Aile Planlaması Çocuk istemeyenler nasıl korunuyorsunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bu konuyla ilgili profil yazımdan etkilenen ama ne kastettiğimi anlayamayan arkadaşlara.

Çocuk yapmak istiyorsanız tabii ki korunmayacaksınız. Tüm spermler vajene boşalacak. Cinsellik ihtiyacınız, eğlenceniz, keyfiniz için sex yapıyorsanız korunacaksınız. Bunu kastettiğim anlaşılamıyorsa canınız sağ olsun. Tüm hayatım kanser ameliyatlarında ve asistanlara - tıp ögrencilerine cerrahi onkoloji dersleri anlatmakla geçiyor.Bilimsel tıbba inana ve onun gereklerini yerine getiren bir doktorum. Eglendiyseniz sevindim

Bu konuyla ilgili profil yazımdan etkilenen ama ne kastettiğimi anlayamayan arkadaşlara.

Çocuk yapmak istiyorsanız tabii ki korunmayacaksınız. Tüm spermler vajene boşalacak. Cinsellik ihtiyacınız, eğlenceniz, keyfiniz için sex yapıyorsanız korunacaksınız. Bunu kastettiğim anlaşılamıyorsa canınız sağ olsun. Tüm hayatım kanser ameliyatlarında ve asistanlara - tıp ögrencilerine cerrahi onkoloji dersleri anlatmakla geçiyor.Bilimsel tıbba inana ve onun gereklerini yerine getiren bir doktorum. Eglendiyseniz sevindim
Buraya nasil vakit ayiriyosunuz derslerin, ameliyatlarin aradinda, ne kadar hoş topluma karismaniz 😐

Benim doktorum çok rahatlattı beni ya o yüzden stres falan yapmıyorum

Kayarsa da ağrı yapar bariz belli olur hiç korkma dedi

Valla hiç korkmuyorum ben

Bi de korunmasız sex çok güzelmiş prezervatif ile ben no :)
Benim işim daha zor sanırım spiral düştü prezervatif alerji yapıyor onunla ilişki yaşadığım zaman çok problem yaşıyorum bikaç gün etkisi sürüyor normalde hap kullanıyorum ve geri çekilme ama emzirdigim için hap da kullanamıyorum şimdi saglık ocağında yapılan dogum kontrol iğnesini denicem bebegim 6 aylık oldu 6 ay olmadan önce olmazmış hemşire öyle demişti siz rahatmışsınız ne güzel

Bütün korunma yöntemlerini yoksaymışsın. Henüz farklı bir şey icat edilmedi. 🤣 Ha bir de ertesi gün hapı var onu da her zaman kullanmayın diyorlar. Zararlıymış.
yılda Max bjr iki kere kullanın diyorlar ,
mümkünse ona da girismeyin.
en en en son seçenek kullanın.
hep korunun doğum kontrol hapları zarardan çok faydalı gibi bir durumda artık

En garanti korunma yöntemi spiral yani rahim içi araç ve adet ortasını yumurtlama gününü tespit edip iki önceki ve iki sonraki gün dahil ilişkide beş gün erkeğin de prezervatif kullanması. Kamu spotu olarak birkaç kez daha önceki mesajlarımda yazmıştım, burada da yazayım. Korunmasız cinsel ilişki diye bir şey yok. Geri çekilme diye bir korunma yöntemi yok.
en güvensizi spiral herhalde,
sadece ben spiralle hamile kalan 7 8 kadın tanıyorum 🤦🏻‍♀️

Yan etkisi var mi, regl olmama durumu notmal gelmedi bana
Üç yıldır kullanıyorum yan etkisi şu an yok ama adet olmuyorum bunun bir etkisi vardır illaki. Bırakmak istiyorum eşime güvenmiyorum kazayla çocuk olur diye korkuyorum yoksa hiç istemem böyle bir şeyi kullanmayı

X