Çocuk ayrımı

insan çok bocalıyor böyle zamanlarda. şimdi biraz düşünelim, 8 yaş büyük çocuk aynı anadan babadan doğan kardeşi bile tehdit olarak görebilir. alıştığı, bildiği dünya başına yıkılmış gibi hissedebilir. sizin durumda abla olan çocuk ana baba ayrılığını, babanın başka evi, eşi ailesi olduğunu kabulleniyor. babasının başka çocuğu olduğunu, kardeşini kabulleniyor, öyle değil mi? çocuk sahibi olmak hiç bitmeyen vicdan azabıyla yaşamaktan başka bir şey değil, bence. bu vicdan azabı insanı ahmaklaştırıyor. eşiniz de sersemlemiş ve çok insani bir hata yapmış. okuyunca önce yok artık, daha neler dedim. ama adamın yerine kendimi koyunca aslında benim de böyle saçmalama ihtimalim olduğunu anladım. benim de dilim varmazdı herhalde dur şimdi, sen bebeğe dokunamazsın. onu hasta edeceksin. bebekten ve eşimden uzak duracaksın diyemezdim. ne şekilde söylerseniz söyleyin çocuğun anladığı böyle olacaktır. siz kendinizi eşinizin yerine koyup düşünün. sizin kızınız olsaydı eve gelen siz nasıl davranırdınız? belki en doğru şekilde davranacağınızı düşünüyorsunuz şimdi ama iki evladımı da eşit tutayım, eski evlilikten olanı dışlanmış hissettirmeyeyim, gücendirmeyeyim, super bir baba olayım amman bir hata yapmayayım diye bin takla atarken insan vertigoya yakalanır, dengesi bozulur. her durumda nasıl davranacağını bilen, harika insanlar olsak keşke ama çocuğumuz da öyle değiliz. yaşlanmış, saçı başı ağarmış, kafası karmakarışık çocuklarız. kendinizi üzmeyin, eşinize kırılmayın. hatasını da anlamış, kabullenmiş zaten. sağlıklar, mutluluklar.
Dediklerin mantıklı evet ama ben konu sahibinin yerine koyuyorum yinede içim benim oğlumu sahiplenememis derdi. O evladı da onun için bu kadar düşünüyorda benim üç aylık el kadar bebeğimi yok saydı evlat değil mi derdim. 9 aylık bebeklerim var sanırım onun için yazdıklarında haklı olsanda içim anneliğim kabul etmiyor.

Bu virüs de bildiğin bilinç turnusolu.
Eşiniz daha başta kizini alirken hatali covid tedbirleri kapsamında kızın o evde kalmasi gerekiyor, bebegi opturmesi akillara zarar davranış.
Durum ortada bir daha mutfağa gidip ağlamayacaksın kardesim bir adim sonrasını düşünüp ona gore adımını atacaksın. Bir yanlis bak kac dogruyu götürdü? Annene bir sey olmaz umarim.

benim anlamadigim temasli cocugun neden alinip size getirildigi.
neden annesinin yaninda kalmadi.
annesi agirlasirsa falan ozaman tabiki cocuk alinirdi ama belki hic gerek bile kalmayacakti.
birde getirmis kucucuk bebegin agzinin icine sokmus cocugu resmen.
evdeki cocuk daha kucuk allah korusun ama belki coviti kaldiramayacak bir rahatsizligi olabilir, bagisikligi zayif olabilir her sey olabilir.
sizin de bu sartlar altinda cocugu alip annenize gitmenizde ayni hata olmuş 🤦
evinizde kalmaliydiniz.

Burda ayrımcılık yok, cehalet var. Bu da maalesef ki neden bu halde olduğumuzu gösteriyor. Siz neden bu durumu ayrımcılığa yordunuz onu tam anlayamadım. Önceden yaşanan başka bir şey var mıdır?

Temaslı olan herkes yerli yerinde otursa da temaslı sirkülasyonu artmasa mesela? Maşallah, bir kişiden 3-4 kişi temaslı olmuşsunuz bir anda.

*Hatırlatma*

Vaka sayısı da 50 bin.

*Hatırlatma bitti*

Aynen öyle canım dramaguenlik başka bir şey değil ağlayana kadar,paralarim o adamı hastalık bu .. üç aylık çocukla aynı evde olmaları bile hata hep beraber karantinaya girelim demişler onuda becerememisler olan küçük yavrucuğa olmuş ..gidiceksen baştan git annene şimdi gittin ne olucak çocuk opuldu sevildi .. annede şimdi temaslı olucak. şaka gibi konu 😏
Kahve bir de şu var.
Filyasyon ekibi eve gelip hergün karantina boyunca kontrol ediyor.( Üst komşularım covid geçirdi . Hergün kontrole geldiler. )
Şimdi kızın da annesinde olması gerekiyor.

Kahve bir de şu var.
Filyasyon ekibi eve gelip hergün karantina boyunca kontrol ediyor.( Üst komşularım covid geçirdi . Hergün kontrole geldiler. )
Şimdi kızın da annesinde olması gerekiyor.
İyiymiş sizin orası cnm burada ilacı veriyorlar birdaha kimse yok şu yasak dinleyende yok heryer kırmızı 😊 annesinde olması gerekiyor tabi şuan cezalı durumdalar ..konu sahibide temesli temaslısi oda annesinde 🤷

İyiymiş sizin orası cnm burada ilacı veriyorlar birdaha kimse yok şu yasak dinleyende yok heryer kırmızı 😊 annesinde olması gerekiyor tabi şuan cezalı durumdalar ..konu sahibide temesli temaslısi oda annesinde 🤷
Bize biraz önce geldiler pencereden el salladık 🤣🤣 beşinci gün ilk defa geldiler uzaktan uzağa 🤣

Yani orta da bir ayrım yok.
Eşiniz anne hasta olunca çocuğunu düşünmüş , paniklemiş , endişelenmiş. Bu iyi bir baba olduğunu gösterir
Ben size sadece düşüncesiz oluşu konusunda hak verdim. Ama ayrım yok.

