Çocukla boşanma sonrası yılda 1 ay çocuğun babada kalması nasıl gerçekleşiyor?

Bizimki de öfke problemi vardı. Aslında ailesi de çok iyi biliyor ama her koşulda onu koruyorlar. O işinde çalışıyor yorgun argın geliyo diyorlar 🤣 ben napıyorum sanki. Oğlumun 4 ayı dolmadan işe geri döndüm.
Aileleri onları bu hale getiriyor canım şuan aynı evdemisin onunla

Bir ay üst üste kalacak diye bir şey yok ki birer haftaya bölersiniz. Ayrıca çocuk babasindan boşanmiyor babaya ihtiyaç duyacak bana kalırsa bir ay az bile haftada bir iki gün babayla da vakit geçirmeli. O kız çocuğunun babasından kopuk geçirdiği çocukluk ilerde size çok fena patlar lütfen şunu yapmayın ayriliyorsunuz diye çocuğu babasından ayirmayin. Ben boşanan erkeklerin çoğunluğunun kadından bıktığı için çocuğundan da zamanla koptuğunu düşünüyorum. Ama bu çocuğunuza zarar vermektir.

Size calisam bir anne olarak baska seylerde soyleyeyim. Bebeginiz buyudukce inanilmaz hareketlenecek, o gezmek isteyecek siz dinlenmek isteyeceksiniz, nefes alacak alan arayacaksiniz. Bu noktada baba devreye giriyor. Haftada bikac gun bile cocugun uyku saatinden yarim saat once size teslim ederse sizi rahatlatir.
Aynen öyle arada babanın alması anneye bir nefes, arkadaşım ikinci evlilik yaptı eski eşi asla almıyor çocukları arada alsa kız bı nefes alacak . Anneler aşırı duygusal yaklaşıyor ama o da babası tabii ki alacak , yatılı kalacak bakacak

Aynen öyle arada babanın alması anneye bir nefes, arkadaşım ikinci evlilik yaptı eski eşi asla almıyor çocukları arada alsa kız bı nefes alacak . Anneler aşırı duygusal yaklaşıyor ama o da babası tabii ki alacak , yatılı kalacak bakacak

Baska acidan bakarsak yarın ölsem cocugyn velayeti babaya gececek. Babaya alismasa halaya alismasa, iyice perisan olur cocugum. Basima bisey gelse en azindan alistigi, bildigi insanlarin yanina gidecek orda teselli bulacak

Konuya üzüldüm ama babasının öfke problemi olan, hırslı ve sinirli bir insan olduğunu söylemissiniz. Bir anda saksı düşüp böyle olmadıysa bir buçuk sene önce de böyleydi ve siz o günlerde bu adamdan çocuk yapmaya uğraşmıştiniz. Yani şimdi gözünüzde ne kadar canavar gibi olsa da bu adamı kızınızın babası yapmayı seçen sizsiniz.
Siz nasıl zamanında sevdiydeniz, kızınız da sever bence zamanla. "Gidince ağlayınca geri getirebilir miyim" diye bir şey bence olamaz. Böyle şeylerde çocuğun lafınin bir önemi olmaz ki. Çocuk bugün ağlar, beş dakika sonra oyuncakla dikkatini dagitirsin güler.
"Annesini istedi, babaya gitmesin" diye bir şey söz konusu olsa hiç bir çocuk babasinda kalmaz, hatta anneler çocukları icten içe doldurur gidince ağlaması için. Yani bu babada kalma işi işlemeyen bir sistem olur. Benim işimde de benzer bir süreç var. Öz aileleri tarafından terkedilmiş çocukların öz aile görüşmeleri oluyor. Tabii ki çocukların çoğu görmek bile istemiyor. Ama bizim yapmamız gereken öyle ya da böyle- zaman icinde onların görüşe görüşe aralarında bir bağ kurulmasını saglamak. 'Agliyor, sevmiyor. Görmesin artik' demek en yanlış şey çünkü çocuğun anayasal hakkı anne ve babasi ile bağının surdurulmesi
Çocukla telefon konuşmamızda çocuk ağlasa ve annesini ısrarla istese annenin emniyete gidip babadan alma talebi olabiliyor mu?
Bizim de imzaladığımız BM çocuk hakları sözleşmesinde şöyle iki madde var;
7 - .. mümkün olduğu ölçüde ana–babasını bilme ve onlar tarafından bakılma hakkına sahip olacaktır.

