Çocukla Boşanma

Ben yazdıklarinizdan hala onun sozlerinin etkisi altında kaldığınızı seziyorum. Kocamın soyledikleri dogru olabilir mi?tarzinda bir git-gel lerinjz var çünkü sürekli. Duygusal şiddetin dogal sonucu olarak..burda kimsenin sana boşan boşanma demesi mühim değil kendi terazinde dengele hangisi ağır basıyorsa. Boşanırsan olabilecek en kötü senaryoları koy önüne,şuanki hayatından daha kötü olacaksa devam et.. ben sanıyorum ki burdaki bosanmış kadınlar da en az 1 kere dusunmustur bunu. Ben kararimi boyle alabilmistim
Yani şöyle evet bazen doğru olabilir mi diye düşünüyorum. Sonra kanma diyorum. Mesela dün akşamdan beri gönlümü almaya çalışıyor. Bugün değişicem bak görüceksin diyor. Sarılmaya öpmeye çalışıyor. Ben de asla yanaşmıyorum. Daha çok sinirim bozuluyor bu sekilde. Cunku bir kere yuzum gulse yarin yok saymaya devam edecek biliyorum.
Ama iste insan gibi o da uzak dursa isim kolay olcak boyle iyi rolu oynayinca isimi zorlastiriyor.

Merhabalar,
Bu kaçıncı boşanma konum bilmiyorum, narsist bir eşe sahibim ve her seferinde manipilasyonlarına kanıp ilişkide kalmaya devam ediyorum.
Bugün ciddi bir şekilde oturup bu ilişkide mutlu olmadığımı boşanmak istedigimi söyledim.
O da her zamanki gibi beni suçladı sen öfkelisin, gecimsizsin tedavi olman lazım. Ailen de bes para etmez onlardan kacip benimle evlendin zaten insan olsalardi duzgun bir psikolojin olurdu vs. Bir suru laf saydi. Ben sakinligimi koruyup bunlar senin dusuncelerin dedim oyununa gelmedim.(2 defa aile terapistine gittik ikiside esimin narsistlik kisilik bozuklugu ve obsesiflik oldugunu benim notr olmam ve sinirlarimi korumam gerektigini soylediler)
Bu sefer bencilsin cocugumu benden nasil ayirirsin. Bosanmis ailelerin cocuklari sorunlu oluyor. Bu cocuk okula gidince anne babasi ayri mi olacak demeye basladi. Ben de mutsuz bir evde buyumesindense iki mutlu ayri insanla buyumesinin daha saglikli olacagini soyledim yine bana ve aileme bir suru hakaret etti.
Bir turlu bu oyundan cikamiyorum arkadaslar. Evet cocugu ben de dusunuyorum nasil olacak tek basima nasil baş edecegim ya kotu olursa psikolojisi bozulursa diye.
Esim kavga etmedigimiz ben soylenmedigim surece kendi halinde odasindan cikmayan ilgisiz biri. Ailemle de gorusmezse onun istekleri dogrultusunda hareket edersem bir sıkıntımız yok. Ama ben mutsuzum. Tek kisilik bir iliski yaşıyorum. Ev arkadası gibi bile degiliz.
Cocuk icin bu oyunun icerisinde kalmaya devam edip kendime donup bu evin icerisinde kalmaya devam mi etmeliyim yoksa biran once kacip kurtulmali miyim.
Ayri eve cikmam gerekiyor ailemle de yasamak istemiyorum. Onlarda da narsistlik var cunku. Hayatima karismayi severler. Ben kendi halimde oglumla mutlu bir hayat kurmak istiyorum. Ama bunu nasil becerecegim hakkinda bir fikrim yok.
Nereden baslayacagimi bilmiyorum kafam cok karisik.
Maddi kaygınıznyok madem çalışıyorsunuz da o zaman biraz cesaret denemişsiniz olmamış. Boşanmak kolay değil evet zor ama hakaretlere maruz kalarak hergün yaşamak canlı intihar imkanınız varsa bir an önce yeni düzeninizi kurun madem ev arkadası bıle değilsiniz ne hayrı var bu adamın size

Sanki eşinize karşı hala duygularınız var gibi geldi bana. Maddi olarak probleminiz yok çocuğunuzla huzurlu bir yuva kurun kendinize. Her şey çok daha iyi olacak.

