Vay be hayat !Demek istiyorum ..

Türkiye'de çoğu kadın asla ve kat'a çocukları vermiyor

adam da bu kadının vermeyeceğini biliyor
bilmese "ayrıdığım kadının çocuklarına neden bakayım" der mi?

sevgilisi hem bana hem kendi çocuklarına nasıl bakacaksın paran/vaktin yetmez demiş adama, adam da o kadını istediği için kendi çocuklarından vazgeçmiş
çok sıradan bir erkek davranışı aslında, şaşırdım diyemem...

valla 60 filan yaşında bir amcamız vardı
kudurdu bu, genç bir dul hanımla resmen evden kaçtı, komşularıydı kadın, bi süre kadının evine gitmiş gelmiş, etraf iyice fark edince adam evi terk etti.
kadın meslek olarak bunu yapıyormuş (bu admadan önce de kaç kere aynı durum olmuş yani), adamın parası bitince 2-3 senede filan adamı bıraktı
adam da döndü dolaştı, tabii ki gidecek yer bulamadı, dayandı tekrar evinin kapısına
adam hastaydı da artık

neyse karısı eve istemediydi güya....

ama ne oldu? yetişkin yaştaki kocaman oğlu kızı annelerine ısrar kıyamet, babadır atadır odur budur
o yaşta hasta yaşlı adama kendileri mi bakacak tabii karısı aldı eve ve hala da o bakıyor, çocuklar da babalarına sahip çıkmış diye görülüyorlar toplumda. adam bir pislik olarak görülmüyor ama!

ben benzer de çok örnek gördüm hasta yaşlı hale gelince çocukları akıllarına geliyor
hele çocuk iş güç meslek de edindiyse gayet evlat oluyor, o da baba oluyor, öyle yüzüne bakmayacak olan henüz toplumumuzda yok pek

ha bu hikayede daha ocuklar küçük 15 sene sonra başka bir toplum olacaksak bilmem.
Ben ve 2 kardeşim hiç baba görmeden büyüdük, bize annemiz baktı ve biz büyüyüp meslek sahibi olduktan sonra babamız olacak adam bir şekilde akrabalardan numaramı bulup beni, zaman zaman abimi defalarca rahatsız etti bana bakın hastayım diye , kaç kere araya adamlar koydu ve ben cevap vermeye bile tenezzül edemedim, işte erkekler böyle mayalari bu ...

Size katılmıyorum, bir kadın değer görmediği yerde durmamalı çünkü deglğersizlikle beraber başka sorunlar da çıkıyor ( aldatma , maddi manevi şiddet , cinsel şiddet vs) zengin fakir farketmez bir adam boş, cahil , kadına değer vermeyen bir öküzse boşanılmalı, çocuklar için katlanılmaz, katlanılmamalı...
Mesajımı iyi okumamışsınız sanırım aldatma şiddet varsa zaten boşansın, ama ilgisizlik hayat telaşından çalışmaktan yorulmaktan vs çeşitli nedenlerle olabilir evliliğin 7 24 güllük gülistanlık olacağını sanıp boşanıyorlar ya da başka adamlarla kaçıyorlar bir iki örneği var bununda kocadan ilgi görmüyor boşanmadan başka adamla kaçıyor hoopp o daha leş çıkıyor, heee maddiyatla alakalı değil demişsiniz işi yok cocuk var aile kabul etmiyor napıcak cocuklarla sığınma evine mi gidecek neymiş kocammm benle ilgilenmiyormuş sefil gibi sığınma evinde oturmaktansa kendi evinde otursun tekrar söylüyorum aldatma şiddet yoksaaaaa bazıları mesajları başka yerlere çekiyor algılama kapasiteleri düşük hayatı hep çicek böcek ilgi sanan ergenler dolu buralar

Size katılmıyorum, bir kadın değer görmediği yerde durmamalı çünkü deglğersizlikle beraber başka sorunlar da çıkıyor ( aldatma , maddi manevi şiddet , cinsel şiddet vs) zengin fakir farketmez bir adam boş, cahil , kadına değer vermeyen bir öküzse boşanılmalı, çocuklar için katlanılmaz, katlanılmamalı...
Birde eklemek istiyorum çocuklarla uğraşmaktan yeri geliyor bende eşime ilgisiz olabiliyorum bu eşimi aldatacağım anlamına mı geliyor hayat telaşının ne olduğunu pek bilmiyorsunuz sanırım ben ilgisizlikten bahsediyorum siz değer diyorsunuz çok başka şeyler, insanın keyfi olmayabilir sorunları olabilir sürekli canımlı cicimli bir evlilik bekleyen çok eş eskiltir

