Çocuklardan sonra yüz çökmesi

Gerçekten çocuk çok etkiliyor , benim benden büyük arkadaşlarım var çocuksuzlar ciltleri 20 yaşındaki gibi aynı. Ben de çöktüm , Seran göçer Nişantaşı’n da gittim , azıcık dolgu azıcık botoks mezoterapi hifu ile kendime geldim . Tabii bütçe ayırmak mesele ama ben hiç kozmetik , kuaför masrafı olmayan bir kadınım onlara bütçe ayıracağıma senede 1 Seran hanıma giderm diye düşünüyorum

Merhaba, botoks fiyatı ne kadardı?

Öncelikle Allah sabır ve kolayliklar versin. Oglum dogduktan sonra esekten düşmüş gibi oldum bende anlarım hatta 2 disimi kaybettim bu sürecte göz altlari desen 100 dönüm kazilmis arazi..
Kolay degil can büyutüyoruz. Ama ben kendime söz verdim önce dislerimi elden gecirdim şimdi de her ama her gün yorgunluktan bayılcak gibi bile olsam cilt bakımı vr yüz yogası yapiyorum. Hafatda 2 kere duş öncesi sac bakımı vs.
Daha da olmazsa estetikte olurum mesela goz alti ışık dolgusu ve ipek kirpikle baslayabilirim her an.
Bi yerden baslamamiz gerekli. Yaptikca rutine oturuyor ve kolaylasiyor.

Tek olarak bilmiyorum , yüzün ihtiyacı ne kadarsa o kadar yapıyor , ve dolgu , botoks , mezoterapi, hifu hepsi birlikte olunca sonuç daha iyi bence sadece botoks yapay durur
Mezoterapinin ortalama fiyati ne kadar aceba. Biraz arastirdim ve baya kafama yatti yanliz internette tek seans icin 250- 600 dolar yaziyor. Bir kac seans tekrar etmek gerektigi dusunulurse cok fazla geldi bana.

Bende ayni durumdayim kirisiklik çok olmasada yüzüm evlendikten sonra çöktü
Önceden dolgun yüz zayif vücut, şimdide
Çökmüş yüz dolgun vücut
Ama eminim uykum düzene girince yani çocuklar büyüyünce gençleşeceğim
Su içmemekte kırıştırıyo. cildine ne kadar nemlendirici sürsen bir yere kadar su içmek şartki içerden beslesin
Bende içemiyorum ama bi ara diyetle beraber günde 3 lt içmeye zorladiğim zamanlarda cildim epey güzelleşmişti

Kahve çok kötü geliyor cilde bence çünkü uyku düzenini alt üst ediyor.iki yaşında oğlum bende çok yıprandığımı hissettim bu dönemde ki öyle yıprattı oğlum ama kahvede tuzu biberi oldu.iki aydır içmiyorum biraz biraz toparlandık şükür 34 yaşıMdayım bu arada.Birde buara şunu yapıyorum iyi geliyor ama ben devam etmiyorum belki siz yaparsanız.Boş yuvarlak başlıklı dönebilen rolon şişesine bir iki damla badem yağı ile kantaron yağı koyup yüzüne masaj yap gerginleştiriyor👍

İyi temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilt için, minimum bir bakım yapmanız gerekıyor sabah aksam. Onu yapamam zamanım yok bunu yapamam zamanım yok dersenız tren kacar uzgunum. Benım 3 bebegım var buyugu henuz 2yasını doldurmadı. Hıcbır sey yapamıyorsam tuvalete gıdıp geldıkce kısım kısım temızleyıp nemlendırıyorum. Cunku benım de uzun uzadıya pek vaktım olmuyor, cıldınıze bakacaksınız baska caresı yok yanı

Benim oğlumda zor bir çocuk bir yaşına kadar zombi gibi hiç uyumazdık geceleri saat başı ağlardı. Gece beslenmesini kesince düzene girdik. Sonra ben spora başladım temiz beslendikçe cildim düzeldi daha sağlıklı görünüyorum. Çocukların uykusunu düzene sokup güzel bir cilt bakımı yaptırıp düzenli yürümeye çalışın. Eşiniz bir saat bile olsa size kendinize ayıracak zaman tanısın. Yoksa cidden tek başına çocuk bakmak çok zor. Ben eşim ve annem çok yardımcı olduğu halde ikinciyi istemiyorum sırf kardeşi olsun diye aynı süreci göze alamıyorum. Rabbim yardım etsin.

