Cimri kocayla hayat geçer mi

Hakkınızda hayırlısı olsun. Eşiniz artık paralarına sarılıp uyuyabilir. Çocuğu alırım demesine filan aldanmayın 2 kg meyvenin lafını yapan çocuğa para harcar mı sanıyorsunuz. Aile konusuna da gelince; destek olmasalarda üstesinden gelirsiniz çalışan düzenli işi ve maaşı olan birisiniz.

Boşanmaya kesin niyetiniz varsa iyi bir avukat tutun, ortak mallarınızın hepsini talep edin, düğün CD ve fotoğraflarınızı mahkemeye sunup altınlarınızı talep edin, evinize döndüğünüzde eşiniz sorun çıkartmasına karşın telefonunuza KADES uygulaması indirip oradan yardım talep edin gerekirse uzaklaştırma kararı çıkartın.
Kesin kararlıyım bu sefer avukat işlemlerini de halledeceğim bugün en bütün hakkım olanı da almak için uğraşacağım benim için en büyük adım zincirlerimi kırıp o evden ayrilmakti
Şimdi çocuğu kıymete bindi çocuğumu nasıl evden kaçırırsın diye tehdit msjlari flan hepsi de duruyor zaten

Kesin kararlıyım bu sefer avukat işlemlerini de halledeceğim bugün en bütün hakkım olanı da almak için uğraşacağım benim için en büyük adım zincirlerimi kırıp o evden ayrilmakti
Şimdi çocuğu kıymete bindi çocuğumu nasıl evden kaçırırsın diye tehdit msjlari flan hepsi de duruyor zaten
Sakın mesajla mahkeme de delil olarak kullanabileceği bir şey yazmayın. Çocuğu kaçırmadığınızı 2-3 günlüğüne ailenizi ziyarete geldiğinizi ve eve dönünce yasal işlemleri başlatacağınızı belirtin. Hatta gelişim çağındaki çocuğunuza aldığınız meyvenin parasının hesabını vermekten yorulduğunuzu, para harcamamak için evladına kıyafet ve oyuncak almadığını da yazın.

