Çocuk yapmayıp pişman olan var mı?

istemiyorsanız olmaz zaten . çocuk olmasa bir çok kadın eşinide boşar :))) kirli don yıka kirli çorap yemek yap. :)) ilerde pişman olmazsınız, çocuk büyüdükçe sıkıntı ve masraflarda büyüyor

Şu dünyaya istenmeden getirilecek çocuktan daha kötü ne gelebilir bilmiyorum. Bence her insanın kendi tercihi herkes kendi kapasitesini biliyor. Huyunu, suyunu, sabrını vs vs.. önemli olan senin ne istediğin doktorunun değil. Kadın ne zaman isterse ne zaman hazır hissederse o zaman olması gerekiyor çocuğun. 5 çocuğu olanıda yadırgamam, çocuk istemeyenide. 2021 yılındayız yahu hele hele bir kadın doğum doktoru yani ilk defa sana denk gelmemiştir eminim onun daha açık görüşlü olması lazım İlerde sen istersen zaten olacağı varsa yine olur

Bizim toplumumuzda sadece çocuk istemeyenler değil isteyenlerde tuhaf karşılanıyor. 3 çocuğum var, eşim 5 çocuğumuz olsun istiyor ben belki 1 tane daha olabilir diye düşünüyorum ama herkes şiddetle karşı çıkıyor.

Çocuk istemediğinizden emin iseniz pişman olacağınızı düşünmüyorum ama içinizde ufakta olsa bir acabanız var ise yumurta dondurma işlemi yaptırmanızda fayda var

Çok şahsi bir soru..Ama çevremde çocuk yapmayan ve pişman olan var.Tek çocuk yapan pişman olan var.Cok çocuk yapıp pişman olanda gordum.

Benim şu hayatta en anlamadığım şeylerden biri başkasının gelip çocuk yapın, çocuk çok güzel, yapın yapın ne duruyorsunuz vs laflaridir
Evlendigimiz zaman bir kari koca arkadaşımız vardı. Sürekli bize çocuk yapın diyordu onlar da daha 1 senelik evli 6 aylık çocukları vardi.
Ve kendisi de cok zorlanıyordu ama ona rağmen yapın yapın çocuk ailedeki kavgaları bile azaltıyor biz eskisi gibi kavga etmiyoruz diyordu.
Neyse bizim de cocugumu oldu ama işler öyle gitmedi o uyumadikca yemedikçe vs eşimle birbirimize sardık. Normalde iyi anlaşırız ama cocuktan sonra bambaska insanlar olduk eskisi gibi olmadığımız kesin.
Çocuklarımı cok seviyorum anne olmayi da seviyorum her şeye rağmen ama kolay değil hele zorla yapılacak şey hiç degil

Sizle ayni düşünüyordum. Hala da düşünmüyor degilim.
Ama esim o kadar cok istiyordu ki, ya bosanacaktim ya da ona haksizlik etmeyip bir cocuk yapacaktim.
Cok git gel yasadim. Korunmayi birakip pisman olup tekrar korundum vs...
Sonuc olarak evliligimin 8.senesinde hamile kaldim.
Suan 4 yasinda oğlum. Doğurduğuma pisman mıyım, asla... Ama esim o kadar istiyor olmasaydi doğurmazdım o da bir gerçek.

Eşiniz ne düşünüyor bu konuda? O da istemiyor mu? Eger istemiyorsa bu durumda yapmayın.

Sanırım evlat sevgisini tatmış olmak bu duyguyu herkes tatmalı gibi bir düşünceye sevk ediyor insanları. Benimde 1 tane kızım var. Gerçekten hiçbir şeye benzemeyen bir sevgi. Gerçi ben kimseyi çocuk yapmıyor diye ötekileştirmiyorum ama sence yapılmalı mı deseler kesinlikle evet derim.

Ben sizin aksinize genç yaştan beri annelik güdüsü çok güçlü olan ve 12 yıl önce anne olmuş biri olarak yanitlayayim, çocuğum açısından dogurduguma çok pişmanım. Ekonomi eğitim sağlık toplum gelecege dair umutlar her geçen gün o kadar kötüye gidiyor ki her gün evladima bakıp bakıp ne hakkım vardı da onu böyle bir hayata mahkûm ettim diyorum. Sırf ben anne sıfatı kazanicam , dogurmazsam ölücem diye bir meleği ömür boyu bir cehenneme getirdim. Annelik güdüsü ve bilinci güçlendikçe çocukla empati artıyor, yoksa doğur 3 tane , ver eline kuru ekmek, yaşlanınca sana bakarlar seviyesinde kalıyor. Oysa evlattan değerli hiçbir şey yok, seçim sizin....