Mezoterapinin ortalama fiyati ne kadar aceba. Biraz arastirdim ve baya kafama yatti yanliz internette tek seans icin 250- 600 dolar yaziyor. Bir kac seans tekrar etmek gerektigi dusunulurse cok fazla geldi bana.

Tek seans ne kadar bilmiyorum, ben 2 seans yaptırdım benim için yeterli oldu , tabii çok param olsa 4-5 seans yaptırırdım :) başka işlemler de yaptırdığım için mezoterapi ne kadar bilmiyorum arayıp ya da gidip sorabilirsiniz .

Benim cildim de çok kuru, oğlum 18 aylık. Ben 31 yaşındayım. Gece uykuları düzene girdi 9da yatar deliksiz 7buçukta uyanır. Tabi bu düzene girene kadar ben de fena haldeydim. Yaklaşık 2 aydır düzenli nemlendirici ve güneş kremi sürüyorum. Günlük 3litreye yakın su içiyorum, rafine şekeri bırakmaya çalışıyorum. Şeker hayatımdan çıktıkca cildim aniden güzelleşti. Tabi su da çok etkiledi, artık güldükçe çıkan çizgiler epey az gözüküyor.

Emzirme bittikten sonra kolajen takviyesi düşünüyorum.

Guncelleme: Bir kac gun once yaptigim bir tahlil sonucu doktorum bol su icmemi onerdi. 3/4 gundur gunde yaklasik iki litre su tuketiyorum ve cildimde inanilmaz degisiklik oldu. Aslinda gunluk tuketilmesi gereken miktar bu ama ben cogu zaman cocuklarin telasindan unutuyordum su icmeyi. Su an cildimin eski kurulugu soluklugu gitti resmen. Banyodan sonra zeytinyagi suruyorum cildim henuz daha nemliyken oda baya iyi geldi. Anladimki suyu az tuketmek hem cilt icin hem sagligimiz icin yapacagimiz en zararli seylerden biri. Kamu spotu gibi oldu ama ciddi anlamda degisiklik farkettim ben. Yakinda yuz yogasinada baslayacagim insallah onunda faydasini gorururum. Bu arada daha once saf retinol icerikli bir gece serumu almistim ama kizimi emzirdigim icin kullanmaya cesaret etmedim. Bir kac eczaciya sordum kizim 16 aylik oldugu icin bir sakincasinin olmayacagini soylediler ama yinede bir doktora sormamda fayda olacagini soylediler. Emziripte retinol/kolajen icerikli urunler kullananlariniz varmi bu konuda uzman bir doktora danisaniniz oldumu hanimlar? Iyi aksamlar hanimlar. Uzun zamandir keyfimi kaciran bir durum var. Iki cocugum var kizim 16 aylik oglum 3.5 yasinda. Oglum dunyaya geldikten sonra cok coktum. Oglum cok zor bi cocuk ilk dogdugu gunden beri stressiz tek bir gunum gecmedi. Oglumda baslayan yuz cokmesi kizimdan sonra daha ciddi bir hal almaya basladi. Cildim kuru olduğundan kirisikliklarda basladi. Ozellikle guldugum zaman yanaklarimdaki cizgiler cok kotu gorunuyor. Ogluma surekli kizmaktan kaslarimi catmaktan kas arasinda derin cizgiler kaldi. Uykusuz kalmaktan yanaklarim ve goz altlarimda coktu. 33 yasindayim oglum dunyaya gelene kadar beni en fazla 23 yasinda falan zannederlerdi simdi ise yasimdan daha buyuk duruyorum sanki. Tabi herşeyin basi can sagligi ama ister istemez uzuluyorum aynada kendimi gorunce. Kendime olan guvenim azaldi bu durum yuzunden. Bir sure once beni uzun sure gormeyen yakin akrabalarim cok sasirdilar uzulduler beni gorunce. Dayimin gozleri doldu ne olmus sana boyle dedi. Sadece fiziken degil ruhende cok yiprandim iki kucuk cocukla baya zorlaniyorum. Hele oglum canima okuyor 😔 Bu durum yuzunden kizimi emzirmeyi birakmayi bile dusunuyorum en azindan gece uykularimiz duzene girer belki toparlanirim biraz diye. Simdi size sorum yuz cokmesine bir onerisi olan varmi. Estetik olarak kas arasi dolgusu dusuncem var ama bunun icin emzirmeyi birakip birakmama konusunda kesin kararimi vermem lazim once. Hadi onu hallettim yuzumun geneli yiprandi onu nasil cozecegim. Iki kucuk cocukla toparlanmak adina nasil bir yol izlemem lazim bir fikriniz varmi. Uykularim bir sureligine duzene girse toparlanirmiyim sizce baska ne yapmam lazim. Bana yardimci olurmusunuz.
