Çocuk yapmayıp pişman olan var mı?

Alkis butonu olsa ona basacaktim

Biz de zombi olunca gelir bunlar iyi günleriniz deriz millete napalım ayol

Belli bir süre sonra düşüncelerinizin değişeceğini düşünüyorum . Daha yeni evli olduğunuz için sorumluluk almak istememeniz normal . Ama hiç istemiyorum asla da istemeyeceğim diyorsanız eşiniz ne düşünüyor en önemlisi o. Sonuçta siz anne olmak istemiyorsunuz diye o da baba olmak istemiyor diyemeyiz . Eğer ikinizde istemiyorsanız çevrenizde çocuk sorunları takmamak lazım her ailede öyle akrabalar maalesef var

Zahmetsiz rahmet olmuyor biliyoruz hepimiz
Gercekten duygu olarak anlatilmaz elbet kizim benim iyikim, herseyim o...
Smdi bana kardesi olsn diye soylenenler de guzel geliyor bunlari bende dusunebiliyorum elbet mesela olursa 2 kiz kardes olsunlar cok isterim ama onlarin annesi ben olacagim. Bir can yetistirmek cok agir bir yuk maddi de manevi de ve sorumlulugu omurboyu zorlayan bir durum. Guzellgni tartismiyoruz zaten. Belki biraz birseyleri umursamayanlar daha cesaretli olabiliyorlardir ne bileyim.
Rabbim evladima saglik versin, bize bagislasin . Tabiiki cumle evlatlari ailelerine bagislasin insallah.
Seninkide saglikli, uslu, gazsiz, uykulu ve istahli bir bebis olsun insallah .

Bende sizin gibi düşünüyordum ama çok kişi ileride pişman olursun filan dedi.Yaşımı aldıkça düşünmeye başladım ama olmadı.Gidip 2 kez tüp bebek denedim.Şimdi hiç anne olamayacağım korkusu başladı.Değişik hisler….

Yazdıkların o kadar doğru ki. Tamamen senin gibi düşünen bir insan iken bir çocuğum var. Zaten daha da başka yapmam ama benim çocuk sahibi olma kararım dışarıdan gelen baskı ile değil kendimin verdiği bir karardı. Bildiklerimi aktarıp bilmediklerimi beraber öğreneceğim ve çok seveceğim birine ihtiyaç duydum annemin ölümünden sonra.
eğer çocuğum Hiç olmasa eksikliğini şu an çok hissedip ah vah neden olmadı demezdim diye düşünüyorum.

Mantık çerçevesinde bakarsan maddi,manevi mantıksız bir iş çünkü. (Ama çocuk mantıkla yapılmıyor zaten)
Ben çok zorlandığım anlarda neden çocuk sahibi olmayı tercih ettiğimi sorguluyorum. Ama bu öyle bir şey ki tüm duygular birbirine geçmiş gibi. Aynı anda ne kadar iyi yaptığımı da düşünebiliyorum :)
Ama tekrar hayata gelsem yapmam. Harika şeyler yaşadım, yaşıyorum ama bir ömür birine adamak için aslında çok kısa ve ben üremeseydim dünya için çok da bişey değişmezdi.

Çocuk istememenize saygı duyuyorum bu sizin kararınız tabi ki ama belki bir ihtimali göz önünde bulundurup yumurtalıklarınızı dondurun derim. Hayat bu fikirler değişebilir şartlar değişebilir belki isteyebileceğiniz bir dönem gelebilir.

Yapmadım pişman değilim bende çocuk yapmak isteyenlere şaşırıyorum mesela
Bir arkadaşım aynı konu sahibi ve sizin gibi düşünüyor, bana şaşkın şaşkın bakıp neden yaaa bir insan neden çocuk yapar ki, Allah aşkına motivasyon kaynağı olarak ne buldun da yaptın diye sorar hep ben yapıp pişman olmayanlardanım ama karşı düşünceye de saygım sonsuz istemeyen istemez bu kadar net.

20li yaşlarda evlenen kuzenim ve eşi istemedi istemedi hep korundular şimdi yaşı 35 istedi ve olacak inşallah tedaviyle.. yaşama dair hayalleriniz varsa önce onları yapın çocuk olur ya tıp ilerledi

İleriki yaşlarn ne getireceği bellli olmaz dondurma işlemine sıcak bakmanızo öneririm

Annelige hic kendini feda etme olarak bakmadim, hic de cefakar annelerden olmadim. Bu yuzden yaptigim en dogru ve guzel sey anne olmakti.

Burda okudugum örneklerde kadinin bir dizi acip izleyemedigi, spora veya bir hobiye haftada 3 4 saat ayiramadigi, arkadaslarla bulusup 2 saat muhabbet&kahve yapamadigini, işi biraktigini, hem maddi zorluk yasadigini hem de vakit yoklugundan bir sac kesimine bile gidemedigini, bebek ve ev isleri arasinda boguldugunu görüyorum. Eger öyle olacaksa en dogru karar evet, istememekte haklisiniz, kimsenin de yorum hakki yok.
Ben bu yuzden 6 yil erteledim ilk kuzumu. Ne zaman yatili bakici tutacak duruma geldim, o zaman cesaret edebildim.

Ama zor islem degilse mutlaka yumurta dondurun. Gecen seneden beri istedigim tek sey dogurmak. Hormonlar sanirim... böyle bir duruma gelirseniz ve is isten gecmis olursa üzülürsünüz.

Ben bu kadar katı değildim bu konuda ama istemiyordum. İleride çocuğum olsun istiyordum büyümüş şekilde kalabalık ailem olsun yani. Yaşlılığımda arada da olsa ziyaret edilecek olma fikri belki bilmiyorum. Yalnız kalmaktan da korku olabilir.
Ama çocuk bakacak gücüm olmadığını biliyordum.
Yine de eşimin de aşırı ısrarlarıyla girdik bir yola. Lohusalık dönemim bebeğini çok isteyen insanlara göre bir tık zor geçirmiş olabilirim. Kabullenmem çok zaman aldı eşimle tartıştım çok istediği için vs vs.
Ama çok klişe olacak biliyorum şu an eski hayatıma sahip olamamın sebebi bu veletse fazlasıyla değer diyorum. İyi ki yapmışım. Çok değişik bir duygu yükleniyor.
Tabi herkes böyle hissedecek diye bir şey yok dediğim gibi ben ileride çocuklarımın olmasını isterdim sadece bu yıllarımdan fedakarlıkta zorlandım bunun için.
İleride pişman olur muyum sorusuna çok emin olamıyorum o yüzden. Bana hep olurmuşum gibi geldi.

Bende bu çocuk varken hiçbir aktivite yapamayanlari anlayamiyorum.

Bende bu çocuk varken hiçbir aktivite yapamayanlari anlayamiyorum.

Ben de, ama azımsanmayacak derecede var.

Ben bebegi sallarken kitap okuyordum. Esim bakiyordu kuaföre gidiyordum, birlikte spor salonuna gidiyorduk. Akustik konsere gittik 3 aylikken tabi korona vs yoktu :)
Yasi gelmeden yurtdisina gittik.
Tabi ki cocuksuz hayat kadar konforlu degil ama kendimden vazgecmedim hic bir sekilde. Hic bisey yapamasam bahcesi genis bi starbucks var, arabaya koyup gidiyordum. Orda mis gibi uyuyordu.

Öncelikle helal olsun. Ne istediğinizi bilen birisiniz. Ve cevre istiyor diye bebek sahibi olma gbi bi cahillik yapılmamıs.
Burda sizin ne istediğiniz önemli. Mesela bende tam aksine bebek seven isteyen biriyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…