Merhabalar ben 6 senelik evliyim bir kızım var 2 yaşında öğretmenim benim sorunum su ki eşim cok cimri. Artık boyle bir insanla yaşamaktan psikolojim bozuldu. Daha ne kadar devam ederim ne zman yeter artık derim bilmiyorum. Severek evlendik ve başta farketmedim bu durumu. Fakat zamanla kazandığım paraya karıştı harcamalarima karıştı ayrica bencil ve aldığımız herseye benim demeye başladı. Tabi basta boyle değildi çocuk doğunca daha beter oldu cimriligi de arttı kavgalarımız da yok kilo alımı az diye kavga çıkarırdı yok emmiyo mama ver diye mama verdim emzir diye kavga yatağa pisledi diye kavga yani ardı arkası kesilmedi her seye karisiyordu herseyden kavga cikariyorudu bende ailemden çok uzaktaydim dogudaydim buraya nasıl gelcekler uzakta nereye gider kime sığınırım diye hep sustum küstük barıştık ama evimi bırakmadım çocuk beşikten düştü senin sorumsuzluğun dedi koluma yumruk attı çok konuşuyorsun diye tokat attı ama hep gurbetteyim diye sustum eylülde memleketime tayinim çıktı baktım burda hayat farklı ben senelerdir kendimi hep ezdirmisim öğretmen arkadaşlarım istediği gibi kıyafetini alıyor arabasını kullanıyor eşleri hediyeler alıyor pahalı bende alışveriş yapmak istedim eşim karışıyor okulum eve 10 km flan araba ile gideyim öğret diyorum vermiyor bi yere çarparsın 150 milyarlık arabayi sana mı vercem diyor e bana alalım diyorum çocuğumun rızkını sana mi yedirecem diyor tabi bu arada direksiyon dersi de aldim fakat arabayi bana yine vermedi alamazsın dedi. iyi de benim de birikimim var hakkım var dedim. Artık kavgalar büyünce ailemi aradım ben ayrılmak istiyorum dedim babam eşimle konuşmuş iste sorun ne flan diye eşimde hala beni kotulemis yok yemek yapmıyor bana karşılık veriyor flan diye halbuki yalan kendini bir yerde haklı çıkarmak için yapmış. Neyse eşim benle yine 1 hafta konuşmadı ama sonra barıştık. Arabanı git al diye bana 100 bin lira kadar para verdi. Sonra da bütün hesapları ayırdı eve ne alınırsa ortak oducez diye sen bosancam dedin ev de yok sana arabani da git kendin al diyor. Bana zaten bsey almaz kızıma da almaz kendi ihtiyaçlarımızı ben gideriyorum ailem asla bosanmama yanaşmıyor yapcak bsey yok arada çocuk var katlanacaksın diyor bende artık ne yapsam şaşırdım yani sizlere de içimi dökmek istedim dinleyen bir kimsem bile yok kendi halime herseyi unutup yaşamaya çalışıyorum. Ne yapmam gerek nasıl davranmam gerek bilemiyorum ama hala kavga etmeyelim diye susmaya çalışıyorum.
Konu cimrilikten ziyade .Eşinizin size yaptığı psikolojik baskı ve bencilliği .Bencil çünkü evliliğinizde maalesef sizi baskılıyor .Mesleğiniz var belli bir eğitim almış bir kadınsınız .Ancak evliliğe fazlasıyla kendinizi vermiş olmanıza rağmen ,karşı taraf kendini düşünüyor sözüm ona çocuğunuzu düşünüyor .Sizi arka plana atıyor .Bence ayaklarınız sağlam basmıyor .Ne ailenizden ne de bencil kocanızdan medet ummayın .Düzelmesinide pek beklemeyin .Bencillik kişilik özelliğidir değişmez .Eşinizin cimriliğinden ziyade bu kötü huyuna odaklanın .Maddi anlamda da senin paran benim param girdimi araya o evlilikten hayır gelmez .Yaşayan sizsiniz hani bir laf var ya ,Ya bu deveyi güdeceksiniz ya da bu diyardan gideceksiniz .

Merhabalar ben 6 senelik evliyim bir kızım var 2 yaşında öğretmenim benim sorunum su ki eşim cok cimri. Artık boyle bir insanla yaşamaktan psikolojim bozuldu. Daha ne kadar devam ederim ne zman yeter artık derim bilmiyorum. Severek evlendik ve başta farketmedim bu durumu. Fakat zamanla kazandığım paraya karıştı harcamalarima karıştı ayrica bencil ve aldığımız herseye benim demeye başladı. Tabi basta boyle değildi çocuk doğunca daha beter oldu cimriligi de arttı kavgalarımız da yok kilo alımı az diye kavga çıkarırdı yok emmiyo mama ver diye mama verdim emzir diye kavga yatağa pisledi diye kavga yani ardı arkası kesilmedi her seye karisiyordu herseyden kavga cikariyorudu bende ailemden çok uzaktaydim dogudaydim buraya nasıl gelcekler uzakta nereye gider kime sığınırım diye hep sustum küstük barıştık ama evimi bırakmadım çocuk beşikten düştü senin sorumsuzluğun dedi koluma yumruk attı çok konuşuyorsun diye tokat attı ama hep gurbetteyim diye sustum eylülde memleketime tayinim çıktı baktım burda hayat farklı ben senelerdir kendimi hep ezdirmisim öğretmen arkadaşlarım istediği gibi kıyafetini alıyor arabasını kullanıyor eşleri hediyeler alıyor pahalı bende alışveriş yapmak istedim eşim karışıyor okulum eve 10 km flan araba ile gideyim öğret diyorum vermiyor bi yere çarparsın 150 milyarlık arabayi sana mı vercem diyor e bana alalım diyorum çocuğumun rızkını sana mi yedirecem diyor tabi bu arada direksiyon dersi de aldim fakat arabayi bana yine vermedi alamazsın dedi. iyi de benim de birikimim var hakkım var dedim. Artık kavgalar büyünce ailemi aradım ben ayrılmak istiyorum dedim babam eşimle konuşmuş iste sorun ne flan diye eşimde hala beni kotulemis yok yemek yapmıyor bana karşılık veriyor flan diye halbuki yalan kendini bir yerde haklı çıkarmak için yapmış. Neyse eşim benle yine 1 hafta konuşmadı ama sonra barıştık. Arabanı git al diye bana 100 bin lira kadar para verdi. Sonra da bütün hesapları ayırdı eve ne alınırsa ortak oducez diye sen bosancam dedin ev de yok sana arabani da git kendin al diyor. Bana zaten bsey almaz kızıma da almaz kendi ihtiyaçlarımızı ben gideriyorum ailem asla bosanmama yanaşmıyor yapcak bsey yok arada çocuk var katlanacaksın diyor bende artık ne yapsam şaşırdım yani sizlere de içimi dökmek istedim dinleyen bir kimsem bile yok kendi halime herseyi unutup yaşamaya çalışıyorum. Ne yapmam gerek nasıl davranmam gerek bilemiyorum ama hala kavga etmeyelim diye susmaya çalışıyorum.
Bir öğretmenin bunları yaşaması çok acı. Umarım gerçek değildir. Ama velev ki gerçek ne ailenize ne eşinize ihtiyacınız var

