Çirkin, kısa bacaklı kıllı ayılar yine uzun adamı seçti!

seratonin

))(beni seviyorum)((
Kayıtlı Üye
1 Mart 2007
1.078
43
Eskiden Kemalist aydın azınlığa karşı kullanırdık, “Demokrasiyi hazmedin, sandıktan çıkan iradeye saygı gösterin” laflarını...

En demokrat bilinenlerinin (“en demokrat” bilinenleri 9 Mart darbesine kalkıştıkları için kendilerini sanık sandalyesinde bulmuşlardı), ilk cümlesi şuydu: “Kaç oyla gelirseniz gelin, isterse yüzde 90 oy alın, bu ülkeyi yönetemezsiniz...”

Bu rolü, “liberal görünümlü” eski Marksistler üstlenmiş görünüyor.

Kemalist seçkincilik gitti, liberal seçkincilik geldi.

Daha kibirli, daha tahammülfersa, daha rezil bir seçkincilik bu...

Daha ilkesiz üstelik...

Mideleri, bir dönem “merkez”e yakıştıramadıklarıyla şer ittifakları kurmayı kaldırıyor; kapalı ve otarşik yapılarla işbirliğine girmekte beis görmüyorlar; “kriminal” odaklarla demokratik blok kurabileceklerine hem kendilerini hem müşteriyi inandırabiliyorlar; “cami ve kışla” metaforlarını rafa kaldırıp soluğu “cami”de alabiliyorlar ve bunda bir ilkesizlik görmüyorlar.

Meşru siyasete karşı, kapalı otarşik yapılar...

Parlamenter demokrasiye karşı, camia...

Biri (bir sol teorisyen) seçimden önce, yüzde 40’ın üzerinde oy alacak (oy alması olası) Erdoğan’a karşı “demokrasi dışı zeminde mücadelenin artık zorunlu hale geldiğini” söylemişti.

Hiçbir darbeyi ıskalamamış, darbe ihtimali belirdiğinde elinde tuzlukla koşan duayen refikimiz de, “Yüzde kaç alırsa alsın...” türküsünü çığırıyordu.

Seçimin ertesinde, türküsünü çeşitlendirerek çıktı ortaya:

Diktatör Erdoğan bu ülkeyi yönetemezmiş. Bu, iyice görülmüş.

Niye?

Çünkü Erdoğan’ın başımıza sardıran seçmende de (halkta da) sorunlar varmış.

Demek ki kötü, eğitimsiz ve cahil halkın seçtikleri de kötü oluyor...

Bunu motamot böyle söylemiyor tabii... “İnceden” geçirme konusunda hatırı sayılır bir uzmanlık edinmiş durumda. Demokrasiye, kendince, birtakım nitelikler atfederek hallediyor bu işi.

Bu niteliklere sahip bulunmayan kahir ekseriyetin seçimi de, doğal olarak, problemli olacaktır. Yani halk, “demokrasinin temel ilkelerine aykırı davranan”, birtakım yasaklar getiren, çatışmacı bir siyaset dilini benimseyen birini seçerek, ortaya demokratik bir sonuç çıkarmış olmuyor.

Daha açık söylemek gerekirse, şu:

Bir siyasetçi, Hasan Cemal ve hemcinslerini dinlemiyorsa, “Şu Kürt meselesi ne olacak Cengiz Bey? Bir koşu havaalanına gel de, bana bir akıl ver” demiyorsa, “Mehmet Altan’ın aldığı bol sıfırlı maaş niye devam etmiyor Mustafa?” diye genel yayın yönetmenlerine baskı uygulamıyorsa, otomatikman demokrasinin temel niteliklerine de aykırı davranmış oluyor.

Madem kötü, eğitimsiz ve cahil halkın seçtikleri de kötü oluyor, bu cümleden olarak iyi, eğitimli ve “aydınlanmış” halk azınlığının seçtiği tek parti yöneticilerini makbul ve muteber sayabilir miyiz?

Belki de çare, tek parti dönemine ve “müntehib-i sani” uygulamasına dönmek?

Olabilir mi?

Hasan Cemal’in, “Neden olmasın!” dediğini duyar gibiyim.

Şahin Alpay’a sorsan, aracı kurumlara da gerek yok. “Doğrudan demokrasi” pekala işimizi görebilir... Atina örneği mesela...

Eski Marksist yeni liberal seçkinciler böyle de, “çevre”nin de çevresinden gelip “liberal kanon”a intisap eden camia mensupları çok mu farklı?

Biri aynen şöyle yazmış: “Faşistler halkın arasından çıkar...”

Platon böyle diyormuş.

