Çocuktan sonra evlilik kötü mü oluyor?

Evlilik kötü olabilir de olmayabilir de bu size bağlı ama zor oluyor o bi gerçek. İlk zamanlar birbirinize vakit ayırmanız neredeyse imkansız oluyor. Bir süre kankaya bağlıyorsunuz. Zaten doğumdan sonra 6 hafta ilişki yasak. Sonrasında da eğer normal doğum yaptıysanız iliskide biraz şikayetiniz olabiliyor (benim olmuştu) sabırlı ve anlayışlı davranabilirsiniz karşılıklı olarak sorun olmuyor. Ufak tefek gerilmeler illaki olur ama. Herşeyi de güllük gülistanlık beklemeyin

Ben de anne değilim ve bu konuyu hep düşünüyorum, korkuyorum açıkçası. Çocuk mutlu evliliğe atılan bomba diyorlar. Mutlu evliliği sarsar, kötü evliliği yıkar falan. Cidden bunları duymak insanı korkutuyor. Motivasyonunu kırıyor. Hele benim gibi anne olmaktan hep kaçan birinin... Bence her evliliğin dinamiği farklı. Hiç kafanıza takmayın. Mutluymuşsunuz zaten, bir de bebiş eklenecek. Bence evinizin neşesi olacak. Sağlıkla kucağınıza alın.

Çevrem tuhaf evet. Ben de sinir oluyorum komik değil bir şey değil. Hele ki erkek olursa çocuk yandın bittin diyenler filan iyice anksiyetemi artıyor.

Eşim sağolsun evlendiğimizden beri 2 senedir ev işlerini hep o yaptı. Ben yapmadım hiç. Yemek temizlik vs ben de çalıştığım için yoruluyorum diye eşim yapar. Çocuk olursa da benden fazla bakar diye tahmin ediyorum. İnşallah öyle birbirimizden soğumalar filan olmaz. Kayınvalidem de iyi birisi kızı gibi sever.
böyle sorumlulukların paylaşıldığı bir evlilikte korkulacak bir şey yok bence. Hamileliğinizin tadını çıkarın sonuçta sürekli yaşanan bir süreç değil.

eğer sağlamsa evliliğiniz güçlenir merak etme ama temeli bozuksa çürükse zaten yıkılmaya mahkum olan bir evlilikse birde çoçukla düzeleceğine inanarak yaptıysanız yandınız

Cocukla ve cocugun bakimiyla ilgilenmedigi gibi, bunların yükü altinda ezilen, kisisel bakimi, ruhsal hali vs kotuye giden eşine de "sen de kendini saldin" bakış açısıyla yaklasip, eşinden uzaklayan hayvan oglu hayvan erkeklerden olmazsa kocan,

Ve sen de anne oldu diye cocukla kafayi bozup, kocayla yatak ayirip cocukla yatip cocukla kalkan , anayim ben anaaa moduyla butun hayati düşündüğü ilgilendigi tek sey cocuk olan. Sosyal hayatini, kendi ve esinin de ozel hayatını ölümüne kisitlayan ruh hastasi annelerden olmazsan hic de bir şey olmaz. Cok daha tatli bir hale geliyor evlilik. O cok sevdigin, iyi bir arkadaslik ve romantij bir iliski icerisinde oldugun adamla bir de anne baba olup bunun getirdigi macera dolu hayati yasiyosun. Bence aşırı sicak tatli bir hale getiriyor iliskiyi. Cok eğlenceli. Ama toplumumuzda cogu insan daha kendini yetiştirememis, esinin ve kendinin anne baba olmaya uygun olup olmadigini düşünmeden kostura kostura cocuk yaptigi ve hatta cocuk bir yana zaten evlilik bile surdurulmeyecek insanlarla evlenildigi icin... 🤦🏻‍♀️ Böyle söyleyenlerin cok olmasi çok normal o yüzden. Evlenip iki başına lay lay lom gezip tozup yasarken cok da saglam olmayan bir evliligi bile surdurmek cok kolay, ee haliyle boyle zorluklar cocukla gelince sarsılıp yıkılıyor bozuluyor. Normalde de çürük bi temeli oldugu icin yani evliligin

Bence çocuk evliliğin ortasına düşen bomba gibi bir şey :KK70: ama geçiyor.

İstediğin zaman saatlerce sohbet muhabbet ettiğin, seviştiğin insanla uzak kalıyorsun çünkü ikinizin de en sevdiği şey artık birbiriniz değilsiniz. Önceliğiniz 50 cm bebenin abidik dertleri oluyor.

Evet sonrası güzel, eski günlerden bile güzel oluyor ama ilk 1 sene cidden bir afallama oluyor.

O 1 sene sonunda her şey eskiye döndüğünde iki taraf da yerindeyse sorun yok.

Şu an hamileyim ve çevremde sürekli bunu duyuyorum üzülüyorum. Çocuk olunca eşler birbirini eskisi gibi sevmiyor tahammül etmiyor, eskisi gibi aşk sevgi olmaz vs.

Sizin nasıl oldu? Hep kötü olmak zorunda mı?
Şu an evliliğimden ve eşimden çok memnunum. Bozulmasından korkuyorum.
Yoo mutluluğumuza mutluluk kattı sorunsuz evliliklerde artı birşey bence

Hamilesiniz şimdi bunları düşünmeyin zamana bırakın.Çok güzel günlerde yaşayacaksınız,uykusuzluğun,sebebpsiz bebek ağlamalarınin, büyüyünce sendromları okul soeunları,çocuğu büyütme şekli müdahaleler derken evet eskisi gibi olmuyor çoğu şey.
Ama aranızda gerçek bağ varsa hepsi aşılıyor.

