Çocuk ayrımı

phirne

Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2020
52
153
Dediklerin mantıklı evet ama ben konu sahibinin yerine koyuyorum yinede içim benim oğlumu sahiplenememis derdi. O evladı da onun için bu kadar düşünüyorda benim üç aylık el kadar bebeğimi yok saydı evlat değil mi derdim. 9 aylık bebeklerim var sanırım onun için yazdıklarında haklı olsanda içim anneliğim kabul etmiyor.
annelik içgüdüsüyle düşünürsek çıkarım böyle olabilir, haklısınız, ama ya iki çocuğun da annesi siz olsaydınız? çocuğun velayeti de eski eşinizde olsaydı ve yeniden evlendiğinizde, çocuk sahibi olduğunuzda ilk çocuğunuza yani sizinle aynı evde yaşamayana, daima yanınızda olmayana hak ettiği ebeveynliği veremediğinizi düşünerek aşırı bir telafi etme çabası içinde olmaz mıydınız? evinize misafir olarak gelip giden biri gibi hissetmesin diye çırpınmaz mıydınız? çocuklu insanlar tekrar evlendiğinde, çocuk sahibi olduğunda büyük problem, problem de değil buhran çıkıyor, düşe kalka herşey zamanla rayına oturuyor ama ilk zamanlar gerçekten çok ama çok zor. herkesin hassasiyeti farklı, beklentisi farklı oluyor çocuklu insandan. o insanın işi çok zor, ince buz üzerinde yürüyor. stres içinde yalpalıyor, saçmalıyor. kimseye de yaranamıyor. konu zaten o insanın dramı değil, bize ne. konu birini yargılarken onun motivasyonunu, beklentisini, açmazını anlamaya çalışmak. hak vermek de değil ama nihayetinde anlamak. yani zanla, şüpheyle suçlamadan 'o hal içinde olmak nasıldır' diye düşünmek. hep kendi pozisyonumuzu koruyarak başkalarıyla birlikte yaşayamayız ki.

yezdaasya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2016
965
4.038
nerden baksan elinde kalıyor konu... 3 aylık bebeği annesi korumayacaksa kim koruyacak? mutfakta ağlamak neyin nesi? o kocayı nasıl paralamadınız? olan oldu kalkıp annenize gidip kadını neden temaslı yaptınız?

nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça diyor şarkıda ahmetciğim kaya.. ah şu korona zamanı ne çok dinledim!

ozgeeeeeeeeee

Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2018
45
53
25
Şuur kaybı yaşamak nedir ? Kaza değil kötü bir olay değil. mutfağa gidip aglayacaginiza ..eşinizden bebeği alıp karantinadasiniz iyileşince öpücük ablası deseydiniz ya ...
Haklısınız ben zaten kendime kızıyorum zaten yaşananlar 15 dk sürdü daha sonra odaya geçtiler bende sabahtan anneme geldim daha fazla duramadım. Ama ne deseniz haklısınız ben yavrumu koruyacaktım o an çıkacaktım kalbim acıyor o an yemin ederim ki şok oldum davranışına ne yapmam gerekiyor diye bilemedim sonra odaya geçtiler benim tavrından ama işte ne desem boş Allah'ım korusun ben çok hatalıyım 😓

ozgeeeeeeeeee

Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2018
45
53
25
Peki annenlere nasıl gittiniz ışınlanarak mı
Yürüyerek gittim zaten durumu anneme anlatınca annem ben gelip alıcam seni dedi hayır dedim çok sinirlendi annem. Eğer gitmeseydin annem eşimle kavga etmeye beni de ordan almaya kendi gelirdi annem çok cabbar kadındır. Benim kendi odamda yaşıyoruz şu an oğlumla ve annemle 0 temas plastik kaşık çatal tabak kullanıyorum 2 tuvalet banyo var birini ben kullanıyorum o benim annem her önlemi aldık 😓

Skygirll06

Kuşlar kısa, hayat uçuyor🐧
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
443
669
27
Bende diyorum korona niye bitmiyo ordan oraya ordan oraya korona tasimaciligi yapilmis resmen annesi kiz bebek esiniz siz sonra kendi anneniz ohooo😏 sittin sene gecmez bu virus boyle bilincsizlik bilicsizligi dogurmus resmen..

samimi

Guru
Pro Üye
30 Ağustos 2008
2.625
2.905
Yürüyerek gittim zaten durumu anneme anlatınca annem ben gelip alıcam seni dedi hayır dedim çok sinirlendi annem. Eğer gitmeseydin annem eşimle kavga etmeye beni de ordan almaya kendi gelirdi annem çok cabbar kadındır. Benim kendi odamda yaşıyoruz şu an oğlumla ve annemle 0 temas plastik kaşık çatal tabak kullanıyorum 2 tuvalet banyo var birini ben kullanıyorum o benim annem her önlemi aldık 😓
Of ne diyeyim inşallah sizlere geçmez

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 682 gün geçti.