Birde eklemek istiyorum çocuklarla uğraşmaktan yeri geliyor bende eşime ilgisiz olabiliyorum bu eşimi aldatacağım anlamına mı geliyor hayat telaşının ne olduğunu pek bilmiyorsunuz sanırım ben ilgisizlikten bahsediyorum siz değer diyorsunuz çok başka şeyler, insanın keyfi olmayabilir sorunları olabilir sürekli canımlı cicimli bir evlilik bekleyen çok eş eskiltir
Bakın ilgisizlik zamanla yerini aldatmaya bırakıyor , ben sizin için demiyorum zaten kadınlar kolay kolay aldatmiyor ama erkekler için aynı şeyi diyemeyeceğim, zaten hiçbir kadın ay çok ilgisiz kaldım deyip birden boşanmiyor zamanla ilişki çıkmaza girip kangren olunca boşanmak zorunda kalıyor, belki de yıllarca sabrediyor ama bakıyor ki hep kendinden gidiyor ve mecburen boşanıyor, kimse bir günde boşanmaya karar vermiyor bu bir süreç, adam önce evini sonra karısını ve zamanla da çocuklarını görmezden gelip ilgisizleşiyor, ülkemdeki kadınlar asla bir gece de boşanmaya karar vermiyor hele de Türkiye de boşanmanın tüm yükü maddi manevi kadına yüklenmişken, aileleri sahip çıkmıyor, toplum boşandı diye dışlıyor ve zorbalık yapıyor, bunu en iyi ben bilirim, annem eşinden ayrılmış bir kadındı her türlü zorbalığa maruz kalarak büyüdük, hiç unutmam annemin bir komşusu bizim eve gelip annemi yeniden evlenmeye ikna etmeye çalışıyordu ve şöyle diyordu, bırak çocukları yeniden evlen sen , çocukları yurda ver vs. O gün o kadar çok ağladım ki duvar arkasından o lafları dinlerken, uzun süre annemin bizi terkedecegini düşünerek ve hatta okuldan kaçıp eve gelmelerim ,ilk okulda uzun süre altıma işemelerim hep bundandı asla unutamam , ve siz gelmiş diyorsunuz ki kadınlar en ufak ilgisizlikten boşanıyor, hayır efendim kadın sabrede sabrede en sonunda bir gün vazgeçiyor ,ve toplum boşanmanın faturasını kadına ve çocuklara kesiyor , erkeklere hickimse zorbalık yapmıyor, neden yuvanı çocukları bıraktın diye hesap sormuyor ama kadına sıra kadına gelince dul veya boşanmış diye alenen tacizlerde bulunuyor ve bunu en yakınlarındaki insanlar yapıyor,unutmayın ki kadınlar çok sabırlı varlıklar ...

Mesajımı iyi okumamışsınız sanırım aldatma şiddet varsa zaten boşansın, ama ilgisizlik hayat telaşından çalışmaktan yorulmaktan vs çeşitli nedenlerle olabilir evliliğin 7 24 güllük gülistanlık olacağını sanıp boşanıyorlar ya da başka adamlarla kaçıyorlar bir iki örneği var bununda kocadan ilgi görmüyor boşanmadan başka adamla kaçıyor hoopp o daha leş çıkıyor, heee maddiyatla alakalı değil demişsiniz işi yok cocuk var aile kabul etmiyor napıcak cocuklarla sığınma evine mi gidecek neymiş kocammm benle ilgilenmiyormuş sefil gibi sığınma evinde oturmaktansa kendi evinde otursun tekrar söylüyorum aldatma şiddet yoksaaaaa bazıları mesajları başka yerlere çekiyor algılama kapasiteleri düşük hayatı hep çicek böcek ilgi sanan ergenler dolu buralar
Sizin dediğiniz boşanma nedeni çok azdır emin olun , boşanmaların en büyük sebebi eş ailesi ve sorumsuz erkekler , ilgisizlikten boşanan kadınlar var tabi onlara da niye boşandınız diyemeyiz, her kadın ilgiyi sevgiyi hakeder , bir kadın eğer maddi gücü yetiyorsa bir dakka bile ilgisiz değersiz olduğu yerde durmamali, zaten Türkiye de birçok kadın maddi ve ailesel sebeplerden berbat evliliklerini sürdürmek zorunda kalıyor, sizin dediğiniz elit kesim zaten maddi manevi sorun yaşamayanlar ve güçlü olanlar ...