Hitler’i de halk çıkarmış.

Eh, Erdoğan’ı da halk çıkardığına göre, kabahatin çoğunu onda aramak gerekir:

Pis halk, yine Erdoğan’ı seçti.

Zaten bunlar kısa bacaklı, kıllı, bidon kafalı olurlar. Göbek kaşırlar. Makarna tükettikleri için boyları kısadır.

Kısa hallerine bakmadan, bir de kalkıp “uzun adamı” seçerler.
http://haber.stargazete.com/yazar/cirkin-kisa-bacakli-killi-ayilar-yine-uzun-adami-secti/yazi-863247

Bir siyasetçi, Hasan Cemal ve hemcinslerini dinlemiyorsa, “Şu Kürt meselesi ne olacak Cengiz Bey? Bir koşu havaalanına gel de, bana bir akıl ver” demiyorsa, “Mehmet Altan’ın aldığı bol sıfırlı maaş niye devam etmiyor Mustafa?” diye genel yayın yönetmenlerine baskı uygulamıyorsa, otomatikman demokrasinin temel niteliklerine de aykırı davranmış oluyor.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu....
Bu gazetecilerin 10 yıldır yere göğe sığdıramadıkları hükümeti yukarda yazılanlar yüzünden desteklediğini kabul etmiş oluyor arkadaş.
O bol sıfırı maaşlarında kaynağı Amerika olmasın?

Bu arada 1 yıl öncesine kadar her şartta hükümet yalakalığı yapıp biranda dönen insanları kimse kaele almaz zaten merak etmeyiniz ...

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu....
Bu gazetecilerin 10 yıldır yere göğe sığdıramadıkları hükümeti yukarda yazılanlar yüzünden desteklediğini kabul etmiş oluyor arkadaş.
O bol sıfırı maaşlarında kaynağı Amerika olmasın?

Bu arada 1 yıl öncesine kadar her şartta hükümet yalakalığı yapıp biranda dönen insanları kimse kaele almaz zaten merak etmeyiniz ...

lahana turşusunun perhize hiçbir zararı yoktur hatta faydası dokunur merak etme :KK51:

yıllarca hükümete karşı konuşup da sonradan hükümeti el üstünde tutan o kadar çok yazar varki ...

ayrıca o yazıda ASIL anlatılmak isteneni bir kenara itip de alakasız bir yeri cımbızla seçmişsin. varmı daha ötesi yok.:KK14::KK14:

lahana turşusunun perhize hiçbir zararı yoktur hatta faydası dokunur merak etme :KK51:

yıllarca hükümete karşı konuşup da sonradan hükümeti el üstünde tutan o kadar çok yazar varki ...

ayrıca o yazıda ASIL anlatılmak isteneni bir kenara itip de alakasız bir yeri cımbızla seçmişsin. varmı daha ötesi yok.:KK14::KK14:

Hükümeti yere göğe sığdıramayan bu gazetecilerin şimdi AKP seçmenine söylediklerinden niye gocunmuş arkadaş cidden anlamadım.
Dünde bol sıfırlı maaşlarını Amerika veriyordu onların , bugünde.
Aaaa, ama dur...
Bugün Amerikanın oyunu bu başımıza gelenler diye haykıranlarında Düne kadar Amerika tarafından yönetildiği ortaya çıkıyor şimdi böyle söyleyince:KK14:
Sen ona bozuldun.:KK14:

Halk iradesine saygı duymak gerekir; evet, halk iradesine saygı duymak gerekir, yani hep birlikte toplum olarak, DEVLET ve kademeleri olarak halk iradesine saygı duymak gerekir. Oy saklayarak, oy kaçırarak boş pusulalara damga vurarak seçim yapılmaz. Diyelim ki hiçbir şaibe olmadı, diyelim ki seçimler itirazsız bitti ve de sonuçlar bu şekilde oluştu. Bunun üzerine dahi bu mağdur edebiyatını bir kenara atmak, acıtasyonları bırakmak gerekir. Ne demek kıllı ayılar... Bir kesime yaranmak, onları ezerek prim sağlamak suretiyle yazılan bu satırlar bir köşeyazarının şakşaklık yapmak amacıyla ne denli alçalabileceğini gösteriyor bence. Muhalif medya dahi bu tarz satırlar yazmazken, yandaş medyadan birinin çıkıp bu sözleri sarf etmesi gülünç aynı zamanda düşündürücüdür...

