıyomusunuz etrafmda sosyal medyadan arkadasının profilinden görüpte birbirini ekleyen evlenen cok insan var
Sosyal medya kullanıyorum , öyle ekleyenler de oluyor.o insanlar şanslıymış ben sanal ortamda yaklaşımın hep cinsel amaçlı olanıyla karşılaştım.Artık ekleyeni de kabul etmez oldum insan bir süre sonra yoruluyor bu tiplerden. Gönül ister ki dışarda tanışayım.iş yerimde de bekar olanlar benden çok küçük. Tek şansım sosyalleşmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…