Çocuk ayrımı

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
10.176
28.138
Corono pozitif olmasi yatak dosek hasta olmasi anlamina gelmiyor,
Bicok kisi evde cocuguyla beraber atlatıyor,
Konu sahibi zaten en bastan gideyim demis,esi olacak andavalli hrm göndermemis hemde getirip eve temasli cocugu salmis yok kardesini op falan ,burada sorun es kisisinde,buyuk dusuncesizlik yapmis
Ben de yatak döşek hasta olmasıdır illa demedim öyle olanlar varmış belki anne de öyledir dedim.Baba zaten hatalı ona bir şey diyen yok ama konu sahibi de enine boyuna düşünmemiş diyorum.

Kahve __Kokusu

Carpediem
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
2.952
7.620
Neden kusura bakayım canım sabahtan beri bende siniri alamadım girip girip yazıyorum konuya :confused:

Hayır ben o adamı fena haşlardım yani. İnsanlar nasıl bu kadar sessiz kalıyor anlamadım. Mutfağa gidip niye ağlayayım ? Ben mi tuhafım , insanlar mı bilemedim 🤷🏻‍♀️
Aynen öyle canım dramaguenlik başka bir şey değil ağlayana kadar,paralarim o adamı hastalık bu .. üç aylık çocukla aynı evde olmaları bile hata hep beraber karantinaya girelim demişler onuda becerememisler olan küçük yavrucuğa olmuş ..gidiceksen baştan git annene şimdi gittin ne olucak çocuk opuldu sevildi .. annede şimdi temaslı olucak. şaka gibi konu 😏

Omadnz

💞🤗👫💞🙏
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2019
5.461
7.279
Valla kusura bakmasın da ben öyle adamı öyle bi haşlarım ki....

Ne demek bebeği öp?
Çok sinir oldum. Hem temaslı çocuğu neden evden çıkarıyor ki?
Onun kızın kıymetliyse benim oğlum da bana kıymetli getirme diye restinizi çekecektiniz.

Virüs yani bu ...
Kaç tane insan oldu, hala da ölüyor.
Şaka mı zannediyor eşiniz ?
Benimde zoruma giderdi bayağı hemde 😢

Omadnz

💞🤗👫💞🙏
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2019
5.461
7.279
insan çok bocalıyor böyle zamanlarda. şimdi biraz düşünelim, 8 yaş büyük çocuk aynı anadan babadan doğan kardeşi bile tehdit olarak görebilir. alıştığı, bildiği dünya başına yıkılmış gibi hissedebilir. sizin durumda abla olan çocuk ana baba ayrılığını, babanın başka evi, eşi ailesi olduğunu kabulleniyor. babasının başka çocuğu olduğunu, kardeşini kabulleniyor, öyle değil mi? çocuk sahibi olmak hiç bitmeyen vicdan azabıyla yaşamaktan başka bir şey değil, bence. bu vicdan azabı insanı ahmaklaştırıyor. eşiniz de sersemlemiş ve çok insani bir hata yapmış. okuyunca önce yok artık, daha neler dedim. ama adamın yerine kendimi koyunca aslında benim de böyle saçmalama ihtimalim olduğunu anladım. benim de dilim varmazdı herhalde dur şimdi, sen bebeğe dokunamazsın. onu hasta edeceksin. bebekten ve eşimden uzak duracaksın diyemezdim. ne şekilde söylerseniz söyleyin çocuğun anladığı böyle olacaktır. siz kendinizi eşinizin yerine koyup düşünün. sizin kızınız olsaydı eve gelen siz nasıl davranırdınız? belki en doğru şekilde davranacağınızı düşünüyorsunuz şimdi ama iki evladımı da eşit tutayım, eski evlilikten olanı dışlanmış hissettirmeyeyim, gücendirmeyeyim, super bir baba olayım amman bir hata yapmayayım diye bin takla atarken insan vertigoya yakalanır, dengesi bozulur. her durumda nasıl davranacağını bilen, harika insanlar olsak keşke ama çocuğumuz da öyle değiliz. yaşlanmış, saçı başı ağarmış, kafası karmakarışık çocuklarız. kendinizi üzmeyin, eşinize kırılmayın. hatasını da anlamış, kabullenmiş zaten. sağlıklar, mutluluklar.
Dediklerin mantıklı evet ama ben konu sahibinin yerine koyuyorum yinede içim benim oğlumu sahiplenememis derdi. O evladı da onun için bu kadar düşünüyorda benim üç aylık el kadar bebeğimi yok saydı evlat değil mi derdim. 9 aylık bebeklerim var sanırım onun için yazdıklarında haklı olsanda içim anneliğim kabul etmiyor.

