Çocuk onlar yardıma ihtiyaçları var ..

KedidirKedii

Go girl 🔥
Pro Üye
15 Kasım 2014
4.147
10.782
Facebook sayfasında okuduğum bir çağrıya kayıtsız kalamadım . Elimizden geldiğince yardım edelim . YARDIM EDİLECEK ADRES FACEBOOK SAYFASINDAN İLETİŞİME GEÇEREK ÖĞRENE BİLİRSİNİZ ADRES İFŞA EDEMİYORUZ.

ALINTI:

Arkadaşlar dün diğer sayfama gelen fotoğraf ve mesajları aynen yayınlıyorum. Okulun ve öğretmenin ismini yazmıyorum. Doğruluğunu bugün onaylattım. Özellikle kırtasiye malzemeleri ve çocuklar için kışlık mont ve bot gerekli. Sonrasında olurda yardım etmek isteyen çıkarsa bilgisayar projeksiyon cihazı vss gerekiyor. Ama ilk acil basit kırtasiyeler lazım. Yardım etmek isteyen Kadın Ülkesi sayfasına mesaj atsın. Yardımlar direk MEB ilköğretim okulu adresine gönderilecektir. Öğretmenin yardım çığlığı aşağıdadır.

------Bu çocuklar Türk değil Kürt de değil, ermeni değil hristiyan değil, zenci değil beyaz hiç değil , Alevi de değil sunni de değil. Onlar çocuk .. Dini dili ırkı rengi yok. Hiç bir cocuğun olmadı. Onlar sadece cocuk. Ayakkabısı yok terliği var kiminin ablasından abisinden kalma batıda asla göremeyeceğiniz çok değil 90 lı yıllarda giydiğimiz sizin bizim cocukların bilmediği mavi önlükleri var. Hani selpak değil de cebimize annemizin koyduğu eski bir kumaş parçasına siliyorlar burunlarını oda olmadı mı direk kollarına . Evet onlar cocuk .. Ve sizin cocuklarınızn modası gecen bi ayakkabısına tişörtüne botuna çok muhtaçlar . Kalemleri yok silgileri defterleri yok. Bildiğin tükürükle defterini silenler var . Sayfanın amacıyla ne kadar ilgili bilmiyorum admin ama bunların anaları olan kadınların da adı yok . Doğurdukça artıyor değerleri. Ve bi o kadar değersizler gözde. Kiminin üstünde 2-3 kuma.. Ben sizden bir öğretmen olarak begenmediğiniz istemediğiniz modası gecik diye rafa kaldırdığınız şeylerden istiyorum yardım gelecek olursa adminle irtibat kurmak isterim. Memur olduğum için ismim görünsün istemiyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

-------Bu gün diş bakımını işlerken öğrencilerimden bi tanesi 'benim diş fırçam yok babamın var onunla fırçalasam olurmu' dedi. Diş fırçası ne diye soranlar oldu. Gülermisin ağlarmısın . Ilginiz için tekrar teşekkürler ben ve öğretmen arkadaşlarımız dört gözle yardımlarınızı bekliyoruz

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de eski yıllarda bir ropörtaj okumuştum Doğulu çocuklarla yapılan, kim yapmıştı hatırlayamıyorum ama..
Çocuklara sormuşlar en çok ne yapmak istiyorsun diye. Bazı cevaplar:
1. mafya olmak istiyorum: sanırım ezilen bir çocuk.
2. kivinin tadına bakmak istiyorum.
3. Lunaparka gitmek istiyorum.

Biz de beğenmeyiz de yemeyiz kiviyi...

Gerekli yardım ulaştı mi acaba ? Son durumları nasıl ? Hangi okul bu biliyor musunuz ?

X