Çocuklardan sonra yüz çökmesi

strawberry_cake

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
2.958
7.765
Guncelleme: Bir kac gun once yaptigim bir tahlil sonucu doktorum bol su icmemi onerdi. 3/4 gundur gunde yaklasik iki litre su tuketiyorum ve cildimde inanilmaz degisiklik oldu. Aslinda gunluk tuketilmesi gereken miktar bu ama ben cogu zaman cocuklarin telasindan unutuyordum su icmeyi. Su an cildimin eski kurulugu soluklugu gitti resmen. Banyodan sonra zeytinyagi suruyorum cildim henuz daha nemliyken oda baya iyi geldi. Anladimki suyu az tuketmek hem cilt icin hem sagligimiz icin yapacagimiz en zararli seylerden biri. Kamu spotu gibi oldu ama ciddi anlamda degisiklik farkettim ben. Yakinda yuz yogasinada baslayacagim insallah onunda faydasini gorururum. Bu arada daha once saf retinol icerikli bir gece serumu almistim ama kizimi emzirdigim icin kullanmaya cesaret etmedim. Bir kac eczaciya sordum kizim 16 aylik oldugu icin bir sakincasinin olmayacagini soylediler ama yinede bir doktora sormamda fayda olacagini soylediler. Emziripte retinol/kolajen icerikli urunler kullananlariniz varmi bu konuda uzman bir doktora danisaniniz oldumu hanimlar? Iyi aksamlar hanimlar. Uzun zamandir keyfimi kaciran bir durum var. Iki cocugum var kizim 16 aylik oglum 3.5 yasinda. Oglum dunyaya geldikten sonra cok coktum. Oglum cok zor bi cocuk ilk dogdugu gunden beri stressiz tek bir gunum gecmedi. Oglumda baslayan yuz cokmesi kizimdan sonra daha ciddi bir hal almaya basladi. Cildim kuru olduğundan kirisikliklarda basladi. Ozellikle guldugum zaman yanaklarimdaki cizgiler cok kotu gorunuyor. Ogluma surekli kizmaktan kaslarimi catmaktan kas arasinda derin cizgiler kaldi. Uykusuz kalmaktan yanaklarim ve goz altlarimda coktu. 33 yasindayim oglum dunyaya gelene kadar beni en fazla 23 yasinda falan zannederlerdi simdi ise yasimdan daha buyuk duruyorum sanki. Tabi herşeyin basi can sagligi ama ister istemez uzuluyorum aynada kendimi gorunce. Kendime olan guvenim azaldi bu durum yuzunden. Bir sure once beni uzun sure gormeyen yakin akrabalarim cok sasirdilar uzulduler beni gorunce. Dayimin gozleri doldu ne olmus sana boyle dedi. Sadece fiziken degil ruhende cok yiprandim iki kucuk cocukla baya zorlaniyorum. Hele oglum canima okuyor 😔 Bu durum yuzunden kizimi emzirmeyi birakmayi bile dusunuyorum en azindan gece uykularimiz duzene girer belki toparlanirim biraz diye. Simdi size sorum yuz cokmesine bir onerisi olan varmi. Estetik olarak kas arasi dolgusu dusuncem var ama bunun icin emzirmeyi birakip birakmama konusunda kesin kararimi vermem lazim once. Hadi onu hallettim yuzumun geneli yiprandi onu nasil cozecegim. Iki kucuk cocukla toparlanmak adina nasil bir yol izlemem lazim bir fikriniz varmi. Uykularim bir sureligine duzene girse toparlanirmiyim sizce baska ne yapmam lazim. Bana yardimci olurmusunuz.

Son düzenleme:
Iyi aksamlar hanimlar. Uzun zamandir keyfimi kaciran bir durum var. Iki cocugum var kizim 16 aylik oglum 3.5 yasinda. Oglum dunyaya geldikten sonra cok coktum. Oglum cok zor bi cocuk ilk dogdugu gunden beri stressiz tek bir gunum gecmedi. Oglumda baslayan yuz cokmesi kizimdan sonra daha ciddi bir hal almaya basladi. Cildim kuru olduğundan kirisikliklarda basladi. Ozellikle guldugum zaman yanaklarimdaki cizgiler cok kotu gorunuyor. Ogluma surekli kizmaktan kaslarimi catmaktan kas arasinda derin cizgiler kaldi. Uykusuz kalmaktan yanaklarim ve goz altlarimda coktu. 33 yasindayim oglum dunyaya gelene kadar beni en fazla 23 yasinda falan zannederlerdi simdi ise yasimdan daha buyuk duruyorum sanki. Tabi herşeyin basi can sagligi ama ister istemez uzuluyorum aynada kendimi gorunce. Kendime olan guvenim azaldi bu durum yuzunden. Bir sure once beni uzun sure gormeyen yakin akrabalarim cok sasirdilar uzulduler beni gorunce. Dayimin gozleri doldu ne olmus sana boyle dedi. Sadece fiziken degil ruhende cok yiprandim iki kucuk cocukla baya zorlaniyorum. Hele oglum canima okuyor 😔 Bu durum yuzunden kizimi emzirmeyi birakmayi bile dusunuyorum en azindan gece uykularimiz duzene girer belki toparlanirim biraz diye. Simdi size sorum yuz cokmesine bir onerisi olan varmi. Estetik olarak kas arasi dolgusu dusuncem var ama bunun icin emzirmeyi birakip birakmama konusunda kesin kararimi vermem lazim once. Hadi onu hallettim yuzumun geneli yiprandi onu nasil cozecegim. Iki kucuk cocukla toparlanmak adina nasil bir yol izlemem lazim bir fikriniz varmi. Uykularim bir sureligine duzene girse toparlanirmiyim sizce baska ne yapmam lazim. Bana yardimci olurmusunuz.
Streste yıpratır elbette ama sigara kullanıyor musunuz o da genç yaşta yüzde ve ciltte çökme olusturabiliyi

