Çocuk bakımı

Evet normalde de bakıyor zaten ücretsiz bakmasını hiç talep etmedim sadece miktar olarak ne belirleyebiliriz diye fikir almak istedim
1000 az konu sahibi.
2 öğün yemek diyorsun, bir yemek yapıp iki öğünde de aynısını yedirsin istemiyorsun anladığım kadarıyla.
Meyve de yesin diyorsun. İki gün sonra çocugum hiç et yemiyor et de vermeli diyeceksin ama marketin manavın kasabın maliyeti ortada.

Kaldı ki işin manevi boyutu da var. Alt tarafı 3 -4 saat bakacak diyorsun ama bu kadın hergün evde olmak zorunda, tüm hayatını o saatlere göre inşa etmek zorunda. Ayrıca bir çocuk sorumluluğu, aman başına bişey gelir kaygısı da cabası.

Eger 1000 tl vermeyi dusunuyorsanız bu sadece kadının emegine olmalı. O paranın dısında cocugunuzun tum yiyeceklerini siz yollamalısını. Meyvesi sebzesi eti sizden cıkmalı, diğer türlü çok çok az emin ol.

O şekilde düşündüğün de hiç bir birikim yapılmıyor tek maaşla malesef ülkede birsürü asgeri ücretli var en azından sigortam yatıyor üç beş kenara atarım diye düşünerek başladım . Tabi ki bi memuriyet gibi işim olsa daha iyi ama malesef

Çocuğuma bakmadan da durumları iyi olmadığı için yiyecek desteği yapıyorduk . Simdi de eşim meyvesini sütünü falan alıyor . Hakkını yememek adına açtım konuyu dışardan bir göz olarak fikrinizi almak istedim. Bizde günlük et yiyen bir aile değiliz hafta da bir balık onu da hepimiz evde oldugumuzda yapıyorum . Sadece besinsiz kalmasını istemem diye belirttim.

Kuzeniyle gidip gelecek aynı okuldalar kuzeni 4. Sınıf halası kendi çocuğunu da karşıladığı için o konuda aklım kalmıyor. Servise verip anneme de baktirmayi düşündüm ama kuzeniyle çok iyi anlaşıyor hem derslerinde destek oluyor o açıdan halayı tercih ettik anneme de aylık ufak hediye gibi birseyler alabilirim

Siz bariz kadının verdiği emeği azımsıyorsunuz ama ya. Oysa sadece kadın değil çocuklar bile uğraşıyor. Çocuğunuzu onlar okuldan getirecekmiş, ödevlerini onlar yaptıracakmış. Küçücük çocuklar kendi ödevlerini bitirip oyuna başlıcagı zaman bir de sizinkiyle ugrasacaklar yani bunların hiç mi bedeli olmayacak? O 1000 tl çocugunuzun yiyecegi yemek. Halanın ve cocukların emeginin karsılıgı nerede?

Bence siz halayı ve cocukları rahat bırakın.
Çocuğu annenize yakın bir okula kaydettirin. İki çocukla da o ilgilensin. Annenize de güzel bir ücret belirlersiniz. Kocanızın tarafı değil de kendi tarafınız olunca daha objektif olabilirsiniz belki.

Annemin evine yarım saat servisle gitmeso gerek birde servise de guvenemiyorum. Daha 6 yaşında tek binip gitmesi falan sıkıntı seneye ama servisle gidebilir kardesiyle anneanne de kalır

Ön yargılı bakıyorsunuz konuya benim evim kira aldığım ücret agari ücret en az 500 tl yol param oluyor . Ödev yarım saat sürmüyor zaten okumasını vs. Ben işten gelince yaptiriyorum. Halanin durumunu bildiğim için aile bütçesine destek oluruz diye düşündüm gönlüm daha çok vermekten yana ama malesef 1500 verebilirim en fazla. Çocukların yakasından düşün demişsiniz sanki çocukları benim çocuğumun başında 24 saat durmuyor birinci sınıf ödevi sadece yazı var yarım saat max 1 saat birlikte ödev yapsalar ne gibi zararı olabilir ki ödevin ki zaten yaptirmasalar bile ben gelince yaptırırım ben avantajlarından bahsederken ödevini kuzenleriyle yapıyor daha kolaylık oluyor diye belirttim. Ben onlara kesin ödev yaptırın asla demedim. Çocuklara tabi ki birseyler aliyoruz. Çocuğuma bakmadan önce de eşim sürekli okul harçlıklarını vs. Elimizden geldiğince yarım elma gönül alma veriyor amcası olarak. Verdim demek için yazmıyorum ama ön yargılı konusmussunuz o yüzden açıklık getirdim. Ben zaten para vermeme tarftari olmadım hiç sadece çok veremeyeceğimi belirttim.

