Çocuktan sonra evlilik kötü mü oluyor?

Bu böyle zavadanak söylenmeyecek bir şey hamile kadına. Her şeyin yeri ve zamanı var.
Değişmiyor diyen yalan söyler değişmemesi imkansız ev üç kişilik olacak ikiniz de en çok onu düşüneceksiniz.

Eşinizin kişiliğine bağlı bu tamamen. Ben ağır lohusalık geçirdim. Zaten alınganım normal hayatta da, lohusayken daha beter oldum. Tabi iş lohusalık döneminde bitmiyor. Bebişin uyku düzeni en önemlisi bence. Biz resmen vardiya dönüyorduk evde. E böyle olunca ister istemez karıkoca ilişkisi de biraz sekteye uğruyor. Biri sıkıntı olmazsa biri oluyor bence. Rahat 1 2 sene Bi gerginlik oluyor evde. Umarım eşiniz sabırlı, bebişiniz uykuyu seven bir bebek olur 🥰🥰

Eşimin 18 ay kadar doğum sonrası sendromu bittikten sonra gayet iyi yani çocukla hayat çok daha güzel hatta kaçamak kaçamak sevişmeler heyecan katıyor 😂😂😂

Bence çocuk evliliğin ortasına düşen bomba gibi bir şey :KK70: ama geçiyor.

İstediğin zaman saatlerce sohbet muhabbet ettiğin, seviştiğin insanla uzak kalıyorsun çünkü ikinizin de en sevdiği şey artık birbiriniz değilsiniz. Önceliğiniz 50 cm bebenin abidik dertleri oluyor.

Evet sonrası güzel, eski günlerden bile güzel oluyor ama ilk 1 sene cidden bir afallama oluyor.

O 1 sene sonunda her şey eskiye döndüğünde iki taraf da yerindeyse sorun yok.
Şöyle söylemesek bakın korkuyor insanlar 🤭iyi yönlerini sayın lütfen

Şu an hamileyim ve çevremde sürekli bunu duyuyorum üzülüyorum. Çocuk olunca eşler birbirini eskisi gibi sevmiyor tahammül etmiyor, eskisi gibi aşk sevgi olmaz vs.

Sizin nasıl oldu? Hep kötü olmak zorunda mı?
Şu an evliliğimden ve eşimden çok memnunum. Bozulmasından korkuyorum.
Ayyy hayır kesinlikle kızım doğduktan sonra evimiz şenlendi oyunlar oynuyoruz çizgi film izliyoruz masal geceleri yapıyoruz inan bana daha zevkli oluyor :)

Şu an hamileyim ve çevremde sürekli bunu duyuyorum üzülüyorum. Çocuk olunca eşler birbirini eskisi gibi sevmiyor tahammül etmiyor, eskisi gibi aşk sevgi olmaz vs.

Çok aşık bir çift olarak söylüyorum çocuk kesinlikle sarsıyor. Çünkü ikimizin ilgisi çocukta oluyor. Birbirimize ne kadar vakit ayırmaya çalıssak da eskisi gibi asla ama asla olmuyor. Ha pişman mıyım değilim. Ama durum bu. Şimdi kızım 3 yaşına girdi yeni yeni eşimlenilişkimizi toparlıyoruz. Çocuk çook sorumluluk ve tatili yok. Ha yardım edeniniz olsa yine zor bir kere gece uykusuz kalıyorsunuz bu insanın gününü psikolojisini çok etkiliyor. E çocuktan önce ev işi vs az da hardım etse yetiyor ama çocuktan sonra asla yetmiyor çünkü bitmiyor evin işi yemek vs. Eşim çocuk bakımına ev işi e çok yardım ediyor ama bana yetmiyor. Neden bilemiyorum. Kızım uyuyunca özlüyoruz öyle de bir ruh hali çözemedim gitti. Ama şimdi yeni yeni sosyal ortama açılmaya başladık kızım okula başladınvs . Ailem yakın olsa bu kadar etkilenmezdim belki. Arada bir bırakıp beraber tiyatroya vs gitsek iyi gelirdi. Ama bunu 3 yılda toplasanız 4 kez yapabilmişizdir. O da aklımız kızımızda. Zor yaa . Kızımı çok seviyorum ama ikinci çocuğu yapmamaya karar verdim. Kendimden daha fazla ödün verirsem istemsiz çocuklarımı suclayacağım herkese haksızlık

Asil evlilik cocuktan sonra baslar derler
Ki doğru.. biraz zor bi süreç basliyo sorumluluklar artiyo. Esler yorgun uykusuz ve cocuk bakimi da var haliyle.biraz geriliyo
Yani aksini idda.edemez kimse

Evliliğim düzelsin diye değilde biz yuva kurduk ve aile olma vakti geldi düşüncesi ile yapılan bir çocuk hiç bir sevgiyi aşkı bitirmez bence. Evliliğin temel neticesidir aile olmak. Eşimden memnunum diyorsan onun baba olmasından da çok memnun olacağına eminim. Sağlıkla gelsin bebeğiniz çok daha mutlu olun inşallah

Bozulan evlilik ömür boyu bozuk gitmiyor. Çocuk büyüyen bir şey sonuçta. Her şeyi abartır zaten millet, iyi şeyleri de kötü şeyleri de…

Çocuklarımın bebeklikleri sakindi dolaysyla bebekken bizi olumsuz etkilemediler aksine evimizin neşe kaynağı oldular.Şimdi biri 3.sınıf biri 7.sınıf... asıl şimdi çok yorucular. Çocuk illaki evliliğin dinamiğini değiştiriyor eskisi gibi dingin bi hayat olmuyor malesef

Önceliklerimiz değişiyor, aynı kalması mümkün değil zaten. Sorumluluklarımız çpk çocuktan sonra. Eskisi gibi gidelim istediğimiz saatte istediğimiz yerde istediğimizi yapalım diyemiyorsun. Gitsen bile aklın hep çocukta oluyor. Bizim konuştuğumuz şeylerin de yüzde 70 çocuk üzerine mesela.
İlk bir sene zaten hormonlardan mı bilmem adam gözüne can sıkıcı geliyor. Çok yıpratıyor yalan yok.
Ama çocuk zaten anne babayı da yıpratıyor evliliği mi yıpratmayacak.

X