8- Taraf Devletler, yasanın tanıdığı şekliyle çocuğun kimliğini; tabiiyeti, ismi ve aile bağları dahil, koruma hakkına saygı göstermeyi ve bu konuda yasa dışı müdahalelerde bulunmamayı taahhüt ederler.

Bence bu sebeple sizin yazdığınız şey çok da mümkün olmasa gerek. Ama tabii avukatiniz daha iyi bilir. Belki istisnalar vs vardır.
Ama bence siz de ısrarcı olun babanın gereken zamanlarında çocuğu alması için. Çocukla babası arasında bir bağ olsun, kızıniz bir babasi olduğunu, babasına onu sevdiğini bilsin, çocukluk anılarında babasıyla parka MC Donaldsa gitmek falan olsun...

Benimde bebeğim 8 aylık başlarda bende yıllar sonrasıni düşünüp kafayı yiyordum ve beni korkutmak için kullandığını fark ettim bende korkmuyorum sen de babasısın hatta sende kalsın istediğin zamanlar dedim sonra görmeye geldi verdim bebeği yemeğimi yedim çayımı içtim dinlendim alışveriş yaptım hiç mudahale etmedim günün sonunda canım çıktı dedi 6 saatlik görüşmede🤣 Ben aylardır tek bakıyorum gikim çıkmadı yani arada verinde gorsunler gerçekleri kendileri bırakırlar koşa koşa da kaçarlar korkmayın korkuyu çekip gerçek yapmayın Allah var hepimiz ona emanetiz yavrumu Allah'a emanet ediyorum onun merhameti öyle yüce ki ben kimim ki siz de bırakın kendinizi hiçbir çocuk annesinden vazgeçmez her çocuğun kendi annesi en iyisidir babane kursun dursun anca kendinden nefret ettirirler çocuğu

Çocuğa ilgisi yıllar icinde tavsayabilir keşke böyle olmasa ama sular durulunca değişiyor hersey ....Sizin daha çok yeni zaman geçince oturuyor taşlar yerine

Avukatıyla konuşmuş. 1 ay bende kalacakmış diye sevine sevine bana haber verdi. Anlaşmalı boşanmada özellikle diretir bu konuyu. Yoksa ben de uzasın senelerce duruşma yolu gözliyim istemiyorum.
Bence kalsın 4..5 yaşından sonra zaten 11 ay sizde olacak 1 ayda onda olsun siz bu süreçte görüntülü konuşursunuz ya da arada özlerseniz 1 günlük falan alırsınız bende boşandım bir ay alsın isterim gücümü toplamak için çünkü tüm yük zaten biz annelerde

Baska acidan bakarsak yarın ölsem cocugyn velayeti babaya gececek. Babaya alismasa halaya alismasa, iyice perisan olur cocugum. Basima bisey gelse en azindan alistigi, bildigi insanlarin yanina gidecek orda teselli bulacak

Çok değişik bir bakış açısı. Çok doğru, mantıklı.
Ama kalben yapmak zor, birçok kadın için..

Konuya üzüldüm ama babasının öfke problemi olan, hırslı ve sinirli bir insan olduğunu söylemissiniz. Bir anda saksı düşüp böyle olmadıysa bir buçuk sene önce de böyleydi ve siz o günlerde bu adamdan çocuk yapmaya uğraşmıştiniz. Yani şimdi gözünüzde ne kadar canavar gibi olsa da bu adamı kızınızın babası yapmayı seçen sizsiniz.
Siz nasıl zamanında sevdiydeniz, kızınız da sever bence zamanla. "Gidince ağlayınca geri getirebilir miyim" diye bir şey bence olamaz. Böyle şeylerde çocuğun lafınin bir önemi olmaz ki. Çocuk bugün ağlar, beş dakika sonra oyuncakla dikkatini dagitirsin güler.
"Annesini istedi, babaya gitmesin" diye bir şey söz konusu olsa hiç bir çocuk babasinda kalmaz, hatta anneler çocukları icten içe doldurur gidince ağlaması için. Yani bu babada kalma işi işlemeyen bir sistem olur. Benim işimde de benzer bir süreç var. Öz aileleri tarafından terkedilmiş çocukların öz aile görüşmeleri oluyor. Tabii ki çocukların çoğu görmek bile istemiyor. Ama bizim yapmamız gereken öyle ya da böyle- zaman icinde onların görüşe görüşe aralarında bir bağ kurulmasını saglamak. 'Agliyor, sevmiyor. Görmesin artik' demek en yanlış şey çünkü çocuğun anayasal hakkı anne ve babasi ile bağının surdurulmesi