Guncelleme: Bir kac gun once yaptigim bir tahlil sonucu doktorum bol su icmemi onerdi. 3/4 gundur gunde yaklasik iki litre su tuketiyorum ve cildimde inanilmaz degisiklik oldu. Aslinda gunluk tuketilmesi gereken miktar bu ama ben cogu zaman cocuklarin telasindan unutuyordum su icmeyi. Su an cildimin eski kurulugu soluklugu gitti resmen. Banyodan sonra zeytinyagi suruyorum cildim henuz daha nemliyken oda baya iyi geldi. Anladimki suyu az tuketmek hem cilt icin hem sagligimiz icin yapacagimiz en zararli seylerden biri. Kamu spotu gibi oldu ama ciddi anlamda degisiklik farkettim ben. Yakinda yuz yogasinada baslayacagim insallah onunda faydasini gorururum. Bu arada daha once saf retinol icerikli bir gece serumu almistim ama kizimi emzirdigim icin kullanmaya cesaret etmedim. Bir kac eczaciya sordum kizim 16 aylik oldugu icin bir sakincasinin olmayacagini soylediler ama yinede bir doktora sormamda fayda olacagini soylediler. Emziripte retinol/kolajen icerikli urunler kullananlariniz varmi bu konuda uzman bir doktora danisaniniz oldumu hanimlar? Iyi aksamlar hanimlar. Uzun zamandir keyfimi kaciran bir durum var. Iki cocugum var kizim 16 aylik oglum 3.5 yasinda. Oglum dunyaya geldikten sonra cok coktum. Oglum cok zor bi cocuk ilk dogdugu gunden beri stressiz tek bir gunum gecmedi. Oglumda baslayan yuz cokmesi kizimdan sonra daha ciddi bir hal almaya basladi. Cildim kuru olduğundan kirisikliklarda basladi. Ozellikle guldugum zaman yanaklarimdaki cizgiler cok kotu gorunuyor. Ogluma surekli kizmaktan kaslarimi catmaktan kas arasinda derin cizgiler kaldi. Uykusuz kalmaktan yanaklarim ve goz altlarimda coktu. 33 yasindayim oglum dunyaya gelene kadar beni en fazla 23 yasinda falan zannederlerdi simdi ise yasimdan daha buyuk duruyorum sanki. Tabi herşeyin basi can sagligi ama ister istemez uzuluyorum aynada kendimi gorunce. Kendime olan guvenim azaldi bu durum yuzunden. Bir sure once beni uzun sure gormeyen yakin akrabalarim cok sasirdilar uzulduler beni gorunce. Dayimin gozleri doldu ne olmus sana boyle dedi. Sadece fiziken degil ruhende cok yiprandim iki kucuk cocukla baya zorlaniyorum. Hele oglum canima okuyor 😔 Bu durum yuzunden kizimi emzirmeyi birakmayi bile dusunuyorum en azindan gece uykularimiz duzene girer belki toparlanirim biraz diye. Simdi size sorum yuz cokmesine bir onerisi olan varmi. Estetik olarak kas arasi dolgusu dusuncem var ama bunun icin emzirmeyi birakip birakmama konusunda kesin kararimi vermem lazim once. Hadi onu hallettim yuzumun geneli yiprandi onu nasil cozecegim. Iki kucuk cocukla toparlanmak adina nasil bir yol izlemem lazim bir fikriniz varmi. Uykularim bir sureligine duzene girse toparlanirmiyim sizce baska ne yapmam lazim. Bana yardimci olurmusunuz.
Selam yaşınız bence gayet genç önce moral
Beslenmeniz protein alımınız azsa
Yeterince uyku sıvı alımı yoksa hızlanmış olabilir
Tavsiyem balık kolajeni
Günde iki yumurta
Bol sebze meyve
Kendine vakit bakım Vs
Eşle kaliteli zaman

