Çocuklara kaç yaşında telefon alınmalı ?

7.sinifta uygun bence. Şimdi teknoloji yaşı küçüldü. 5 ne kadar ortaokul olsanda öğretmenler bilir ki ilkokulun devamıdır

Alın çocuğa telefon ya.
Bizlerin de vardı ortaokulda vs.
30 yaş üstüyüm yani Z kuşağı da değilim.
Ama bizim zamanımızdaki sosyal medya kullanımı bu kadar yaygın değildi ki.
Ben bilgisayarını kontrol ediyorum hala kızımın,youtube dan ne izlemiş diye,bakiyorum abuk sabuk videolar. Gençler cekmiş tuhaf manasız challangeler ki çoğu tiktoktan. Youtube da da paylaşılmış.
Şimdi telefon olsa sosyal medya hesabı da acacak,instagram hesabı,Facebook hesabı şu bu derken ne ara ders çalısacak? Yasaklasam arkadaşlarımın var diyecek,anlaşmazlık yaşayacağız eninde sonunda.
Bugün okul çıkısı kızımın arkadaşının annesi diyor telefonu varmı diye,dedim hayır akıllı saat kullanıyor hala. Kızı herkesin telefonu var anne demiş aldırmak için ,kadin bana soruyor var mı diye. Kızimda yanımdaydı yok dedim bu sene almayı düşünmüyorum. Kızima da dedim yetiyor dimi kızım evet anne zaten okulda kullanamıyoruz ki dedi. Evde de kullanmasın şu an,istediği arkadaşlarını eklerim telefonlaşır isterse akşamları. Elzem bulmuyorum şu an kendi adıma,erteleyebildiğim kadar ertelerim.

Merhaba

Başlıkta olduğu gibi sizce kaç yaşında telefonu olmalı çocuklarımızın oğlum ortaokula başladı bence çok küçük eskiden liseye başladığı zaman alınması gerektiğini düşünürdüm ama okulu biraz uzak servisle gidiyor bu yıl ilk defa servis kullanıyoruz şimdi ufak bebeğim var her gün servise çıkaramıyabilirim sonrasında da işe döneceğim zaten

Okulu tam gün sabah 8 den saat 16 ya kadar iletişimsiz kalıyoruz ve bu beni çok merakta bırakıyor. Tabi bi sıkıntı olduğunda mutlaka ulaşırlar ama bi nasılsın deyip sesini duymak istiyor insan. bazı arkadaşlarının varmış ( oğlum telefona hevesli değil tamamen laf arasında öylesine söyledi arkadaşlarında telefon olduğunu)ders sırasında dolap varmış oraya bırakıyorlarmış

Şu eski usul sadece arama için kullanılan telefonlardan alsam mı bi zararı olur mu sizce çok mu erken telefon için
Bence telefon yerine akıllı saat alabilirsiniz hem istediğiniz zaman ulaşırsınız hem de internete gerekli gereksiz giremez☺️

Akıllı saat almayaa karar verdik kızlar memnun olduğunuz marka model var mı? Arkadaşım kızını tlc x40 modelini almış memnunlar fakat su geçiriyormuş hepsi mi geçiriyor nette baktım su geçirmesizini göremedim

Akıllı saat almayaa karar verdik kızlar memnun olduğunuz marka model var mı? Arkadaşım kızını tlc x40 modelini almış memnunlar fakat su geçiriyormuş hepsi mi geçiriyor nette baktım su geçirmesizini göremedim
Aynısını kullanıyor kızım.
Su geçirmez yazıyor ama satıcı bana dikkatli kullanması gerektiğini,su gecirebileceğini söylemişti,sorun yasamadık biz bu konuda. havuza,denize götürmüyor zaten. Suya komple girmezse bir sorun yasamazsınız. Yağmurda vs sorun olmaz yani,ama cebine koyabilir aşırı yağan bir yağmurda önlem amaçlı.
Öte yandan benim telefonum su gecirmez (samsung note 9)ama yine de suya sokmuyorum,belirli kriterleri var bu su gecirmeme durumunun. 1 kez ıslattığım pirince düşürdüm mutfakta,hemen çıkarıp kuruladım iyice sorun olmadı 1 sene gecti üzerinden ama daha uzun kalsaydı suda belki sorun olurdu.su geçirmez de olsa suya sokulmamalı bu tip cihazlar.
Saati tavsiye ederim kullanıcı olarak.

Aynısını kullanıyor kızım.
Su geçirmez yazıyor ama satıcı bana dikkatli kullanması gerektiğini,su gecirebileceğini söylemişti,sorun yasamadık biz bu konuda. havuza,denize götürmüyor zaten. Suya komple girmezse bir sorun yasamazsınız. Yağmurda vs sorun olmaz yani,ama cebine koyabilir aşırı yağan bir yağmurda önlem amaçlı.
Öte yandan benim telefonum su gecirmez (samsung note 9)ama yine de suya sokmuyorum,belirli kriterleri var bu su gecirmeme durumunun. 1 kez ıslattığım pirince düşürdüm mutfakta,hemen çıkarıp kuruladım iyice sorun olmadı 1 sene gecti üzerinden ama daha uzun kalsaydı suda belki sorun olurdu.su geçirmez de olsa suya sokulmamalı bu tip cihazlar.
Saati tavsiye ederim kullanıcı olarak.
Teşekkürler aldık özellikleri yeterli güzel inşallah güzel kullanır uzun ömürlü olur

X