Önce ne istediginize karar verin.Sonra kararınızı uygulamaya geçin.Yasanacak ne varsa yaşanıyor zaten.
7 yaşında kızımla 4 ay kadar önce bosanip yeni bir hayat kurdum.Evet kolay değil ama pişman olmadim hiç.Bu yaz son 15 yılın en huzurlu tatilini geçirdim.
Evet kızımın duygusal desteğe ihtiyaci oldu.Pedagog desteği de alıyor.Ama mutsuz ve süreklikavga edilen bir evde yasamasindan daha iyidir.Hayat tercihlerden ibaret
Bende 1 buçuk yaşında oğlumla yeni bir hayata giriş yaptim Allahinda izniyle ...
Zor evet ama oluyor yara kanaya kanaya kabuk bağliyor .Sağlıksız sorunlu ortamda büyümesindense bu şekilde en iyisi onlar için ki evliligi çok çok kutsal bir durum olarak gorgumuz için boşanmalar sorunlu geçiyor çünkü anne babalarimizi rol model alıyoruz 30 yıl 40 yıl dile kolay şimdiki nesil çok zor .... elde.bir telefon ver elini idda ver elini kumar saçma sapan....

her yer narsistler çoğalinca insanlarla tanişmaktan korkmaya başladim.. eskiden daha başkaydim bu narsistler inanilmaz çogaldı.. :KK43: boşanirken ailene söyleme. sessizce boşan bitsin gitsin...

Benimde iki çocuğum var biri 8 öteki 17 aylık. Dün boşanma konusunda son konuşmamızı yaptık. Bir süre sonra ben avukatla protokolü hazırladıktan sonra dava açılacak. Bende memurum ama şu an ücretsiz izindeyim. Bebeğim 2 yaş olana kadar çalışmayı düşünmüyordum hala düşünmüyorum. Bunu ona söyledim. Önce kendine ev bul çık dedi böyle deyince tamam çalışmaya başlayınca çıkarsın dedi. Ve ilginç olan şu ki her şeyi kafasında kurmuş mal paylaşımı bile yaptı. Bide bana diyorki ben nafaka vermem. Ama çocuklarımı mağdur etmem. Yok öyle bir dünya her şey resmiyette olacak deyince iki çocuk için 3 bin veririm dedi. Güler misin ağlar mısın bu zamanda. Ama sorun şu ki bizimki iş yeri sahibi olmasına rağmen ev araba hiçbir şey üzerine değil.
Şu an ki duygum ise korkuyorum. Çünkü bilmiyorum nasıl olacak. Ve toplum baskısı vs. Sizin şansınız aile desteği benim ailem asla destek olmaz hatta bir müddet sırtını da döneceklerdir bana. Yalnız tüm bunlara nasıl dayanacağım bilemiyorum. Çocuklarım için güçlü kalmaya çalışıyorum.

Benimde iki çocuğum var biri 8 öteki 17 aylık. Dün boşanma konusunda son konuşmamızı yaptık. Bir süre sonra ben avukatla protokolü hazırladıktan sonra dava açılacak. Bende memurum ama şu an ücretsiz izindeyim. Bebeğim 2 yaş olana kadar çalışmayı düşünmüyordum hala düşünmüyorum. Bunu ona söyledim. Önce kendine ev bul çık dedi böyle deyince tamam çalışmaya başlayınca çıkarsın dedi. Ve ilginç olan şu ki her şeyi kafasında kurmuş mal paylaşımı bile yaptı. Bide bana diyorki ben nafaka vermem. Ama çocuklarımı mağdur etmem. Yok öyle bir dünya her şey resmiyette olacak deyince iki çocuk için 3 bin veririm dedi. Güler misin ağlar mısın bu zamanda. Ama sorun şu ki bizimki iş yeri sahibi olmasına rağmen ev araba hiçbir şey üzerine değil.
Şu an ki duygum ise korkuyorum. Çünkü bilmiyorum nasıl olacak. Ve toplum baskısı vs. Sizin şansınız aile desteği benim ailem asla destek olmaz hatta bir müddet sırtını da döneceklerdir bana. Yalnız tüm bunlara nasıl dayanacağım bilemiyorum. Çocuklarım için güçlü kalmaya çalışıyorum.
Hayatında başka biri olabilir mi ?

Aaa resmen aynı seyleri yasayacagiz gibi gozukuyor. Gecen aylarda kavga etmistik o zaman kendisi bosanmak istemisti tamam demistim bende. Sonra eltim beni aradi diyor ki arabayi kardesinin uzerine gecirmek istemis eltimde kaynima sacmalama mahkeme anlamayacak mi bulasma sen demis. Olaya bakar misin resmen mal kacirmaya calisiyor benden. Sinirlerim bozuluyor artik guluyorum ya.
Eğer boşanmaya kesin karar verirseniz eşinize söylemeden önce tapuya gidip eve aile şerhi koydurun. Arabaya da kesin yapılıyordur böyle bir şey... Sonra eşinize söyleyin ki malları kaçıramasın sonra hakkınızı almanız çok zor olur.

X