Çocuğumun adını değiştirmek istiyorum

İsim, göz rengi, küpe izi, çocuklarıyla ilgili değişik takıntıları olan üyeler oluyor burada.
O türden bir rahatlıksizlik mi acaba sizinki? Okul çağında olup arkdaşları dalga geçse rahatsız olunur belki ama 2 yaşındaki çocuğun ismiyle kim dalga geçer bilemedim.
Okul çağında belki çocuk yeni koyacağı ismi de beğenmeyecek😅
isim konusu karışık ya benim büyük kızla aynı isimde kişilerde memnun olmayan yok benim ki keşke başka koysaydınız diyor hatta babaannesinin ismini daha güzel buluyor

Merhaba hanımlar, oğlum 2 yaşında ismi dalga konusu olduğu için değiştirmek istiyorum, avukatsız dava açıp ismini değiştiren var mı nasıl bir yol izledi?Avukatla açan varsa o nasıl bir yol izledi ne kadar sürede sonuçlandı? Yardımcı olursanız çok sevinirim 🌸
Dalga geçmeleri için ismin çok çok garip olması lazım.Bir çocugun ismiyle neden dalga geçersinki zaten.🙄

İsmi dedesinin adı Duran.Babası Duran han olarak koydu.aileden kimse neden bu ismi koydunuz demedi dedeye hürmeten muhtemelen.abisinin arkadaşları parkta okulda vs konuşan çocuklar hep gülüyorlar.aile dışından yetişkin insanlar neden bu ismi verdiniz çocukla dalga geçerler diyorlar.kayınbabam çok iyi bir insan huy olarak.o yüzden başta karşı çıkmadım ama sonra hep içten içe bir pişmanlık kapladı.çocuğun anne baba üzerindeki haklarından birisi güzel isim konulması.o yüzden okul hayatına başlamadan değiştirmekte fayda var.

İsmi dedesinin adı Duran.Babası Duran han olarak koydu.aileden kimse neden bu ismi koydunuz demedi dedeye hürmeten muhtemelen.abisinin arkadaşları parkta okulda vs konuşan çocuklar hep gülüyorlar.aile dışından yetişkin insanlar neden bu ismi verdiniz çocukla dalga geçerler diyorlar.kayınbabam çok iyi bir insan huy olarak.o yüzden başta karşı çıkmadım ama sonra hep içten içe bir pişmanlık kapladı.çocuğun anne baba üzerindeki haklarından birisi güzel isim konulması.o yüzden okul hayatına başlamadan değiştirmekte fayda var.
Daha garip isimler duymuştum.Çocuk ismine alıştı herhalde sonra bir anda degişince afallamazmı?Ses vermez bakmaz falan.🤔

Ben oğluma iki isim koydum kimlikte de öyle yazıyor ilk ismi yabancı bir isim. Bir iki kişi ay ne öyle yabancı ismi koymussun dedi bunu diyenin adı arapcaydı seninki ne yabancı değil mi deyince bir daha konuyu açamadılar 🤣
Kimseyi dinlemeyin ağzının payını da verin ne münasebet dalga geçmek küçücük çocuğun adıyla lafı esirgemeyin bence

Turan olarak hitap edebilirsiniz çocuklar okulda öyle isimlerde dalga geçiyor ki akıl almıyor 3 okullu çocuğum var örnekleri yazsam şok geçirirsiniz

X