Çocukla Boşanma

İnsan olsa zaten sen cocugumu rahat ettir ben basimin caresine bakarim der. Ama yok 🤷 hic bir zaman önce bizi düşünen biri olmadı. Önce kendi sonra işi sonra biz.
Evet söylediğin mantıklı bu arada. Evin kalan borcunu arabayı satıp kapatabiliriz. Evin satılması ne kadar mantıklı olur bilmiyorum. En azından ufak da olsa bir sey almistik. Kendim icin degilde ogluma bir sey kalsın istiyorum.
O zamanda tapu ortak falan mı oluyor nasıl oluyor acaba?
Senin olan herşey oğlanın zaten. Bu adamla uğraşmaya değmez. Sat bir arsa al altın al falan. İleride ne olur bilemiyoruz. Belki evlendi bu adam bu defa muhatap olacağın kişi sayısı artar. Yine de en iyi sen bilirsin tabi.

Bu mesajı benmi yazdım acaba diye düşündüm. Bende 6 ay önce 3 kızımla boşandım hiç pişman olmadım bizde tatile gittik ilk kez kavgasız kaprissiz güzel bir tatil geçirdik. Çocuklarımda çok mutlu hatta daha mutlular. Babaları çocuklara beni hiç aramıyorsunuz diye kendini acındırıp çocuklarla iletişimi kesti ama kızlarım hiç üzülmedi zaten görüşmek istemiyorlardı. Bence çocuk bahane edilmemeli asıl onların mutluluğu psikolojisi içşn boşanılmalı.
3 Çocukla bu kararı vermek hic kolay olmamıştır.Kimbilir neler yaşadınız? Allah yardımcınız olsun.Kizlarinizla çok mutlu, huzurla, sağlıkla nice tatiller geçirin🙏🙏
Kızım babasini 3,5 ay önce gördü.
40 gün kadar önce 3 dk konuştu.
Başka hicbir iletişim yok.Baba yalandan 1 kere arıyor.Acmazsak 2 hafta aramiyor.Sonra yine aynısı.Malesef kızım çok farkinda babasinin hayatina devam ettiğinin ve onu önemsemediginin.Okul parasını vermemek için arayip sormuyor aslinda.Aci olan tarafi bu.Kizimda artik istemiyor onunla konuşup görüşmek.
Kendini değersiz hissetmesin diye çok uğraşıyorum.Melegim mutlu olsun yeter bana.

3 Çocukla bu kararı vermek hic kolay olmamıştır.Kimbilir neler yaşadınız? Allah yardımcınız olsun.Kizlarinizla çok mutlu, huzurla, sağlıkla nice tatiller geçirin🙏🙏
Kızım babasini 3,5 ay önce gördü.
40 gün kadar önce 3 dk konuştu.
Başka hicbir iletişim yok.Baba yalandan 1 kere arıyor.Acmazsak 2 hafta aramiyor.Sonra yine aynısı.Malesef kızım çok farkinda babasinin hayatina devam ettiğinin ve onu önemsemediginin.Okul parasını vermemek için arayip sormuyor aslinda.Aci olan tarafi bu.Kizimda artik istemiyor onunla konuşup görüşmek.
Kendini değersiz hissetmesin diye çok uğraşıyorum.Melegim mutlu olsun yeter bana.
Aldatıldığımı öğrenince çok kolay karar verdim aslında o anda kararımı verdim 2 ay sonrada resmi olarak boşandık. Çok teşekkür ederim çok şükür kızlarımla mutluyuz zaten evliykende ilgili bir baba olmadığı için kızlarım etkilenmedi.Sizede evladınızla mutlu huzurlu bir hayat dilerim. Boşanma aşamasında her hafta yatılı almak için benimle kavga eden adam sonrasında haftasonu bir saatliğine almaya başladı. Sonrada ben sizi göremiyorum anneniz vicdansız vs. hoşçakalın diyerek veda ettiği bir mesaj attı kızıma şimdilik ses seda yok.

Aldatıldığımı öğrenince çok kolay karar verdim aslında o anda kararımı verdim 2 ay sonrada resmi olarak boşandık. Çok teşekkür ederim çok şükür kızlarımla mutluyuz zaten evliykende ilgili bir baba olmadığı için kızlarım etkilenmedi.Sizede evladınızla mutlu huzurlu bir hayat dilerim. Boşanma aşamasında her hafta yatılı almak için benimle kavga eden adam sonrasında haftasonu bir saatliğine almaya başladı. Sonrada ben sizi göremiyorum anneniz vicdansız vs. hoşçakalın diyerek veda ettiği bir mesaj attı kızıma şimdilik ses seda yok.
Ses seda olmamasi daha iyi bence.Huzurunuzu bozmasin da.
Bizimki bosanmadan 1 ay sonra beni aldattığı o.puyla evlendi.Istese de alamaz kızımı.Psikolojisini yeteri kadar alt üst etti.O yuva yikan pisliğin kızımı kirletmesine.asla izin vermem