Hemen niye 3 çocuk diyorlar değil mi?
Millete neyse.
Bizim toplum her konuda hadsiz.

Çocuğu olmayanların çocuk hasretini biliyorsunuzdur
Benimde 2 çocuğum var ama 3. İçin asla bi beş senemi yakamam yani kesinlikle istemiyorum
Birde yaşınız kaç bilmiyorum ama yaş aldıkça insan değişiyor önceden ağladığına gülmek
Sesli ortamları sevmene rağmen kafanın ses kaldırmaması gibi gibi
Birde insanoğlu kendinde olmayanı her zaman ister
İleride çocuğun olsun isteyebilirsin yani
İstemeyebilirsinde
Ama 10 sene sonra 10 sene önceki halimizde kalamıyoruz huy karakter değişebiliyo
O yüzden yumurtalıklarını dondurmanı öneririm kesinlikle
İstemesende her ihtimale karşı dursun

Bence hicbirsey onun gulumsemesi kadar tatlı değil
ama sonsuza kadar tatlı kalmayacak ki? ben de bu çok sevimliler diye çocuk yapanlara şaşıp kalıyorum. 1 sene bebeklik dönemi için değer mi. sizin için demiyorum, siz muhakkak iyi annelik yapabileceğinize inandığınız için çocuk sahibi olmuşsunuzdur ama o küçük gülüşü çok tatlı falan, bunlar argüman olarak kullanılmamalı

Bu sadece sizi ilgilendirir insanlara bunu açıklamak zorunda da değilsiniz. Ama yumurta dondurmayı deneyebilirsiniz belki ilerde isteme ihtimalinize karşı. ama herşeyden önemlisi sizin sağlığınız tedavinizi olun lütfen

Benim gözlemim, gerçekten istemediğine emin olup yapmamış olan kimse pişman değil. Yalnız acabanız varsa dondurun bence de. Yaşınız kaç bilmiyorum, 40 yaşında evlenen çok sevdiğim bir ablam, 30lu yaşlarımda aklımda yoktu gezip tozuyordum yumurta dondur diyenlere gülüyordum keşke dinleseymişim demişti. 45ine kadar 4 kez tüp bebek denedi kısmet olmadı. Bıraktı artık.

Tabiki kalmayacak ileride sıkıntısı çok.
O yüzden bakabilecek kadar yapmak lazim.
Şuan hep feragat etmek zorunda olduğum bir hayat var mesela
Ama ben bu durumdan rahatsız degilim.

Ben aynı düşüncelerle yaşadım hatta küçükken evcilik oyunlarında bile anne olduğumda çok üzüldüğümü nefesimin daraldığını çok net hatırlıyorum. Çokta istemeyerek ama bir yandan da 1,5 sene uğraşarak hamile kaldım. Hamileliğim de hiç öyle karın severek geçmedi ne kalp atışı duyduğumda ne gördüğümde bir şey hissetmedim. Sonra sağlığıyla imtihan olduk ve oluyoruz onları düşünürken bir baktım ki hayatım o olmuş, daha değerli bir şey de yok. Yani sevimli diye çocuk yapılması saçma evet ama başkasının çocuğu en fazla sevimli geliyor size ama kendi çocuğunuz güldüğünde hissettiğiniz şey kesinlikle ay ne kadar sevimli gibi bir şey değil. Bambaşka bir his ve başkasının çok sevimli bir çocuğu dahi olsa siz de büyütseniz böyle bir hissi tatmanız mümkün değil diye düşünüyorum yani kıyaslamalarda yanlış bana göre. Evet hayatınız bitiyor birine adanıyorsunuz çok doğru ama bu adanmışlıktan zevk alıyorsunuz yani eziyet gibi bir his değil. Kesinlikle zor ve kesin eminseniz kimse size karışamaz ama aynı duyguları yaşamış ve duyguları değişmiş biri olarak yazmak istedim. Eğer aklınızda ufacık bir soru işareti bile varsa her ihtimale karşı yumurta dondurmanızı öneririm hakkınızda hayırlısı olsun

bu cok goreceli bi soru cocuk yapip yapmamaniz sadece sizi ilgilendirir dışardan kimseyi duymayin ve pisman olup olmayacaginizi da sadece siz biliyorsunuz bunu da yasayarak goreceksiniz malesef.Eger yumurtalari dondurma şansınız varsa dondurun en azindan ilerde pişman olmazsiniz.Dogurup sokağa cocuk salmak kolay ama her anlamiyla ilgilenmek sevgiyle sefkatle sabirla büyütmek gercekten cok zor ben dogurdugum icin hiç pişman olmadim insallah rabbim pişman etmesin İnsallah sizde hakkinizda en hayirli olan karari verirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…