Çocuğuma s.. Git diye bağıran kv

Sen neden gidiyorsunki kp in yanina? Corba yapip yollasaydin kv ve kocanla.. evet yukarda arkadas demis ama belki koronali kp, nerden bileceksin?

Sinir halinde belki kadinin agzindan kacmistir bilemem ama.. surekli yaptigi hareketlerden sana fenalik gelmis. Kv nin ruh sagligi yerinde olmayabilir, ama seninde psikolojin yipranmis. Bence yardim al

O küfürden sonra hala kv ile gitmeniz peki 🙄
Benim çocuğuma küfür edecek ve ben çok üzüldüm kırıldım diyeceğim antidepresan falan mı kullanıyorsunuz ?
Burnundan getirir taksiye bindirir kapıyı kapatmadan hadi şimdi sen defol git derdim birdaha da evime almazdım çocuğumu sevdirmezdim .

Örnek vererek cevap vermek istiyorum.Ben aşırı ötesi sakin bir insanımdır neler neler yaşadım hiç bir büyüğüme cevap vermedim onlar bile şoka girdi nasıl böyle sakin kalabiliyorsun diye. Geçenlerde bebeğim ateşlendi fitili kvdeme sen koyarmısın ben yanlış yapmayayım dedim o çocuklar küçükken hep fitil koyuyormuş . Eşimle birlikte koyarlarken fitili aşırı katılarak ağlamaya başlayınca bebek bir anda gözüm döndü kadının yakasından duvara yapıştırdım aynı şekilde bir baktım eşimde yerde . Eşim 1.90 kv bir okadar ben 1.58 yani söz konusu çocuk olunca düşünün insanı gözü nasıl dönüyor . Bırakın laf söyleyip görüşmeyi kesmeyi o an orda yakasından tutup sokağa atardım. Hiç kimse çocuklarımıza bu şekilde davranamaz ruh hastasıysa ailesi tedavi ettirsin sizdende evinizden de çocuklarınızdan da uzak dursun . Yokluğu yarar varlığı zarar bir tip tipmiş ay çok sinirlendim 😂
Sende abartmissin yani😐😂 hem
Kadina rica ediyorsun hemde yapistiriyosun😐😂 kendin koysaydin madem, fitil koymanin nesini yanlis yapabilirdin en fazla😐

Dün getiremedim yeterince ama, bugünden itibaren benim de getirmeye niyetim var, ne derdiniz ona şimdi beni arar o özür dilerim diyor sürekli dünden beri, gene der, siz olsanız ne dersiniz. Ben bir kez konuşup beni arama dicem gerekirse aramaya devam ederse engellemeyi düşünüyorum
Valla ben kibar bir insan degilim. Kendi evimde cocuguma kufreden birisine ayni sekilde konusurum. Burasi benim evim s.ktirip gidecek birisi varsa o da sensin der iliskiyi keserim.

O küfürden sonra hala kv ile gitmeniz peki 🙄
Benim çocuğuma küfür edecek ve ben çok üzüldüm kırıldım diyeceğim antidepresan falan mı kullanıyorsunuz ?
Burnundan getirir taksiye bindirir kapıyı kapatmadan hadi şimdi sen defol git derdim birdaha da evime almazdım çocuğumu sevdirmezdim .
Çıkarken yaptı zaten eşim aşağıda taksiyle bekliyordu. İçim buz kesti sinirlerim aşırı bozuldu kalbim hızlı çarptı baya ama gidemem diyemezdim aklıma bile gelmedi ama bundan sonra gitmiyorum.