Anlattıklarınızın kelimesi kelimesine aynını yasıyorum. Kızım 18 aylık, görenler yüzüme yüzüme ne kadar çökmüşsün diyorlar. Yüzüm de aynı tarif ettiğiniz gibi. Yerimi alayım da önerileri dinleyim bari :KK43:

Çocuklar az daha büyüsün yıpranma düzelir uykusiuzlik stres öyle yapıyor .merak etmeyin duzelirsiniz ama yaşınız var doğal bir yaslanma tabi olacak ama o çöküntü düzelecek

Vallahi ben tek çocukla bile çöktüm. Benim kızımda zor bir çocuk. 6 yaşında hala gece anne diye 3 kez bağıran sabah 6.30da uyanıp ilk iş beni uyandırmaya gelen ilginç bir yavrum var. Ve bende kendime bakıyorum cidden tüm ışığım gitti yüzümdeki. Çocuklar sağlıkla büyüsün arabalarda olduğu gibi 10 bin bakımına gireriz bizde napalım 😂😂😂

Çocuklar az daha büyüsün yıpranma düzelir uykusiuzlik stres öyle yapıyor .merak etmeyin duzelirsiniz ama yaşınız var doğal bir yaslanma tabi olacak ama o çöküntü düzelecek
Mutlaka yasinda etkisi var 30 dan sonra ciltte geri sayim basliyor neticede ama benimkisi oyle normal bir cokme degil. Insallah duzelir azda olsa.

Vallahi ben tek çocukla bile çöktüm. Benim kızımda zor bir çocuk. 6 yaşında hala gece anne diye 3 kez bağıran sabah 6.30da uyanıp ilk iş beni uyandırmaya gelen ilginç bir yavrum var. Ve bende kendime bakıyorum cidden tüm ışığım gitti yüzümdeki. Çocuklar sağlıkla büyüsün arabalarda olduğu gibi 10 bin bakımına gireriz bizde napalım 😂😂😂
Cocuklarimizin sagligi herseyden onemli tabk. Allah yavrularimizi bize bagislasin. Aynalara kusmek zor ama her sabah uyandigimda bakakaliyorum oyle bu benmiyim diye. Bazi annelere bakiyorum hic deformasyon cokme vs yok ama ben 10 cocuk buyuttum sanki.

Oğlunuz kardeşini kıskanmış muhtemelen. Ne demek oğluma kızmaktan kaşlarım.iz oldu. El kadar yavruya niye kızıyorsunuzki. Ne anneler var cidden şaşırıyorum.
Annelik dersi almak icin acmadim konuyu. Yaramaz cocugu olupta cocuguna kizmadan buyuten bir anne varsa elinden operim.

Dışardan çökmüşsün yorumu almadm ancak yüzğmdeki değişimi kendm çok net farkediyorm. O 23 yaşındaki halmle sanıyorm kendimi hep. 31 yaşındayım. Aynaya bakınca gerçekler öyle değil... yaşladığını görmek çok garip. Yüzümde sarkmalar başladı ufak tefek lekelenmeler göz altında çöküklük... kabul etmesi zor ama yaşlanıoruz... botoks askı gibi ameliyatsız çözmler iyi hissettirebilşr bi kaç yıla yaptırmayı düşünüyorm biraz daha çökeym de 😅

Yüzünüzdeki deformasyonlar mutsuzluk nedeni gibi görülse de aslinda ruhunuz yorgun once onarima orda baslamali..
Emzirmeyi kesmeyin derim bu süreçte yüz yogasi ve kuru ciltler icin güzel nemlendiriciler var toparlayici etkili bunlardan yararlanabilirsiniz
Psikologa gidebilirsiniz.Emzirme bittikten sonra yüzünüzün toparlamasi birkac kücük dokunusa bakar dert etmeyin. 🌸

Ben de en son bir konu açmıştım gülme çizgilerim belirginleşti, ne yapmalıyım , diye. Sonra bir yerden hindistan cevizi yağı duydum . Geceleri masaj yaparak sürüyorum . Gerçekten azaldı gibi . Botoks gibi can yakıcı şeylerden önce hindistan cevizi yağıni bir deneyin.

Mutlaka yasinda etkisi var 30 dan sonra ciltte geri sayim basliyor neticede ama benimkisi oyle normal bir cokme degil. Insallah duzelir azda olsa.
Biliyorum bana herkes sana ne olmuş yaslanmissin demişlerdi çok üzülmüştüm yanakların kırışmış demişlerdi ve sizin yasinizdaydim sonra çocuklar biraz büyüyünce özellikle uykusuzluk çok cokturuyor insanı sonra epey duzeldim.kim ne derse desin insanı çocuk yıpratıyor kadında her çocuk bir yipranmislik bırakıyor ama bu halinizden çok çok daha iyi olacaksınız emin olun .birde naçizane tavsiyem 30 yaşından sonra collegen kullanmak bence cilt dolgunluğu için iyi geliyor tabi sizde araştırın

Hyaluronik Asit Serum da kullanın cildiniz daha iyi gorunecek​

X