Çocuğum yemek yemiyor

Neredeyse 2 yaşına gelmiş çocuğu hala mama ile beslediğiniz için olabilir mi acaba ?
mama verdiğiniz için yemek yemiyor,yemek yemediği için mama veriyorsuz.. saçma bir kısır döngüdesiniz.

Bazı çocuklar ne yaparsanız yapın yemiyor. Oğlum 6 yaşında bebekliğnden beri iştahsızlık sorunu var. Her yemeği yemez. Çorbanın içine az birşey farklı malzeme koysam besleyiciliği artsın diye hemen farkeder. Yeni yeni mecbur kaldığı için yiyor. Onu da öyle çok değil. Doktor gelişiminin normal olduğunu sıkıntı olmadığını söylüyor. Artık alıştım.

Umarım siz çözersiniz.

Merhaba sanki anatolia tüp bebek merkezi için konuşmuştuk sizinle? Çok sevindim yavrunuzu kucağınıza almaniza.21 ay civari benim oğlum da öyleydi.zor dişler geliyor.bu dönemde iştahsızlık normal.artik ne seviyorsa itiraz etmeden yiyorsa onu verin.hayaller sağlıklı beslensin diyor ama doktorumuz o dönem ağzına birşey almadığı icin Kan şekeri düşer diye ne yiyorsa verin dedi.pataes kızartması vermeyen kurallı bir anneyken kizartma çikolata vs yese şükreder olmuştum.sabredin geçecek.sevgiler.

Yani 2 yaşındaki çocuk ve mama olurmu hiç.safi şeker veriyosunuz.kek yapın,içine kabak havuç katın.benim kızımda çok sever .Ama 14 aylikken mamayı kesmiştim artık .iştahı düzeldi kesince.
mamanın yerine keke alistirdim o dönemlerde güzel yiyordu.Yemekte çok seçici valla 4 yaşına girecek nerdeyse hala seçiyoruz malesef

Çocuğun ne yiyeceğine siz ne kadar yiyeceğine kendisi karar vermeli diye okumuştum bir yerde acıkınca yersin bırakın ben de yemek ye baskılarıyla büyüdüğüm için yemek yemekten nefret ederdim bebekken de yemezmisim şu an gayet sağlıklıydim dert etmeyin bu kadar.
Ben hep kızıma bırakıyorum kararı ama hep aynı şeyleri yiyor malesef.asla ve asla zorlandım.doydum dediğian kestim aaa bak son kaşık bile demisligim yoktur.yemej yer ama istediği şey mesela pilav,patates makarna erişte mantı.kek,kurabiye vs..

Aynı benim oğlum... Oğlum da sadece yoğurt çorbası ve köfte yerdi. Ben de çeşit çeşit sebze köfteleri yapıp buzluğa atardım. O sayede sebze yerdi... Sonra onları da bıraktı dediğiniz gibi kuru kuru ekmek yedi sadece. Tabii ilk başta zorladım ne yalan söyleyeyim kuru ekmek sadece olur mu diye :) Ama sonra serbest bıraktım. Bir müddet sadece sabah kahvaltıda yumurta ve kuru ekmek, öğlen süt, akşam kuru ekmek yedi. Sonra yavaş yavaş teklif ede ede yemeğe başladı. 4,5 yaşında şuan hala daha salçalı hiç bir yemeği yemez. Zamanla düzelecek... Allah yardımcın olsun. Yemek yemeyen çocuk çok zor...
Kesinlikle çok zor bizimki de 3 yaşında tarhana mercimek kahvaltılık okadar ya düzelmez diye mahvolurum

X