Çocuk yapmayıp pişman olan var mı?

Maya kyle hiç duymadım deyince ben de bi an şüpheye düştüm benim çevrem mi öyle diye
Ama yalnız değilmişim demek ki

vallahi o çevreye kendimi kabul ettirmek istiyorum şu an
çünkü çevremdeki okumuş okumamış herkes bana 2. çocuk baskısı yapıyor da...

Evliligimin ilk yillarinda bi acaba hamilemiyim tereddutum olmustu ve aynen boyle hissetmistim. Caresiz, kapana kısılmıs gibi. Genel olarak cocuk sevmem. Hani kimi insan tanimadigi cocugu bile cok sever ya, ben yegenlerim ve kendi cocuklarim haric cocuklara herhangi bi ilgi duymuyorum. Öyle asla cocuk diye ölüp biten kadinlardan olmadim yani hic.
Ama son 1 yildir gercekten vucudum dogurmak istiyor. Tabi ki herkese olacak diye bir sey yok. Ama boyle de bi ihtimal oldugu icin bence yumurta dondurun mutlaka.

Yasiniz kac?
Benim 30.

Bu çok çok büyük bir fedakarlık. Evde kuş bakarken bile bazen bunalıyoruz koy şunu kafesine diye. Seviyoruz ama sıkılırsak çözüm basit koy kafese çok mu ötuyor ört üzerini uyusun. Çocuktan sıkıldın bunaldın elden ne gelir zor gerçekten.

İstemeyerek yapılacak bişey asla değil çocuk baskılara sakın kulak asmayın, -ki biz istemekten öle dirile yaptık ama gerçekten aşırı zor bir sorumluluk Bu arada sizin gibi yıllarca birlikteliği evliliği olan bir çift arkadaşım var ve çocuk diyince köşe bucak kaçıyorlardı. Sonra ikisine de 40 dan sonra bir çocuk isteği geldi, ve 7 yıldır olmadıkları tedavi kalmadı ve malesef çocukları olmadı, bu konuda çok üzgün ve mutsuzlar şimdi.. O yüzden siz yine de yumurtalarınızı dondurun pişmanlık ihtimaline karşı

Korku filmi gibi okudum allah kolaylık versin sakıncası yoksa hangi iki yöntemdi onlar?

Hiç çocuk istemiyordum. anne olmak ,annem yüzünden kabus gibi geliyordu. aile kavramına ve anne-çocuk ilişkisinin kutsallığına inan biri değildim. çocuk gözüne bakınca salgılanan oksitosin, köpeğimde de aynı hissi veriyordu bende. evliliğimin 5.yılında anne oldum korktuğum gibi olmadığını gördüm ve çok sevdim. tabi eşimle beraber büyütmemizin de etkisi vardır. çocuk takım işi tek başına asla tüm sorumluluğu alamazdım (zorunlu sebepler yoksa). sonrasında da kendine yeten bir çocuk büyütmek için gayret gösterdim. oğlum sürekli kardeş diye ağlayıp, 4 kişilik kardeşli resimler çizince dedik 2.yapmazsak çocuk gidiyor kardeşi oldu ve çok seviyor nerdeyse o yediriyor, içiriyor yatırıyor. mükemmel bir abi.
sayelerinde aile olmak ne demekmiş anladım. içimdeki hiç geçmeyen boşluk hissini doldurdular.
ben yapmasaydım pişman olurdum çünkü çekirdek ailemle çok mutluyum, çocukluk travma ve yaralarımı sardılar bilmeden. yapmayan arkadaşım var o da mutlu eşiyle. çocuklarla dünyayı gezdik, onlar çocuksuz gezdi. aynı keyfi aldık.

Evet biz de bir anda hadi kalk şuraya gidelim diye hazırlık yapmadan arabaya atlayıp giden hadi gece arabada uyuyalım diyen tipleriz hem çalışmak yeterince vaktinimizden çalıyor çocuğa ayırmak istediğimiz bir vakit yok. Tüm dezavantajlarına katlanmak için gerçekten çok çok istiyor olmak lazım diye düşünüyorum

Bir anda nasıl ister hale geldiniz acaba duygusal olarak, mantıken mi yoksa biyolojik saat denilen olay mı?

Yazınızın çoğu yerinde kendimi gördüm Hayatta hep kendim için yaşadım ben. Aklıma esti yurtdışında eğitim için gittim ne istdysem şükurler olsun yaptım. 30 yaş olunca birinin ölene kadar sorumluğu alma düşüncesi bile o kadar kotu geliyordu ki. Kendi yegenlerimin büyümelerini göremedim hep şehir dışında okudum lisanstan doktoraya kadar. Çocuk seven deliren biri de değildim aşırı sevimli çocuk ay ne tatlı derdim ama nefret de etmzdm ama.
Evliliğin ilk gününden itibaren eşim 1 cocugmz şimdi olsun 2. Sen ne zaman istersen diye diye 2. Yılın sonunda düşünmek durumunda kaldım. Bana kalsa ne zaman olurdu inan blmyrm.
Şuan 2 yaşında bir oğlum var ama ne bakmaya ne öpmeye kıyamıyorum böyle buldumcuk derler ya valla öyle deli anaç bir şey oldum sanırsam. İçimden nasıl çıktı hala inanamyrm böyle bir kadın ki doğum sonrası ellerim tutmaz oldu hastalandım da çok ağır ellerimden ama viz gelirmiş
Şimdi pişman oldgm tek şey keşke bunu yasaycgmi bilseydm eşimin sözüne kulak verirdim oluyor

Kesinlikle haklısınız.
Bir de iki eşin ortak kararı da önemli

Benim bir arkadaş mesela aşırı o da özgürlüğüne düşkün asla istemem diyordu eşi çok israrciydi yaşımiz geçiyor demiş sürekli.
Kadın da sırf onun hattına yaptı ve hep bakıcı tutacağım isimden geri kalamam hiç anaç hissetmiyorum derdi
Çocuk doğunca kadın hemen annesini
getirdi bakıcıya bırakamam dayanamam dedi şimdi onsuz bir saniye durmuyor herkesten çok anaç oldu.

Sanki benim o

Şu an istemiyor olabilirsiniz çokta normal bir durum. Bende otuz yaşıma kadar asla düşünmedim, şimdi çok istiyorum olmuyor Bence yumurta dondurun ileride fikriniz değişmezse yapmazsınız, oldu ki fikriniz değişti çocuk sahibi olma şansınız artar..İnsanların ne dediğine de bakmayın, çok seviyorlar birilerini yargılamayı..Bu sizin hayatınız nasıl mutlu olucaksanız ona karar verirsiniz umarım..

İstemeyen biri olarak söylüyorum çok severek hemen bebek yapayim diyen arkdslarim bile anacligima şaşırıyorlar senin cocugun olsaydım keşke diyen bir arkdsm bile oldu hahaha çok güldüm ama içimden bir anaclik abidesi çıktı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…