Ses seda olmamasi daha iyi bence.Huzurunuzu bozmasin da.
Bizimki bosanmadan 1 ay sonra beni aldattığı o.puyla evlendi.Istese de alamaz kızımı.Psikolojisini yeteri kadar alt üst etti.O yuva yikan pisliğin kızımı kirletmesine.asla izin vermem
😀 İnanamıyorum aynı şeyler bizimkide 2 ay sonra evlendi o kadınla. Gelip burnumun dibinde ev tutup taşındılar. Ama o mutluluk 2 ay sürdü anasının evine gitmiş şimdi boşanma davası açmışlar. Rezil adam hiç utanmadan hala o kadınla evliyken benimle barışmaya çalışıyor. Asla asla tekrar o evliliğin içine girmem bu huzurumu özgürlüğümü kaybedemem.

😀 İnanamıyorum aynı şeyler bizimkide 2 ay sonra evlendi o kadınla. Gelip burnumun dibinde ev tutup taşındılar. Ama o mutluluk 2 ay sürdü anasının evine gitmiş şimdi boşanma davası açmışlar. Rezil adam hiç utanmadan hala o kadınla evliyken benimle barışmaya çalışıyor. Asla asla tekrar o evliliğin içine girmem bu huzurumu özgürlüğümü kaybedemem.
Sizinki de jet gibi ah çıkma durumu olmuş 🤣🤣 beter olsunlar

Çok üzüldüm evinizin dibine gelmesi ayrı terbiyesizlik zaten.Yuva yıkanın yuvasi olmamış.

Bizimki 3 ay oldu evleneli mutlu, mesut, kadin zengin para bol, hamile. Hatta hayatinda hic bu kadar mutlu hissetmemiş! hiç kendini bu kadar erkek hissetmemiş! ortak tanıdıklarımıza anlatmis bunu.Yani ben ona kadin olup erkek gibi hissettirememisim vs. demek istiyor şerefsiz.Benim gururum çok kırıldı.Daha fazlasi için uğraşıyor.Nikah davetiyesi gelmişti, bebeğin baby shower partisine davetiye bekliyorum bakalim.
7 yaşında ki kızına bunlari yasatan pislik yeni çocuğuna ne kadar iyi babalik yapacak göreceğiz.

Merhabalar,
Bu kaçıncı boşanma konum bilmiyorum, narsist bir eşe sahibim ve her seferinde manipilasyonlarına kanıp ilişkide kalmaya devam ediyorum.
Bugün ciddi bir şekilde oturup bu ilişkide mutlu olmadığımı boşanmak istedigimi söyledim.
O da her zamanki gibi beni suçladı sen öfkelisin, gecimsizsin tedavi olman lazım. Ailen de bes para etmez onlardan kacip benimle evlendin zaten insan olsalardi duzgun bir psikolojin olurdu vs. Bir suru laf saydi. Ben sakinligimi koruyup bunlar senin dusuncelerin dedim oyununa gelmedim.(2 defa aile terapistine gittik ikiside esimin narsistlik kisilik bozuklugu ve obsesiflik oldugunu benim notr olmam ve sinirlarimi korumam gerektigini soylediler)
Bu sefer bencilsin cocugumu benden nasil ayirirsin. Bosanmis ailelerin cocuklari sorunlu oluyor. Bu cocuk okula gidince anne babasi ayri mi olacak demeye basladi. Ben de mutsuz bir evde buyumesindense iki mutlu ayri insanla buyumesinin daha saglikli olacagini soyledim yine bana ve aileme bir suru hakaret etti.
Bir turlu bu oyundan cikamiyorum arkadaslar. Evet cocugu ben de dusunuyorum nasil olacak tek basima nasil baş edecegim ya kotu olursa psikolojisi bozulursa diye.
Esim kavga etmedigimiz ben soylenmedigim surece kendi halinde odasindan cikmayan ilgisiz biri. Ailemle de gorusmezse onun istekleri dogrultusunda hareket edersem bir sıkıntımız yok. Ama ben mutsuzum. Tek kisilik bir iliski yaşıyorum. Ev arkadası gibi bile degiliz.
Cocuk icin bu oyunun icerisinde kalmaya devam edip kendime donup bu evin icerisinde kalmaya devam mi etmeliyim yoksa biran once kacip kurtulmali miyim.
Ayri eve cikmam gerekiyor ailemle de yasamak istemiyorum. Onlarda da narsistlik var cunku. Hayatima karismayi severler. Ben kendi halimde oglumla mutlu bir hayat kurmak istiyorum. Ama bunu nasil becerecegim hakkinda bir fikrim yok.
Nereden baslayacagimi bilmiyorum kafam cok karisik.
Ben yazdıklarinizdan hala onun sozlerinin etkisi altında kaldığınızı seziyorum. Kocamın soyledikleri dogru olabilir mi?tarzinda bir git-gel lerinjz var çünkü sürekli. Duygusal şiddetin dogal sonucu olarak..burda kimsenin sana boşan boşanma demesi mühim değil kendi terazinde dengele hangisi ağır basıyorsa. Boşanırsan olabilecek en kötü senaryoları koy önüne,şuanki hayatından daha kötü olacaksa devam et.. ben sanıyorum ki burdaki bosanmış kadınlar da en az 1 kere dusunmustur bunu. Ben kararimi boyle alabilmistim