Sende abartmissin yani😐😂 hem
Kadina rica ediyorsun hemde yapistiriyosun😐😂 kendin koysaydin madem, fitil koymanin nesini yanlis yapabilirdin en fazla😐
Öyle oldu onlarda şok oldu 😂 neyseki asıl mizacımı bildikleri için sonradan gülüp geçtiler 😬 zaten tövbe ettim fitile çocukta tranva oldu babaanneyi her gördüğünde dudak büküp korktu iki ay binbir türlü şaklabanlıkla zor unutturdu kadın. iyilik yapayım dedi başına gelmeyen kalmadı ahahah 😄

Konudan bağımsız olacak ama şu anlattığınıza nedense inanamadım, ya da inanmak istemedim.
Yakasından tuttun ve duvara yapıştırdın, ben şok, kayınvalideni yapıştırdın, eşini de yapıştırdın yani hayal gücüme sığmadı bile... Eğer bu yaptığınız gerçekse de pekte sabırlı sakin biri değil, aksine öfke kontrolü olmayan birisiniz o halde.
Doğumdan sonra söz konusu bebek olunca bir haller oluyor bende anlamlandıramıyorum bazen 😬 ruhen ve bedenen evrim geçirdim . Söz konusu çocuklarımız olunca bir çok anne benim gibi olabiliyordur 🤷🏻‍♀️ Sonradan onlarda güldü geçti .

Doğumdan sonra söz konusu bebek olunca bir haller oluyor bende anlamlandıramıyorum bazen 😬 ruhen ve bedenen evrim geçirdim . Söz konusu çocuklarımız olunca bir çok anne benim gibi olabiliyordur 🤷🏻‍♀️ Sonradan onlarda güldü geçti .
Şahsen kayınvalideniz iyi kadınmış ben olsam hiç de gülüp geçmem çünkü büyük bir hareket. Herkesin bebeği oluyor, o zaman herkes kaynanasını dövsün :KK70: :KK70: bebek bu ağlar susar uyur yani sonuçta tedavi için yapılan bir şey değil mi fitil rahatsız olur ağlar fazla bir tepki verilmiş bana göre

Kendisine sen asıl s****git diyeceğim insan olurdu çoçuklarıma kimse öyle diyemez damarım tutarsa eşim bile sesini çıkarmaz. Zaten bizim kv öyle asla demez çoçuklar varken pek küfür etmezler.

Kendisine sen asıl s****git diyeceğim insan olurdu çoçuklarıma kimse öyle diyemez damarım tutarsa eşim bile sesini çıkarmaz. Zaten bizim kv öyle asla demez çoçuklar varken pek küfür etmezler.
Keşke diyebilseydim. Ama konuşursam derim benim yerimde başkası olsa sen.. Git derdi, bu bile benim için büyük bişey aslında çünkü diyemiyorum hiç bişeyi. Bizimkinin ağzı normalde de çok bozuk bişey anlatırken hep küfürlü konuşuyor, eşimle ben etmeyiz, eşim dedi çocuğun yanında konuşma kaydediyor her şeyi o da alışır dedi.

Bu kadının sorunlu olduğunu herkes biliyor.

Böyle durumlarda uyanık aile üyeleri kendilerini mümkün olduğunca uzak tutarlar, halen görüşmeye çalışan gariplere de “ben görmüyorum ama sen gör” derler.

İnanın bu sorunu çözmek düşündüğünüzden çok daha kolay.

Mesafelerin mesafesini koyacaksınız buzlar kraliçesi olacaksınız. Size kim kızacak? Kayınvalideyi bir tarafa bırakırsak herkes size hak veriyor eşiniz dahil.

Yok annem yok sana kalmaya geleyim mi dedi? Müsait olmayacaksınız. İzin almayı atlayacaktır bu arada, direkt söyleyin.

Çocuğu bu soğukta giydirip ayağına götürmeyin, ödülünü küfürle ödemiş. 😡

İnanın yakın durmanız sadece size ve çocuğunuza zarar, biraz mesafe koyunca ben bunu bu zamana kadar neden çektim diyeceksiniz.

Oturup asla görüşmüyorum diye duyuru yapmaya, hele ki karşısına oturup sorunlarını ona anlatmaya hele ki tedavi görsün diye uğraşmaya hiç gerek yok.
Sizden önce bunu yapabilecek bir sürü insan var, siz ailenizi korumaya geçmeye bakın.