Flamingo-Mingo

İnsanın içi ağrır mı hiç ?
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2020
91
205
31
O benim annem diyorsunuz ama çocuğunu yanına alan babayı yadırgıyorsunuz , annesi ağır dediniz , çocuğu bırakmalıydı ama dimi . Çünkü ikinci çocuk kadar değerli değil.
Bence yanlış tavırdasınız , evet düşüncesizlik var ama sizde biraz bencillik ediyorsunuz .

KelebekkB

Karadeniz kızı 🍂
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2019
929
885
Etrafımda akil almaz cahil insanlar olduğunu anladım bu dönemde ve bu iflah olmaz bir hastalık bence .
Sonuna kadar haklısınız ne diyeceğimi bilemiyorum.
8 yasinda kiz cocugu anlayacak yasta dünyaca salgın bir virüs var, okullar bile kapali maskeli bir hayat anormal bir durum oldugu ortada akli var ise zaten anlayacak yasta bi zahmet kızına en guzel ve kolay sekilde anlatsaydi bu akil edilemeyecek kadar zor bir şey mi .

KelebekkB

Karadeniz kızı 🍂
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2019
929
885
Benim öyle bir şansım yok kronik rahatsızliğim var virüs nedeniyle tedavim yarım kaldı ,hamileyim. Oğlumun kalbinde problem var. Bana bulaşırsa ölümüm garanti. Oğlum parasini ödediğim okula gidemiyor .ben hastane dışında dışarı cıkmıyorum. (Markette dahil) . Eşim işyerinde yer yatağında soğukta yatiyor eve gelmemek için.
Millet ev gezmesinde (benim k.v dahil) . Birsey söylesem sen hastaneye gitmiyormusun diyorlar. Ne diyim Allah belalarını versin.
Evet katılıyorum versin, bu virus bu turkiyede ki bu kafalarla bitmez.

Omadnz

💞🤗👫💞🙏
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2019
5.436
7.253
annelik içgüdüsüyle düşünürsek çıkarım böyle olabilir, haklısınız, ama ya iki çocuğun da annesi siz olsaydınız? çocuğun velayeti de eski eşinizde olsaydı ve yeniden evlendiğinizde, çocuk sahibi olduğunuzda ilk çocuğunuza yani sizinle aynı evde yaşamayana, daima yanınızda olmayana hak ettiği ebeveynliği veremediğinizi düşünerek aşırı bir telafi etme çabası içinde olmaz mıydınız? evinize misafir olarak gelip giden biri gibi hissetmesin diye çırpınmaz mıydınız? çocuklu insanlar tekrar evlendiğinde, çocuk sahibi olduğunda büyük problem, problem de değil buhran çıkıyor, düşe kalka herşey zamanla rayına oturuyor ama ilk zamanlar gerçekten çok ama çok zor. herkesin hassasiyeti farklı, beklentisi farklı oluyor çocuklu insandan. o insanın işi çok zor, ince buz üzerinde yürüyor. stres içinde yalpalıyor, saçmalıyor. kimseye de yaranamıyor. konu zaten o insanın dramı değil, bize ne. konu birini yargılarken onun motivasyonunu, beklentisini, açmazını anlamaya çalışmak. hak vermek de değil ama nihayetinde anlamak. yani zanla, şüpheyle suçlamadan 'o hal içinde olmak nasıldır' diye düşünmek. hep kendi pozisyonumuzu koruyarak başkalarıyla birlikte yaşayamayız ki.
Yok diyorum ya yazdıkların da çok haklısın çok üzücü diğer çocuk için Allah hepsine iyilik versin

HaslanmisPattis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2016
2.153
7.426
Temaslı çocuk babasına getirilmiş, temaslı sen annene gitmişsin.
Ülkece herkes birbiri ile öpüşsün olsun bitsin artık ya.
Bebeklere bir şey olmuyor rahatlığı eşindeki, doğru değil ama ebeveyn mantığı.