Boşanınca çocuğu karşı tarafa verip özgürce yaşamak isteyenleri bir noktada belki anlarsın (doğru demiyorum) ama kendi çocuklarını bırakıp başkasının “hemde 3 tane” çocuğuna bakmak nasıl bir akıl tutulması? Daha şaşırmam dediğim her noktada mutlaka şaşırıyorum şu hayatta. Diyecek birşey bulamadım. Sadece çocuklar için bu insanımsı şeyden ne kadar uzak durursanız o kadar iyi bence. İnanın varlığı olsa ne olur ki böyle bir insandan? Ne katabilir o çocuklara? Koca bir hiç

“Çocuklara daha az zaman ayıracağını , daha az harcama yapacağını bazen 2 hafta da bir bazen 3 hafta da bir 1 gece kalabileceklerini söyledi .
Ve artık çocukları artık pek aramıyor bile .Bilincli olarak mesafe koyuyor ki bunu kendisi dile getirdi; “Ayrılır ayrılmaz mesafe koymalıydım hata ettim “şeklinde .
Ve bana ;
“Velayet sende .İnsan ayrıldığı kadının çocuklarına bakar mı ??..Benim çocuklara bakmam bunca yıldır sen rahat et diye idi..
Seni sevdiğim içindi ..
İnsan ayrıldığı kadının çocuklarına neden baksın ki ..
Biz boşandık benim cocuklarla ilgili hiç bir sorumluluğum yok “dedi ..

Ben kadına hem seninle evlenecegim hem cocuaklarıma bakacağım diye nasıl derim dedi ..
Yani ne diyeyim bilemedim ki. El alemin çocuğu sanki onun cocuğu değilmiş gibi laflar
onca yıl babalık ettiği için alkışlanmayı beklemiş de şimdi karşılığını göremeyince vaz mı geçiyor baba olmaktan? Bence siz hiç kendinizi üzmeyin münakaşaya da girmeyin birebir. Durumu mahkemeye taşımakla iyi etmişsiniz. Sizi yalnızlaştırmaya çalısıyor. Çok pişman olmuş en başta sizi ve cocukları yalnız bırakıp özgür bekar hayatı yaşamadığına.
Ama bence kızdığı kişi siz değilsiniz kendisi. Kendisi 4.5yıl boyunca umudunu yitirmemiş sizden bence karşılık beklemiş ve tatilde tekrar olmayacağını anlayınca dank etmiş kafasına bunca yol boşa bekledim boşa iyi davrandım diye düşünmüş

Adam uydum akıllıymış ,hayatındaki kadının lafıyla size o lafı etmiş belli ki zira babanızın evinden getirmediniz 2 ćocuğu siz.
Terbiyesiz,evleneceği kadının çocuklarına mı bakmak zorundaymış?

Bazılarının içine ebem karılar kaçmış, inanın kötü giden hayatınızın sebebi boşanmalar değil ya. Aldatılmayı şiddeti bile sindirip en sonunda terkedilen kadınlar var, idare de bi yere kadar. Zehir olsa yuttuğun, seni karnımı ağrıttın diye kusabiliyor. Giden durmuyor isterseniz gık demeyin karşısında. Hep kadınlar gidiyor sanıyorsunuz, hep kadınlar dayanamıyor hep kadınlar bozuyor kutsal yuvayı sanıyorsunuz o da sizin ponçikliğiniz.
Kesinlikle öyle ya hep kadın gidiyor sanılıyor da şiddet aldatma gibi bariz sebeplerde kadın gidiyor adam da gitme demiyor diğer türlü ilgisizlik vb konulardan sonra da zaten erkekler gidiyor hatta kadın yapma etme çocuk vard diyor adamın umurunda değil

inFlamess inFlamess geriye dönük haklarını alacaksın değil mi?
Avukat ne diyor?

Ben anlamıyorum ya. Hiç mi bebekliklerinde sevmedin? Özlemedin? Gözünün önünde büyüdü o çocuklar
Avukat hangi anlamda ne söylüyor pardon tam anlayamadım .
Babalık yapmama davası olmadığı için onu açamıyorum ☺️
İştirak nafakası için şuan mahkeme aşamasındayız o da avukat tuttu duruşma henüz olmadı .
İcraya verdim maaşından hacizli şuan ve ödeme alıyorum .