Şahsen kayınvalideniz iyi kadınmış ben olsam hiç de gülüp geçmem çünkü büyük bir hareket. Herkesin bebeği oluyor, o zaman herkes kaynanasını dövsün :KK70: :KK70: bebek bu ağlar susar uyur yani sonuçta tedavi için yapılan bir şey değil mi fitil rahatsız olur ağlar fazla bir tepki verilmiş bana göre
Yılların doluluğu çıktı heraldı benim kv de az değil di zamanında 😄

Bu kadının sorunlu olduğunu herkes biliyor.

Böyle durumlarda uyanık aile üyeleri kendilerini mümkün olduğunca uzak tutarlar, halen görüşmeye çalışan gariplere de “ben görmüyorum ama sen gör” derler.

İnanın bu sorunu çözmek düşündüğünüzden çok daha kolay.

Mesafelerin mesafesini koyacaksınız buzlar kraliçesi olacaksınız. Size kim kızacak? Kayınvalideyi bir tarafa bırakırsak herkes size hak veriyor eşiniz dahil.

Yok annem yok sana kalmaya geleyim mi dedi? Müsait olmayacaksınız. İzin almayı atlayacaktır bu arada, direkt söyleyin.

Çocuğu bu soğukta giydirip ayağına götürmeyin, ödülünü küfürle ödemiş. 😡

İnanın yakın durmanız sadece size ve çocuğunuza zarar, biraz mesafe koyunca ben bunu bu zamana kadar neden çektim diyeceksiniz.

Oturup asla görüşmüyorum diye duyuru yapmaya, hele ki karşısına oturup sorunlarını ona anlatmaya hele ki tedavi görsün diye uğraşmaya hiç gerek yok.
Sizden önce bunu yapabilecek bir sürü insan var, siz ailenizi korumaya geçmeye bakın.
Teşekkür ederim uzun uzun yazdığınız için, ince düşünceniz için sağolun. Evet dediğiniz gibi ben çok önceden fark ettim, hatta ilk evlendiğimden beri, bazı kişiler onun sorumluluğunu benim üstüme yıkmaya çalıştı. Benim yanımda durursa içleri rahat, keyifleri yerinde evlerinde oturacaklardı. Ben bekledikleri kadar yakınlık gösterip evime sürekli sürekli almadım, oraya her gün gitmedim diye de çok tepki gösterdi dediğim kişi,, sürekli laf soktu. Bu zamana kadar çok fazla dayandım, çok iyi niyet gösterdim ama bende kredisi doldu artık. Bugün defalarca aradı, meşgule aldım. Az önce açtım napıyosun dedi, dedim beni arama dünden beri çok sinirliyim çocuğa ettiğin küfür yüzünden, gece sinirimden uyuyamadım, yok be ben bişey demedim filan diyecek oldu, avazın çıktığı kadar bağırdın dedim beni arama deyip yüzüne kapattım ama elim ayağım hep titredi, karşılarında olsam ben böyle titremek istemiyorum ya soğukkanlı bi şekilde kendimi savunmak istiyorum artık..

Öyle oldu onlarda şok oldu 😂 neyseki asıl mizacımı bildikleri için sonradan gülüp geçtiler 😬 zaten tövbe ettim fitile çocukta tranva oldu babaanneyi her gördüğünde dudak büküp korktu iki ay binbir türlü şaklabanlıkla zor unutturdu kadın. iyilik yapayım dedi başına gelmeyen kalmadı ahahah 😄
Travma, affınıza sığınarak 🙂