Çok teşekkür ederim desteğiniz için 😢 evet zaten ben ilgisizliğe alışmıştım ama oğlumla da ilgilenmiyor ha var ha yok çok bir şey fark etmeyecek. Evde yokken benim işim de kolay oluyor. Çocuk en azından babasını aramıyor. Bu sefer evde kapının arkasında baba var ama hep işim var diyip başından atıyor.
Bu sefer adım atacağim inşallah ev bakmaya başladım. Önce ev tutup sonra boşanma davası açacağım insallah.
Siz biye evden gidiyorsunuz? O gitsin atın eşyalarını kapının önüne.Israr ederse uzaklastirma karari çıkarın.

Merhabalar,
Bu kaçıncı boşanma konum bilmiyorum, narsist bir eşe sahibim ve her seferinde manipilasyonlarına kanıp ilişkide kalmaya devam ediyorum.
Bugün ciddi bir şekilde oturup bu ilişkide mutlu olmadığımı boşanmak istedigimi söyledim.
O da her zamanki gibi beni suçladı sen öfkelisin, gecimsizsin tedavi olman lazım. Ailen de bes para etmez onlardan kacip benimle evlendin zaten insan olsalardi duzgun bir psikolojin olurdu vs. Bir suru laf saydi. Ben sakinligimi koruyup bunlar senin dusuncelerin dedim oyununa gelmedim.(2 defa aile terapistine gittik ikiside esimin narsistlik kisilik bozuklugu ve obsesiflik oldugunu benim notr olmam ve sinirlarimi korumam gerektigini soylediler)
Bu sefer bencilsin cocugumu benden nasil ayirirsin. Bosanmis ailelerin cocuklari sorunlu oluyor. Bu cocuk okula gidince anne babasi ayri mi olacak demeye basladi. Ben de mutsuz bir evde buyumesindense iki mutlu ayri insanla buyumesinin daha saglikli olacagini soyledim yine bana ve aileme bir suru hakaret etti.
Bir turlu bu oyundan cikamiyorum arkadaslar. Evet cocugu ben de dusunuyorum nasil olacak tek basima nasil baş edecegim ya kotu olursa psikolojisi bozulursa diye.
Esim kavga etmedigimiz ben soylenmedigim surece kendi halinde odasindan cikmayan ilgisiz biri. Ailemle de gorusmezse onun istekleri dogrultusunda hareket edersem bir sıkıntımız yok. Ama ben mutsuzum. Tek kisilik bir iliski yaşıyorum. Ev arkadası gibi bile degiliz.
Cocuk icin bu oyunun icerisinde kalmaya devam edip kendime donup bu evin icerisinde kalmaya devam mi etmeliyim yoksa biran once kacip kurtulmali miyim.
Ayri eve cikmam gerekiyor ailemle de yasamak istemiyorum. Onlarda da narsistlik var cunku. Hayatima karismayi severler. Ben kendi halimde oglumla mutlu bir hayat kurmak istiyorum. Ama bunu nasil becerecegim hakkinda bir fikrim yok.
Normalde özel ve aile hayatımdan bahsetmeyi sevmiyorum ama böyle saplantılı bir eş ve mağdur bir anne çocuk görünce söylemek istiyorum ki benimde annem ben bebekken boşandı tabi çok kötü bir olay yüzünden. İyi ki boşandı diyorum aksine beni bahane edip devam etseydi psikolojim çok daha kötü olacaktı ve onu suçlayacaktım. Emin olun çocuğunuzda ayrılırsanız çok daha sağlıklı büyüyecektir. İlk başta elbet üzülür sonuçta babasının karakterini tam çözemediği bir yaşta ama sonra size teşekkür bile eder :) Hiç öyle arkadaş ortamında annem babam ayrı dışlanır ırt zırtlara bakmayın öyle bi şey yok. Benim bir kere aile konum açılmadı iki üç yıllık arkadaşıma son zamanda konusu açılınca söylerdim ki bu utanılacak bi şey asla değil ne çocukken ne de ergenlikten tek bi kişi garip karşılamadı. Zaten ülkemizde evli devam edebilenlerin sayısı sayılı daha doğrusu mutlu bir şekilde devam edebilenlerin sayısı çok çok az. Hiçbir zaman çocuk bahane edilmemeli kurban ediliyor bir nevi. Eşiniz bir manyak bu gerçek bir an önce kurtulmaya bakın.