E siz çalışmıyor musunuz, ailenizi karıştırmayın bence. Kimse çocuğu boşansın istemiyor ama adam hem cimri, hem sevgisiz , böyle ömür geçer mi.

Söz verdi bir daha olmayacak diye 1 sene öncesinde olmuştu şiddet bir daha da olmadı zaten araba alcak gücümüz var zaten onun da satmasina gerek yok ama diyorum ya paraya kıyamıyor o yüzden araba almıyor ne gerek var sana 150 milyarlık arabaya alıp şuraya vurcan zaten diyor arabanın değeri de düşecek diyor

arabaya sizden daha çok değer veriyor. sizi de sadece para kapısı olarak görüyor. ailenizi de Allah bildiği gibi yapsın, ne diyeyim.

etrafınızda size destek olacak birileri yoksa, buraya yazın biz destek olalım. benim boşanma sürecimde bdv illallah etmişti, bende aileden dolayı özgüvensizlik yaşıyordum, kardeşim ve arkadaşlarım destek oldu, şu an 3 sene oldu ve keşke daha önce boşansaymışım diyorum.

Evet aynı evdeyiz ama herseyimiz ayrı eve bisey alınırsa fişini getirir yarısını ister hemen ben alınca fişe bakar pahalı bsey aldıysam onun parasını vermez mesela biraz önce 2 kilo portakal aldım ben 8 liraya aldım kilosunu o 5.50 liraya alıyormuş hep neden pahalı aldın ben senin pahalı harcamalarına para vermek zorunda mıyım diyor bütün marketleri gezip en ucuzunu almaliymisim verme para flan istemez dedim 2 liranın bile lafıni eder

Ya okudukça çıldırıyorum, arkadaşım kul hakkı var duymuşsundur, kendi kul hakkını da kimseye yedirmemek boynunun borcu. Sen kendi kul hakkını yediriyorsun bu adama, bak bunu iyi düşün.

Halamın eski eşi böyleydi, 12 sene parasını yedi, halam işyerinde sıkıntı yaşadı, maaşı gittiği an boşadı. Para için sizinle bu adam.