Mavidenya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2012
1.335
3.467
Bu virüs de bildiğin bilinç turnusolu.
Eşiniz daha başta kizini alirken hatali covid tedbirleri kapsamında kızın o evde kalmasi gerekiyor, bebegi opturmesi akillara zarar davranış.
Durum ortada bir daha mutfağa gidip ağlamayacaksın kardesim bir adim sonrasını düşünüp ona gore adımını atacaksın. Bir yanlis bak kac dogruyu götürdü? Annene bir sey olmaz umarim.

d3nizz

Uykularımı kaçıran yaşanmışlıklar var
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
20.753
35.926
benim anlamadigim temasli cocugun neden alinip size getirildigi.
neden annesinin yaninda kalmadi.
annesi agirlasirsa falan ozaman tabiki cocuk alinirdi ama belki hic gerek bile kalmayacakti.
birde getirmis kucucuk bebegin agzinin icine sokmus cocugu resmen.
evdeki cocuk daha kucuk allah korusun ama belki coviti kaldiramayacak bir rahatsizligi olabilir, bagisikligi zayif olabilir her sey olabilir.
sizin de bu sartlar altinda cocugu alip annenize gitmenizde ayni hata olmuş 🤦
evinizde kalmaliydiniz.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1234 gün geçti.

Alvernia

noli me tangere
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mart 2020
456
1.404
25
Burda ayrımcılık yok, cehalet var. Bu da maalesef ki neden bu halde olduğumuzu gösteriyor. Siz neden bu durumu ayrımcılığa yordunuz onu tam anlayamadım. Önceden yaşanan başka bir şey var mıdır?

Temaslı olan herkes yerli yerinde otursa da temaslı sirkülasyonu artmasa mesela? Maşallah, bir kişiden 3-4 kişi temaslı olmuşsunuz bir anda.

*Hatırlatma*

Vaka sayısı da 50 bin.

*Hatırlatma bitti*

Tavuk_suyu_

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2015
8.120
14.047
Aynen öyle canım dramaguenlik başka bir şey değil ağlayana kadar,paralarim o adamı hastalık bu .. üç aylık çocukla aynı evde olmaları bile hata hep beraber karantinaya girelim demişler onuda becerememisler olan küçük yavrucuğa olmuş ..gidiceksen baştan git annene şimdi gittin ne olucak çocuk opuldu sevildi .. annede şimdi temaslı olucak. şaka gibi konu 😏
Kahve bir de şu var.
Filyasyon ekibi eve gelip hergün karantina boyunca kontrol ediyor.( Üst komşularım covid geçirdi . Hergün kontrole geldiler. )
Şimdi kızın da annesinde olması gerekiyor.

Kahve __Kokusu

Carpediem
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
2.952
7.620
Kahve bir de şu var.
Filyasyon ekibi eve gelip hergün karantina boyunca kontrol ediyor.( Üst komşularım covid geçirdi . Hergün kontrole geldiler. )
Şimdi kızın da annesinde olması gerekiyor.
İyiymiş sizin orası cnm burada ilacı veriyorlar birdaha kimse yok şu yasak dinleyende yok heryer kırmızı 😊 annesinde olması gerekiyor tabi şuan cezalı durumdalar ..konu sahibide temesli temaslısi oda annesinde 🤷

Omadnz

💞🤗👫💞🙏
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2019
5.461
7.279
İyiymiş sizin orası cnm burada ilacı veriyorlar birdaha kimse yok şu yasak dinleyende yok heryer kırmızı 😊 annesinde olması gerekiyor tabi şuan cezalı durumdalar ..konu sahibide temesli temaslısi oda annesinde 🤷
Bize biraz önce geldiler pencereden el salladık 🤣🤣 beşinci gün ilk defa geldiler uzaktan uzağa 🤣

Flamingo-Mingo

İnsanın içi ağrır mı hiç ?
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2020
91
205
31
Yani orta da bir ayrım yok.
Eşiniz anne hasta olunca çocuğunu düşünmüş , paniklemiş , endişelenmiş. Bu iyi bir baba olduğunu gösterir
Ben size sadece düşüncesiz oluşu konusunda hak verdim. Ama ayrım yok.