Çocuk isteme meselesi-2

Yok hanımefendi aynı fikirdeyiz sizle. Baskı yok zorla baba yapamam zaten seni istemiyorsan sadece net konuş 7-8 sene sonra istemiyordum ben çocuk dedim sana beklemeseydin desin istemiyorum, yıllarımı vermek bu anlamda mantıksız. Zaten çocuğum olmayacaksa iki durumda da gider annemin evinde yaşarım ona bakarım. Evlilik ille çocuk değildir ama iki kişi de istemiyorsa önemi gündemi yoktur. Agrasif konuşmam ben genel olarak agrasif değilim çok sakinim konuşmaya başladıktan sonra agrasifleştim yükseldim olumsuz şeyler duyunca. Sonra konuşmayı bitirdim zaten
Ben size katılıyorum. Sonuna kadar haklısınız. Evlilik boşuna mı yapılıyor. Evinde otururdun. Çatı ise babanın evinde de var o çatı. Arkadaşlar çocuk olmayan aileleri tenzih ediyorum. O apayrı bir mevzudur. Bu olay başka.

Daha önce de konu açmıştım aslında da profil ayarlarından dolayı eski mesajlarım görünmüyor sanırım. Özet geçeyim yaşlar 26-27 ben üniversitesen beri çok istiyordum çocuğumun olmasını onu doğru düzgün tertemiz yetiştirebilmeyi vatana millete dinine bağlı sağlam bi evlat yetiştirmek için hevesliydim 2 seneye yakın evliyiz, eşim çekimser davranıyordu veya çocukla ilgili düşüncelerini tam bilmiyordum. Açık açık sormam gerektiğini söylediniz eşime. Sordum bugün
ama çok agrasif sordum gerçekten. Düşünmüyorum dedi (bu arada cidden maddi bi sıkıntımız yok onla ilgili değil) Dedim istiyor musun istemiyor musun sen benim annelik hakkımı elimden alıyorsun vebalime giriyorsun. Bu da dedi evlilikle çocuğun ne alakası var nasıl bağdaştırıyorsun ikisini anlamıyorum (aaa acaba ne alakası var)
dedim peki şimdi istemiyorsun ne zaman istersin bi tarih ver 6 ay sonra mı 1 sene sonra mı. Yok tarih de veremiyorum dedi. Bende dedim o zaman hiç istemeyedebilirsin ses yok, madem çocuk istemiyorsun ben de seninle evli kalmayı istemiyorum artık. Sana bakacağıma hizmet edeceğime giderim anneme bakarım yaşlı tek yaşayan kadın en azından sevaba girerim iki durumda da evlat sahibi olamayacağım madem (elinde olmayan sebeplerden çocuğu olmasa böyle konuşmam sağlıklı olduğunu biliyorum) internetten dini videolar açtım hoca diyo vebaldir eşlerden biri istiyorsa diğeri yapmalıdır bi sorun yoksa. Dinledi bu sefer inkar ediyor ben çocuk istemiyorum demedim sen yanlış anladın. Çok sinir oldum bu gece salonda yat bundan sonra da salonda yat deyip gittim yanından.
Gerçekten hevesimi kursağımda bıraktı. Ne diyorsunuz
Az bile yapmışsınız ne agresifi. Hakketten çok mantıklı xocuk yoksa niye evlendin ki . Yani dini degerlerimiz olmasa ben evliliğe de karşıyım. Çocuk tek sebep geliyor evlilik için. Eğer eşiniz iyi çıkarsa cennete düşmüş oluyorsunuz. Tek artısı bu.

Abartmissiniz bence. Hic cocuk istemiyorum dememis. Ertelemis iste. Korkuyor muhtemelen. Sizin aceleniz ne yaşınız gecmiyor ki. Sizin yaptiginiz da cok hos bir sey degil, basbaya sirf cocuk yapmak icin evlendim seninle demek gibi bir sey olmus
Yaş konusu konu sahibini ilgilendirir. Bizim buna aceleniz ne? gibi yorum yapma hakkımız yok. Erken yaşta anne olmak isteyebilir. Belki çocuk sayısını çok isteyebilir. Bu onun kararı. Adamın fikrini değiştirdi ise o zaman net açıklama yapacak. Bu sebepten dolayı istemiyorum. Korkuyorum vs vs. Erteleyerek karşı tarafı kırgınlığa ve öfkeye iter.

:KK43:( aslında dini vebali kullanmadım ama anladığı dil o, herkesin iletişim dili farklı yani çok inançlı biri bu tondan anlar, bu konuya hassasiyeti olmayan biri ilgilenmez, psikoloji okumuş birine daha başka bir dil kullanırsın vsvs ben böyle düşünüyorum
İnanç ile tevekkül mevzusunu karıştırıyorsunuz. Eşinizde sanırım tevvekil yok. İnanmayıp tevekkül sahibi olup hayatın tüm iniş çıkışlarına normal bakan insanlar var. Eşiniz sizi suistimal ediyor. Ben bizzat yaşadım. O yüzden bu kadar net konuşuyorum.

Ee yani çok da erken değil. Baştan deseymiş çocuk yapmayabiliriz ama yapabiliriz de. Böyle bir ikilemim var, emin değilim diye. Konu sahibi de ölçer tartar ona göre evlenirdi yani.
Adamın davranışı daha çok kızılmayı hak ediyor bence, konu sahibine göre.
👏👏👏👏👏

Allah akıl fikir versin size bildiğiniz dogma tiplersiniz. Sizin gibi bir tanıdığım vardı çocuk olmuyor diye boşandı sonra onun gene olmadı. Bu hayat, evlilik çocuk demek değildir bu zihniyetinizde sıkıntı var bir kere. Ne çocuğun, ne kendinizin yaşayacağınızı bile bilmiyorsunuz büyük büyük konuşmalar. Yani biz dünyaya illa bir canlı üretmek için mi geldik bu mudur ? Sevgi sadece bir çocuğa mı verilir? Çok basit düşünüyorsunuz sığ.

Ben size katılıyorum. Sonuna kadar haklısınız. Evlilik boşuna mı yapılıyor. Evinde otururdun. Çatı ise babanın evinde de var o çatı. Arkadaşlar çocuk olmayan aileleri tenzih ediyorum. O apayrı bir mevzudur. Bu olay başka.
Biz birbirimizi sevdiğimiz için evlendik çocuk için değil! Cahil cahil konuşuyorsunuz ya.

X