Biz ortak para biriktirip aldık o arabayı şimdi binemezsin demesi beni sinir ediyor aileme de söyledim sürekli ev araba diyip durma yuvani bozma diyorlar sanki ben suçluyum bunları söyleyince ben bozuyormusum gibi davranıyorlar ama neden araba istemim durumumuz müsait alabiliriz eşim Kendi istediği yere arabaya binip gidiyo ama ben nereye gidicek olsam dolmuş bekle 2 dolmuş değiştir otobüs bekle hep bu şekilde geçiyor zamanım ben de sinir oluyorum tabiki bide gelip bana benzin parasının yarısını ver yok kasko sigorta yaptırdım onun parasının yarısını ver sen de hafta sonu bir yere giderken biniyorsun ya sabah okula bırakıyor beni o zman okula bırakmam vermezsen hafta sonu binemezsin diyip yine kavga çıkarıyor
Eşek olunca semer vuran çok olur. Bu zamana kadar sustuğunuz için, bu davranışları kendinize ve çocuğunuza reva gördüğünüz için bunlar oluyor. Siz tavrınızı gösterseydiniz bence hiç evlenmenmezdi bile sizinle. Biraz kendinize saygı duymayı, insan olarak değer vermeyi öğrenin. Kendinize saygı duymadığınız sürece, eşinizin size saygı duyması imkansız. Sizi böyle edebildiği surece , eşiniz neden değişsin ki? Siz değişin tavrınızı koyun.

Kendinize bu hayati mi layık görüyorsunuz
Ya çocuğunuza yazık degilmi
İşiniz var gücünüz var aileniz de zamanla kabullenecek
Güçlü olun yoksa ruh sağlığınızdan sonra fiziksel olarakta sağlığınızı kaybettiğinizde başınızı çok vurursunuz. Cocugunuza güçlü bir anne lazım vurun tekmeyi gitsin adi

Evet son durumu yazıyorum arkadaşlar yine elma portakala fazla para verdin yok araba alamazsın bende altının bseyin yok gibi sebeplerden kavga büyüdü ve ben artık yeter dedim şuan 1 2 günlüğüne ailemin yanına geldim tabi ailesi flan geldi ortada bisey yok ne büyütüyorsunuz diye eşim başta esti gürledi çocuğumu benden kaçırmak neymiş göreceksin flan diye sonra gelince evliligimi kurtarmaya geldim flan dedi bende bitti o iş dedim 6 senedir nerdeydin dedim annesi ayıldı bayıldı öyle kaldı şimdilik bir avukat tutup davami da açacağım kendimi bugüne kadar hep ezdirdim ama artık bu aileye ve oğullarına katlanmicam ailem de bu sefer arkamda sen nasıl istersen öyle olacak dediler bakalm

Tapuya gidip konut üzerine aile konutu şerhi koydurabilirsiniz, tapu kimin üzerine olursa olsun, zaten evlilikte edinilen mallar ortak , tapunun kimde olduğu önemli değil.

Bu adam çok pisleşecek kapasitede, iyi bir kadın avukat bulun (kadınlar kadınları daha iyi savunuyor bence )

Bu kararlı tavrınızı da devam ettirin lütfen.

Okurken fena oldum. Nerden başlasam bilemiyorum.
Şurdan başlayım
Babanıza neden yemek yapmıyor diye söyleniyor. Siz de çalışıyorsunuz. Yemek ikinizin sorumluluğu.
Ne demek çocuğunuza sadece Siz masraf yapıyorsunuz. Olur mu öyle şey.
Yemeği bile sizden beklediğine göre çocuk bakımı , temizlik hepten sizdedir. Aman aman blr de şiddet var.
Pinti adama katlanamam ben . Ama bu adam sadece pinti değil
Psikolojik, Fiziksel, ekonomik şiddete maruz kalıyorsunuz .
Aileniz tutucu bir çevrede sanırım. Dul kalmak diye kavram var kafalarında. Elalem ne der diye düşünüyor. Çocuk falan değil dertleri. Emin olun.
Çocuğun var falan diyorlar ya.
Çocuk için çok çok daha iyi olur ayrılmanız.

