Çikolata kisti, varikosel eş ve sperm azlığı …

Merhaba, 6 yıllık evliyim 29 yaşındayım. Bu zamana kadar çocuk hiç düşünmedim zaten eşimin varikosel durumu ve sperm azlığını bildiğimizden çocuk istediğimizde tüp bebek yaptırırız diye karar vermiştik, ocak ayında kadın doğum doktoruna gittim ve çikolata kistimin olduğunu öğrendim ve doktorum ısrarla tüp bebek tedavisini geciktirmemem gerektiğini söyledi ama ben hala kendimi hazır hissetmiyordum ama bir kaç aydır yumurtlama takvimimi takip edip o günlerde ilişkiye girmeye çalışıyorum ama öğrenmek istiyorum benim durumum da olup normal yol ile hamile kalanlar var mı acaba ? Eşime şuanda arı sütü-bal-polen-propolis ve keçiboynuzu Özü yedirmeye çalışıyorum sizce doğal yollarla olur mu yoksa zaman kaybetmeden tüp bebek mi yaptırmalıyım ?
Şuan ben de aynı durumu yaşadığım için yazıyorum. Çikolata kistim var cocuk olmuyordu ve doktorum tüp bebek dedi. Daha sonra karar değiştirdik rahim filmi cekildim, tuplerime bakamadik gözükmuyordu ,tüpler tikaliysa tüp bebek zorunlu olacaktı. Bizde farklı bi yol denedik. Ameliyat ile tüplerin durumuna baktık ve ameliyat olmuşken kisti aldik, şükür tüplerim acıkmış ,kisti de aldık. Doğal yollar ile hamile kalmaya bakicam şimdi.

Şuan ben de aynı durumu yaşadığım için yazıyorum. Çikolata kistim var cocuk olmuyordu ve doktorum tüp bebek dedi. Daha sonra karar değiştirdik rahim filmi cekildim, tuplerime bakamadik gözükmuyordu ,tüpler tikaliysa tüp bebek zorunlu olacaktı. Bizde farklı bi yol denedik. Ameliyat ile tüplerin durumuna baktık ve ameliyat olmuşken kisti aldik, şükür tüplerim acıkmış ,kisti de aldık. Doğal yollar ile hamile kalmaya bakicam şimdi.
İnşallah olur Allah gönlünüze göre versin. Ben bu ay bekliyorum bakalım ama Temmuz ayında tüp bebeğe başlayacağım inşallah , istenilen testleri yaptırıyorum şuan :)

Peki nerede tedavi gordunuz takviye kullandiniz mi
Biz takviye kullanmadık dr hiç vermedi direk tüp bebek yaptık Ankara bahçeci tüp bebek merkezinde yaptırdık,tabi tedaviden önce kendimiz macun ot çöp,bu konuda şu iyi gelir denen ne varsa kullanmıştık ama hiçbir faydası olmamıştı

Biz takviye kullanmadık dr hiç vermedi direk tüp bebek yaptık Ankara bahçeci tüp bebek merkezinde yaptırdık,tabi tedaviden önce kendimiz macun ot çöp,bu konuda şu iyi gelir denen ne varsa kullanmıştık ama hiçbir faydası olmamıştı
Cikolata kistiniz cok mu ilerlemisti embriyo olusumunuz nasil oldu 5.gune gidebildi mi

Endometriozis tanısı koyulması zor bir rahatsızlıktır. Öncelikle doktorunuz emin mi? 30 yaş endo için limit kabul edilir normal şartlarda. Eşinizin durumuyla birleşince zorlaşabilir ama imkansız diye birşey yok. Ben 2017 yılında kistimi aldırdım. Sonrasında ara ara tekrarladı ama kalıcı olmadı. Şuan hamileyim doğal yollarla oldu çok şükür. Allahım isteyen herkese nasip etsin.
kaç yıllık evlisiniz kaç yaşındasınız neler denediniz merak ettim. Ben de 6 yıllık evliyim adetlerim hep düzenliydi 3 senedir deniyoruz stresten düzensizleşti ve doktor çikolata kisti olduğunu söyledi bütün ailemde var zaten evliliğin ilk yıllarında olması daha kolaymış ki ablam da birinci yılında çikolata kistiyle hamile kalmıştı ne yazık ki bizde 3 senedir bişey yok :KK43:

Merhaba benim de çikolata kistim vardı 3 cm tüpümde de hidrosalpenks çıktı hgs çekildiğimde. Doktorum ameliyat olmazsan tüp bebek de yapsan embriyo tutunamaz demişti. Ameliyat oldum o sırada çikolata kistimin sadece içini boşalttı bu 6 ay sonra yeniler dedi. bu sırada diğer yumurtalığımda da iki tane çikolata kisti çıktı daha küçükler. O sürede aşılama denedik olmadı daha fazla gecikmeden tüp bebek yaptık. Çok şükür 8. Aydayız doğum bekliyoruz şuan 🙏 çikolata kisti hormon dengesini etkiliyor diye biliyorum eğer imkanın varsa tüp bebek öneririm çok bir zorluğu yok 🤗
Sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Allah çok sevindim böyle haberler alınca bize de umut oluyor :) kaçıncı tüp bebek denemenizde oldu sizin?

Herhangi bi takviye falan kullandiniz mi kistiniz cok ilerlemis miydu
Astalife ve redostim kullandım yumurta toplamadan bir ay önce decavit vitamine başladım diğerlerini bırakıp kistim 3 cm di. Diğer yumurtalıkta da 1 cm küçük iki tane vardı yeni çıkmıştı onlar da şuan ne durumdalar hiç bilmiyorum doktorum küçülmüştür kanama olmadığı için dedi

konu başlığı yazan arkadaşım tam sizinle aynı sağlık problemlerini yaşamaktayız.Tüp bebek denememiz düşük ile sonuçlandı.Kadın doğum doktorum ve üroloji hekimi ameliyat önerdi eşim ameliyat oldu sperm sayısı yükseldi fakat gebelik oluşmuş değil çikolata kistine çok odaklanmamızı tavsiye ederim.Ben şimdi erkek faktöründe uzman bir tüp bebek hekimi arıyorum eğer aynı durumu yaşayan var ise benimle iletişime geçebilir mi

konu başlığı yazan arkadaşım tam sizinle aynı sağlık problemlerini yaşamaktayız.Tüp bebek denememiz düşük ile sonuçlandı.Kadın doğum doktorum ve üroloji hekimi ameliyat önerdi eşim ameliyat oldu sperm sayısı yükseldi fakat gebelik oluşmuş değil çikolata kistine çok odaklanmamızı tavsiye ederim.Ben şimdi erkek faktöründe uzman bir tüp bebek hekimi arıyorum eğer aynı durumu yaşayan var ise benimle iletişime geçebilir mi
Çok geçmiş olsun size de umarım güzel sonuçlar alırız bizim de bayramdan sonra randevumuz var Şişli Memorial da , çok bir bilgim yok bende tavsiye üzerine gidiyorum şuan Memorial’e . erkek faktörüne mi odaklanalım yoksa çikolata kistine mi ? Dediğinizi anlayamadım :)

İnşallah hepimiz güzel sonuçlar alalım 🙏🏻çikolata kisti bence tek başına çok önemli bir faktör değil infertilitede sperm daha önemli

X