çok abartiyormusum...

Allahım acil şifalar versin inşallah bir an önce iyileşir bebeğin .
Sivas aslında büyük bir şehir , hala tanı konulmamış olmasına şaşırdım .
Kayseri veya Ankara’ya gitmeyi deneyin . Olmadı aile büyüklerine haber verin . Tek başınıza savaşmayın . Herkesten yardım isteyin , çekinmeyin . Bazı doktorlar tahlilleri yorumluyor sosyal medyada . Belki bir deneyebilirsiniz.
Hangi aile kime gore neye gore benim ailemmi olmaz olsun boyle bir aile kocanin sozunden cikma diyen bir ailemi onun ailesimi bebegim fogdugunda hayirli olsun demeyen en ufak bir patik bile almayan bebegim hasta dedigimde oncelik oglumuzun tarla isi var diyen onun ailesi mi anasinin yaninda olmadigim halde iftira atan bir ailemi Rabbim ne ona nede buna muhtac etsin bir seyleri duzeltmeye calisirken bebegimin bu halde olmasi ve durumunun gercekten kotuye gittigini farkina varmam uzuyor beni herseye raziyim ustesinden gelirim ama bebegimi kaybedemem yikilirim yikildigim gibi etrafimdakileri de yikarim cunku artik kaybedecek birseyim olmadigini bilirim

Pinpon topu gibi bir oraya bir buraya ne saçma dolandırmışlar sizi. Olabilir olabirle göndermişler başka doktora sinir oldum. Ultrason yada başka şekilde bakmıyorlar mı dedikleri şeyler var mı diye?
Inaninki aklim allak bullak bende cikamiyorum isin icinden kimine gore bronsit sol cigeri kotu kimine gore kalbi buyuk soluk borusu ile nefes borusu yapisik kimije gore bagirsaklari yukarda...

Sok oldum esiniz olacak herifin laflarına ne demek insallah geberir ya terbiyesiz adam insan çocuğuna bu lafları eder mi?
Uzulecegi araştıracagi halde üstelik.

Allahim sifa versin. Insallah derdi de dermanı da bulunur kuzunun
Amin sagolun

Hangi şehirdesiniz? Şehirinizde var mı bilmiyorum ama üniversite hastanesine gidin. Yok şehiriniz küçük, üniversite hastaneniz de öylesine bir hastaneyse (ör: yozgat) mutlaka büyük şehirde iyi bir hastaneye gidin. Mesela İstanbulda Çapa ya da Cerrahpaşa, eğer anadolu tarafındaysanız Marmara. Ankarada Hacettepe ya da iyi eğitim araştırma hastaneleri.

Çok çok geçmiş olsun. İnşallah iyileşir hemen kuzucuk. Belki çok basit doğuştan diyafram yırtığı vardır. Barsakları yukarıya fıtıklaşmıştır ve sol akciğerini ondan kapatmıştır. İyi bir Mr, iyi muayene ve iyi doktorla çözülür inşallah

Hangi şehirdesiniz? Şehirinizde var mı bilmiyorum ama üniversite hastanesine gidin. Yok şehiriniz küçük, üniversite hastaneniz de öylesine bir hastaneyse (ör: yozgat) mutlaka büyük şehirde iyi bir hastaneye gidin. Mesela İstanbulda Çapa ya da Cerrahpaşa, eğer anadolu tarafındaysanız Marmara. Ankarada Hacettepe ya da iyi eğitim araştırma hastaneleri.

Çok çok geçmiş olsun. İnşallah iyileşir hemen kuzucuk. Belki çok basit doğuştan diyafram yırtığı vardır. Barsakları yukarıya fıtıklaşmıştır ve sol akciğerini ondan kapatmıştır. İyi bir Mr, iyi muayene ve iyi doktorla çözülür inşallah
Imkanim olsa durmam bakalim pazartrsi yine goturecem ..

Çok geçmiş olsun cansu, bebeğiniz ne kadarlık? Benim de 2 aylık bebeğim var, refluden dolayı bazen boğazına kaçıyor Allah korusun zor kurtariyoruz nefessiz kalıp tıkanıyor kusmugu boğazına kaçtığı için.sen de nefessiz kalmış demişsin,seninki de böyle olabilir mi acaba.cocuklar ihmale gelmiyor Allah korusun.esinizdeki bu rahatlık ne anlamadım,hangi şehirde yasiyorsunuz,üniversite hastanelerinde yenidoğan uzmanları varmış,isterseniz bir bakın

