Çikolata Kisti ile Tüp Bebek (pozitif)

kediannesi1

Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2022
43
15
28
Merhaba hanımlar bu konu hakkında çok başlık var ama çok bağımsızlar veya yetersiz hep sorular sorulmuş ben aylarca bu forumda sorularıma cevap aradım umarım birileri görür faydam olur unutmayın ki öncelikle doktorunuz ne diyorsa ona uyun ve bir doktorda sabit kalmayın.
Senelerdir çikolata kisti ile yaşıyorum 2 tane vardı biri 5 biri 4.5 Cm ilaçla baskılayıp küçülttük 25 yaşında evlendim 27 yaşındayım şu an çocuk istediğimizde doktorum klomen tedavisi uyguladı 3 kere tutmadı tüp bebeğe yönlendirdi (aşılama bizim için kolay da değil klomen tedavisiyle aynı uygulama) kistimin biri tekrar büyüdü istanbulda doktor doktor gezdim (koç Üniversitesi, gop tüp bebek, bahçeci gibi adı duyulmuş yerler başta geliyor) sigara ve alkol alışkanlığım var çok hareketli bir yaşamım var işim gereği ve 3 yorucu kedim var yani çok zor ihtimallerde
BAHÇELİEVLER MEDİCANA YAVUZ AYDIN da başladım 5. Gün taze transfer 14 yumurtadan 4 dü kaldı 2 dondurdum 2 transfer ettiler sistit oldum bol su içtim istirahat etmeye calıştım sigarayı azalttım transferden sonra ağrım oldu adet olcam diye düşündüm belim ağrıdı kasıklarım ağrıdı batma hislerim oldu erken test yaptım 7. Gün negatif çıktı 10. Gün 732 ile hamile olduğumu öğrendim ümidim yokken ve hemen buraya detaylı bir şekilde anlattım benim durumumda olanlar varsa soru işaretleri olanlar varsa umarım yardımcı olmuşumdur
Ek bilgi : Bu süreçte çok iyi beslendim normalde de sağlıklı beslenirim yağlı Gıda bakliyat türevleri çok yemem ama biraz bakliyat tükettim et tavuk balık ürünlerine ağırlık verdim çiğ kuruyemiş, kabak çekirdeği, kefir ve bolca havuç suyu tükettim belirti aramadım ama daha transfer edilir edilmez karnımla deli gibi konuştum hoşgeldiniz nasılsınız bugün ağrım var buradasınız değil mi diye Meryem süresi okudum kuran okudum elim karnımda

Merhaba bende şuan sizinle aynı durumdayım 3 er cmlik 2 adet kistim var biri sag yumurtalıkta biri rahim arkadinda ilk tüp bebek denememde kistim yoktu ameliyattan 1 sene sonra yaptık ve bir kızım oldu 🙏🙏
Şimdi bir kardeş istedik ve tekrar deniyoruz kistlerim var doktorum küçük sorun teşkil etmez dedi umarım benimde sizin gibi olur. Bebişiniz ne durumda bu arada .

Ben hiç ameliyat olmadım doktorlarım önermedi yıllarca ilaç kullandım ama. Bebişler oldu 2 transfer yapıldı ikisi de tutmuş inşallh 6 gün sonra kalp atışı duyacağız size de nasip olsun inşallah tez zamanda kolaylıkla 🥰

Benim maalesef kistlerim patlamıştı acil ameliyat oldum. 😕 Allah'ım sağlıkla büyümelerini ve kucağınıza almayı nasip etsin inşallah çok sevindim sizin adınıza. Benim ilk kızımdan sonra emzirdigim dönemde tekrar kistlerim çıktı ilaç kullanmadığım için. Umarım bizde kavuşuruz ikinci bebişimize. Teşekkür ederim 🙏☺️

Benim maalesef kistlerim patlamıştı acil ameliyat oldum. 😕 Allah'ım sağlıkla büyümelerini ve kucağınıza almayı nasip etsin inşallah çok sevindim sizin adınıza. Benim ilk kızımdan sonra emzirdigim dönemde tekrar kistlerim çıktı ilaç kullanmadığım için. Umarım bizde kavuşuruz ikinci bebişimize. Teşekkür ederim 🙏☺️
Amiiin inşallah kist patladıktan sonra çocuk sahibi olabilmeniz bile çok çok güzel bir şey bence yine hemen olacak kızınıza bir kardeş gelecektir hayırlısıyla çok büyük geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın küçük küçük kalsınlar hamile kalınca gidiyorlar zaten 🥰🥰

İnşallah güzel Dilekleriniz için teşekkür ederim🥰🙏 doktorum saolsun 5 saat sürdü ameliyatim her yerime dağılmıştı yumurtalıklarimi korudu umarım bu seferde güzel olur.

X