Bizim de imzaladığımız BM çocuk hakları sözleşmesinde şöyle iki madde var;
7 - .. mümkün olduğu ölçüde ana–babasını bilme ve onlar tarafından bakılma hakkına sahip olacaktır.

8- Taraf Devletler, yasanın tanıdığı şekliyle çocuğun kimliğini; tabiiyeti, ismi ve aile bağları dahil, koruma hakkına saygı göstermeyi ve bu konuda yasa dışı müdahalelerde bulunmamayı taahhüt ederler.

Bence bu sebeple sizin yazdığınız şey çok da mümkün olmasa gerek. Ama tabii avukatiniz daha iyi bilir. Belki istisnalar vs vardır.
Ama bence siz de ısrarcı olun babanın gereken zamanlarında çocuğu alması için. Çocukla babası arasında bir bağ olsun, kızıniz bir babasi olduğunu, babasına onu sevdiğini bilsin, çocukluk anılarında babasıyla parka MC Donaldsa gitmek falan olsun...
Teşekkür ederim ayrıntılı cevabınız için. Bu sinirlilik son 1 yılda annesinin gebeliğin sonrası bize müdahaleleri sonrası çok fazla arttı. Bambaşka bir insan oldu. Anlattığınız babayla bağ kurması için siz ısrarcı olun bakış açısını da anlıyorum aslında. Fakat 1 ay bana fazla geliyor. Çocuk anneden uzakta bir koca ay geçirecek, o açıdan düşünüyorum :/

Benimde bebeğim 8 aylık başlarda bende yıllar sonrasıni düşünüp kafayı yiyordum ve beni korkutmak için kullandığını fark ettim bende korkmuyorum sen de babasısın hatta sende kalsın istediğin zamanlar dedim sonra görmeye geldi verdim bebeği yemeğimi yedim çayımı içtim dinlendim alışveriş yaptım hiç mudahale etmedim günün sonunda canım çıktı dedi 6 saatlik görüşmede🤣 Ben aylardır tek bakıyorum gikim çıkmadı yani arada verinde gorsunler gerçekleri kendileri bırakırlar koşa koşa da kaçarlar korkmayın korkuyu çekip gerçek yapmayın Allah var hepimiz ona emanetiz yavrumu Allah'a emanet ediyorum onun merhameti öyle yüce ki ben kimim ki siz de bırakın kendinizi hiçbir çocuk annesinden vazgeçmez her çocuğun kendi annesi en iyisidir babane kursun dursun anca kendinden nefret ettirirler çocuğu
Kelimesi kelimesine sizin gibi düşünüyorum 😅 Zaman geçirsin yükü hafifletsin. Tek fark bir ay uzun geliyor. Siz de benimle aynı durumdasınız o halde.

Yok Şuan değil ama 4-5 yaşından sonra veriyormuş. Beni şimdiden onun stresi sardı. Çocuğum 1 ay nasıl duracak 😞 biz kadınlar 20 yıl sonrasını bile düşünüyoruz ama erkekler genelde ertesi günü bile planlamıyor.
inanın şuanda o hırsla yapıyor,çocuk bakmak kolaymı,4-5 sene sonra illaki hayatında birileri olur belki yeniden çocuğu olur,siz istesenizde o almaz belki,ayrıca bir anne olarak söylüyorum,kreş,anaokulu,okul,hafta sonu aktiviteleri,ödevler,evinin düzeni,evdeki eşyaları,okul gereçleri vs.istesede başka bir evde 1 ay kalamaz o yaştaki çocuk,hafta sonu kalır anca o da 2 gün,benim çocuklar c.tesi pazar babalarında kalıyor o bile o kadar zor oluyorki,bazen ödevlerini evde unutuyorlar,bazen temiz kıyafet bulamıyorlar orada,banyoları aksıyor fln çocuk zor iş heleki bir orada bir burada hiç olmaz,5 sene uzun bir zaman.