Hangi şehirdesiniz, büyükşehirde değil iseniz mutlaka Ankara ya da İstanbul gibi büyükşehire köklü iyi bir hastaneye götürün. Yerel bir hastaneyle olacak iş değil gitgide kötüleşiyorsa hiç bulunduğunuz şehirde zaman kaybetmeyin. Rabbim şifa versin inşallah sorun neyse bulunur ve tamemen iyileşir yavrunuz

Merhaba hanimlar kac defa bebegimin hastaligiyla ilgili konu acmaya calistim ama geri sildim...
Bebegim dogdu dogali sagligiyla ilgili problemler var ve Ben elimden geldigince doktora goturdum ihmal etmedim esim benim aksime ne zaman hastaneye gitsek bu cocugun birseyi yok sen oldurecen bunu insallah geberir kurtarirsin yoksa akillanmican gibi seyler soyluyor ve beni hastanede bile bebegim acaba iyilesecekmi diye gozum yasli bir sekilde beklerken bile mahvediyor sozleriyle tavirlariyla....
Bebegim dogdugu ilk gun nefesinde siklik oldugunu farkettim ama hemsire normal dedi 1 haftalik oldu baska bir doktora goturdum doktor birseyi yok dedi ama bebegim disarda nefes alamiyor boguluyor gibi oluyor banyo yaptirdigimda da oyle 10 dakika boyunca dik durmak zorunda kaliyorum sirt ustu yatirdimmi boguluyor gibi oluyor basta sadece bunlar ve hiriltisi vardi ama yavas yavas oksurmeye basladi ve bu oksurugu 1 aydir asiri siddetli afedersiniz kusuyor oksururken o kadar kotu gozunden yas geliyor o kadar zorlaniyor yavrum... son 2 haftadir karni sis ve sirt ustu yatirdimmi kendini geriye itiyor cok rahatsiz....
Basta bir doktora goturdum sikintisi yok dedi baska birine goturdum bu cocugun sol cigeri yok gibi birsey dedi enfeksiyondan gorunmuyor ve bronsit dedi 4 gun boyunca tek basima bebegim yattirdim hastaneye taburcu etti bizi bebegim gene iyilesmedi cocuk cerrahisine goturdum kalbi buyuk dedi sol cigeri kapali degil dedi kardiyolojiye randevu verdi guttim bu sefer bu doktor da kalp kapakciginda sizinti var ve bu cocuk gercekten nefes alamiyor dedi cocuk cerrahisine goturun bogazi tikali olabilir dedi goturdum bu doktor da soluk borusu ile nefes borusu yapisik olabilir bunun icin de agir bir ameliyat olmasi gerekiyor dedi biz birsey yapamayiz dedi universiteye yonlendirdi dun gittim ordaki doktorun biri yatis verdi acile farkli bir doktor geldi filme bakarak bu cocuk hic ameliyat oldumu dedi bagirsaklari yukarda duruyor sol cigerinde sorun var dedi yatirmadi sadece ilac verdi baska bir hastaneye yonlendirdi...
Hepsi cok farkli seyler soyluyor ve bebegim git gide kotulesiyor ne yapacagimi sasirdim hangi doktora gotursem net birsey demiyor herkes topu baskasina atiyor hic bu durumu yasayan oldumu acaba ne yapmam lazim konu bebegim oldumu gozum karariyor onu kaybedemem cok korkuyorum birde ustune esimin Sen abartiyorsun demesi iletartistik ve dort gundur eve almiyorum onu cunku yoruldum bebegime ne olacak diye dusunurken bide onun dirdirina tahamulum kalmadi ...
Pazartesiye randevu aldim ve yine bu doktorun da baska doktora yonlendirmesinden korkuyorum...
Allah şifa versin inşallah. Aklıma Müzisyen anne geldi, instangramda. Onun bebeği de böyle başlamıştı, ulaşabilirseniz iyi bir doktor öneriyordu ama şimdi aklımda değil doktorun ismi.

ALLAH korusun acil sifalar versin arkadasininizin cocuguna ayy oyle birsey degildir insalah 😔😲😲😓
Tabiki değildir durumları farklı ama örneğim Samsun'da bulunamadı çocuğu elden ayaktan düşürdü yoğun bakım dan arkadaşım cocugunu ablulansla çıkardı iş bilmez ellere düşürmesin diye yazdım canım rabbim şifa versin tüm hastalara

