Cinsel hastalık çıkar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiç ilişki yaşamadığına nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Şanssızsanız diş doktoru muayenesinde bile cinsel hastalık kapabilirsiniz.. Bulaşıcı cinsel hastalıklar sırf cinsel organla kısıtlı kalmıyor.. Bin bir türlüsü var. HIV ı da mı duymadınız. Bir işe kalkışıyorsunuz bari araştırın :)
Çok doğru.

Öncelikle pişman olduğunu belirtmene gerek yok. Seni kimsenin yargılamaya hakkı yok.
Sen istedin ve yaptın..

İkinci olarak oral yoldan hastalık bulaşmaz..
Eğer öyle olsaydı yıllardır kocam tarafından sürekli hasta edilirdim 😂

Hiç ilişki yaşamadığına nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Şanssızsanız diş doktoru muayenesinde bile cinsel hastalık kapabilirsiniz.. Bulaşıcı cinsel hastalıklar sırf cinsel organla kısıtlı kalmıyor.. Bin bir türlüsü var. HIV ı da mı duymadınız. Bir işe kalkışıyorsunuz bari araştırın :)
panik olmalı mıyım bu durumda? Öyle bir bulaşma olsa 3 ayda çıkarmıydı boğaz kızarıklık harici başka belirtisi

hangi durumlarda test yaptırmak gerekir? Ne kadar sürede çıkar bir hastalık olup olmadığım?

Evet ama bazıları hâlâ oralle cinsel hastalık bulaşmaz diyorlar? hajshahags İnanılır gibi değil
Ben hemşireyim ve enfeksiyon servisinde o kadar farklı farklı hikaye dinlemiştim ki ödev hazırlarken öğrencilikte. :KK43: Konu sahibinin önceki konusuna bakınca çok ciddiye alınmalı mı bilemedim ama kamu spotu, herkese dokunmayın hemen uzak durun 😅

Hiç Vajinal temas olmadı. Sadece ben oral yaptım. kulak burun boğaza gitmiştim. Yorumlarda kulak burun boğaz bakmaz jinekoloji bakar diyenler olmuş. Yinede Jinekoloji ye mi gitmek gerekir temas olmadığı halde

Bence sevgilinizin bakir olmadığını düşünüyorsunuz
O yüzden bu kadar takıntı yapmışsınız
Sanmıyorum cinsel hastalık olduğunu ama bir daha sağlığınızı riske atacak şekilde sevişmeyin madem korunma yollarını öğrenin

Ben hemşireyim ve enfeksiyon servisinde o kadar farklı farklı hikaye dinlemiştim ki ödev hazırlarken öğrencilikte. :KK43: Konu sahibinin önceki konusuna bakınca çok ciddiye alınmalı mı bilemedim ama kamu spotu, herkese dokunmayın hemen uzak durun 😅
Ciddi soruyum gerçekten sağlığım söz konusu olduğu için bu kadar endişeliyim. Ne kadar zamada belirti gösterirdi herhangi bir hastalık olsaydı. 3 ay oldu. Boğazımda kızarıklık harici hiçbir şey yok. Korkulacak bir durum var mı bilemiyorum

Ciddi soruyum gerçekten sağlığım söz konusu olduğu için bu kadar endişeliyim. Ne kadar zamada belirti gösterirdi herhangi bir hastalık olsaydı. 3 ay oldu. Boğazımda kızarıklık harici hiçbir şey yok. Korkulacak bir durum var mı bilemiyorum
Kendi düşüncem, covidden geriye kalmıştır yüksek ihtimal. Ama bizler doktor değiliz. Doktor olsaydık bile ekrandan muayene edemeyiz zaten. Madem doktora gittiniz, bu korkularınızı onunla da paylaşsaydınız keşke. Bu kadar endişeliyseniz enfeksiyon servisine gidip tahlil isteyin bence. Önlem almadan bir şeyler yaşadığınızı birtakım risklerden korktuğunuzu söyleyip test talep edersiniz.