Etkilemiyor mu evliliğinizi?
Hayır canım etkilenmedi evliliğin ilk yıllarında yaptıkları benimde suskun kalmam ve sonunda eşimle olan kavgalarımız ilk yıllarda etkiliyordu boşanma eşiğinden döndük bir kaç kere fakat oğlum olduğu için şans vermiştim oğlumu babasız büyütmek istemedim ve eşimin bana olan sevgisinden emindim tabi sadece kaynana kayınbaba eltiler yüzünden evliliğimi yıkmak istemedim.Fakat yaptıkları bende derin yaralar tarifsiz acılar bıraktı.Maddi manevi sömürdüler bizi eşim akıllanana kadar ben ruhsal olarak bittim.Eşimde maddi ve manevi olarak iflas etti.
Bendeki bardağı taşıran son olay kızımın doğumuna onu görmeye gelmemesi oldu.. Doğum yaptım ölümlerden döndüm tansiyon yükselmesinden dolayı gebelik zehirlenmesi geçiriyordum mümkün değil tansiyonum düşmüyordu.Günlerce hastanede kaldım oğlum 10 yaşındaydı ancak 10 sene sonunda hamile kalmaya cesaret edebilmiştim.Çünku oğlumda da riskim büyüktü doğum ve sonrası çok zor kendime gelmiştim.

Benim kaynana ne bebeğimi görmeye hastaneye nede eve geldi 1 yıl 2 yıl geçti gelmedi.Bende bir daha ona gitmedim asla bir kaç bayramda Eşim ısrar etti kesinlikle gitmiyeceğimi söyledim.Annen bitti benim için dedim.Beni bırak torununa bile merhamet etmeyen birine benim ne sevgim var ne saygım.Eşime de eğer bana bu konuda ısrar edersen annem annem diye tekrar beni de yollarına pas pas etmek istersen senden boşanırım dedim.Çokta kararlıydım boşanırdım.
Kızım 4 yaşında babaannemi görmeye gitcem diye tutturunca onu gönderdim kızıma dayanamadım. Komşulara babaanne diyordu.Eşim ve oğlum babaannesiyle görüşmesini hiç engellemedim.Ama kızım büyüdükçe abimin babaannesi beni hiç sevmiyor onun babaannesi var benim yok dedikçe eşimle biz çok üzüldük.Kızım için göndermeye karar verdim.Çok ağlamıştı bir bayram günü bende babaanneye gitcem diye eşime götür dedim ama götürmedi..O da annesinin bu davranışını affedemiyorum diyordu.

Sonunda eşimle konuştum kızımın çok kötü etkileneceğinden dolayı kızımı gönderdim.Çok mutlu oldu kızım günlerce babaannesini bana anlattı.Kızım o kadar akıllıki ne tepki vereceğimi ölçmeye çalışıyor.Bana sarıldı öptü kızdın mı anne bana diyor.Bende hayır hiç kızmadım sarılabilir öpebilir o senin babaannen diyorum.Ama sen gitmiyorsun diyor.Ben gitmiyorum ama sen gidebilirsin senin babaannen diyorum.

Son düzenleme:
Koskoca kadın,üstüne bı de çocuğun babanesi ve böyle bi küfür ediyo.Yerden göğe kadar haklısınız.Eger evliliğim etkilenir görüşmeden diosaniz uzun bı sure set çekin,koyun mesafenizi,açmayın telefonlarını.Haddini bilsin biraz.Terbiyesiz.Wala yaşlı kaslı dinlemem neyse devamını getirmeyim.

Hayır canım etkilenmedi evliliğin ilk yıllarında yaptıkları benimde suskun kalmam ve sonunda eşimle olan kavgalarımız ilk yıllarda etkiliyordu boşanma eşiğinden döndük bir kaç kere fakat oğlum olduğu için şans vermiştim oğlumu babasız büyütmek istemedim ve eşimin bana olan sevgisinden emindim tabi sadece kaynana kayınbaba eltiler yüzünden evliliğimi yıkmak istemedim.Fakat yaptıkları bende derin yaralar tarifsiz acılar bıraktı.Maddi manevi sömürdüler bizi eşim akıllanana kadar ben ruhsal olarak bittim.Eşimde maddi ve manevi olarak iflas etti.
Bendeki bardağı taşıran son olay kızımın doğumuna onu görmeye gelmemesi oldu.. Doğum yaptım ölümlerden döndüm tansiyon yükselmesinden dolayı gebelik zehirlenmesi geçiriyordum mümkün değil tansiyonum düşmüyordu.Günlerce hastanede kaldım oğlum 10 yaşındaydı ancak 10 sene sonunda hamile kalmaya cesaret edebilmiştim.Çünku oğlumda da riskim büyüktü doğum ve sonrası çok zor kendime gelmiştim.