Bakın ilgisizlik zamanla yerini aldatmaya bırakıyor , ben sizin için demiyorum zaten kadınlar kolay kolay aldatmiyor ama erkekler için aynı şeyi diyemeyeceğim, zaten hiçbir kadın ay çok ilgisiz kaldım deyip birden boşanmiyor zamanla ilişki çıkmaza girip kangren olunca boşanmak zorunda kalıyor, belki de yıllarca sabrediyor ama bakıyor ki hep kendinden gidiyor ve mecburen boşanıyor, kimse bir günde boşanmaya karar vermiyor bu bir süreç, adam önce evini sonra karısını ve zamanla da çocuklarını görmezden gelip ilgisizleşiyor, ülkemdeki kadınlar asla bir gece de boşanmaya karar vermiyor hele de Türkiye de boşanmanın tüm yükü maddi manevi kadına yüklenmişken, aileleri sahip çıkmıyor, toplum boşandı diye dışlıyor ve zorbalık yapıyor, bunu en iyi ben bilirim, annem eşinden ayrılmış bir kadındı her türlü zorbalığa maruz kalarak büyüdük, hiç unutmam annemin bir komşusu bizim eve gelip annemi yeniden evlenmeye ikna etmeye çalışıyordu ve şöyle diyordu, bırak çocukları yeniden evlen sen , çocukları yurda ver vs. O gün o kadar çok ağladım ki duvar arkasından o lafları dinlerken, uzun süre annemin bizi terkedecegini düşünerek ve hatta okuldan kaçıp eve gelmelerim ,ilk okulda uzun süre altıma işemelerim hep bundandı asla unutamam , ve siz gelmiş diyorsunuz ki kadınlar en ufak ilgisizlikten boşanıyor, hayır efendim kadın sabrede sabrede en sonunda bir gün vazgeçiyor ,ve toplum boşanmanın faturasını kadına ve çocuklara kesiyor , erkeklere hickimse zorbalık yapmıyor, neden yuvanı çocukları bıraktın diye hesap sormuyor ama kadına sıra kadına gelince dul veya boşanmış diye alenen tacizlerde bulunuyor ve bunu en yakınlarındaki insanlar yapıyor,unutmayın ki kadınlar çok sabırlı varlıklar ...
O kadar haklısınız ki. Sanırsın bu ülkedeki kadınlar kendilerine uçuk kaçık sürprizler yapılmadı, esleri her dakika iltifat etmedi, elleri sıcak sudan soğuk suya sokuldu diye boşanıyor. Varlığı yokluğu bir adamın kıyafetini yıkayıp önüne yemek koyacağına boşanır fazladan enerjisiyle çocuğuna bakar.
Erkeklerden babalık talep edeceğimize kadınlara neden boşandın dersek bir arpa boyu yol alamayız.

O kadar haklısınız ki. Sanırsın bu ülkedeki kadınlar kendilerine uçuk kaçık sürprizler yapılmadı, esleri her dakika iltifat etmedi, elleri sıcak sudan soğuk suya sokuldu diye boşanıyor. Varlığı yokluğu bir adamın kıyafetini yıkayıp önüne yemek koyacağına boşanır fazladan enerjisiyle çocuğuna bakar.
Erkeklerden babalık talep edeceğimize kadınlara neden boşandın dersek bir arpa boyu yol alamayız.
Bu ülkenin en büyük sorunu eğitimsiz erkek ve anaları...

Valla bana hic ilginc gelmiyor hic şaşırmıyorum da. Erkekler sevdigi kadindan olan cocuklara yakinlik duyarlar. Kadinla isi bitince cocugu da umursamazlar. Geneli böyle bunlarin. O yuzden hep diyorum bi kadin sadece kendine güvenerek cocuk yapmalı. Ona guveniosunuz diye demiyorum genel yaziyorum. Üzücü ama böyle maalesef size özel bir durum degil çoğunlugu tuhaf bunlarin. Hic baba olamamış demek ki hic evlat sevgisi beslememis icinde. Belki de senden bi umudu var diye devam ettiriodu ilgilenmeyi hep?

Elin kadını.Kendinde 3 çocuk var. Sevgilisinin 2 çocuğunu evine alıyormuş cumadan pazara kadar ve bu 2 yıl böyle devam etmiş. Yanlış mı okudum?

Almak zorunda değil bakmak zorunda da değil.2 yıl bunu yaptıysa sandığınızdan kötü bir insan olmayabilir demek istedim bu da bir şey derken.