Merak ettim azıcık google'da baktım bir hastahanenin bilgilendirme makalelerinde şöyle bir şey buldum,başkada birşey bulamadım..:

• Klamidya: Klamidya bakterisinin yol açtığı cinsel yolla bulaşan yaygın bir enfeksiyondur. Erken aşamalarda hiç belirti vermeyebilir. Genital bölgeye cilt teması, cinsel organa elle dokunmak bile hastalığın bulaşmasına yeter. Tam cinsel ilişkinin gerçekleşmesi gerekmez. Yenidoğan bebekler doğum esnasında annelerinden klamidya enfeksiyonu alabilirler. Klamidya gözde de enfeksiyon yapabilir. Kadınlarda klamidya enfeksiyonu belirtileri: Ağrılı cinsel ilişki, vajinal akıntı, idrar yaparken yanma hissi, alt karın bölgesinde ağrı, serviks iltihabı (servisit), adet dönemleri arasında kanamalar. Klamidya enfeksiyonu kadınlarda pelvik inflamatuvar hastalığa neden olabilir. Oral seks yapılırsa boğaza da bulaşabilir. Klamidya enfeksiyonu antibiyotiklerle tedavi edilebilir.
Sen bir doktora sor en iyisi...covid etkileri hemen geçmiyor ondan kalma kızarıklıkda olabilir böyle bir bakteride olabilir..doktora gitmen en iyisi...belki burada yazdığı gibi antibiyotik vs kullanman gerekiyordur.Gecikme...

15 yaşında falan olmalısın başka açıklaması yok

Benim bildiğim sadece frengi de dilde yara oluyor onu da zaten Doktorlar hemen anlıyor nasıl olduğunu böyle bir yaşlı teyze hikayesi okumuştum🤣🤣🤣 covid den dolayı olacağını düşünüyorum yada faranjit gibi birşey boş boşuna kendinizi doldurmayın

Lütfen bana yardım edin kafam çok karışık bilgisiz olduğum için aşırı stresliyim psikolojim hiç iyi değil.
2 buçuk ay önce biraz ağır sayılabilicek covid geçirdim. Ateş boğaz ağrısı, halsizlik bütün etkilerini yaşadım. boğazlarımda çok kızarıktı dilim bembeyazdı. 1 hafta yataktan kalkamadım. Covid geçirdikten 10 gün sonra erkek arkadaşımla buluştum. en fazla 10 saniye süren korunmasız Oral seks yapmış bulundum. Tamamen kuruydu herhangi bir sıvı aktarımı ya da ıslaklık yoktu zaten çok kısa sürdü.
Erkek arkadaşım da ben de ilk kez böyle bir şey yaptık başka bir cinsel temasımız olmadı. İkimizin de ilk sevgilisiyiz. Şüpheli biri değil yani . Bu konularda da tecrübesisiz. Onunda ilk cinsel teması benimde yani. (malesef çok pişmanım lütfen yargılamayın olan oldu çünkü kendimi fazlasıyla yargılayıp eziyet ediyorum zaten. çözüm aramaya çalışıyorum )
2 aydır da boğazımda kızarıklık var covid zamanından beri. Ama oraldan kaynaklı da olabilir mi enfeksiyon falan mı kaptım diye düşünüyorum. Kulak burun boğaz doktoruna gittim ama oral yaptığımı söyleyemedim . Doktor da hı kızarık dedi gargara verdi enfeksiyon yok şuan dedi. Ultrasonla da bi bakalım dedi. Ultrason gününü bekliyorum. Doktor başka hiçbir şey demedi covid geçirdiğimden dolayı olabilir mi diye sordum olabilir dedi. Cinsel yolla bulaşan bi enfeksiyon hastalık falan olsaydı 2 buçuk ayda belirti gösterirmiydi? Doktor cinsel yolla bulaşan bi hastalık falan olduğunu anlarmıydı bakınca ?
Kızarıklık neyden dolayıdır sizce ? Kafam çok karışık tek eşli ve ilk defa yapılan cinsel temasla cinsel hastalık olma ihtimali var mıdır
Hpv gibi ?bu durumda yoksa tamamen benim kuruntum ve psikolojik mi?
Yaşınız kaç bilmiyorum ama şu cinselliği öcü gibi görmeyin.
Sizin için öcü gibiyse de denemeyin.
Denediyseniz de pişman olmayın sizin bedeniniz sizin kararınız kimsenin haddine değil kuzum yargılamak bi rahat ol 😅
Okurken daral geldi valla..
Gelelim soruna bir sey olmaz ama bundan daha önemlisi kaygı bozukluğunuz var gibi geldi bana bu da doktora gitmek gerektirir 🤷‍♀️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X