Benim kaynana ne bebeğimi görmeye hastaneye nede eve geldi 1 yıl 2 yıl geçti gelmedi.Bende bir daha ona gitmedim asla bir kaç bayramda Eşim ısrar etti kesinlikle gitmiyeceğimi söyledim.Annen bitti benim için dedim.Beni bırak torununa bile merhamet etmeyen birine benim ne sevgim var ne saygım.Eşime de eğer bana bu konuda ısrar edersen annem annem diye tekrar beni de yollarına pas pas etmek istersen senden boşanırım dedim.Çokta kararlıydım boşanırdım.
Kızım 4 yaşında babaannemi görmeye gitcem diye tutturunca onu gönderdim kızıma dayanamadım. Komşulara babaanne diyordu.Eşim ve oğlum babaannesiyle görüşmesini hiç engellemedim.Ama kızım büyüdükçe abimin babaannesi beni hiç sevmiyor onun babaannesi var benim yok dedikçe eşimle biz çok üzüldük.Kızım için göndermeye karar verdim.Çok ağlamıştı bir bayram günü bende babaanneye gitcem diye eşime götür dedim ama götürmedi..O da annesinin bu davranışını affedemiyorum diyordu.

Sonunda eşimle konuştum kızımın çok kötü etkileneceğinden dolayı kızımı gönderdim.Çok mutlu oldu kızım günlerce babaannesini bana anlattı.Kızım o kadar akıllıki ne tepki vereceğimi ölçmeye çalışıyor.Bana sarıldı öptü kızdın mı anne bana diyor.Bende hayır hiç kızmadım sarılabilir öpebilir o senin babaannen diyorum.Ama sen gitmiyorsun diyor.Ben gitmiyorum ama sen gidebilirsin senin babaannen diyorum.
Ne kadar zor evlilik ya.. Halbu ki insan olsalar, normal bi şekilde davransalar her şey ne kadar kolay olacak. İlla hayatı zehir ediyorlar insana. Siz de çok sıkıntılar çekmişsiniz,çok yorulmuşsunuz, inşallah hiç yaşamamış gibi olursunuz. Ben ne yaparım bilmiyorum ama şimdilik hiç görüşmeyi düşünmüyorum. O kadar sinirlerim bozuldu ki uykularım kaçıyor dün, bugün. Kafamı sürekli meşgul ediyor keşke düşünmemek elimde olsa