Dediklerin mantıklı evet ama ben konu sahibinin yerine koyuyorum yinede içim benim oğlumu sahiplenememis derdi. O evladı da onun için bu kadar düşünüyorda benim üç aylık el kadar bebeğimi yok saydı evlat değil mi derdim. 9 aylık bebeklerim var sanırım onun için yazdıklarında haklı olsanda içim anneliğim kabul etmiyor.
annelik içgüdüsüyle düşünürsek çıkarım böyle olabilir, haklısınız, ama ya iki çocuğun da annesi siz olsaydınız? çocuğun velayeti de eski eşinizde olsaydı ve yeniden evlendiğinizde, çocuk sahibi olduğunuzda ilk çocuğunuza yani sizinle aynı evde yaşamayana, daima yanınızda olmayana hak ettiği ebeveynliği veremediğinizi düşünerek aşırı bir telafi etme çabası içinde olmaz mıydınız? evinize misafir olarak gelip giden biri gibi hissetmesin diye çırpınmaz mıydınız? çocuklu insanlar tekrar evlendiğinde, çocuk sahibi olduğunda büyük problem, problem de değil buhran çıkıyor, düşe kalka herşey zamanla rayına oturuyor ama ilk zamanlar gerçekten çok ama çok zor. herkesin hassasiyeti farklı, beklentisi farklı oluyor çocuklu insandan. o insanın işi çok zor, ince buz üzerinde yürüyor. stres içinde yalpalıyor, saçmalıyor. kimseye de yaranamıyor. konu zaten o insanın dramı değil, bize ne. konu birini yargılarken onun motivasyonunu, beklentisini, açmazını anlamaya çalışmak. hak vermek de değil ama nihayetinde anlamak. yani zanla, şüpheyle suçlamadan 'o hal içinde olmak nasıldır' diye düşünmek. hep kendi pozisyonumuzu koruyarak başkalarıyla birlikte yaşayamayız ki.

nerden baksan elinde kalıyor konu... 3 aylık bebeği annesi korumayacaksa kim koruyacak? mutfakta ağlamak neyin nesi? o kocayı nasıl paralamadınız? olan oldu kalkıp annenize gidip kadını neden temaslı yaptınız?

nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça diyor şarkıda ahmetciğim kaya.. ah şu korona zamanı ne çok dinledim!

Şuur kaybı yaşamak nedir ? Kaza değil kötü bir olay değil. mutfağa gidip aglayacaginiza ..eşinizden bebeği alıp karantinadasiniz iyileşince öpücük ablası deseydiniz ya ...
Haklısınız ben zaten kendime kızıyorum zaten yaşananlar 15 dk sürdü daha sonra odaya geçtiler bende sabahtan anneme geldim daha fazla duramadım. Ama ne deseniz haklısınız ben yavrumu koruyacaktım o an çıkacaktım kalbim acıyor o an yemin ederim ki şok oldum davranışına ne yapmam gerekiyor diye bilemedim sonra odaya geçtiler benim tavrından ama işte ne desem boş Allah'ım korusun ben çok hatalıyım 😓

Peki annenlere nasıl gittiniz ışınlanarak mı
Yürüyerek gittim zaten durumu anneme anlatınca annem ben gelip alıcam seni dedi hayır dedim çok sinirlendi annem. Eğer gitmeseydin annem eşimle kavga etmeye beni de ordan almaya kendi gelirdi annem çok cabbar kadındır. Benim kendi odamda yaşıyoruz şu an oğlumla ve annemle 0 temas plastik kaşık çatal tabak kullanıyorum 2 tuvalet banyo var birini ben kullanıyorum o benim annem her önlemi aldık 😓

Bende diyorum korona niye bitmiyo ordan oraya ordan oraya korona tasimaciligi yapilmis resmen annesi kiz bebek esiniz siz sonra kendi anneniz ohooo😏 sittin sene gecmez bu virus boyle bilincsizlik bilicsizligi dogurmus resmen..

Yürüyerek gittim zaten durumu anneme anlatınca annem ben gelip alıcam seni dedi hayır dedim çok sinirlendi annem. Eğer gitmeseydin annem eşimle kavga etmeye beni de ordan almaya kendi gelirdi annem çok cabbar kadındır. Benim kendi odamda yaşıyoruz şu an oğlumla ve annemle 0 temas plastik kaşık çatal tabak kullanıyorum 2 tuvalet banyo var birini ben kullanıyorum o benim annem her önlemi aldık 😓
Of ne diyeyim inşallah sizlere geçmez

O benim annem diyorsunuz ama çocuğunu yanına alan babayı yadırgıyorsunuz , annesi ağır dediniz , çocuğu bırakmalıydı ama dimi . Çünkü ikinci çocuk kadar değerli değil.
Bence yanlış tavırdasınız , evet düşüncesizlik var ama sizde biraz bencillik ediyorsunuz .

X