Kelimesi kelimesine sizin gibi düşünüyorum 😅 Zaman geçirsin yükü hafifletsin. Tek fark bir ay uzun geliyor. Siz de benimle aynı durumdasınız o halde.
İnanın 1 ay kalmaz çocuk onlarda bakamaz zaten hiç merak etmeyin şimdi dedikleri göz korkutma bir kadını yuvasından vurduktan sonra geriye en önemli evladı kalıyor bunların derdi en can alıcı yerden vurmak rahat olun zaman herşeyi gösterecek ilahi adaletle... Evet benzer durumdayix

2 yaş çok erkenmiş. Anaokulu çağında yarışı kalmaya başlıyor demişti geçen gün avukatım. 1 Aylık kalmayı mı kastetti acaba
O zaman çok iyi işte anaokulu çağından itibaren ise.
İnanın hem size çocuğa iyi gelir.
Zaten biranda yatılı kalmaya başlamaz. sanırım yavaş yavaş alıştıra alıştıra.
Ama umarım ilgili bir babadır görür ilgilenir çocuklarıyla gerçekten çocuklar için o kadar önemli ki baba faktörü.
Gerçi 9-10 gündür aramadı demişsiniz.

O zaman çok iyi işte anaokulu çağından itibaren ise.
İnanın hem size çocuğa iyi gelir.
Zaten biranda yatılı kalmaya başlamaz. sanırım yavaş yavaş alıştıra alıştıra.
Ama umarım ilgili bir babadır görür ilgilenir çocuklarıyla gerçekten çocuklar için o kadar önemli ki baba faktörü.
Gerçi 9-10 gündür aramadı demişsiniz.
Evet malesef daha önce bir ayrılığımızda da 3 haftaya yakın arayıp sormamıştı 3 aylık bebeği. Özetle çok denedim, olmuyor.

Evet malesef daha önce bir ayrılığımızda da 3 haftaya yakın arayıp sormamıştı 3 aylık bebeği. Özetle çok denedim, olmuyor.
O zaman hiç 1 ay bende kalacak gibi şeylerine aldırış etmeyin tabii ki kalacak belli bir yaştan sonra bende çok isterim deyin hatta.
Olmayınca da olmuyor tek çocuk iken bence boşanın.

Aileleri onları bu hale getiriyor canım şuan aynı evdemisin onunla
Yeni görüyorum bu mesajı. Yok evi terketti. Bir konuda annesini korumayı seçti. Bebek daha da küçükken yine terketmişti. Aylarca gelmemişti. Ailesinin yanında kalmıştı.

Ben de bir senelik evliyim. Boşanıyorum. Ailesi ile ilgili olan çatısmalarımız asla bitmedi. Ailesinden bıktım, eşimden ayrıca bıktım. Bir de şiddet görünce ayrılma kararı aldım. Şimdi de hamile olduğumu öğrendim. Saçma bir haldeyim. 37 yaşındayım. Çocuk sahibi olmayı çok istemiştim ama ne yapacağımı bilmiyorum. Eşiminde sosyopat olduğunu düşünüyorum 😓 ne yapmam lazım bilmeden sadece Allah’a dua ediyorum…

Ben de bir senelik evliyim. Boşanıyorum. Ailesi ile ilgili olan çatısmalarımız asla bitmedi. Ailesinden bıktım, eşimden ayrıca bıktım. Bir de şiddet görünce ayrılma kararı aldım. Şimdi de hamile olduğumu öğrendim. Saçma bir haldeyim. 37 yaşındayım. Çocuk sahibi olmayı çok istemiştim ama ne yapacağımı bilmiyorum. Eşiminde sosyopat olduğunu düşünüyorum 😓 ne yapmam lazım bilmeden sadece Allah’a dua ediyorum…
Ekonomik özgürlüğünüz var mı.. Şiddetin sonu yok ben de ilk siddeti wffettim sonra 2 oldu 3 oldu en son boşandim..Sizin için her şeyin hayırlısı olsun

X