Burada yeni eşler bile eşinin çocuklarını istemezken kadın hiç bir mecburiyeti olmadan bunları yapmış.Eğer doğru anladıysam.

Tüm iğrençlik eski eşinizde.Cocuklarını ihmal etmiş o söylediği sözler de kalpsiz bir babanın kurabileceği cümleler sizin sorunun kaynağı eski eşiniz. Sizden sonra isterse 10 kadın girsin hayatına kötü bir baba
Katılıyorum 5 cocuga da harbi nasil baksınlar ki :/ Her haftasonu bi de. Bazen de şartlara göre konuşmak lazim. Ben olsam ben de burasi kalabalik oluyor annelerinde kalsinlar ayda bir gelsinler ya da sen disarda gör derdim yani yalan yok.

Neden oturmuyor?
Burada bile onlarca konu var 2.eşler tarafından açılan.
Önceden batmamış çocuklar, zaman geçtikçe insan eti ağır gelmiş.
Ya sirf varliklari degil belki de kargaşa olmaya başlamıştir. Iki erkek cocugu geliyor iki de evde var harala gurele oyun oynayip simariolardir kiz cocugu eziliodur yanlarinda falan. Ortama bakmak lazim bi de bilmiyoruz ki iclerini. Cocuklar icin iyi degildir belki de o ortam. Gitmemeleri daha evladir belki.

Aslında yeni bi düzen kurduğu bi durum olmadı .Hala da kurmadılar bir kaç parca eşya ile kalıp geliyor öyle düşünün .

Evet yeniden birlikteler .Sevgilisi terapi almasını istemiş terapi alıyor şuan .
Cocuklar terapi alıyor mu? O bebeksi kafasi terapiyle düzelir miymis ki...

Kadın demiş sen hem kendi çocuklarına bakıp hem de nasıl benim beklentilerimi karşılayacaksın diye. Beyefendinin aklına gelen en harika çözüm. Nasılsa anaları var başında iyi kötü bakıyor diye düşünüyor erkekler. Ondan rahatlar.
Salağın bi ortasi da yok ama, ya kredi karti vermis komple harca burdan demis (bu da sacma) ya da ortadan komple kaybolmus. Yeni kadin, konusahibinden hala bi umudun mu var da gelişiguzel harciosun dedi belki sadece, kısabilirdi komple arazi olmasi hic karakteri olmadığını gosterio. Böyle duruşu olmayan bi adami o kadin da uzun süre barindirmaz. Geri döner bu.

Salağın bi ortasi da yok ama, ya kredi karti vermis komple harca burdan demis (bu da sacma) ya da ortadan komple kaybolmus. Yeni kadin, konusahibinden hala bi umudun mu var da gelişiguzel harciosun dedi belki sadece, kısabilirdi komple arazi olmasi hic karakteri olmadığını gosterio. Böyle duruşu olmayan bi adami o kadin da uzun süre barindirmaz. Geri döner bu.
Kadın düşkünü çünkü, kadın varsa çocuk var, kadın işini garantileyince konu sahibinin çocukları ile işi bitmiş. Adam yeni kadın bulmadan önce zaten beynen boşanmış saymıyordu kendini, konu sahibi boşanmasa zaten rahatı iyiydi. Nerde olursam olayım orda bir kadın var çocuklarıma bakıyor diyordu. Bir gün kalbi yumuşar beni de alır geri diyordu. Şimdi gerek kalmadı güya..

Evet..Bunu mevzu etmiş .
Kıskandıgımı sanma ama benim eski eş bile fabrikatör olmasına rağmen bana verdiği belli senin o kadar yüklü vermen normal değil gibi ..Vs.

Arazi olmadı aslında direkt ,restleşme yaşadık sonrasında süreç bu noktaya geldi .

Kadın düşkünü çünkü, kadın varsa çocuk var, kadın işini garantileyince konu sahibinin çocukları ile işi bitmiş. Adam yeni kadın bulmadan önce zaten beynen boşanmış saymıyordu kendini, konu sahibi boşanmasa zaten rahatı iyiydi. Nerde olursam olayım orda bir kadın var çocuklarıma bakıyor diyordu. Bir gün kalbi yumuşar beni de alır geri diyordu. Şimdi gerek kalmadı güya..
Evet dediğiniz gibi belki de öyleydi ..
Ben asla benden umudu var gibi düşünmedim .
Çocukları içindi her şey ..

X