Çocuk ayrımı

Eşinizin yaptığı yanlış ve oldukça düşüncesiz ama olayı evlat ayrımına getirmeniz doğru değil bence.
Kızım mutlu olsun da oğlum hasta olsun diye düşünmemiştir. Kızım da birşey yoktur diye düşünmüştür.
Eşinize tepki gösterin haklısınızda ama bunu evlat ayrımı hatta özelinde eski eşiyle sizin aranızda bir kıyasa getirmeyin. İşin içinden hiç çıkamazsınız.

Iyi de kiz zaten pozitif annesiyle temasliysa neden onunla kalmiyor ki?
Sadece bebeginizi degil sizi ve esinizi de riske atmis bu durum. Siz de annenizi riske atmissiniz. Allah korusun. Insallah hicbirinize bulasmamistir🙏

Evet gerçekten ota boka çocuğumun psikolojisi diye başlayanlara ben de sinir oluyorum.
5 yaşındaki cocuga annenesinin olduğu, hamile teyzesinin cocugunun olduğu anlatildi (basitçe yaşına uygun olarak) cocuk gayet de anladi, etrafinda hiçbir şey olmamış gibi davranınca çocukların daha da psikolojisi bozuluyor
Zaten büyüklerin kaygısı çocukları endişelendiriyor, yoksa gayet anlayislilar

Haklısınız ama annesi ağır geçiriyor kıza bakan olmayacaktı. Bana da alırken karantina yapıcaz diyerek aldık onu yapmayınca annemi aradım anne odamı temizle geliyorum dedim geldim anneme yaklaşmıyorum ayrı tuvalet kullanıyoruz ve plastik çatal kaşık tabak temas sıfır anneme
Konu sahibi benimde bebegim küçükken eşim korona oldu.pozitif olduğunu anlayınca karantina yaptık ama hemen sonrasında bebeğimize geçti bir hafta rahatsızdı hafif ateş huysuzluk hatta geceleri öksürük nöbeti tarzında geçirdi.cok şükür ki sonrasında atlattı.bop sıvı ve sürekli emzirme odayı havalandırma ve limonlu su ile tedavi uyguladık ilaç hiç vermedik.korkma bebeklerin bağışıklıklari bizim tahmin ettiğimizden daha iyi.insallah bebeğine geçmemiştir ama gecersede kalbine ferahlik gelsin diye yazdım.sen bebeğini bol bol emzir hiç strese girme.olumsuz düşünüp kendini üzme.gececk bu günler.

Bu ayrımcılık değil, cehalet. Ayrımcılık bir çocuğuna daha fazla ilgi göstermesi, maddi yardım yapması. Bizim otele geldi temaslı bir müşteri. Normalde biz girişte Hes Kodu alıyoruz ama orda pozitif vakalar görünüyor. Polis kaydını veriyoruz. Müşteri giriş yaptıktan 1 saat sonra sağlık ekipleri geldi. Bunlar temaslı ve 1 hafta karantinaya girmeliler dedi. Odadan Dışarı çıkartmayacaksınız, sizi de sorumlu tutarız dediler. 1 hafta karşıdaki büfeye çıkamadı adam. Sonrasında test yaptırdı, negatif çıktı. Öyle dışarı çıktılar. Temaslı birini çocuk dahi olsa evinize almanız hata.

Fazlasıyla haklısınız. O çocuk virüs yükü yüksek bir taşıyıcı ve virüste meydana gelen son mutasyonlar virüsün çocuklar arasında daha bulaşıcı ve ciddi şekilde hastalık yapıcı hale gelmesini sağladı. Resmen iyi niyetiniz suistimal edilmiş. Çocuk eve gelene kadar her önlemi almış gösterip eve getirir getirmez diğer çocukla teması hatta öpücük yoluyla adeta bulaşması sağlanmış. Nasıl bir cehalettir, nasıl bir hastalıklı duygu durumudur bilemem, malum eşinizi tanımıyoruz. Normal bir grip, nezle, kızamıkta bile çocukları bir araya getirmemeye çalışırız ki bu hastalık ölümcül sonuçlara kadar ulaşabilen ağır bir tablo ve iç organlarda akciğerden beyine, kalpten genital sistemlere kadar arıza bırakabilen, henüz sonuçlarının dahi değişkenliği ve belirsizliği nedeniyle itteratüre alınamadığı bir durum. Günahı boynuna ama acaba ikisi de hasta olsun ki ayırmadan çok iyi bakın gibi saçma ve korkunç bir planla mı hareket etti diye aklımdan geçmedi değil. Bir de size korktun mu gibi saçma bir tepki göstermesine iyice sinir oldum. Dönmeyin eve. Kendisi baksın iyileşirsin götürsün kızını. Ve bu süreçte asla sizin yanınıza gelmesin. Sonra evi iyice temizletsin sonra da ilaçlatsın. Hepsini görüntülü olarak izletsin size. O sürede siz kendinizi ve çocuğunuzu da ev karantinasında tutun annenizin evinde. Sonrasında bile bir kaç gün sana tekrar güvenebilir miyim bilmiyorum. Tüm güvenimi yıktın, dönüp dönmemeyi düşünüyorum doğrusu diye korkutun biraz. Yaptığı hayati sorumsuzluğun sonuçlarına katlansın mutlaka.:KK20:

Konu sahibi benimde bebegim küçükken eşim korona oldu.pozitif olduğunu anlayınca karantina yaptık ama hemen sonrasında bebeğimize geçti bir hafta rahatsızdı hafif ateş huysuzluk hatta geceleri öksürük nöbeti tarzında geçirdi.cok şükür ki sonrasında atlattı.bop sıvı ve sürekli emzirme odayı havalandırma ve limonlu su ile tedavi uyguladık ilaç hiç vermedik.korkma bebeklerin bağışıklıklari bizim tahmin ettiğimizden daha iyi.insallah bebeğine geçmemiştir ama gecersede kalbine ferahlik gelsin diye yazdım.sen bebeğini bol bol emzir hiç strese girme.olumsuz düşünüp kendini üzme.gececk bu günler.
Limonlu su da verdiniz mi bebeğe benim bebeğim 3 aylık çok teşekkür ederim 😓

Burada çocuk ayrımı değil virüsün hala toplumda anlaşılmaması ile ilgili bir durum. Çocuk temalı evden çıkarılmamalı idi. Siz temaslısınız. Oda karantina su olsa bile annenize gitmemelisiniz. Herkes bir otursun oturduğu yerde Allah aşkına.
👏 yani temaslı cocuga ev değiştirmişler ve konu sahibi de temasli artik..Bir de o ev degistirmis eeee? Başkaları da risk altinda..Saka gibi ya 🤣🤣🤣 Demek boyle boyle yayiliyor virüs..

Limonlu su da verdiniz mi bebeğe benim bebeğim 3 aylık çok teşekkür ederim 😓
Limonlu su verdim 6 aylıktı.kimyasal ilaç yuklemektense korkmadım açıkçası.yarim çay kaşığı kadarda çiçek balı ile karıştırdım öksürüğü üç kez kullandıktan sonra kesildi çok şükür.hemde terledi.sana ver demiyorum en büyük ilaç anne sütü.bebegimden de bana geçti birgun dinlendim sonra ayaktaydim.korona evet ağır bir hastalık ama bebek ve çocuklar çok daha çabuk toparlaniyorlar.

Limonlu su verdim 6 aylıktı.kimyasal ilaç yuklemektense korkmadım açıkçası.yarim çay kaşığı kadarda çiçek balı ile karıştırdım öksürüğü üç kez kullandıktan sonra kesildi çok şükür.hemde terledi.sana ver demiyorum en büyük ilaç anne sütü.bebegimden de bana geçti birgun dinlendim sonra ayaktaydim.korona evet ağır bir hastalık ama bebek ve çocuklar çok daha çabuk toparlaniyorlar.

her bebeğin bünyesi farklıdır. eğer alerjik bebekse bu verilenler bebeği Allah korusun daha kötü durumlara sokabilir. ilaçtan korktunuz ama asitli olan limondan ve baldan korkmadınız çok tuhaf.

konu sahibi lütfen paniğe kapılıp 3 aylık bebeğinize bunları sakın uygulamayın.

Konu sahibi kafanıza göre birsey vermeyin bebeğinize.

Hele bal falan 3 aylık bebek için tehlikeli.
Allah korusun alerjisi de olabilir.
Şuur kaybı yaşamak nedir ? Kaza değil kötü bir olay değil. mutfağa gidip aglayacaginiza ..eşinizden bebeği alıp karantinadasiniz iyileşince öpücük ablası deseydiniz ya ...

Şuur kaybı yaşamak nedir ? Kaza değil kötü bir olay değil. mutfağa gidip aglayacaginiza ..eşinizden bebeği alıp karantinadasiniz iyileşince öpücük ablası deseydiniz ya ...
Yanlış alıntıladınız sanırım ben konu sahibi değilim.:confused:

Ama katılıyorum size. Şuur kaybı yaşayacak birsey yok. Bebeği alıp çıkacaktı odadan.

6 aylık bebeğe bal verilmez. Lütfen bu konularda baskalarina akıl vermeyin . Şükür sizin bebeğinize birşey olmamis ama akıl verdiğiniz kisinin bebeğinde zehirlenme olabilir. Hatta bir tanidiğin bebegi 1 ay hastanede yatti bu nedenle.

Yanlış alıntıladınız sanırım ben konu sahibi değilim.:confused:

Ama katılıyorum size. Şuur kaybı yaşayacak birsey yok. Bebeği alıp çıkacaktı odadan.
Evet tavukcum konu sahibine sinir oldum senin yorumunu okurken hızlıca yazdım kusura bakma ♥️ eşi kadar kendide hatalı önce kendi yavrusunu kendi koruyacak karşısındaki eşi bile olsa.. oda ses etmeyerek tehlikeye atmış çocuğunu konu sahibi .. şok olucak bir durum yok erkekler bizim kadar ince düşünmüyor evlat ayrimiyla ne alakası var tam anlamıyla ikiside bilinçsiz ebeveynler...

Evet tavukcum konu sahibine sinir oldum senin yorumunu okurken hızlıca yazdım kusura bakma ♥️ eşi kadar kendide hatalı önce kendi yavrusunu kendi koruyacak karşısındaki eşi bile olsa.. oda ses etmeyerek tehlikeye atmış çocuğunu konu sahibi .. şok olucak bir durum yok erkekler bizim kadar ince düşünmüyor evlat ayrimiyla ne alakası var tam anlamıyla ikiside bilinçsiz ebeveynler...
Neden kusura bakayım canım sabahtan beri bende siniri alamadım girip girip yazıyorum konuya :confused:

Hayır ben o adamı fena haşlardım yani. İnsanlar nasıl bu kadar sessiz kalıyor anlamadım. Mutfağa gidip niye ağlayayım ? Ben mi tuhafım , insanlar mı bilemedim 🤷🏻‍♀️

X