Şu an hamileyim ve çevremde sürekli bunu duyuyorum üzülüyorum. Çocuk olunca eşler birbirini eskisi gibi sevmiyor tahammül etmiyor, eskisi gibi aşk sevgi olmaz vs.

Bozuluyor demeyelim de her şey biraz zorlaşıyor. Sürekli ilgi isteyen biri giriyor sonuçta eve, hayatı ona göre yeniden düzenliyorsun. Dua et gazsız koliksiz bir bebek olsun, o zaman başa çıkmak çok zor olmuyor.

Evet çok çok iyi değilse evlilik günümüzde bitiyor,Benimki bitti tabi başka başka sebeplerde var ama çocukların getirdiği bir yorgunluk,tahammülsüzlük oluyor bu da büyük etken oluyor sonra söylenilen sözler yapılan davranışlar unutulmuyor ve bitiyor

Çocuk bozmuyor evliliği. Anlayışsız eş ve eşin ailesi bozuyor. İki çocuğumda da lohusalık dönemlerimi hatırlmak istemem. İnsan çocuğunun doğumunu hatırlamak istemez mi düşün o derece kötü geçti. Ama eşin anlayışlı ise ailesini bir şeye karıştırmazsa. Sana bebeğine değer verip senin duygularını dikkate alırsa hiçte bozulmaz evlilik.

Temeli bozuk evlilikler devreye çocuğu koyuyorlar belki çocuk düzeltir diye. Olan çocuğa oluyor. Herkesin evliliği aynı değil ki Sizin evliliğiniz size göre iyiyse eşiniz size karşı anlayışlı ve şefkatliyse sorun yoktur kimseye kulak asmayın. Çocuk evin neşesidir. Sadece sorumluluk istiyor normal olarak. Eşiniz tam destekmiş ne güzel

Kim demişse yalan söylemiş çocuk evin neşesi bence 🥰 biz çocukluğumuza döndük resmen evde ailecek saklambaç oynuyoruz 😂

Peki ya geç evlenenler ? Şimdi ben 35’imde evlendim 3 aylık evliyim, çocuk yapmak için beklesem bir kaç sene ilişkim otursa gezsem tozsam keyif alsam ne güzel olur demi ? Ama biyolojik saat diye de bişey var.Ne yapayım şimdi ? Çocuk olmasa da bu sefer de istenir.Hayatını olması için adayanlar var.Yani demem o ki yapacak bişey yok.

Bunu sormak için çok geç değil mi?..hamilesiniz😂

Bu saçmalayan tipler, çocuğu olmayan insanada neden olmuyor sorun kimde doktor git falan diye zırvalayan hadsizlerdir kesin.
İlk aylar biraz zor oluyor evet 7/24 ilgi bekliyor kucaktan memeden inmiyor, eş olarak birbirine vakit ayıramıyorsun. Sonra birbirinize alışıyorsunyz bebek büyüyor herşey eskisinden daha eğlenceli oluyor. Rabbim aratmasın eksikliğini göstermesin 🤲

Hamile ve lohusa kadınlara saçma sapan şeyler anlatmak ne zaman bitecek ya? Hamilesin doğurunca yandın, doğunca yürüsün yandın, yürüyünce yok şu yok bu hiç bitmiyor felaket tellallıkları. Evet bir çocuğu büyütmek çok zor. Kolay mı sıfırdan bir insan yetiştirmek yahu. Zaman zaman eşinle fikir anlaşmazlığıda yaşayacaksın ama eğer gerçek bir sevgi, sağlam bir evlilikse çocuk o sevginin meyvesi oluverir sadece. Yine diyorum çok zor büyütmek ama yaşayacağın güzel günleri düşün sabret ve kimseyi dinleme…

Bebeğim bir yaşında, ailelerden uzak yaşıyoruz. Birbirimizin en büyük destekçisiyiz. Bebekten sonra ilişkinizin dinamikleri değişecek ama bu illa kötü olacak diye birşey yok. Örneğin eskiden hadi bu akşam dışarıda yiyelim, hadi dışarı çıkalım diye daha rahattık şimdi bebeğin uyku saatine göre plan program yapıyoruz. İlk aylar bebeğin sürekli memede olması, meme acısı, uykusuzluk insanları gerebiliyor. Bu dönemde eşiniz ne kadar destek olursa siz o kadar sakin oluyorsunuz siz ne kadar sakinseniz bebek de o kadar sakin oluyor. Bi de tavsiyem doğduğu ilk andan beri bebişi babasına sık sık verin. Bakın ben 1 haftadır hastayım, bulaşmasın diye ben uzak duruyorum babası besliyor uyutuyor vs

Öncelikler ve rutinler tamamen değişiyor. 2 çocuktan bildiriyorum evliliğimizde sarsılma falan olmadı. Evlilik içi rutinlerimiz değişti ama eşimle iletişimimizin değiştiğini düşünmüyorum ben açıkçası.
Biz 9 yıl sevgililikten sonra evlendik, 3 yıl çocuk yapmadık. Şimdi 10. Yılı deviriyoruz evlilikte. Birbirimizi çok iyi tanıyoruz yani. En büyük etkenin bu olduğunu düşünüyorum.

X