Hangi aile kime gore neye gore benim ailemmi olmaz olsun boyle bir aile kocanin sozunden cikma diyen bir ailemi onun ailesimi bebegim fogdugunda hayirli olsun demeyen en ufak bir patik bile almayan bebegim hasta dedigimde oncelik oglumuzun tarla isi var diyen onun ailesi mi anasinin yaninda olmadigim halde iftira atan bir ailemi Rabbim ne ona nede buna muhtac etsin bir seyleri duzeltmeye calisirken bebegimin bu halde olmasi ve durumunun gercekten kotuye gittigini farkina varmam uzuyor beni herseye raziyim ustesinden gelirim ama bebegimi kaybedemem yikilirim yikildigim gibi etrafimdakileri de yikarim cunku artik kaybedecek birseyim olmadigini bilirim
Öyle deme inşallah bebeğin sağlığına kavuşur güçlü olmaya çalış. Benim bir öğrencim wilson sendromu gibi bir hastalığa yakalanmış , bir çok dr farkedememiş . O bölümden o bölüme gidip durdular . Belki böyle bir hastalığı vardır.
Aileleri de Allah bildiği gibi yapsın. Bu vakitler geçer , bugün yanında olmayan herkesi yarın karşına al .
Keşke yapabileceğim bir şey olsa 😔 bol bol dua edeceğim sana. Rabbim sabrını arttırsın ve bebeğine de şifa versin inşallah.

Öyle deme inşallah bebeğin sağlığına kavuşur güçlü olmaya çalış. Benim bir öğrencim wilson sendromu gibi bir hastalığa yakalanmış , bir çok dr farkedememiş . O bölümden o bölüme gidip durdular . Belki böyle bir hastalığı vardır.
Aileleri de Allah bildiği gibi yapsın. Bu vakitler geçer , bugün yanında olmayan herkesi yarın karşına al .
Keşke yapabileceğim bir şey olsa 😔 bol bol dua edeceğim sana. Rabbim sabrını arttırsın ve bebeğine de şifa versin inşallah.
Cok sagolun insallah

Cok gecmis olsun. Caresizliginizi hissettim. Ama gittiginiz doktorlari anlayamadim. Her biri nasil baska bir sey soyluyor? Yok o olabilir bu olabilir. Minicik bebek bu, hemen yok ameliyat yok bilmem ne, hem de olasiliklara gore. Aklim almadi. Tahmin ettigim ya ozel hastaneye gittiniz ya da sinirli imkanlari olan devlet hastanelerine. Bence artik cocugu oradan oraya suruklemeyin. Bu isin ehli uzman doktor arastirin, her neredeyse, Ankara'ysa Ankara, Istanbul'sa Istanbul. Ama lutfen konusunda uzman bir doktor olsun. Cunku bazi doktorlar anlamadiklari konularda hastayi gereksiz korkutabiliyor o olabilir bu olabilir diye. Benim de basima geldi. Anlayamadigi bir sey gordu sonucumda ve bana kansersin demeye getirdi ah vah tuh yapti. Halbuki hic alakasi yoktu, ben daha onceki tecrubemden biliyordum ne oldugunu ama doktor beni korkutunca ne yapacagimi sasirdim. Bir de ustune gereksiz yere hematologa gonderdi, bi suru test. Nasil korkmustum o donem ama hicbir seyim yokmus. Umarim sizinki de boyle bir seydir. Ama mutlaka iyi arastirin gideceginiz doktoru.

Cok gecmis olsun. Caresizliginizi hissettim. Ama gittiginiz doktorlari anlayamadim. Her biri nasil baska bir sey soyluyor? Yok o olabilir bu olabilir. Minicik bebek bu, hemen yok ameliyat yok bilmem ne, hem de olasiliklara gore. Aklim almadi. Tahmin ettigim ya ozel hastaneye gittiniz ya da sinirli imkanlari olan devlet hastanelerine. Bence artik cocugu oradan oraya suruklemeyin. Bu isin ehli uzman doktor arastirin, her neredeyse, Ankara'ysa Ankara, Istanbul'sa Istanbul. Ama lutfen konusunda uzman bir doktor olsun. Cunku bazi doktorlar anlamadiklari konularda hastayi gereksiz korkutabiliyor o olabilir bu olabilir diye. Benim de basima geldi. Anlayamadigi bir sey gordu sonucumda ve bana kansersin demeye getirdi ah vah tuh yapti. Halbuki hic alakasi yoktu, ben daha onceki tecrubemden biliyordum ne oldugunu ama doktor beni korkutunca ne yapacagimi sasirdim. Bir de ustune gereksiz yere hematologa gonderdi, bi suru test. Nasil korkmustum o donem ama hicbir seyim yokmus. Umarim sizinki de boyle bir seydir. Ama mutlaka iyi arastirin gideceginiz doktoru.
Devlet hastanesine gittim ahh keske yavrum saglam olsa hic bir seyi olmasa ...

X