Cinsel hastalık çıkar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Büyük olasılıkla coviddendir..bizde covid olduk.benimde boğaz agrım geçmedi.soguk birşey icsem hemen boğazım ağrıyor..oksuruk var.oral yüzünden olduğunu sanmam
Doktora boğazımı gösterdim ama oral yaptığımı söylemedim buna rağmen boğazımda herhangi bir hpv siğil ya da hsv olsaydı doktor söylermiydi tanı kısmına faranjit yazmış ama hiçbir şey söylemedi

Doktora boğazımı gösterdim ama oral yaptığımı söylemedim buna rağmen boğazımda herhangi bir hpv siğil ya da hsv olsaydı doktor söylermiydi tanı kısmına faranjit yazmış ama hiçbir şey söylemedi
Söylerdi herhalde
Bilemiyorum. Icinize sinmediyse başka bir doktora daha gidin

Vajinal temas olmadı ama sadece ben oral yaptım. Boğaz için Kulak burun boğaz doktoru bakar diye gitmiştim. Vajinal temas olmadığı halde jinekoloji mi bakar boğazıma.
jinekoloji boğazınıza bakmak. Hangi hastalıktan şüpheleniyorsunuz? Sanmıyorum ben bununla ilgili olduğunu. İlaçları kullanın geçmezse tekrar kbb ye gidin. Olmazsa sorarsınız o sizi yönlendirir

Cinsel yolla bulaşan hastalık ağıza boğaza bulaşmaz :KK51: Boğaza bulaşan virüs/bakteriyle cinsel hastalık bakterisi farklı türler.

covide sebep tahriş olmuştur, alerji mevsimindeyiz alerjik rinite sebep olabilir.

Her 2 taraf da bakir madem yani nerden gelip std bulaşsın zaten, ne alaka cidden anlayamadım:KK51:
Belki annesinden bulaşmıştır doğum esnasında :KK70:. Ya da yalan söyler bakirim diye. Umumi tuvaletten vs bulaşabildiği tarzı küçük bir olasılık da var. Bel soğukluğu boğaza falan yerleşebiliyor oral seksle diye biliyorum. Onun dışında sanmıyorum ben de 😅.

sevgilim hijyen ihmali yaptıysa ondan dolayı bir hastalık mikrop enfeksiyon kapmışmıyımdır demek istediniz sanırım
?
ikinizinde ilk tecrübesiyse nasıl başka hastalık bulaşabilir ki değil mi ama ?

sevgilim hijyen ihmali yaptıysa ondan dolayı bir hastalık mikrop enfeksiyon kapmışmıyımdır demek istediniz sanırım
?
ikinizinde ilk tecrübesiyse nasıl başka hastalık bulaşabilir ki değil mi ama ?
Bilmiyorum ki korktum ya bir hastalık çıkarsa diye internetten hpv görsellerine bakınca stres yapıyorum

Bilmiyorum ki korktum ya bir hastalık çıkarsa diye internetten hpv görsellerine bakınca stres yapıyorum
doktorun verdiği gargarayı kullanın siz bakın duruma geçmezse doktora gidersiniz
internetde burun kanamasına beyin tümörü de çıkıyor :) internetden doktorculuk olmaz

doktorun verdiği gargarayı kullanın siz bakın duruma geçmezse doktora gidersiniz
internetde burun kanamasına beyin tümörü de çıkıyor :) internetden doktorculuk olmaz
ultrason da istemişti mayıs sonuna tarih aldım onu bekliyorum. Doktora oral yaptığımı söylemedim ama ağzımda herhangi bir hpv hsv kabarcığı hastalık falan olsaydı anlardı değilmi doktor bakınca anormallik varsa. Test de yaptıramam e nabızda çıkar diye ailemde görür çünkü

