Çocuklu kadınlar lütfen bi' bakın!

Sinirli ordek

Guru
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2013
261
436
Selamlar,
Lütfen derdini seveyim demeyin :KK43: Fikirlerinize muhtacım.
Bir ödevim için yardımınıza ihtiyacım var. Çocuğum veya çevremde küçük çocuklu biri olmadığı için işin içinden çıkamıyorum.
Çocuklar için bir mobil uygulama fikri tasarlamam gerekiyor. Oyun olabilir, eğitici olabilir. Ödevin kapsamını genişletmek için 3-10 yaş arasına uygun parçalara bölebileceğimi düşündüm.
Sizin "keşke şöyle bi şey olsaydı" ya da "xxx uygulamasında şu eksik" dediğiniz noktalar var mı? Benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
Hadi bi' el atın da kurtulayım şundan :kızgın:

Selamlar,
Bir ödevim için yardımınıza ihtiyacım var. Çocuğum veya çevremde küçük çocuklu biri olmadığı için işin içinden çıkamıyorum.
Çocuklar için bir mobil uygulama fikri tasarlamam gerekiyor. Oyun olabilir, eğitici olabilir. Ödevin kapsamını genişletmek için 3-10 yaş arasına uygun parçalara bölebileceğimi düşündüm.
Sizin "keşke şöyle bi şey olsaydı" ya da "xxx uygulamasında şu eksik" dediğiniz noktalar var mı? Benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
Kaç yaş arası uygulama olacak ?

Eğitici öğretici olabilir
Puzzle, oyunlarla okuma yazma öğreniyorum tarzı bir şeyler olabilir

3-10 gibi geniş bi yaş aralığı hedefliyorum. Uygulama içinde 3-5 , 6-8 gibi bölebilirim.
3 -5 yaş aralığı için iletişim araçları uygun değil oyun bile olsa. 6 - 8 yaş grubuna yönelik olması daha mantıklı. Okula başlamış ve yönlendirmeleri yapabilir olduğu için bu yaş uygun.

Selamlar,
yurtdisinda readingeggs.com diye bir site var, mail adresi alip bir hafta ucretsiz uye olabiliyorsunuz. benim hayalim turkce ve mat icin oyle bir kayna bulmak. aylik ucretleri dolara gore cok makul. 10 dolardi galiba, turkiyede oyle bi program olsa kapis kapis satilir.

yurtdisinda readingeggs.com diye bir site var, mail adresi alip bir hafta ucretsiz uye olabiliyorsunuz. benim hayalim turkce ve mat icin oyle bir kayna bulmak. aylik ucretleri dolara gore cok makul. 10 dolardi galiba, turkiyede oyle bi program olsa kapis kapis satilir.
İnceleyeceğim, sağ olun:KK3:

Çocuk sahibi değilim ama bahsettiginiz yaş aralıkları ile ilgiliyim. Öncelikle içerik ne olursa olsun yaptiginiz programda lütfen zaman sınırı olsun ve uygulama girisinde bu çocuklara hatirlatilsin. Program kapandığı için ağlayan bir çocuk varsa eğer o programın hiçbir sekilde çocuğa katkısı olacağını düşünmüyorum. Aksine davranis problemi çıkarır. Uygulama içeriği doğru ya da yanlış şeklinde olacaksa eğer çocuk yanlışı seçtiğinde uygulama dogrusunun ne oldugunu çocuğa açıklayabilmeli. Çoğunlukla bilişsel gelisim alanlarinda yapiliyor bu programlar kirmiziyı goster bu kac vs vs tarzında. Sosyal gelisim, motor gelisim, dil gelisimi, özbakim becerileri alaninda egitimi pekistirici calismalar olsa guzel olur. Eğitici demiyorum çünkü bir uygulama tek basina egitici nitelikte olamaz. Bunu pekiştirebilir ya da egitime baslangic için ilgi cekici olabilir.Çocuklari uzak tutmakta zorlananlar icin en azından işe yarar bir şeyler olsun denilebilir. Düşünmek ve bir konuya yorum yapabilmek çocuk gelişimi için önemli bir konudur bunu destekleyici bir icerik hazilayabilirsiniz mesela. Ya da yaratıcılığını gosterebilecegi bi uygulama bence çok işlevsel olur. Yani çocuğun pembe bulutlar ve mor güneş hayaline bile ne kadar güzel düşünmüş diyebilmeli onu sığ gerçekliğe zorlamamalı. Genel olarak da okul öncesi kazanim ve göstergelerine bakabilirsiniz yani o yaş grubu için ne ogretilmesi hedefleniyor sizde bu yönde gelistirirsiniz calismanizi. 10 yaş için de ilkokul kazanim gostergeleri yol gösterici olabilir.

Çocuk gruplarına dijital içerikleri doğru bulmuyorum. Koşup oynasınlar, puzzleları kendi elleriyle yapsınlar

Öncelikle çocuğum yoka ama nick için geldim ne şeker bir nick bu yaf bayıldımmmmmmmmmm

Konuya cevap veriyorum, 6-8 yaş için eğlenceli matematik bence şahane olur.

X