Çok abartıyormuşum!

başka zaman olsa neyse de ortalıkta covid var ve artıyor gittikçe...görümceyle kv aynı evde yaşıyorlarsa muhtemelen bi bulaş söz konusu olacak ya covid se ??? Neden böyle bir risk alıyor ki kv ?? bence sevgi böyle birşey değil. gerçekten sevse o eve gitmez kimseyi tedirgin etmemek için..
Eşin tarafından bakınca da bişey diyemiyorum annesine gelme diyememiştir... bebeği ya da seni önemsemediğinden değil..aynı şeyi benim eşimde yapardı gelme diyemezdi o yüzden sen diyeceksin gelme diye kötü sen ol boşver :KK70:
senin tarafından bakarsam haklısın :KK70: uzatmaya gerek yok :KK70:
Ben de onu diorum onların sevgi değil bencillik bazı şeyleri tatmin etme düşünce olsa haftaya geliyim der ve bendeki salaklık bunu yanımda da dedi ve ben sinirden ne yapacağımı şaşrdım surat astım ama o kadar kıt ki anlamıo anlamak istemio

bu kadar çok pinpirik yapmayın sonra zaten 1 2 saat bakın diye siz yalvaracaksınız :KK70: çalışıyorsanız bakıcı bakmasındansa aileden bizim kadar seven birinin bakması daha mantıklı o yüzden bir sakin olun iyi yönünden bak bebeğini seviyorlar :KK70: gelip sevmeseler bu kezde benim bebeğimi sevmiyorlar diye dertlenirdin insan oğlu işte herşeye bi bahanemiz var bende yeni doğum yaptığımda herkesten kıskanıyordum . ama şimdi işe başladım kaynanam bakıyo :KK70: o yüzden kimseyi kırmamak ürkütmemek gerek

2 aylık bir bebeğim var beklenenden kilosu bayağa düşük doğdu anca toparlıayabildik çok şükür şimdi ii ideal kiloda.
Şöyle bir sıkıntı var kayınvalidemlerle yakın oturuyoruz 2 günde bir görümcemle bebeği sevmeye gelmek istiolar tamm gelsnler ama sevlcek bebek değilki daha sürekli uyuyo anlamış değilm 🤔 görümcem nezle olmuş 2-3 gündür iileşyim öyle giderim demş ama kayınvalidem dün akşam gelmek istedi bize patik örmüş onu denicekmiş eşim tamm gel deyip bana söyledi ben de kardeşn hasta annende taşıodur o mikrobu daha sonra gelsin bak bebek küçük dedim . Bana dediği bişey olmaz sadece kardeşimin burnu akıomuş hem annemde bişey yok bişeyin en kötüsünü düşünme dedi tabi aramızda tartişma çıktı annesi geldi bebeğimi sevdi patkleri bıraktı gitti eşimin dediği çıkardığın tantanaya değdiği mi dedi tabi yine tartışma😖
Şimdi söyleyin nolur ben mi abartıorum?
Bari geldiklerinde maske verin eve girer girmez taksınlar. Biz evde bebek olduğu için azıcık burnumuz bile aksa hemen maske takardık. 😔Gerçi maalesef ben bebeğime maske taksamda covid' i bulaştırdım çok zor zamanlar geçirdik.

Başkasının sizi düşünmesini bırakın siz önleminizi alın. Maske verin taksınlar bebeğe de yaklaşmadan uzaktan baksınlar.

2 aylık bir bebeğim var beklenenden kilosu bayağa düşük doğdu anca toparlıayabildik çok şükür şimdi ii ideal kiloda.
Şöyle bir sıkıntı var kayınvalidemlerle yakın oturuyoruz 2 günde bir görümcemle bebeği sevmeye gelmek istiolar tamm gelsnler ama sevlcek bebek değilki daha sürekli uyuyo anlamış değilm 🤔 görümcem nezle olmuş 2-3 gündür iileşyim öyle giderim demş ama kayınvalidem dün akşam gelmek istedi bize patik örmüş onu denicekmiş eşim tamm gel deyip bana söyledi ben de kardeşn hasta annende taşıodur o mikrobu daha sonra gelsin bak bebek küçük dedim . Bana dediği bişey olmaz sadece kardeşimin burnu akıomuş hem annemde bişey yok bişeyin en kötüsünü düşünme dedi tabi aramızda tartişma çıktı annesi geldi bebeğimi sevdi patkleri bıraktı gitti eşimin dediği çıkardığın tantanaya değdiği mi dedi tabi yine tartışma😖
Geldi madem maskeni çıkarma deseydiniz. Hazır bu maske hayatımıza girdi, kullanalım bence mümkün mertebe
Bide ben olsam bugün arar anne dün senden sonra hafif rahatsızlandım gece, inşallah bebeğe geçmez falan derdim. Mesajı alır illaki

bu kadar çok pinpirik yapmayın sonra zaten 1 2 saat bakın diye siz yalvaracaksınız :KK70: çalışıyorsanız bakıcı bakmasındansa aileden bizim kadar seven birinin bakması daha mantıklı o yüzden bir sakin olun iyi yönünden bak bebeğini seviyorlar :KK70: gelip sevmeseler bu kezde benim bebeğimi sevmiyorlar diye dertlenirdin insan oğlu işte herşeye bi bahanemiz var bende yeni doğum yaptığımda herkesten kıskanıyordum . ama şimdi işe başladım kaynanam bakıyo :KK70: o yüzden kimseyi kırmamak ürkütmemek gerek
Ben sevmesinler demiom ki evde hasta biri varken gelip sevmesinler daha 2 aylık bebek sevlcek gibi değl ki . Valla o kadın kendine bakamıo benm çocuğa nasıl bakcak bilmiom

Bari geldiklerinde maske verin eve girer girmez taksınlar. Biz evde bebek olduğu için azıcık burnumuz bile aksa hemen maske takardık. 😔Gerçi maalesef ben bebeğime maske taksamda covid' i bulaştırdım çok zor zamanlar geçirdik.