Lütfen bana yardım edin kafam çok karışık bilgisiz olduğum için aşırı stresliyim psikolojim hiç iyi değil.
2 buçuk ay önce biraz ağır sayılabilicek covid geçirdim. Ateş boğaz ağrısı, halsizlik bütün etkilerini yaşadım. boğazlarımda çok kızarıktı dilim bembeyazdı. 1 hafta yataktan kalkamadım. Covid geçirdikten 10 gün sonra erkek arkadaşımla buluştum. en fazla 10 saniye süren korunmasız Oral seks yapmış bulundum. Tamamen kuruydu herhangi bir sıvı aktarımı ya da ıslaklık yoktu zaten çok kısa sürdü.
Erkek arkadaşım da ben de ilk kez böyle bir şey yaptık başka bir cinsel temasımız olmadı. İkimizin de ilk sevgilisiyiz. Şüpheli biri değil yani . Bu konularda da tecrübesisiz. Onunda ilk cinsel teması benimde yani. (malesef çok pişmanım lütfen yargılamayın olan oldu çünkü kendimi fazlasıyla yargılayıp eziyet ediyorum zaten. çözüm aramaya çalışıyorum )
2 aydır da boğazımda kızarıklık var covid zamanından beri. Ama oraldan kaynaklı da olabilir mi enfeksiyon falan mı kaptım diye düşünüyorum. Kulak burun boğaz doktoruna gittim ama oral yaptığımı söyleyemedim . Doktor da hı kızarık dedi gargara verdi enfeksiyon yok şuan dedi. Ultrasonla da bi bakalım dedi. Ultrason gününü bekliyorum. Doktor başka hiçbir şey demedi covid geçirdiğimden dolayı olabilir mi diye sordum olabilir dedi. Cinsel yolla bulaşan bi enfeksiyon hastalık falan olsaydı 2 buçuk ayda belirti gösterirmiydi? Doktor cinsel yolla bulaşan bi hastalık falan olduğunu anlarmıydı bakınca ?
Kızarıklık neyden dolayıdır sizce ? Kafam çok karışık tek eşli ve ilk defa yapılan cinsel temasla cinsel hastalık olma ihtimali var mıdır
Hpv gibi ?bu durumda yoksa tamamen benim kuruntum ve psikolojik mi?
Kızarıklık nedem bilmiyorum ama tıp öğrencisi bir arkadaşım oral sekse bağlı gelişen enfeksiyonları doktorlar anlayabiliyor demişti. Anlasa bile bunu sana söyleme hakkına sahip değil "hıııı sen oral yapmışsın ondan olmuş, bir daha yapma bak" deyip parmak sallayacak hali yok. Doktorun işi sorunu çözmek. Ayrıca görünen enfeksiyonun sebebi de onları çok enterese etmiyor. Tedavi esas, ha eğer ondan enfeksiyon kaptığını düşünüyorsan bir dahaki sefer öncesinde sabunlu sulu bir temizlik yapıp öyle başlayın, bu şekilde yaparsanız mantar dışındaki risklerin çoğu ortadan kalkar

ultrason da istemişti mayıs sonuna tarih aldım onu bekliyorum. Doktora oral yaptığımı söylemedim ama ağzımda herhangi bir hpv hsv kabarcığı hastalık falan olsaydı anlardı değilmi doktor bakınca anormallik varsa. Test de yaptıramam e nabızda çıkar diye ailemde görür çünkü
doktor tabiki anlardı o kabarcıkların hastalıktan mı mikrop enfeksiyondan mı olduğunu anlar
benim bir keresinde ağzımda aft gibi şeyler çıkmıştı kabarcıklar bu 20 lik çürüğün sebebiyle vücüdun yapıyor çektir geçer dedi :KK70: ondan olduğunu bile anladı vallahi gerçekten de ondanmış

Kızarıklık nedem bilmiyorum ama tıp öğrencisi bir arkadaşım oral sekse bağlı gelişen enfeksiyonları doktorlar anlayabiliyor demişti. Anlasa bile bunu sana söyleme hakkına sahip değil "hıııı sen oral yapmışsın ondan olmuş, bir daha yapma bak" deyip parmak sallayacak hali yok. Doktorun işi sorunu çözmek. Ayrıca görünen enfeksiyonun sebebi de onları çok enterese etmiyor. Tedavi esas, ha eğer ondan enfeksiyon kaptığını düşünüyorsan bir dahaki sefer öncesinde sabunlu sulu bir temizlik yapıp öyle başlayın, bu şekilde yaparsanız mantar dışındaki risklerin çoğu ortadan kalkar
Bir daha bu işlere girmeyi düşünmüyoruz zaten sevgilimle. Yani doktora ben sormadım oral yaptım ondan mı oldu diye ama doktor bana söylemezmi neyden kaynaklı olduğunu? Ultrasonda bakalım bir de dedi. Mayıs sonu çekiştirip gidicem tekrar ama içim tam rahat değil hpv hsv olsa falan bakınca anlardı değilmi siğil ya da bi lezyon var diye