Piyasada çok fazla mezoterapi çeşidi var mezoterapinin genel anlamda cilde parlaklik canlılik getirdiğini biliyorum ama çökme için faydalı mı şimdiye kadar duymamıştım sizde faydalı olan mezoterapinin içeriği neydi acaba

yüze yapılan lıpofiller uygulamaları sizi toparlar. Aşırı bir çökme varsa dolgu ve botoksla toplayamazsınız ki zaten güzelde durmaz.

Arkadaşlar merhaba ben de henüz 20li yaşlarda olmama rağmen kilo verdikten sonra yanaklarım aşağı sarktı. Özellikle ağız kenarlarım nasolabial çizgilerim çok belirgin. Dr 6 seans mezoterapi önerdi, bir seans yaptık henüz bişey söylemek için erken tabii.. bioskinmiş adı. Mezoterapi yaptırıp memnun kalan ya da başka önerisi olan var mı?

Su içmek önemli.
Ben güneş kremi kullanmadan çıkmıyorum . Kullanmıyorsaniz başlayın zira güneş cilde zarar veriyor epey.
Bazı kullandıklarımda dermokozmetik bir markaya geçtim son 1 senedir,baya farketti cildimde ,lekelerim açıldı cildim aydınlandı.
Gece serum ve yasıma uygun gece kremi kullanıyorum ,bir gece c vitamini,baska bir gece aha peeling,başka bir gece hyarulonik asit ,bir gece de gold pepdite serum olarak. 40 yaşındayım tabi bu sebeple biraz daha dikkat ediyorum.
Kolajen kullanmaya başladım,gece yatarken iciyorum 1 tüp. Saçlarıma ve tırnaklarıma da iyi geliyor.
Balık yemiyorum pek bu sebeple haftada 2-3 tablet balık yağı kapsülü de alıyorum düzenli.
Belirli aralıklarla(özellikle doğundan sonra)kan değerlerine baktırmak gerekli zaten. Benim genelde demirim düşük cıkıyor,bazen d vitamini,o dönemlerde de doktorun verdiği takviyeyi kullanıyorum.
Sizde kan değerlerinize bir baktırin,düsenler varsa doktorunuz gerekli takviyeyi reçete eder ve daha enerjik olursunuz emin olun.
Sonrası da zaten cildinize temizlik sonrası güzel bir bakımla bence epey toparlarsınız.
Düzeltme:tahlil yaptırmışsınız zaten, konu uzundu,sonuna odaklanmışım.

34yas bugüne kadar her gören 25ten fazla değilsin derdi hamileyken de çok iyidim geçen fotolara baktım çocuğun 40i çıktığında bile hala çok güzel fresh gozukuyorum ama bebek 3-4aylik olduktan sonra bende çokmeler başladı şuan 7aylik yemin ederim aynaya her baktığımda ağlayasim geliyor çok çöktü yüzüm göz altlarim doğru düzgün uyumuyirum sürekli emziriyorum bence emzirmekde çökertiyor herşeyi sütle veriyoruz çocuğa helali hoş olsun.benim tipim bozuldu yaşlandım nasıl düzene girer bilmiyorum

Tek seans ne kadar bilmiyorum, ben 2 seans yaptırdım benim için yeterli oldu , tabii çok param olsa 4-5 seans yaptırırdım :) başka işlemler de yaptırdığım için mezoterapi ne kadar bilmiyorum arayıp ya da gidip sorabilirsiniz .
Ben mezoterapi ile ilgili konu açmıştım ama cevap gelmedi, size sorayım. Mezoterapi ben tek seans yaptırdım ve canım inanılmaz acıdı. Bir daha gözüm kesmiyor, ağladım yapılırken. Ve 20 gün oldu gram değişiklik yok, çok parlayacak cildiniz dediler ama yok yani. 2-3 seans yaptırmam gerekiyordu ama vazgeçtim sanırım. Sizce normal mi?

X