Başkasının sizi düşünmesini bırakın siz önleminizi alın. Maske verin taksınlar bebeğe de yaklaşmadan uzaktan baksınlar.
Yok illa dokuncaklar kucaklıcaklar onların sevgi anlayışı o ben kıskanıom sanki . Kayınpeder maskeyi çıkarmaz hele bebek olduktan sonra ama bunlar bi kıt anlayışsız dediğnz gibi öle yapayım

Geldi madem maskeni çıkarma deseydiniz. Hazır bu maske hayatımıza girdi, kullanalım bence mümkün mertebe
Bide ben olsam bugün arar anne dün senden sonra hafif rahatsızlandım gece, inşallah bebeğe geçmez falan derdim. Mesajı alır illaki
Güzel fikşr ama nezle hemen belirti göstermez ki

Sen abartmıyosun bence insanlar fazla basite alıyo herşeyi. Herkes kendine göre davranıyo. tartışırsa tartışsın eşinizde o çocuga bişey olduğu zaman, hasta olduğu zaman kusura bakmayın ama uğraşan sizsiniz.

İnsanlar çok düşüncesiz cidden. Bebek görmeye ateşli çocuğunu alıp gelenleri gördü bu gözler. Sonrası zaten kabus bebeklerde grip bile bir kaç günde bronşite dönüyor. Aylarca günde 4 kez hava verdiğimi ilaçlar antibiyotikler verdiğimi biliyorum. Çocuk ve senin çektiklerin yanına kar kalıyor. Bir de gelinin adı pimpirikliye çıkıyor. Aynı şekilde 2 günde bir eş ailesi gelirdi. Rujla çocuk öpmeler, sigara içip kucağa almalar. Kv dudaktan bile öperdi. Söyle söyle takan mı var gelini. Ama çocuk hastayken 1 saat bak desen herkes kayboluyor. Ben de patlamıştım. Sonra gelin takıntılı psikoloğa gitsin oldu. Sonuç oğullarına öyle patladım ki bir ara alıp psikoloğa götürmeleri gereken ben değil o oldu 🙈

Kendi aileniz 2 günde bir gelecek yakınlıkta olsa ve anneniz ve kardeşleriniz gelmek istese bakış açınız ne olurdu?
Ben çok abartılı bir şey görmedim ama kendi ailenize de aynı şekilde yaklaşabiliyor ve istemiyorsanız bir şey diyemem.

Ben sevmesinler demiom ki evde hasta biri varken gelip sevmesinler daha 2 aylık bebek sevlcek gibi değl ki . Valla o kadın kendine bakamıo benm çocuğa nasıl bakcak bilmiom
valla kaynanamdan allah razı olsun arada çocuğumu kıskanıyorum diye triplere giriyorum ama hem çocuğuma bakıyo hemde cumartesi bana gelip temizliğe yardım ediyo 1 2 saat de el birliği ile halledip gidiyo eşimle beraber o yüzden size o şekilde dedim ama çalışacaksanız biraz alttan alın bakacak oldumu öyle bakarlar ki ben akşamları bebeğimi alırken evlerinde ne pişirirlerse bi saklama kabıyla bana da yolluyorlar sağ olsunlar çalışan anneler için bu tarz şeyler önemli .

Kv görümce aynı evde oturuyorlarmış . Görümce hasta o yüzden gelmemiş ama Kv gelmiş. Görümcenin burnu akıyormuş
ya aslında bebeklı evı cok sık zıyaret etmemek gerek hele kı su donemde daha dıkkatlı olmak gerek
ama kayınvalıde yanı bebegın babanesı bebegı de gormek ısteyecektır tabı
en azından geldıgınde bebege cok yaklasmasa bır gorse yeterlı ...yuzunu gozunu opup mıncırmak suretıyle bebegı yer gıbı davrandıgını dusunmek bıle ıstemıyorum eger oyle yalayarak open cok mıncıklayan bırı degılse uzaktan uzaktan da sevsın
yok şuursuzca davranan bırıyse evde hastanız var bebege bulasır demekten de cekınmemek gerek saglık en onemlı sey sonucta

ya aslında bebeklı evı cok sık zıyaret etmemek gerek hele kı su donemde daha dıkkatlı olmak gerek
ama kayınvalıde yanı bebegın babanesı bebegı de gormek ısteyecektır tabı
en azından geldıgınde bebege cok yaklasmasa bır gorse yeterlı ...yuzunu gozunu opup mıncırmak suretıyle bebegı yer gıbı davrandıgını dusunmek bıle ıstemıyorum eger oyle yalayarak open cok mıncıklayan bırı degılse uzaktan uzaktan da sevsın
yok şuursuzca davranan bırıyse evde hastanız var bebege bulasır demekten de cekınmemek gerek saglık en onemlı sey sonucta
Allah aşkın kendi çocuğu mu iki güne bir göresi gelir insanın. 2 aylık bebek öyle ele bile gelmez minicik bişey ya babanne ya da annane olunca ne oluyor ki ben mi kaçırıyorum haftada bir gelir oturur gidersin paşa paşa . Vırt zırt rahatsızlık vermenin alemi var mı zile basıp uyandırıyorlarmış ev dağınık olur kavgalı olur eşiyle lonk diye milletin hayatına nasıl bu kadar müdahil olabiliyor insanlar şaşkınlıkla izliyorum. Bu bir davranış bozukluğu bence toplum bunu anlamalı kimsenin sınırlarını kimse bu kadar geçmemeli ev özel alandır

X