çocukla kamp çadırında tatil yapılabilir mi?

Birkaç gün çadırda birkaç gün pansiyonda kalın. Biraz daha az para harcamış olursunuz. 7 gün bana çadır için uzun geldi ama 3-4 gece kalınır bence. Çocuk zaten hep denizde aktif olacak, akşamları da çarşıya vs çıkılır... Bence çok güzel olur.

evet kızlar, biz tatil planı yapmak için biraz geç kaldık bayramdan sonrası için uygun otelde bulamadık. en son çare aklımıza sahille ormanın birleştiği alanlarda kamp çadırları varmıs, günlüğü 50 lira falanmış. marmaris, didim taraflarında var böyle yerler. 6-7 gecelik bir tatil için 700 lira bütçe ayırdık, bu fiyata da yarım pansiyon otel varmıdır bilemedim. nette baktığım kadarıyla yok. 7 yaşındaki bir çocukla kamp çadırında tatil yapılabilir mi acaba ? fikir verebilir misiniz bana?
7 Yaşında çocukla çadırda tatıl yaparsanız ertesı gun bakırkoy e gıdebılırsınız

Didim tavşan burnu kamp alanını bi araştırın. Ben kalmadım ama didime giderken bir kaç saatliğine orada konaklamış, denize girmiştik. Çok hoşuma gitmişti.

Her çadır alanına ait piknik masası ve elektrik ayrıca market ve restoran da vardı. Didim merkeze de 5 dk uzaklıktaydı. İsterseniz altınkumda da denize girebilirsiniz. Çok yakın. Merkezde gezersiniz.

Dediğim gibi biz kalmadık ama kalanlar hallerinden çok memnun görünüyorlardı ve etraf çocuk doluydu :dondurma:

Biz de geçen yaz gümüldür hipocampa gitmiştik haziranda. Çok güzeldi. Ama hava bu seneki kadar sıcak değildi. Yine de çadırın içinin sıcaklığı biraz rahatsız etti. Gece yatınca çadırın fermuarı kapanıyor. 2 tane penceresi kalıyor sadece..O pencereden de pek hava girmiyor. Bilemedim bu sıcakta nasıl olur....

evet kızlar, biz tatil planı yapmak için biraz geç kaldık bayramdan sonrası için uygun otelde bulamadık. en son çare aklımıza sahille ormanın birleştiği alanlarda kamp çadırları varmıs, günlüğü 50 lira falanmış. marmaris, didim taraflarında var böyle yerler. 6-7 gecelik bir tatil için 700 lira bütçe ayırdık, bu fiyata da yarım pansiyon otel varmıdır bilemedim. nette baktığım kadarıyla yok. 7 yaşındaki bir çocukla kamp çadırında tatil yapılabilir mi acaba ? fikir verebilir misiniz bana?
Merhaba
Ben 36 yaşındayım şimdi ama çocukken her yıl çadıra çıkardık.sıra sıra Çadırlar olurdu deniz kenarında.benden 1 yaş küçük Kızkardeşim ve 5 yaş küçük erkek kardeşimle. Çok keyifli geçerdi ama anneler yorulurdu tabi biraz

Selam
Suan agvadayim cadirin icinden yaziyorum
2 yasinda bebegim var benimde
Siddetle tavsiye etmiyorumm cildirmak uzereyim.her yer kum ,kumun uzerinde bocekler,tuvaletini yapicak yer yok
Yedigin ictiginde hep kum taneleri,deniz suyundan cikip dus alamamakk
Yarin aksam olsada eve gitsemmmmm

Kusadasinda ucuz oteller cok gunlugu 25 30 lira yarim pansiyon

hayır mızmız değil de çok çabuk hastalanıyor. bağışıklığı çok güçlü de değil, hastalanır mı, ya da mikrop kapar mı diye endişeleniyorum

Bisey olmaz. Birak azcik hastalansin kronik, ciddi bir rahatsizligi yoksa sorun etme. Hep boyle dikkat eden annelerin cocuklarinin bagisikligi zayif oluyor ve cok hasta oluyorlar. Teyzemin cocugu mesela.. cocugu yerdeki topraga elletmezdi o mikrop bu pis cocuk ilkokula basladi surekli suruplarla ilaclarla cunku hep hasta.

Ben kucuklugumde mahallede buyudum toz toprak sokak kedisi kopegiyle. Gayette saglamim ve en son kac sene once grip oldum hatirlamiyorum bile. :KK70:

Biz ilk kamp yaptigimizda kardesim 6 yasindaydi. Kardeism ve biz cok eglendik ama annem cok yoruldu. Ama her sene yaptik.
Cadiriniz kumun uzerinde degil cimen uzerinde olsun.
Tuvalet ve duslara yakin bir cadir secin.
Kullan at plastik tabak catil kasik bulundurun yikama derdi olmasin.
Gece serin olabilir battaniye de bulunsun.
Ben cocuklar buyuyunce mutlaka yapacagim kamp.

Yapilir.
Biz küçükken yapardik cokta güzel olurdu..
Illa ki zorlullari olur ama ben otel tatilinde de zorlanirim. Odaya kapanmaktansa ruzgarin sesinibduydug7nuz bir cadirda cocukla huzur daha güzel..
uyku tulumunuz olsun muhakkak. icine incecik tisortle yatsaniz dahi havanin sicakligina gore serin yada sicak olur korunursunuz. Ve uyku tulumunda uyumak kadar insani dinlediren bir sey yok :) deneyin ve görün

Zorluğu mutlaka olur ama bakış açısı önemli. Bence çok da keyifli olur. Çocuk içinde güzel. Hayatta kaç kez yaşanabilir ki bu deneyim.

Hayatımda hatırladığım en güzel tatil çadırda geçirdiğim 3 haftaydı, ama ne yazık ki Türkiye'de değil, burda ne yazık ki kamp kültürü yok, doğayı sevmiyoruz biz, evet tertemiz olmazsınız, ayağınıza ot , kum bulaşır, süsünüz püsünüz tam olmaz, ama bence çok keyifli. En az bir kere deneyin ama çok sıcak olmayan bir yerde. Tatilde rahatlıktan hoşlanıyorsanız mutlu olmazsınız ama çocuklarınızın seveceğini düşünüyorum.
Ben sahilde de plastik şezlong yerine varsa ve kaldıysa tabi temiz kumla temas etmeyi seviyorum, ama burda o kumdan ne pislik çıkacağı belli olmuyor çünkü biz geçtiğimiz yeri çöpe çeviriyoruz doğaya pek saygımız yok, dolayısıyla keyfini de çıkaramıyoruz.
Eğer burda yapmasanız bile bir kere yurtdışında deneyin derim, çok güzel kamp alanları var, daha kontrollü kurallı, duşu mutfağı tuvaletlerinde temizliğe dikkat ediliyor, bebekli aileler bile gidip kalıyorlar.

X