Biz ortak para biriktirip aldık o arabayı şimdi binemezsin demesi beni sinir ediyor aileme de söyledim sürekli ev araba diyip durma yuvani bozma diyorlar sanki ben suçluyum bunları söyleyince ben bozuyormusum gibi davranıyorlar ama neden araba istemim durumumuz müsait alabiliriz eşim Kendi istediği yere arabaya binip gidiyo ama ben nereye gidicek olsam dolmuş bekle 2 dolmuş değiştir otobüs bekle hep bu şekilde geçiyor zamanım ben de sinir oluyorum tabiki bide gelip bana benzin parasının yarısını ver yok kasko sigorta yaptırdım onun parasının yarısını ver sen de hafta sonu bir yere giderken biniyorsun ya sabah okula bırakıyor beni o zman okula bırakmam vermezsen hafta sonu binemezsin diyip yine kavga çıkarıyor
Yani yıllardır burda pek çok konu okudum pek çok vasıfsız koca gördüm de böylesini görmedim.
Sizin eşiniz insan değil cidden değil.
Baya kötü bir insan ahlaksız terbiyesiz biri.
Hayat arkadaşına reva gördüğü laflara bak.
Siz ona bir hayat bir çocuk vermişsiniz adam ne ucuz hesapların peşine düşmüş.
Bu cimrilik değil sadece saf kötü kalpli biri eşiniz .
Ben özelde çalışan bir öğretmenim emin olun sizden çok daha az para kazanıyorum yine de boşandım hayattan korkmayın.

Ogretmensiniz, isiniz gucunuz var, bosanmak icin aileden izin istiyorsunuz? Kimseye muhtac olmadan kizinizla yasayabilecekken niye bu eziyeti cekiyorsunuz anlamadim. Aciz profil cizmeye calismissiniz da isiniz gucunuz var yahu. Koca yetiskin kadinsiniz, insan yetistiriyorsunuz, ama bosanmak icin aileden izin bekliyorsunuz.

Ailen karnını doyurmuyor ki.
Esin sana ve yavruya bakmıyor.
İşin var gücün var. Çekilecek dert değil cidden .

arabaya sizden daha çok değer veriyor. sizi de sadece para kapısı olarak görüyor. ailenizi de Allah bildiği gibi yapsın, ne diyeyim.

etrafınızda size destek olacak birileri yoksa, buraya yazın biz destek olalım. benim boşanma sürecimde bdv illallah etmişti, bende aileden dolayı özgüvensizlik yaşıyordum, kardeşim ve arkadaşlarım destek oldu, şu an 3 sene oldu ve keşke daha önce boşansaymışım diyorum.
Buraya yazdım yine bir defasında 1 ay kadar önce içimi rahatlatmak için destek görmek için eşim telefonumu kurcalamis Google geçmişine flan bakmış nasıl bulduysa buraya girmiş yazdığım msjlari okumuş sen nasıl benim hakkımda yazı yazarsın diye o zman da bur sürü laf söylemişti öyle olunca buraya da girip uzun süre bir şey yazamadım

Buraya yazdım yine bir defasında 1 ay kadar önce içimi rahatlatmak için destek görmek için eşim telefonumu kurcalamis Google geçmişine flan bakmış nasıl bulduysa buraya girmiş yazdığım msjlari okumuş sen nasıl benim hakkımda yazı yazarsın diye o zman da bur sürü laf söylemişti öyle olunca buraya da girip uzun süre bir şey yazamadım
telefonunda sifre yok mu nasil yani

parmak izi falan da mi yok

Hanımefendi mutsuzsunuz. Araba filan değil sorun . Arabada alınsa mazot parasına kavga edersiniz. Yani iyi bir babadır belki bilemem ama böyle insanlar ilerde de çocuklarını malipule ederler. Sabırsız mi davraniyorum demişsiniz, mesleğim olacakta hala böyle bir öküze acaba sabirsizmiyim diyeceğim. Ailenizi yada kimseyi böyle biriyle evli kalarak tatmin etmek zorunda değilsiniz. Kimse katlanmiyor sizin yerinize siz yaşıyorsunuz .
Aynen katılıyorum

Siz ogretmen kendi ayaklari ustunde duran bi kadinsiniz. Arabayi smdi almayin parayi hesabiniza yatirmayin altin alin koyun kenara ona soylemeyin. Acin davayi mali da kaciramaz boylelikle. Neyi var neyi yoksa yarisi sizin. Kiziniza da nafaka verecek. Ailenize bagimli degilsiniz. Onlar icin omrunuzu guzel.kizini heba etmeyin. Ne kadar etken kurtulursaniz o kadar cabuk yolunuza bakarsiniz

X