Son düzenleme:
Halk iradesine saygı duymak gerekir; evet, halk iradesine saygı duymak gerekir, yani hep birlikte toplum olarak, DEVLET ve kademeleri olarak halk iradesine saygı duymak gerekir. Oy saklayarak, oy kaçırarak boş pusulalara damga vurarak seçim yapılmaz. Diyelim ki hiçbir şaibe olmadı, diyelim ki seçimler itirazsız bitti ve de sonuçlar bu şekilde oluştu. Bunun üzerine dahi bu mağdur edebiyatını bir kenara atmak, acıtasyonları bırakmak gerekir. Ne demek kıllı ayılar... Bir kesime yaranmak, onları ezerek prim sağlamak suretiyle yazılan bu satırlar bir köşeyazarının şakşaklık yapmak amacıyla ne denli alçalabileceğini gösteriyor bence. Muhalif medya dahi bu tarz satırlar yazmazken, yandaş medyadan birinin çıkıp bu sözleri sarf etmesi gülünç aynı zamanda düşündürücüdür...

herhalde aynı ülkede yaşamıyoruz..karşıt medyada da karşıt görüşlülerin de hergün ne küfürler ettiğini benmi sana öğreticem..
şu siyaset sayfasına bak bir de korkaklara makarnacı demeyin akp mitinginde çapulcu gibi saçmalıklar..bunlara bir bak sonra gel.

ama hala anlamayanlara veya anlamak istemeyenlere şunu belirtiyim burda yazılan başlık bir GÖNDERMEDİR hiç bilemedin bir KAPAKTIR.

Hükümeti yere göğe sığdıramayan bu gazetecilerin şimdi AKP seçmenine söylediklerinden niye gocunmuş arkadaş cidden anlamadım.
Dünde bol sıfırlı maaşlarını Amerika veriyordu onların , bugünde.
Aaaa, ama dur...
Bugün Amerikanın oyunu bu başımıza gelenler diye haykıranlarında Düne kadar Amerika tarafından yönetildiği ortaya çıkıyor şimdi böyle söyleyince:KK14:
Sen ona bozuldun.:KK14:

seninle çok farklı frekanslardayız...:KK51:
ben ne diyorum...sen önceki dediğinin aynısını yazıyorsun. :KK51::KK51:

herhalde aynı ülkede yaşamıyoruz..karşıt medyada da karşıt görüşlülerin de hergün ne küfürler ettiğini benmi sana öğreticem..
şu siyaset sayfasına bak bir de korkaklara makarnacı demeyin akp mitinginde çapulcu gibi saçmalıklar..bunlara bir bak sonra gel.

ama hala anlamayanlara veya anlamak istemeyenlere şunu belirtiyim burda yazılan başlık bir GÖNDERMEDİR hiç bilemedin bir KAPAKTIR.

Yalnız kapağı da yine kendinize kapatmışsınız. :))

O değil de benim sizden öğrenecek bir şeyim çok şükür ki yok. Çapulcu diye de akplilere denmiyor. :)) Ama üslubunuz da istiyor ne yazık ki. Ben oldukça yapıcı yazdığımı düşünüyorum, karşımda seviyemde bir karşıt görüş olsa tatlı tatlı siyasi muhabbetlere girebilirdik. Bence sen(!) önce bir öğren(!) akabinde tekrar yazarsın.

Ben burada seçimleri eleştirmişim aldığım cevap... Penguene bakın, lemana bakın, gazetelerden sözcüye bakın, en samimi karşıt medya bunlardır ve bunlarda seçmen hakkında tek bir olumsuz cümle yoktur. hükümet ve muhalafet dibine kadar eleştirilir.

Yalnız kapağı da yine kendinize kapatmışsınız. :))

O değil de benim sizden öğrenecek bir şeyim çok şükür ki yok. Çapulcu diye de akplilere denmiyor. :)) Ama üslubunuz da istiyor ne yazık ki. Ben oldukça yapıcı yazdığımı düşünüyorum, karşımda seviyemde bir karşıt görüş olsa tatlı tatlı siyasi muhabbetlere girebilirdik. Bence sen(!) önce bir öğren(!) akabinde tekrar yazarsın.

çapulcu az olmuş aslında akplilere söylenenler yanında :):KK51:
üslubuma gelirsek gayet yüksekti sana nazaran..
ki sana cevaba bile gerek yoktu . çünkü beni savunmak sana kalmadı zaten:KK14:.

çapulcu az olmuş aslında akplilere söylenenler yanında :):KK51:
üslubuma gelirsek gayet yüksekti sana nazaran..
ki sana cevaba bile gerek yoktu . çünkü beni savunmak sana kalmadı zaten:KK14:.