Çok doğru anlamışsınız. Ek bir okuldan alma ona özel yemek yok zaten kuzeniyle aynı anda çıkacak aynı anda yemek yiyecek beslenmesini ben hazirliyorum zaten sabah için.

Isınma neden artsın ki çocuğum için ek oda açmayacak ki ben bu ay için bin TL düşündüm asgari ucret arttığında 1500 düşündüm . Bende kira da oturuyorum. Küçücük çocuğumla sabah erkenden 2 otobüsle işe gidiyorum . Hala ekstra bir çaba sarfetmeyecek ki haftada 4 gün 6 saat bakacak tüm gün bile değil sizce 1500 az mı bu şartlara göre

Ya ne degisik insanlar var ya.. Halası diye bakmak zorundaymis gibi bi de parayla mi!!!!!! bakıyor nasil ya diye triplere giriyorlar. Dünya sizin etrafinizda dönmüyor. Kadin her gün 5 6 saat o çocuğun da sorumluluğunu alacak. Herhalde kendi çocuğa varsa yanina bir tane daha eklenir ne olacak mi diyorsunuz anlamıyorum ki. Anneniz bedavaya bakabilir, sizin kahvaltınizi da hazırlayabilir ama hala bunu yapmak zorunda bile degil. Bence 1000 lira cok az ama daha fazla verseniz de boşa çalışıyor olacaksiniz.

Ben halayım. Yeğenime bakacağım. Aklımdan bir ücret geçmedi ama mesela halanın yapması gereken işler vardır, sizin için bir fedakarlık yapacaktır, onu da mağdur etmeyecek bir ücret olmalı. 1000 lira iyi bence. Az ama maaşıma iyileştirme yapılırsa, ben de seni mağdur etmem dersiniz.

Sakin hanımefendi ben bedevaya baksın demedim ki zaten haladan talep gelmedi ben hak yememek için ben teklif ettim resmen linclemek için pusuda bekliyorsunuz arkadaşlar hala da parayla mı bakar dediler onlara da dedim emek var sonuçta parasız olmaz diye

Yok canım kendi çocuklarına yemek hazırladığı icin zaten ekstra bir sey yapmamis oluyor. Bu ayni sey gibi arabamiz varsa ve ayni yerde calisiyorsak ayni mahalledeki arkadaşını da bedava götür ne olacak araba ekstra masraf mi yapıyor sanki demek gibi bir sey

Sakinim ya o ünlemler şok olan kişilerin tepkisiydi. Linclemek bu degil yorumumu yaptim

Sakinim ya o ünlemler şok olan kişilerin tepkisiydi. Linclemek bu degil yorumumu yaptim
Ha tamam o zaman halaya hem bir miktar destek olsun diye benim kalbimden geçti ben 1000 diye düşünmüştüm eşim 1000 az 1500 verelim dedi bende fikrinizi almak istedim ama 1500 e karar verdim zaten haftanin 4 günü bakacak 3 gün boş o 3 günde sosyal hayatına bakar engel olmaz kendine de zaman ayıracak zamanı da kalıyor zaten yaz tatillerde anneanne bakacak

Anladim, bence 1500 de az ama asgari kazanan biri için mantıklı olan bu gibi duruyor. İş hayatınızda başarılar dilerim

Ya gerçekten olaylara insanlar çok farklı bakabiliyor evet masrafı tabi ki var ama onun olağan hayatının akışı değiştiren bir çalışma hayatım yok. Onun çocuğu da geldiğinde benimki de gelecek. Onun çocuğu yediği zaman benimki de yiyecek. Bende kendisine emeklerinden dolayı katkı sağlamak istedim çoğu vermiyorum az mı olur fikir almak istedim gönlüm tabi ki tüm bakıcıların aldığı maaşı alsın ister . Benim evimde baksın çocuğun düzeni bozulmasin iki de ütümü yapsın demiyorum. Emeginin karşılığı bu mu diye sordumm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…