Hiç Vajinal temas olmadı. Sadece ben oral yaptım. kulak burun boğaza gitmiştim. Yorumlarda kulak burun boğaz bakmaz jinekoloji bakar diyenler olmuş. Yinede Jinekoloji ye mi gitmek gerekir temas olmadığı halde
Şimdilik gitme bir yere, ultrason gelsin doktor gerekirse boğaz sürüntüsünden test yapar, jinekokog boğazından test alıp hpv aramaz. Bekle bakalım doktor ne diyecek

Bir daha bu işlere girmeyi düşünmüyoruz zaten sevgilimle. Yani doktora ben sormadım oral yaptım ondan mı oldu diye ama doktor bana söylemezmi neyden kaynaklı olduğunu? Ultrasonda bakalım bir de dedi. Mayıs sonu çekiştirip gidicem tekrar ama içim tam rahat değil hpv hsv olsa falan bakınca anlardı değilmi siğil ya da bi lezyon var diye
Ben de diyorum ki senin söylemene gerek yok çoğu uzman bunlara hakim zaten tabi ki bakınca anlayıp gerekeni yapacak, aile hekimi olsa hadi bilmeyebilir de kbb uzmanının bilmeme ihtimali bence yoktur

Şimdilik gitme bir yere, ultrason gelsin doktor gerekirse boğaz sürüntüsünden test yapar, jinekokog boğazından test alıp hpv aramaz. Bekle bakalım doktor ne diyecek
Başka bir kulak burun boğaz doktoruna gitsem ultrasondan önce önceki gittiğim doktor sistemde başka doktora gittiğimi de görür mü acaba

Ben de diyorum ki senin söylemene gerek yok çoğu uzman bunlara hakim zaten tabi ki bakınca anlayıp gerekeni yapacak, aile hekimi olsa hadi bilmeyebilir de kbb uzmanının bilmeme ihtimali bence yoktur
İçim rahat olmalı mı ya tedirginim baya yinede düşündükçe midem bulanıyor kötü oluyorum

Başka bir kulak burun boğaz doktoruna gitsem ultrasondan önce önceki gittiğim doktor sistemde başka doktora gittiğimi de görür mü acaba

İçim rahat olmalı mı ya tedirginim baya yinede düşündükçe midem bulanıyor kötü oluyorum
Sabırlı ve sakin ol, hpv olma ihtimali zaten 1000de 1, seni bulmaz o, bence başka doktora gitmene de gerek yok, bekle, hatta arada sirkeli su yapıp iç ve bir 10 15 dakika başka bir şey yiyip içmeden bekle, mantar bulaştıysa sirke ona iyi geliyor. 1 bardak suya yarın çay bardağı sirke karıştırıp bir kaç yudum içeceksin sadece, abartman gerekmiyor. Hpv senin aklına gelmesi gereken en son şey gibi

Sabırlı ve sakin ol, hpv olma ihtimali zaten 1000de 1, seni bulmaz o, bence başka doktora gitmene de gerek yok, bekle, hatta arada sirkeli su yapıp iç ve bir 10 15 dakika başka bir şey yiyip içmeden bekle, mantar bulaştıysa sirke ona iyi geliyor. 1 bardak suya yarın çay bardağı sirke karıştırıp bir kaç yudum içeceksin sadece, abartman gerekmiyor. Hpv senin aklına gelmesi gereken en son şey gibi
Teşekkür ederim ya çok yardımcı oldunuz. internetteki görüntüleri görünce tedirgin oldum baya

Oral yapmadan 10 önce covid geçirmiştim iyileşeli 2 gün anca olmuştu. Covidde de boğazım kızarıktı ama Boğaz kızarıklığı hala geçmedi. Küçük dilimde çizilmiş çatlamış gibi duruyo doktor o önemsiz bir şey dedi. Oraldan kaynaklı bi hastalık olsa şimdiye başka belirti çıkarmıydı 3 ay oldu
Yahu ne kadar abartmışsınız, altı üstü oral seks, bir şey olmaz. Covid etkisi muhtemelen ya da faranjit olmuşsunuz. Bir de lütfen boğazınızdaki enfeksiyon için jinekoloğa gitmeye kalkmayın olur mu, töbeler olsun🙈 valla dalga geçmek değil maksadım ama hpv den başlayıp cin1 ler 2 ler falan uçuşmuş havalarda yok öyle bir şey, basit bir boğaz enfeksiyonu yaşıyorsunuz doktorunuzu dinleyin lütfen. Ve size tavsiyem cinsel konularda doğru kaynaklardan bilgi edinin yaşamadan önce, keyfi eziyete döndürmeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X