Ceza sistemi değiştiği için mi böylesine saygısızca yazıyorsunuz ?
Sen'li Ben'li filan.
Saygılı biri değilmişsiniz, ceza sistemi yüzünden kendinizi tutuyormuşsunuz demek. Ne kadar üzücü.
Demek, hiçbir ceza olmasa küfür de edeceksiniz.
Ki hal böyle iken sizlere takılan sıfatları içerlemeye hakkınız bile yok bence.
Kimseye takılan sıfatları onaylamıyorum. Fakat sizin gibi, çizgiyi aşanları görünce , özellikle şikayet ettikleri şeyleri başkalarına yapanları görünce müstahak diyorum.
Hakaret etmesinler istiyorsa birileri, önce kendi başlamalı .
İlk önce kendinizden başlayın üslubunuza. Sonra hak etmediğinizde ısrar edip, savunma yapmak da hak kazanırsınız inanın.

1452424_10152374456029892_56713454_n_1.jpg

hoşuma gitti. paylaşayım dedim..
artık olması gereken bu.
barışın,çalışın
iyi günde kötü günde dayanışmayla dokunun. sabırla tane tane dokunun. dokunan kazanır.

artık olması gereken bu.
barışın,çalışın
iyi günde kötü günde dayanışmayla dokunun. sabırla tane tane dokunun. dokunan kazanır.

Aynen. Ben de senden paylaştım hatta Oky'im FB'de.
Çok beğendim .

artık olması gereken bu.
barışın,çalışın

bende görüm bu paylaşımı ama bizi bize bıraksalar kışkırtmasalar zaten kimsenin birbirine düştüğü yok.en yakın arkadaşım akp ye oy verir başbakanın hayranıdır hemde inanılmayacak derece de ama birbirimizi boğazlamadık hala şükür :KK1:

bu arda kk da kendini çok güzel ifade eden asla tek kötü söz konuşmayan çok nazik ve kibar seratonin nickli arkadaş vardı bu konuyu açan kişi ile o kişi aynı mı?eğer öyleyse bi şok geçirip gelicem.

bende görüm bu paylaşımı ama bizi bize bıraksalar kışkırtmasalar zaten kimsenin birbirine düştüğü yok.en yakın arkadaşım akp ye oy verir başbakanın hayranıdır hemde inanılmayacak derece de ama birbirimizi boğazlamadık hala şükür :KK1:

bu arda kk da kendini çok güzel ifade eden asla tek kötü söz konuşmayan çok nazik ve kibar seratonin nickli arkadaş vardı bu konuyu açan kişi ile o kişi aynı mı?eğer öyleyse bi şok geçirip gelicem.
yok canım. konuyu açanı hatırlıyorum. eski üye kendisi.
onla farklı yani.

Hayır hayır aman karıştırılmasın Kadesaaaammmm ... :KK16:
O "serOtonin" , konuyu açan bayan "serAtonin" ...
Serotonin çok çok çok kibar bir bayan. Yani ben kendimi bile o kadar kibar görmem. Yoksa ben de şok geçirip gelirdim :KK16:

Ceza sistemi değiştiği için mi böylesine saygısızca yazıyorsunuz ?
Sen'li Ben'li filan.
Saygılı biri değilmişsiniz, ceza sistemi yüzünden kendinizi tutuyormuşsunuz demek. Ne kadar üzücü.
Demek, hiçbir ceza olmasa küfür de edeceksiniz.
Ki hal böyle iken sizlere takılan sıfatları içerlemeye hakkınız bile yok bence.
Kimseye takılan sıfatları onaylamıyorum. Fakat sizin gibi, çizgiyi aşanları görünce , özellikle şikayet ettikleri şeyleri başkalarına yapanları görünce müstahak diyorum.
Hakaret etmesinler istiyorsa birileri, önce kendi başlamalı .
İlk önce kendinizden başlayın üslubunuza. Sonra hak etmediğinizde ısrar edip, savunma yapmak da hak kazanırsınız inanın.

ceza sisteminin önceden neydi şimdi ne oldu hiç haberim yok inanırmısın :KK14: sen ceza sistemi değişince böyle sizli bizli olduysan o ayrı da senli benli olmak ne zamandan beri saygısızlık oluyor?.. :KK51:
burda saygısız olan biri varsa o da saygısızsın diyen sen oluyorsun.
çizgiyi aşmaya gelirsek kimin çizgisiymiş o? kime göre çizgiymiş? diye sorarlar insana..
ayrıca her halukarda yağ gibi üste çıkmaya çalışmak her daim sizin uslubunuz..
her tür küfürleri edin her ortamda ondan sonra çık bana sıfatları hak ediyorsun falan de asıl çizgiyi aşan sensin.

X