Merhabalar,
Yazdıklarını okudum.inan seni çok iyi anlıyorum..Çok zor bir karar bilirim evet ama o gücü kendinde görüyorsan hiç durma..Cocuk olunca daha zor karar vermek evet ama sadece çocuğunu değil kendini de düşün..O evin içinde senin psikolojin kalmadıktan sonra o çocuk daha mı iyi olacak? Birde böyle düşün..Benimde var evladım hem küçücük ben de çok üzülüyorum ileride bir yani eksik buyuyecek diye..kendimde o gücü bulabiliyorum mesela..Benim eş kişisi de sizin esiniz gibiydi bizde şiddette vardı..manipüle etme konusunda çok marifetliydi halâ da öyle.."sen suçluydun" kafasında gerçek bir narsist..yapacak birşey yok..Bu eş kişileri evlatlarını dusunse oysa ne güzel olurdu hersey ..Çok zor bir karar
Unutma sen ne kadar iyi ve güçlü olursan evladında o kadar iyi olur..Biran önce ayağa kalk ve sadece evladın için değil kendin içinde en sağlıklı kararı ver..Evladinla hakkınızda hayırlısı olsun..

Çok üzüldüm evinizin dibine gelmesi ayrı terbiyesizlik zaten.Yuva yıkanın yuvasi olmamış.

Bizimki 3 ay oldu evleneli mutlu, mesut, kadin zengin para bol, hamile. Hatta hayatinda hic bu kadar mutlu hissetmemiş! hiç kendini bu kadar erkek hissetmemiş! ortak tanıdıklarımıza anlatmis bunu.Yani ben ona kadin olup erkek gibi hissettirememisim vs. demek istiyor şerefsiz.Benim gururum çok kırıldı.Daha fazlasi için uğraşıyor.Nikah davetiyesi gelmişti, bebeğin baby shower partisine davetiye bekliyorum bakalim.
7 yaşında ki kızına bunlari yasatan pislik yeni çocuğuna ne kadar iyi babalik yapacak göreceğiz.
Size musallat olmasında ne halt ederse etsin siz kendi mutluluğunuza huzurunuza bakın bu dünyaya bir kere geldik. Bizim kadın kendinden 7 yaş büyüktü çocuk düşünmüyorlardı zaten 🤣

Sanki çocuk okula gidince peşinde koşturacak. Bu boşanan anne baba çocuğunun okulda ezildiğini kim çıkardı ya? Bir çok çocuğu annesi getirip götürüyor zaten, veli toplantılarında toplasanız 2 tane baba bulamazsınız. Hayatında daha az olması onun için ne kadar iyi olur.
Sizin de mutlu olmaya ihtiyacınız var. Çalışıyormusunuz? Oturup onunla anlaşmaya çalışmayın bence. Belli ki o zekada ve psikolojide değil.

Merhabalar,
Kuranda bir ayet var : Allahın arzı geniş değil miydi ? İnanın bir kapı açılıyor siz iyi niyetle çıkın o yola yeter ki yardım dernekleri vs illa birsey bulunur ama akıllı olun altınlarınız bankadakinlrtak paranız bunlardan hep hakkınız olanı alın şimdi gurur yaparsanız yarın muhtaç olursunuz çünkü tüm haklarınızı alın ve o yola çıkın derim

Sanki çocuk okula gidince peşinde koşturacak. Bu boşanan anne baba çocuğunun okulda ezildiğini kim çıkardı ya? Bir çok çocuğu annesi getirip götürüyor zaten, veli toplantılarında toplasanız 2 tane baba bulamazsınız. Hayatında daha az olması onun için ne kadar iyi olur.
Sizin de mutlu olmaya ihtiyacınız var. Çalışıyormusunuz? Oturup onunla anlaşmaya çalışmayın bence. Belli ki o zekada ve psikolojide değil.
Dogru soyluyorsunuz. Çalışıyorum evet maddi kaygım yok. Cesaretimi toplayamıyorum sadece.

X