Kayınvalidem aşşşşşırı derecede sinir bozucu bir insan. Kimsenin çekebileceği bir tip değil. Kendi annesi, kardeşi, kocası, çocukları ona sürekli bağırarak kızarlar. O kadar saçma sapan biri ki. Bu zamana kadar nasıl dayandım bilmiyorum ama dananın kuyruğu koptu bu akşam. Bana daha önce neler yaptı hiç kavga etmeden bir şekilde ya eşimi araya sokarak, ya da mümkün mertebe sakinliğimi koruyarak söyledim rahatsız olduğum şeyi. Sustuğum da çok oldu, duymazdan geldiğim de. Evinde tek başına hiç kalamıyor bu yaşa kadar annesinden ayrılmamış ilk evlendiği zamandan beri hep annesiyle, hatta kp odası ayrı, onlar annesiyle ayrı. Annesi 2g0n önce gitti, bu da hemen yanıma geldi canı sıkılıyormuş. 2 bebeğim var evim talan, çok zor bakıyorum, hayatım kaymış durumda ev işleri yönünden. Kendisi 1 bardak dahi kaldırmaz sadece tuvalete kalkar. Çocuğuma 1 lokma yedirmez kendini hiç bir şey için asla yormaz. Sadece oturur konuşur, yer, tuvalete gider. Saçççma sapan soruları, her gördüğümde aynı şeyleri sorması, aynı şeyleri anlatması.. Bu akşam da bizde kalacaktı eşime dedim götürelim biz de gidelim birlikte kp üşümüş ateşi, titremesi, halsizlik varmış bi çorba yaparım, yemek götürürüm. Çıkarken montunu düğmelemek istemiş, çocuk ta mızıklıyor huysuzluk ediyordu, izin vermemiş düğmeyi kapatmasına, bir bağırdı avazı çıktığı kadar hadi s.. Git diye bi kaç sefer aynı küfürü etti hem de iğrenç bir üslupla,tüm çirkefliğiyle. Takside eşim bekliyordu hemen indik, eve gidince dedim ki bu güne kadar bana o kadar şey söyledin hep üstünü örttüm ama çocuğuma küfür ettin çok kızdım çok üzüldüm hiç içimden çıkmıyor moralim acayip bozuldu dedim. Çocuğa denecek laf değil hemen 2 dakikada huysuzlanınca küfür ettin dedim. İlk önce etmedim dedi, üstüne gidince ne dediğimi bilmiyorum özür dilerim dedi. Ben de sayıp döktüm biraz. Akşam boyunca yüzüne bakmadım konuşmadım, eve dönerken iyi akşamlar filan demedim. Eve geldi aradı açmadım. Eşime anlattım artık sinirlerim dayanmıyor, her gün de arıyor bi müddet aramasın dedim. Yarın kesin hepsi beni arar dicem bi müddet aramasın, oraya da gitmicem. Canı sıkılıyormuş sürekli öyle söylüyor hiç ama hiç ama hiçç bir iş yapmıyor tabi ki sıkılır. Ben onun gönlünü eğlendiremem dedim eşime, onlara da her şeyi dicem. Evi köyü terk edesim var artık sinirlerim aşırı yıprandı her an baskısını üstümde hissediyorum sürekli arıyor sürekli çağırıyor, bana gelmek istiyor, gelince de hep aynı saçma sapan konuşmalar, sorular. Bu gün çocuğuma bakıp bakıp ağlayasım geldi bardak taştı artık
Kayınvalıdenız hasta yoksa kucucuk cocuga ole kufur edılır mı ?Ne kadar sacma .

Kocanıza dahi, çocuğa küfür edrcek insanı eve sokmam diye net bir şekikde söyleyin ve kesin atın. Sen annenin ölmesini tek başına bekle diyin. Bu erkekler gerçekten vicdansız ya. Sırf kendi zora girmesin diye hem annesinin ölümünü atmış ortaya hem de çocuğuna sövülmesine susuyor. İş size kalmış. Eğer öyle beni bırakmıyorlar gitmezsem darlıyorlar, eşime söylüyorlar falan derseniz zaten yanmışsınız. Çocuğu bir tarafınıza alın diğer herkesi karşınıza. Biri ona annesi varken evinde veya akrabalık kisvesinde kendi evinde sövebilecek rahatlıktayda siz niye varsınız? Hem siz hem babası denecek basiretsiz adam. Özür diledi mi çocuktan acaba, hem özür dileyecek hem de çocuğu falan göstermeyin. Yeter yahu bu çocukları yedek parça gibi hoyrat kullanmaları.Babasına da sen anneni musallaya yatırına kadar benim çocuğum gitmiyor o eve dersiniz, o da bu çocuğun olduğu eve gelemez. Çocuğum mağdur edilirken nokta kadar hakkını savunmayacaksam ben niye anneyim sen niye babasın diye sorun. Yazık çocuğa şu babayla kalmış bari siz koruyun.

X